Moja drugarica

Deca mogu da se na fin zaustave u svojim naumima - namernim ili nehoticnim. Ali da ja to radim umesto davaoca genetskog materijala? Hocu, ali granica dosta niska: ne mogu ja da zivim zivot drugih i da trosim svoje vreme na ono sto oni, iz kojeg god razloga, nisu uradili na valjan nacin (u podesno vreme, na podesan nacin).

Deca nisu glupa - ona samo nemaju iskustva i izgradjene razne "sisteme" - moze sa njima jaaaaako puno toga da se uradi. Druga je stvar sto mnogi roditelji tepaju i benave se pred decom i onda deca htela-ne htela postaju tupava, kao i roditelji im.
 
Da si čitao moj prethodni post, skontao bi da ja volim da mi prijatelji dođu sa decom. I želim da tom detetu bude lepo kod mene. Kojeg god da je uzrasta. Isto tako, imam drugaricu kod koje kad si u gostima piješ kafu u atmosferi nalik dečijoj igraonici. Njeni klinci urlaju, vrište, pišu po zidovima, jedno otvara zamrzivač i vadi smrznuti grašak, drugo ispod sudopere vuče tiganje i u njih udara kašikom. Misliš da meni to smeta? I da joj ne idem u goste? Naprotiv. Voli da ja svratim jer ne osuđujem njen način vaspitanja dece a pride se i deca normalizuju dok sam tu pošto im posvetim pažnju, igramo se, ređamo puzle, bojimo, i sl. Ono što pokušavam reći je da niti je lako biti roditelj (ja to nisam ali cenim veštinu roditeljstva) niti su sva deca po prirodi mirni ko bubice ali ono o čemu je Čičkava pisala je pojava da pojedini roditelji od drugih očekuje da tolerišu nevaspitanje njihovog deteta van njihovog doma.

Нисмо у неспоразуму, много мање од онога што си набројала је потребно да им понудимо, морамо нешто да им дамо, није то тако тешко. напротив (барем према моме искуству); сада не могу нашироко да пишем.
 
Vidi, ti i Cicak ste oplele po deci, nevaspitani, namerno prave haos, sad jos i simpanze.
Nisi razumela post.
Ako dete od godinu i po drzi olovku, to nije njegova krivica, ako moze da je dohvati i ako mu je neko ne uzme, uzece je i zvrljace.
Oni to rade, to je normalno i ocekivano.
Nije nevaspitano, tendenciozno ili sta god.
Nije dete krivo.
Ako postoje roditelji koji ne obracaju paznju na svoje dete, krivica je njihova.
Moje dete ne pravi stetu u gostima.
Imao je fazu kad je voleo da poskida prekrivace, jastucice sa mesta gde treba da sedne.
To je bio najveci haos koji je pravio.
Povuce, to padne na pod i tek onda sedne, ja podignem.

Ljudima kod kojih mi idemo nije smetalo.
Vidim da bi nekima i to bio problem.

Ako pazljivo citas postove onda ti je valjda jasno da to nikome ne bi smetalo,meni je takvo dete simpaticno.Dete je dete.Ali ako te gadja sarmama onda to nije bas prijatno,makar meni.
 
I Čičak i ja govorimo o lošim roditeljima i nevaspitanoj deci.
A deo sa olovkom, zašto bih ja kao domaćica otimala detetu gostu olovku pored prisutnog roditelja?
I ne razumem čemu osetljivost ako je tvoje dete dobro i fino u gostima. Neka to nisu. Krivicom roditelja, naravno.

Nisam rekla da je kriva domacica, nego roditelji.
Osetljiva sam kad neko napada decu, narocito malu koja jos ne mogu biti vaspitana ili nevaspitana, nego samo deca.
Da su se napadali samo roditelji, sve bih se slozila. :)

Ovo nije tebi namenjeno, podsetila me prica oko vaspitanja.
Pre neki dan u prodavnici kupujemo.
Moje dete nista ne pipa, nosi korpu i ide gde mu kazem.
-Hoces Kinder jaje?
-Daaa! (odusevljenje, osmeh oko glave)
-Dobro, moramo prvo na kasu da nam teta otkuca.
Odemo, ceka red strpljivo, drzi sve vreme Kinder jaje.
Mi smo sledeci, ali zena ispred nas jos nije platila.
-Teto, mozes o'kucas Kindel jaje? :D
-Ti si malo navikao da sve odmah dobijes, a? Razmazili te! To mozda moze kod kuce, ovde ne moze, moras da cekas!
Bolje da ne napisem sta sam joj rekla.
 
Mene nervira sto ljudi ne cene, sto ih bas briga sto ce njihovo dete da meni nesto unisti, polomi, pokida...
Pa.ebote ja obozavam decu... Ali destrukciju pritom.dopustenu od strane roditelja ne mogu da podrzavam.

Ako sam ja stedela i stedela, da detetu kupim npr.ljulju, zasto bi dozvolila da necije dete dodje u moju kucu i lomi je? A njegov roditelj ne reaguje.
Ili namestaj. Ebote stedis da sebi priustis nesto lepo i onda gledas kako ti ga necije dete uniatava jer je ono vasiptano da radi sta hoce.
Pa nije fer!

Ja mog malog kad odvedem kod drugarice nikad ne ispustam iz oka, i ruku. i opisteno popijemo i kafu i ispricamo se.
 
Nisam rekla da je kriva domacica, nego roditelji.
Osetljiva sam kad neko napada decu, narocito malu koja jos ne mogu biti vaspitana ili nevaspitana, nego samo deca.
Da su se napadali samo roditelji, sve bih se slozila. :)

Ovo nije tebi namenjeno, podsetila me prica oko vaspitanja.
Pre neki dan u prodavnici kupujemo.
Moje dete nista ne pipa, nosi korpu i ide gde mu kazem.
-Hoces Kinder jaje?
-Daaa! (odusevljenje, osmeh oko glave)
-Dobro, moramo prvo na kasu da nam teta otkuca.
Odemo, ceka red strpljivo, drzi sve vreme Kinder jaje.
Mi smo sledeci, ali zena ispred nas jos nije platila.
-Teto, mozes o'kucas Kindel jaje? :D
-Ti si malo navikao da sve odmah dobijes, a? Razmazili te! To mozda moze kod kuce, ovde ne moze, moras da cekas!
Bolje da ne napisem sta sam joj rekla.

....napisi, napisi:lol:

....kakva je ta "teta" ja bih je pojela, sa sve papucama:evil:

....svako ko ocekuje da dete mladje od 2 godine bude "vaspitano" ili ne zna sta su deca,
ili nije bio u drustvu dece tog uzrasta...suvise su maleni da bi razumeli bas do kraja zasto
nesto ne sme, a i kao trenutno i pristanu na neke zabrane, vrlo brzo bi opet to, jer su
radoznali, a to nije nevaspitanje...
 
Mene nervira sto ljudi ne cene, sto ih bas briga sto ce njihovo dete da meni nesto unisti, polomi, pokida...
Pa.ebote ja obozavam decu... Ali destrukciju pritom.dopustenu od strane roditelja ne mogu da podrzavam.

Ako sam ja stedela i stedela, da detetu kupim npr.ljulju, zasto bi dozvolila da necije dete dodje u moju kucu i lomi je? A njegov roditelj ne reaguje.
Ili namestaj. Ebote stedis da sebi priustis nesto lepo i onda gledas kako ti ga necije dete uniatava jer je ono vasiptano da radi sta hoce.
Pa nije fer!

Ja mog malog kad odvedem kod drugarice nikad ne ispustam iz oka, i ruku. i opisteno popijemo i kafu i ispricamo se.

...tvoje dete je jos suvise malo da bi ti znala kakvo ce ono biti kad se "dohvati nogu" i kad krene da istrazuje svet oko sebe...

...mirno dete je retkost...bas prava retkost...vecina je mirna samo kad je bolesna...

...moja deca su susta suprotnost, kad su bile male, starija je znala satima da sedi i lista slikovnicu ili cak sarene novine,
mogla sam da je odvedem bilo gde i da kafenisem satima ako mi se htelo, da se ona ne pomeri s' mesta gde sedne,
zabavi je ako nesto, cak se i uspava....mladja se "penjala na lustere" gde god da je bila....jednostavno su razlicitog
temperamenta....a obe sam ucila isto, vaspitavala isto....
...svako dete je prica za sebe....i danas su totalno razlicite....

...Cupavica je hirovita, trenutno, sto nece, nece, sto naumi tesko je ubediti da to ne sme..ali je to trenutno i vremenom
ce se promeniti do neke granice, ali karakter i ono sto je dobila rodjenjem ne moze se menjati sem da se detetu unisti
karakter, sto po meni nije dobro...smatram da dete treba uciti, pricati mu, nekad zbog neceg i kazniti, dati mu do znanja
da to nije lepo, ali u svojoj kuci, da bi ono znalo da to ne sme da se radi...tako to nece raditi nigde, ali ako mu je u kuci
sve dozvoljeno, nece znati i nece mu biti jasno zasto to isto ne moze da radi negde drugde....
 
uzasavam se kada roditelji svasta tolerisu deci jer su mala
ja sam ocigledno majka nemajka
moja deca se nikada nisu bacala po pou ako ne dobiju ono sto hoce
nisu ni urlali i trazili ko ludi

moja deca nikada i nigde nisu rukom uzimala iz tanjira
nisu nesto zagrizla pa vratila u tanjir
pogotovu ne onaj iz kog se svi sluze

kako bi mi takvo ponasanje kod moje dece smetalo
smeta mi i kod tudje
u mnogim kucama ne jedem
jer nisam sigurna da nije pipkano
mozda sam najgora
ali gadi mi se da deca pipkaju rukama pa da jedem
cast svakome
ali ja ne mogu

vrlo cesto i kad mi imamo ljude kod nas na veceri, rucku mnogo sto sta sto ostane
posto je pipano viljuskama zavrsi kod Baje i Done

narocito mi je muka kad svi brckaju u ciniju da sa ajvarom recimo
pa posle neke prave domacice koje ne svircaju pilicima ko ja
to lepo vrate u teglu....
ne biva...

i jos vise me nervira kad mi neko pokusava da dokaze da jako gresim
da su to deca....i da nema veze sto ispipaju sve ili zagrizu pa bace ostatak tu odakle svi treba a se sluzimo
ja ne jedem ni za svojojm decom pa necu za tudjom
i ja nikome ne namecem svij stav - da mi ne smeta da poljubim Baju i Donu u njusku, da ih grlim a da to ne mogu sa ljudima....
 
inace moja drugarica je besna a sebe jer
spremajuci neke prezentacije propustila je lepo forumasko druzenje na jednoj temi
tek sad vidi koliko je sati a sutra treba da ustane u 6
oci joj ko fildzani, nece se uspavati u dogledno vreme
u zanjih deset dana nije spavala vise od po certi sata nocu, danju i ne spava
bem je blesavu
 
Moja drugarica mora i da pohvali dete od sinoc.
Mali od godinuipo dana kaki na wc solji. Ne nosi pelenu uopste kad je kuci. Stavi mu majka kad je u gostima ali on javi kad mu se ide.

Svaka cast za dete i majku
 
Kad su djeca od moje drugarice bila mala,ona je kucu prilagodila njima i drugarima koji su im dolazili.Bilo joj je mnogo draze da uziva u njihovom odrastanju nego da sebe i njih maltretita opomenama da ne diraju ovo ili ono.Sreca,odrastose u fino vaspitane mlade ljude a moja drugarica sad ima puno slatkih detalja po kuci koje je opet spremna skloniti na neko vrijeme kad dobije unucice.
 
Moja već danima računa u digitron i preračunava promete i % ispunjenja ugovora i sad je sela i ždere sve što joj stav pod ruku. Levom ubacuje, a desnom kuca. I stondira. Dosta joj je čukanja u digitron, što se uradilo - uradilo...:zjede:
 
...moja drugarica je posebno nadrndana danas....i bolje da joj niko ne stane na zulj...

...pita se kako su moguce tolike razlike, a zna i sama...i sad bi da psuje i drzavu i firme gde
je radila, i bogaoca al' nista joj to nece pomoci zna i ona sama, al opet nikako da izbaci tu
negativu iz sebe...pa pije kafu i cuti da ne povredi nekog ko nista nije kriv...
 

Slične teme


Back
Top