Moja drugarica

Pa to i ja kazem.
Mislim, slomila sam punu flasu soka od jabuke nedavno na sred kuhinje. Desava se.
Ali nevaspitanje i nekulturu ne mogu da podnesem.

Pa sto je nisi zabila u tri pm neg dramis po forumu bezveze, uprljala ti je zid na ulazu u neki hodnik (koji je btw za krecenje, tako izgleda), prosula sok koji se sa tepiha opere i sa parketa obrise, i jela kiflice, ej bre? :dash:
Slazem se da divljanje deteta uz sedenje i ne reagovanje roditelja moze izazvati reakciju i treba. Al je adresiraj, dete nije krivo
 
Mi nemamo nista od ukrasa, nemaju sta slomiti.
Imamo puno prostora i vole deca da se igraju, ja pustim i da idu u sobe i uzimaju igracke... i da jedu usput... i svasta nesto...

Ali npr.danas mali pije sok iz flasice i uzme okrene flasicu i ono kaplje po tepihu i parketu. Njegova mama nista, ja ustanem i obrisem.
Meni ni to nije problem, ali kad bi mi iskapao po garnituri popizdela bi. kako to da perem?
Ili kad su nam.bili gosti sa decom, a njihov mali popio sirup i zafrljacio kasikicu u namestaj. pojeo bananu i bacio na pod.
Mala.obula moje cizme na stiklu i penje se na trosed. istresla kesicu smokoja na sto i pod i jede.

Meni ne smeta nista sto ja mogu lako usisati, obrisati, pokupiti... ali da mi unistava e to ne dam. a roditelji sede i cute

nikad vise nisu bili pozvani kod nas
 
Svom detetu ili majci tudjeg deteta ;)

Mi cemo nasem detetu dozvoliti u svojoj sobi da sara po zidovima... koliko mu dusa iste...
I znam da ce se zalomiti i da isara van sobe... tj.zaplja... da sara necu dati, ali prljave rukice i to hocu... mislim necu ga juriti ko manijak... ali necu ga ni pistiti da raste ko korov...
A kad bi ovo iradio u gostima, dobio bi momentalne batine! Zivi bili pa videli.

Ni moj brat ni ja, ni mm, ni njegov brat... niko nikad nije pravio takve gluposti... A nismo dobijali batine... vec se znalo sta se sme sta ne sme.

Ako neko svom detetu dozvoljava da mu sara po celoj kuci, gde god hoce, nek slobodno ocekuje da ja to u mojoj necu dozvoliti. Po cenu da se posvadjamo.
Stvarno mi tako nesto u kuci ne treba.
Ili ga vaspitaj ili ga ne vodi nigde

bona...
 
Poslednja izmena:
Mi nemamo nista od ukrasa, nemaju sta slomiti.
Imamo puno prostora i vole deca da se igraju, ja pustim i da idu u sobe i uzimaju igracke... i da jedu usput... i svasta nesto...

Ali npr.danas mali pije sok iz flasice i uzme okrene flasicu i ono kaplje po tepihu i parketu. Njegova mama nista, ja ustanem i obrisem.
Meni ni to nije problem, ali kad bi mi iskapao po garnituri popizdela bi. kako to da perem?
Ili kad su nam.bili gosti sa decom, a njihov mali popio sirup i zafrljacio kasikicu u namestaj. pojeo bananu i bacio na pod.
Mala.obula moje cizme na stiklu i penje se na trosed. istresla kesicu smokoja na sto i pod i jede.

Meni ne smeta nista sto ja mogu lako usisati, obrisati, pokupiti... ali da mi unistava e to ne dam. a roditelji sede i cute

nikad vise nisu bili pozvani kod nas
Još nisam čula niti videla decu koja su ovako bezobrazna, a naročito ne roditelje koji to mirno posmatraju pa još u tuđoj kući.
Tako da mi ova priča zvuči kao da su namerno došli kod tvoje drugarice da joj se nahebu keve.

A šta će dete tvoje drugarice raditi po tuđim kućama to ćeš tek videti.

Jedna moja drugarica se tako klela da kad bude imala decu, biće vaspitana za primer.
A od kad ih je dobila onda često ume da kaže: "I oko ću mu dati, samo da se ne dere".:lol:
 
Još nisam čula niti videla decu koja su ovako bezobrazna, a naročito ne roditelje koji to mirno posmatraju pa još u tuđoj kući.
Tako da mi ova priča zvuči kao da su namerno došli kod tvoje drugarice da joj se nahebu keve.

A šta će dete tvoje drugarice raditi po tuđim kućama to ćeš tek videti.

Jedna moja drugarica se tako klela da kad bude imala decu, biće vaspitana za primer.
A od kad ih je dobila onda često ume da kaže: "I oko ću mu dati, samo da se ne dere".:lol:

Moja drugarica i njen muz su posle te posete sedeli pola sata i gledali u jednu tacku.
Zamisli kad je mala obula moje cizme na stiklu i pocela se penjati na trosed.
Da ti ne pricam kako je iznabadala parket... i da je jela smoki sa poda i stola...

Pritom sam ja bila trudna... a posle nekih pola sata , majka vadi sirup, daje malom, ja pitam sto mu daje? Kaze ima temperaturu!!!!!! Ja u soku!
Posle pola sata, pricamo, a tek ce ona meni:A mala ima salmonelu!!!

Kunem ti se u dete svoje da ne preterujem ni slova. :(
 
Moja drugarica i njen muz su posle te posete sedeli pola sata i gledali u jednu tacku.
Zamisli kad je mala obula moje cizme na stiklu i pocela se penjati na trosed.
Da ti ne pricam kako je iznabadala parket... i da je jela smoki sa poda i stola...

Pritom sam ja bila trudna... a posle nekih pola sata , majka vadi sirup, daje malom, ja pitam sto mu daje? Kaze ima temperaturu!!!!!! Ja u soku!
Posle pola sata, pricamo, a tek ce ona meni:A mala ima salmonelu!!!

Kunem ti se u dete svoje da ne preterujem ni slova. :(
Jeste ih pokupili sa ulice pa se znate od juče? Znate li vi sa kim se družite? :think:
 
Moja drugarica i njen muz su posle te posete sedeli pola sata i gledali u jednu tacku.
Zamisli kad je mala obula moje cizme na stiklu i pocela se penjati na trosed.
Da ti ne pricam kako je iznabadala parket... i da je jela smoki sa poda i stola...

Pritom sam ja bila trudna... a posle nekih pola sata , majka vadi sirup, daje malom, ja pitam sto mu daje? Kaze ima temperaturu!!!!!! Ja u soku!
Posle pola sata, pricamo, a tek ce ona meni:A mala ima salmonelu!!!

Kunem ti se u dete svoje da ne preterujem ni slova. :(

Dobro si ti ziva ikako.
 
Tendenciozno...dete od godinu i po?

Izvini, ali šta će detetu od godinu i po olovka? Da se ubode u oko? Pojede je? Iskaže umetnički talenat?
Koliko znam dete je tek posle druge godine sposobno da uopšte pojmi da olovka ostavlja trag.

I nemoj ovo skontati kao kritiku na račun tebe ili tvog deteta. Po nekim postovima koje si pisala ne deluješ kao majka koja prekrsti noge i ćereta dok iza njenih leđa klinja pravi hirošimu. Mene revolitira što se od mene očekuje da pomeram nameštaj i prilagođavam se tuđem (ne)vaspitanju potomaka. Sa druge strane, trudim se da se moji prijatelji sa decom osećaju prijatn u mom domu. Ako roditelji ne odobravaju da dete jede slatkiše ili čips, kupiću neko drugo posluženje. Jolanda obično bude eliminisana u drugi deo kuće, mada je većina prijatelja tolerantna na njeno prisustvo a deca je vole. Iscedim ili kupim ceđeno voće, donesem igračke, dakle učinim atmosferu prijatnom za (prevashodno) dete a time i za roditelja. I naravno da dete od godinu i više neće mirno sedeti na stolici i pričati o političkoj situaciji u zemlji i svetu. Ali isto tako nije ni malo prijatno kuvati kafu gostima i bejbisitovati im dete. Niti to želim da radim.
 
Pravilo je da ne postoji lepa baba i mirno dete.Postoje izuzeci koji samo potvrdjuju to pravilo.
Roditelji najbolje poznaju svoje dete.Ako oni ne mogu da smire svoje dete u gostima to je njihova slika,oni su takvi a dete nije nista krivo.
Dete je dete.
Dete treba da bude nemirno.ali ne i nekulturno i neobuzdano,bez obzira na uzrast.Neka ogranicenja moraju da postoje,u suprotnom nema roditeljstva vec se dete vaspitava samo.A kako da se samo vaspitava sa godinu dana?
Ne moze svako ni roditelj da bude,kao sto ne moze da bude pilot ili pomorac,ili...
 
Моја другарица (она са огромним пенисом) је шарала зидове кад је био мали, чак је и теткину спаваћу собу удесио и то цртежима кармином по зиду ехех.
Деца од тог, моје другарице, она нису цртала по зидовима.
Кад том мом, другарици, доведу туђу децу, одмах им ослободи собу једну и комп и деца уживају, ништа не жврљају, не цепају, мало претурају што је и нормално за децу.
 
Sarao bre sa malim tronoscem. :sok:

Jos jedan od idiotizama je to sto neke majke ocekuju da u gostima neko pazi njihovu decu koju povedu sa sobom... i sklanja sve od njih...
Ako ne umes vaspitati ne vodi nigde.
Zovem te na kafu, ti povedes dete, i onda ja sat vremena obigravam sklanjajuci sve i jureci za tvoji. detetom dok ti cirkas kaficu.
More bezi.
Ja se tako ne druzim a idem sa detetom kod drugarica na kafe ;)

Kod mene moze da dobije i batine, ako posle opomene ne reaguju davaoci genetskog materijala. Moj dom, moja pravila - kome se ne svidja - vrata otvaram u dva poteza.
 
Стоји све, ваш дом-ваша правила, зато сам ја разбојнике само код проверених водио. Ће ми изеду децу, пребију мене и силују жену, божемеопрости...
 
Pa ako se ponašaju ko šimpanze nisu za bolje osim za ZOO vrt. I deca a i roditelji.
Ваљда знате ко вам долази. Или тако, дођем ти ја са форума, на ти моја деца. Мало претерујете. Поштујем ја ваш став, без обзира, зато сам и рекао да родитељи морају да знају код кога воде дете-цу.
Узмимо да деца нису антихристи, како би било да посветите пажњу тој чињеници - да ће доћи са одраслима и дете.
Негде је уобичајено да деца, односно родитељи. понесу најдражу играчку или више играчака, ако немате сопствену децу. Сасвим малу децу. год-две, родитељи ретко и воде, ако су иоле васпитани, осим код баш блислих људи. Мање ћете времена посветити неком госту -детету од 5-6 год. ако се мало потрудите, него на руске салате, печења и гошћење и намештене осмехе за прилику "обожавамо се" и сличне фарсе јер, да није тако, били бисте искрени и ваши пријатељи би знали да ту, код вас у дому, није место за његово дете. И онда нема изненађења.
 
Ваљда знате ко вам долази. Или тако, дођем ти ја са форума, на ти моја деца. Мало претерујете. Поштујем ја ваш став, без обзира, зато сам и рекао да родитељи морају да знају код кога воде дете-цу.
Узмимо да деца нису антихристи, како би било да посветите пажњу тој чињеници - да ће доћи са одраслима и дете.
Негде је уобичајено да деца, односно родитељи. понесу најдражу играчку или више играчака, ако немате сопствену децу. Сасвим малу децу. год-две, родитељи ретко и воде, ако су иоле васпитани, осим код баш блислих људи. Мање ћете времена посветити неком госту -детету од 5-6 год. ако се мало потрудите, него на руске салате, печења и гошћење и намештене осмехе за прилику "обожавамо се" и сличне фарсе јер, да није тако, били бисте искрени и ваши пријатељи би знали да ту, код вас у дому, није место за његово дете. И онда нема изненађења.

Da si čitao moj prethodni post, skontao bi da ja volim da mi prijatelji dođu sa decom. I želim da tom detetu bude lepo kod mene. Kojeg god da je uzrasta. Isto tako, imam drugaricu kod koje kad si u gostima piješ kafu u atmosferi nalik dečijoj igraonici. Njeni klinci urlaju, vrište, pišu po zidovima, jedno otvara zamrzivač i vadi smrznuti grašak, drugo ispod sudopere vuče tiganje i u njih udara kašikom. Misliš da meni to smeta? I da joj ne idem u goste? Naprotiv. Voli da ja svratim jer ne osuđujem njen način vaspitanja dece a pride se i deca normalizuju dok sam tu pošto im posvetim pažnju, igramo se, ređamo puzle, bojimo, i sl. Ono što pokušavam reći je da niti je lako biti roditelj (ja to nisam ali cenim veštinu roditeljstva) niti su sva deca po prirodi mirni ko bubice ali ono o čemu je Čičkava pisala je pojava da pojedini roditelji od drugih očekuje da tolerišu nevaspitanje njihovog deteta van njihovog doma.
 
Kod mene moze da dobije i batine, ako posle opomene ne reaguju davaoci genetskog materijala. Moj dom, moja pravila - kome se ne svidja - vrata otvaram u dva poteza.
Moja drugarica je svoju decu vaspitala da budu pristojna i u svojoj i u tudjim kucama, tako da se slaze sa boldovanim.
Ne dozvoljava da deca-gosti prave haos, zvrljaju, kidaju cvece ili maltretiraju zivotinje. To sve mogu kod svoje kuce i sta tamo rade bas je briga.

Inace, kod mene su i po mesec-dva ostajala (od godinu dana uzrasta) deca od moje obe sestre, sa mojima sve ukupno 7 komada zajedno. Nikada, ali nikada nije bilo ispada u ovom pogledu.:heart:
 
Izvini, ali šta će detetu od godinu i po olovka? Da se ubode u oko? Pojede je? Iskaže umetnički talenat?
Koliko znam dete je tek posle druge godine sposobno da uopšte pojmi da olovka ostavlja trag.

I nemoj ovo skontati kao kritiku na račun tebe ili tvog deteta. Po nekim postovima koje si pisala ne deluješ kao majka koja prekrsti noge i ćereta dok iza njenih leđa klinja pravi hirošimu. Mene revolitira što se od mene očekuje da pomeram nameštaj i prilagođavam se tuđem (ne)vaspitanju potomaka. Sa druge strane, trudim se da se moji prijatelji sa decom osećaju prijatn u mom domu. Ako roditelji ne odobravaju da dete jede slatkiše ili čips, kupiću neko drugo posluženje. Jolanda obično bude eliminisana u drugi deo kuće, mada je većina prijatelja tolerantna na njeno prisustvo a deca je vole. Iscedim ili kupim ceđeno voće, donesem igračke, dakle učinim atmosferu prijatnom za (prevashodno) dete a time i za roditelja. I naravno da dete od godinu i više neće mirno sedeti na stolici i pričati o političkoj situaciji u zemlji i svetu. Ali isto tako nije ni malo prijatno kuvati kafu gostima i bejbisitovati im dete. Niti to želim da radim.
Vidi, ti i Cicak ste oplele po deci, nevaspitani, namerno prave haos, sad jos i simpanze.
Nisi razumela post.
Ako dete od godinu i po drzi olovku, to nije njegova krivica, ako moze da je dohvati i ako mu je neko ne uzme, uzece je i zvrljace.
Oni to rade, to je normalno i ocekivano.
Nije nevaspitano, tendenciozno ili sta god.
Nije dete krivo.
Ako postoje roditelji koji ne obracaju paznju na svoje dete, krivica je njihova.
Moje dete ne pravi stetu u gostima.
Imao je fazu kad je voleo da poskida prekrivace, jastucice sa mesta gde treba da sedne.
To je bio najveci haos koji je pravio.
Povuce, to padne na pod i tek onda sedne, ja podignem.
Ljudima kod kojih mi idemo nije smetalo.
Vidim da bi nekima i to bio problem.
 
Vidi, ti i Cicak ste oplele po deci, nevaspitani, namerno prave haos, sad jos i simpanze.
Nisi razumela post.
Ako dete od godinu i po drzi olovku, to nije njegova krivica, ako moze da je dohvati i ako mu je neko ne uzme, uzece je i zvrljace.
Oni to rade, to je normalno i ocekivano.
Nije nevaspitano, tendenciozno ili sta god.
Nije dete krivo.
Ako postoje roditelji koji ne obracaju paznju na svoje dete, krivica je njihova.
Moje dete ne pravi stetu u gostima.
Imao je fazu kad je voleo da poskida prekrivace, jastucice sa mesta gde treba da sedne.
To je bio najveci haos koji je pravio.
Povuce, to padne na pod i tek onda sedne, ja podignem.
Ljudima kod kojih mi idemo nije smetalo.
Vidim da bi nekima i to bio problem.

I Čičak i ja govorimo o lošim roditeljima i nevaspitanoj deci.
A deo sa olovkom, zašto bih ja kao domaćica otimala detetu gostu olovku pored prisutnog roditelja?
I ne razumem čemu osetljivost ako je tvoje dete dobro i fino u gostima. Neka to nisu. Krivicom roditelja, naravno.
 

Slične teme


Back
Top