Moja prica..

1. obozavam strast. 2. ne postoji strast koja bi mi zamaglila oci da posle nekog vremena ne posumnjam u njegovu iskrenost ( mislim na status bracni )
3. nikada ne bih dozvolila trudnocu sa nekim o kome ne znam SVE i kome ne poznejem roditelje, rodjake, prijatelje. 4. nikada ne bih unapred osudile "buduce dete" na zivot bez oca.

sorry , ovo je moje misljenje.
 
1. obozavam strast. 2. ne postoji strast koja bi mi zamaglila oci da posle nekog vremena ne posumnjam u njegovu iskrenost ( mislim na status bracni )
3. nikada ne bih dozvolila trudnocu sa nekim o kome ne znam SVE i kome ne poznejem roditelje, rodjake, prijatelje. 4. nikada ne bih unapred osudile "buduce dete" na zivot bez oca.

sorry , ovo je moje misljenje.
Bravo!!!!:super:
 
Bravo, nije brak isto sto i neka neozbiljna veza, ako se covek ozenio mora da postuje svoju zenu... Meni se cini da je on nasamario i jednu i drugu...

I meni.U svakom slucaju ce deca ispastati,da li njegova,ako ih ostavi,ili tvoja,ako tebe ostavi.Zelim ti sve najbolje,ali nijedan nije ostavio svoju porodicu,ma koliko govorio da hoce.S obzirom da ste zajedno od aprila,maja,brzo si zatrudnela.
Najbolje da se oslonis samo na sebe,a on ako bude uz tebe,bude...:bye:
 
-Ako se oslanjas samo na sebe (u svakom pogledu!), ako zaista zelis dete - onda ne gresis.

-Ali, ako verujes svakom njegovom obecanju, ako se nadas pomoci od njega i vecnoj ljubavi, onda gresis jer neces biti ravnopravna i sebe dovodis u polozaj da zavisis od njega.

Ja ne bih imala mnogo poverenja u coveka koji ima dvostruki zivot, jer kako njegova zena ima 15 godina vise od tebe, tako ce mozda sutra neka treca imati 15g manje od tebe.

Po meni, sve zavisi samo od tebe - ako si toliko samostalna (kako meni izgleda da jesi), onda je sve ok!
srecno!


Ја бих написала исто ово.
Значи, ако ти свакако желиш дете, са њим или без њега - онда ок, знаш шта те чека, неће ти бити лако, али ако си промислила и проценила да имаш довољно снаге за то - ок.
Али, ако желиш да родиш то дете да би га везала за себе, да би ''крунисала вашу љубав''...бојим се да си погрешила....:confused:
 
Sve je to lepo, ali mislim da ce detetu biti najteze. Ali ako budes jaka i sama odgajis to dete i budes mu i otac i majka, dakle, ako si dovoljno jaka da obezbedis tom detetu sve i da se ono nikad ne oseti drugacije od svojih drugova i da nikad ne oseti da mu fali otac, onda ce sve biti o.k. :bye:
 
Mislim da ne mogu da ti kažem svaka čast što si se odlučila na tako nešto ali sad šta je tu je. Puno sreće i tebi i bebi.
Samo, jednog dana to dete će se zapitati gde mu je i šta mu je sa ocem. Svakome trebaju oba roditelja ukoliko je to moguće.
 
Jao ljudi kako vam nije jasno da su deca koja ne zive u porodici, gde imaju mamu i tatu u svakom trenutku, izuzetno nesrecna. Sto mrzim to - radjam dete zbog sebe, ne treba mi muz. Pa ne treba ti onda ni dete koje ces upropastiti zivotom bez jednog roditelja. Kako je to sebicno, ne mogu da opisem... Ljudi ne spadaju medju vrste zivotinja koje same odgajaju svoje potomke, nego mora da bude dvoje, tj da postoji porodica da bi dete bilo srecno.
To su sve te nove fore sa samohranim majkama i nezavisnim jakim zenama koje mogu sve. Pa mozda vi mozete sve ali to dete sigurno ne moze, a da zivite umesto njega takodje ne moze...
Mene ovakve price uvek iritiraju...pa nije to pas pa da mozes sam da ga odgajas i da on bude srecan...
 
Ja sam stekla utisak da si ti vec odlucila, i sta te onda briga da li neko drugi misli da li je to ok ili ne. Izgleda mi da tebi tu ipak nesto fali..da si srecna i zadovoljna, ne bi postavljala temu.
U svakom slucaju, srecno

Da li si ti to vec odlucila pa sad cekujes samo podrsku.?:dontunderstand: Ako je tako,nek ti je sa srecom,bice tesko ali sama si odlucila,ti ces se izboriti?A ako nas pitas da li gresis?:think: DA gresis - vreme ce pokazati da si pri ovoj odluci previdela samo jednu sitnicu "dete".Ono ima pravo na kompletnu porodicu,i srecno detinjsto u njoj, a ti i ON vec znate da je to neizvesno.U najmanju ruku NEODGOVORNO.
SORRY na iskrenosti,ali ako povratka nema zelim ti svu srecu...trebace ti:bye:
 
Razvedena sam i imam dete od 7g.Sreli smo se u aprilu,danima smo se dopisivali,a onda konacno i upoznali.I bila bi to prica koja u potpunosti lici ili podseca na druge price,jer je sve bilo manje-vise isto.Rasplamsana strast,price,setnje,razumevanje,podrska...jednostavno kao da nadjete drugu polovinu sebe.
On,osobenjak,namcor,beskrajno sarmantan Bosanac,obrazovan...otac dvoje dece u zajednici sa zenom poslednjih 17god.Nije mi pricao price da je ne voli,da ce je ostaviti,nije je nikada ni pomenuo,ja ne pitam...Znam samo da je starija do mene 15 godina,rekla bih stalozena tolerantna zena,privrzena majka,dobra snaja.Moje misljenje o njoj koje se formiralo,dok sam slusala neke njegove price o njihovim zivotima isprepletanim sa ratovima sa ovih prostora.
Pre izvesnog vremena sam mu saopstila da sam u drugom stanju.Njegova reakcija,u skladu sa novim zivotom koji smo stvorili.Radost.Objasnjenje da ce to dete imati porodicu,da mu detinstvo nece biti lako,svakako drugacije od drugih...Da ce njegova porodica znati za nase dete.Nije bilo velikih obecanja,u stvari nije ih bilo u opste.On ostaje da zivi sa svojom porodicom kao i do sad...Moj zivot ce biti obogacen sa jos jednim detetom.I ja se tome radujem.Nemam zahteve za njega,nemam nikakva ocekivanja...Volim ga.Potpuno jednostavno bezuslovno.Da li gresim?

Ne grešiš, zašto bi grešila? Po meni je sasvim normalno imati dete izvan braka i sve dok se dogovorite u toj meri da se zna koje su čije obaveze i šta se od koga očekuje nebi trebalo da bude problema. Ako želiš dete onda on ne treba ništa da ti obećava, rađaš ga jer ti to hoćeš a on ako želi da učestvuje super a ako neće ili se posle predomisli - opet super :D Dete je ipak najvažnije i da sam ja na tvom mestu ne bih mnogo ni razmišljala o njemu, ma koliko ga volela.

Ne mogu mnogo da te savetujem jer nisam nikada imala sličnu situaciju ali osoba bliska meni preživljava nešto skroz slično i ako jednog dana odluči da ima dete skroz ću to podržati.
 
Jao ljudi kako vam nije jasno da su deca koja ne zive u porodici, gde imaju mamu i tatu u svakom trenutku, izuzetno nesrecna. Sto mrzim to - radjam dete zbog sebe, ne treba mi muz. Pa ne treba ti onda ni dete koje ces upropastiti zivotom bez jednog roditelja. Kako je to sebicno, ne mogu da opisem... Ljudi ne spadaju medju vrste zivotinja koje same odgajaju svoje potomke, nego mora da bude dvoje, tj da postoji porodica da bi dete bilo srecno.
To su sve te nove fore sa samohranim majkama i nezavisnim jakim zenama koje mogu sve. Pa mozda vi mozete sve ali to dete sigurno ne moze, a da zivite umesto njega takodje ne moze...
Mene ovakve price uvek iritiraju...pa nije to pas pa da mozes sam da ga odgajas i da on bude srecan...

:ok::ok::ok:
Takve malo previse gledaju "Sex&Grad" i slicne holivudske gluposti...
 
Ne znam da li zena zna...mozda sumnja,no ne mora da znaci ni da sumnja...Uglavnom,rekao je da ce njegova deca znati za nase dete,jer su ipak braca i sestre.Takodje je rekao da se nada da ce mu roditelji obzirom na starost i boles,upoznati nase dete.Finansijski mi ne treba pomoc od njega.Cini me srecnom,cinjenica da to sto postoji izmedju nas mi je dovoljno,bez ocekivanja i nadanja...Potpuno svesna cinjenice da on nece ostaviti svoj prvi zivot i zapoceti drugi sa mnom,ja to ne bih ni podrzala.

Bas me zanima sta to on moze tebi ponuditi i na koji te nacin cini srecnom u odnosu na ostale slobodne muskarce ovog sveta.
 
Mare zete pa ti si super.Eto otkrismo da posedujes i divnu osobinu ODGOVORNOST za svoje postupke-tako retku zverku u ovoj dzungli od zivota.Ponosna sam na tebe.Raste ti cena ....Gde rece da studiras?
 
Jao ljudi kako vam nije jasno da su deca koja ne zive u porodici, gde imaju mamu i tatu u svakom trenutku, izuzetno nesrecna. Sto mrzim to - radjam dete zbog sebe, ne treba mi muz. Pa ne treba ti onda ni dete koje ces upropastiti zivotom bez jednog roditelja. Kako je to sebicno, ne mogu da opisem... Ljudi ne spadaju medju vrste zivotinja koje same odgajaju svoje potomke, nego mora da bude dvoje, tj da postoji porodica da bi dete bilo srecno.
To su sve te nove fore sa samohranim majkama i nezavisnim jakim zenama koje mogu sve. Pa mozda vi mozete sve ali to dete sigurno ne moze, a da zivite umesto njega takodje ne moze...
Mene ovakve price uvek iritiraju...pa nije to pas pa da mozes sam da ga odgajas i da on bude srecan...


У, мајку му, па да побијем ово моје двоје деце, да се не муче тако изузетно несрећна? :confused:
 
E sad, nemojte bas tako...
Ne znam da li je isto kad pokusas da imas decu sa muskarcem sa kojim zivis u zajednici (vencano ili nevencano) pa na kraju odlucite da se razidjete a deca ostanu sa jednim od roditelja. Teoretski su ipak makar od pocetka postojale i sanse da ta zajednica uspe i da dete raste sa oba roditelja. U odnosu na situaciju kad u startu nema sanse da raste sa oboje i od pocetka znas da ce ziveti samo sa jednim. Uvek sam se pitala da li neko ima pravo na takvu odluku???
 
У, мајку му, па да побијем ово моје двоје деце, да се не муче тако изузетно несрећна? :confused:


Hellen, ovaj mackic je mislio u skladu sa temom , ne na razvedene majke.. koliko sam ja upucena ti si razvedena, pa tako i tvoj komentar nije regularan.
 
Da li si ti to vec odlucila pa sad cekujes samo podrsku.?:dontunderstand: Ako je tako,nek ti je sa srecom,bice tesko ali sama si odlucila,ti ces se izboriti?A ako nas pitas da li gresis?:think: DA gresis - vreme ce pokazati da si pri ovoj odluci previdela samo jednu sitnicu "dete".Ono ima pravo na kompletnu porodicu,i srecno detinjsto u njoj, a ti i ON vec znate da je to neizvesno.U najmanju ruku NEODGOVORNO.
SORRY na iskrenosti,ali ako povratka nema zelim ti svu srecu...trebace ti:bye:

Joj ne lupaj zeno, molim te. Svakako jeste prednost da dete ima oca koji je tu ali nece ono ceo zivot provesti sa roditeljima i nece mu otac biti sustina zivota. Ako bira da li da rodi dete ili ne logicno da treba da bira ovo prvo. Podji od sebe - da li bi vise volela da si odrasla bez oca ili da nisi ni dosla na ovaj svet jer ti je majka bila sebicna i kukavica.

Uostalom nikad se ne zna. Moze taj covek jednom i da se razvede, mogu da se rastanu pa da nadje drugog koji ce prihvatiti dete. A isto tako nekome ko se uda i dobije bebu nista ne garantuje da muz nece pobeci posle godinu dana, da nece nastradati ili nesto trece pa ce dete opet ostati samo sa majkom.
 
Da li si ti to vec odlucila pa sad cekujes samo podrsku.?:dontunderstand: Ako je tako,nek ti je sa srecom,bice tesko ali sama si odlucila,ti ces se izboriti?A ako nas pitas da li gresis?:think: DA gresis - vreme ce pokazati da si pri ovoj odluci previdela samo jednu sitnicu "dete".Ono ima pravo na kompletnu porodicu,i srecno detinjsto u njoj, a ti i ON vec znate da je to neizvesno.U najmanju ruku NEODGOVORNO.
SORRY na iskrenosti,ali ako povratka nema zelim ti svu srecu...trebace ti:bye:

A sto si mene citirala?
 
Da su deca u nepotpunim porodicama izuzetno nesrecna je jedna od vecih neistina ( a i gluposti) koje sam procitala na ovom forumu.
A sta i da se dete rodi u "normalnoj" porodici, ko garantuje da ce porodica takva ostati i do prvog rodjendana?
A ima i takvih oceva cija deca su najsrecnija kada su odsutni iz kuce.
Postoje i majke koje ne samo da ne zasluzuju decu vec im treba zabraniti da ih uopste vidjaju.
Kao da smo svi iz zivota u bajci i ne prihvatamo nista manje od savrsene porodice: otac vredan, posten, autoritet a blag, majka simbol ognjista i dobrote, dvoje dece po mogucnosti decak i devojcica...Nasmejani, srecni...Svasta!
Ako zeli dete, neka radja, sama kaze da covek nista ne obecava ali se raduje.Mozda budu srecniji od vecine nasih "uobicajenih" porodica.
 
@Sanja, u pravu si. Najgluplja stvar je vencati se zbog deteta ili odlagati radjanje deteta jer nisi u braku a da pritom imas neku vezu i zelis dete. Zamisli sve super, cekas tako da se udas, dobijes dete i muz ti nastrada. Vrlo moguce, znam vise takvih slucajeva ...

Uostalom deca koja imaju mamu i tatu nisu uvek bas najsrecnija ;)
 
Razvedena sam i imam dete od 7g.Sreli smo se u aprilu,danima smo se dopisivali,a onda konacno i upoznali.I bila bi to prica koja u potpunosti lici ili podseca na druge price,jer je sve bilo manje-vise isto.Rasplamsana strast,price,setnje,razumevanje,podrska...jednostavno kao da nadjete drugu polovinu sebe.
On,osobenjak,namcor,beskrajno sarmantan Bosanac,obrazovan...otac dvoje dece u zajednici sa zenom poslednjih 17god.Nije mi pricao price da je ne voli,da ce je ostaviti,nije je nikada ni pomenuo,ja ne pitam...Znam samo da je starija do mene 15 godina,rekla bih stalozena tolerantna zena,privrzena majka,dobra snaja.Moje misljenje o njoj koje se formiralo,dok sam slusala neke njegove price o njihovim zivotima isprepletanim sa ratovima sa ovih prostora.
Pre izvesnog vremena sam mu saopstila da sam u drugom stanju.Njegova reakcija,u skladu sa novim zivotom koji smo stvorili.Radost.Objasnjenje da ce to dete imati porodicu,da mu detinstvo nece biti lako,svakako drugacije od drugih...Da ce njegova porodica znati za nase dete.Nije bilo velikih obecanja,u stvari nije ih bilo u opste.On ostaje da zivi sa svojom porodicom kao i do sad...Moj zivot ce biti obogacen sa jos jednim detetom.I ja se tome radujem.Nemam zahteve za njega,nemam nikakva ocekivanja...Volim ga.Potpuno jednostavno bezuslovno.Da li gresim?

Rodilo se-rodice se , valja ga ljuljati....nek je zivo i zdravo, voleces ga a i ono tebe, izgleda da si zena koja zna sta hoce i ima hrabrosti da ide putem koji izabere...dakle, samo hrabro, gledaj pozitivno na zivot i bice ti lepo...u zivotu je uvek najvece kajanje za necim propustenim.. ne dozvoli da ti kvazimoralisti ruse srecu...sve najlepse ti zelim...
 

Back
Top