Mapa sveta prema prosečnom koeficijentu inteligencije: Na kom mestu se nalazi Srbija?

Ti parametri koji si ti naveo imaju veze jedino sa ulaganjem novca u nauku i naučna istraživanja koje je po pravilu veće u bogatijim zemljama, politikom zadržavanja naučnika u zemlji i prilivom stranih naučnika, a nikako sa inteligencijom.

Na prvom mestu je na listi koju si sam linkao naravno SAD jer daleko najviše ulažu u nauku. Da li to znači da je prosečni Amerikanac inteligentniji od ostatka čovečanstva?

Nakon svega što si ispisao na ovoj temi, ti i tvoji roditelji bi trebali biti zabrinuti za tvoju inteligenciju i tvoje zdavorazumsko razmišljanje.

Možemo i ovako:
Srbija 16 zlatnih medalja na Matematičkim Olimpijadama, Hrvatska 6.

Srbija po ovom parametru ispred Švedske, Norveške, Holandije i još nekih, po navodnoj inteligenciji, visoko rangiranih zemalja u Linovim kvazinaučnim studijama. Zar ne bi bilo logičnije da su sve ove zemlje ispred Srbije i po ovom merilu kad su već toliko inteligentniji i kad bi u tvrdnjama Ričarda Lina bilo zrnca istine.

Na prvom mestu po broju zlatnih medalja na Matematičkim olimpijadama su zemlje sa velikim brojem stanovnika i velikim brojem srednjoškolaca (Rusija, Kina, SAD) što je i sasvim razumljivo.

To pokazuje da te Olimpijade, razne, baš i nisu nešto. Točno, nekad su blistavi vrhunci postali značajni matematičari. No mnoštvo medalja iz Bugarske, Rumunjske, Srbije, Mađarske...nije se ni u što pretočilo. Ni u osobnu afirmaciju ljudi koji su postali značajni vani, a još manje u istaknutost u znanosti u svojoj zemlji koja bi imala odjeka vani.
 
Ne postoji nikakva stvarna naučna studija koja dokazuje da je inteligencija vezana za nacionalnost. Ovakve rezulate je moguće dobiti samo uz izmišljanje podataka i teško šarlatanstvo. Zato i "studija" jeste šarlatanska.
Postoji....uvedi prisilu , uvedi mentalitet , uvedi raseljavanje, pa ces videti kako na nekoj teritoriji zive mahom tupsoni , agresivni i impulsivno neuracunljivi, a na drugoj racionalni , sredniji mirniji , lake saradnje....

E sad ide problem kako agresivnima objasniti da su glupi kao cuskije....
E to vec nije moj problem...
 
Imas parametar rat.....Srbi imaju motiva da ratuju jer su osetili da tako prociscuju naciju , a kako , pa zato sto kad je rat, tu opada prosek inteligencije na terenu gde se ratuje, i onda se Srbin koji je glup ko pajser a ne kao taraba , oseca prociscenim, bez misli i ideja nekog ko je inteligentniji od njega...

Zvuci antisrpski , jel da...
A to je osnova, pa se iz toga razvijaju stabilnija drustva koja takodje ratuju stalno ali interno ....rade cistke, takodje interno , pa rasteruju svoju radnu snagu , takodje interno , a to vec zvuci poznato....

A jel to antisrpski ili je cak srpski , zato sto se onda deca sa srpskog podrucja procuju da imaju kvalitetniji zivot u nekoj drugoj drzavi . Jel jos uvek antisrpski kad ta deca koja dobro zaradjuju u drugoj drzavi salju novcane doznake svojim genijalnim roditeljima koji traze cistocu u periodicnim ratovima na domacem tlu....

Jel jos uvek sve zvuci antisrpski...?
 
Ceo svet se zaverio protivu Srba. Ne zna šta će od dosade.

Ne postoji nekakva specijalna zavera protiv Srba, ali u krugovima kvazinaučnika i uz podršku tabloidnih medija postoji jedno upinjanje da se "dokaže" kako su neke nacije i rase intelektualno jače od drugih kako bi se opravdala kolonijalna i ekonomska ekploatacija siromašnijih zemalja. Nije Ričard Lin jedini jer postoji široka koruptivna mreža njegovih saradnika u raznim zemljama koji ga u svojim radovima citiraju i pominju i tobože nešto sami "istražuju". Moguće je i da je organizacija PISA testova deo iste koruptivne šeme jer je mnogo toga mutno i nejasno, od uzorkovanja do statističke obrade rezultata, a rezultati su baš svake godine isti kao po nekom šablonu tako da to zaista pobuđuje sumnju.

Dakle, samo je to novi modifikovani nastavak one stare prakse Engleza još iz 19-estog veka kad su narode koje su kolonijalno pljačkali pokušavali uz pomoć kvazinauke predstaviti kao bića sličnija majmunima nego sebi.

Hrvati doduše nemaju kolonijalnu prošlost, niti su nešto naročito bogati, ali dosta ulažu u sopstveni medijski imidž i podmićivanje svakojakih šarlatana koji na raznim poljima rade na promociji Hrvatske.
 
Srbija je na samom evropskom dnu. Možda računaš da je u gornjoj polovini jer je dobar deo zemalja van Evrope na granici mentalne retardacije ili su mentalno retardirani po ovim tobožnjim statistikama. Razne modifikacije i verzije Linovih mapa kolaju interentom, ali nijedna nema veze sa bilo kakvim stvarnim naučnim istraživanjima, niti se uopšte inteligencija može kolektivno vezivati za nacionalnost. Meri se inteligencija pojedinca, a ne nacije.
Sta ti je tu cudno , skolstvo je lose,sto je skolstvo losije nacija postaje sve gluplja ,inteligencija je dijelom genetika i dijelom obrazovanje nije samo u Srbiji nego na Balkanu ,Albanija je jos losija , na osnovu cega mislis da bi trebali biti u vrhu, prica ti je ko u izbjeglica koji su otisle na zapad ubjedjenji da su face a ljudi na zapadu glupi i nakon 25 godina nista nisu napravili na zapadu onda je prica da su jos uvijek face ali svi ih mrze .
 
To pokazuje da te Olimpijade, razne, baš i nisu nešto. Točno, nekad su blistavi vrhunci postali značajni matematičari. No mnoštvo medalja iz Bugarske, Rumunjske, Srbije, Mađarske...nije se ni u što pretočilo. Ni u osobnu afirmaciju ljudi koji su postali značajni vani, a još manje u istaknutost u znanosti u svojoj zemlji koja bi imala odjeka vani.

Srbija je na Matematičkim Olimpijadama uspešnija od većine zemalja Zapadne Evrope. Nisi objasnio zašto.

Osim Matematičkih Olimpijada postoje i razne druge Olimpijade iz fizike, hemije, informatike, astronomije i drugih oblasti.

Ne postoji nikakva korelacija između uspeha na tim takmičenjima i navodnih saznanja Ričarda Lina o inteligenciji čitavih naroda.
 
Pa i to kako neko vidi određene stvari zavisi od kvocijenta inteligencije.
1705228224622.png


(Upravo pojeo)
 
осим што је ричард лин 2010е изашао са изјавом да је његова студија за србију била нетачна, зато што је засновао датотеку на испитивањима рађеним у Тутину. 2010е су радили ревизију и закључили да је коефицијент у Србији 98. Вероватно је 96 или 95 данас због одлива мозгова.
 
Srbija je na Matematičkim Olimpijadama uspešnija od većine zemalja Zapadne Evrope. Nisi objasnio zašto.

Osim Matematičkih Olimpijada postoje i razne druge Olimpijade iz fizike, hemije, informatike, astronomije i drugih oblasti.

Ne postoji nikakva korelacija između uspeha na tim takmičenjima i navodnih saznanja Ričarda Lina o inteligenciji čitavih naroda.
Ma matematicke i fizicke olimpijade idem ja i jos nas 5,6,7, i to je to...
Mene napravio kinez, njega spanac, a sve zajedno gura Matematicka gimnazija u BG, nemoj da mislis da ne gura , jok gura gimnazija iz valjeva i gimnazija Sremac iz Nisa i gimnazija iz pirota....kad su sampioni iz tih gradova...no no no , onda njima ode po pola zadatka zarad bliskosti Matematicke sa rezultatima tih sampiona...
Dakle cak ni Matematicka gimnazija u BG koja jeste sa pravom ocenjena kao najbolja u Srbiji po kvalitetu takmicara nije imuna da malo treba da steluje uspeh svojih takmicara....a naravno da drze ziri tj komisije i za matematiku i za fiziku ....
Potrebna je ta komercijalizacija i preporuka...zamisli da bude jasnije svima da od prvih 5 mesta, prvo mesto ima Pirot, drugo mesto ima npr Sokobanja, trece i cetvrto mesto imaju Nis a peto Sabac....Tacno je da sva ostala mesta ima matematicka, ali to nece dobro da se gleda niti da prodje..

E zato se to malo dotera pa bude prvo mesto ima pirot, drugo ima matematicka, trece Sokobanja, cetvrto Nis peto Matematicka a Sabac popushi ali za malo .....
Iskreno Sabac jeste malo losiji , Matematicka jos losija Ali se nesmetano puste i Pirot i Sokobanja i Nis...koji su najbolji...e eto onda tako posle prodje i na olimpijadi nekad BG....
 
Cinjenica da vecina Srbije glasala za Milosevica 97’ nakon 3 agresije i sankcija je dokaz da narod nije narocito pametan (da budemo blagi)
Dobro to je boljka balkana , Milo Sloba, Vucic, svi koji malo udare po dupetu , javi se taj mazohizam kod naroda i onda jos , jos , kazi mi da sam los losa, jos , jos...
Samo nemoj da pustas druge na moje mesto...
 
Dobro to je boljka balkana , Milo Sloba, Vucic, svi koji malo udare po dupetu , javi se taj mazohizam kod naroda i onda jos , jos , kazi mi da sam los losa, jos , jos...
Samo nemoj da pustas druge na moje mesto...

Ne lupetaj, to je boljka Srbije. Milo je preokrenuo politiku kada je vidio da ne ide.

Narod Srbije dobio gvno na facu i rekao “hocemo jos”
 
Ne lupetaj, to je boljka Srbije. Milo je preokrenuo politiku kada je vidio da ne ide.

Narod Srbije dobio gvno na facu i rekao “hocemo jos”
Ja ne znam za CG , ali masovno CG kazu da nisu smeli zbog Mila nista suprotno od Mila da pokazu da hoce ili glasaju...oni tako pricaju , masovno , sta ja tu da zakljucim...ja znam dobro u Srbiji sta se desava, ne znam u CG sta se desavalo , kako bih znao kad dodjem jednom pet njih hoce tucu da mi izaziva, dvoje kola hoce barski bus da isteraju sa puta gurkom , zato sto ima aleksinacke tablice, a baranin kupio od ciglane u Aleksincu...i vozi od hn do bara...i uvece malo malo pa neko reseta saobracajne znakove u meljinama i kod kumbora...

Tako da ok, jeste boljka Srbije, a za Cg ne znam...ali sve mirise da jeste....sudeci po prenosima iz parlamenta, mada to nije prava slika nikad...
 
Ma matematicke i fizicke olimpijade idem ja i jos nas 5,6,7, i to je to...
Mene napravio kinez, njega spanac, a sve zajedno gura Matematicka gimnazija u BG, nemoj da mislis da ne gura , jok gura gimnazija iz valjeva i gimnazija Sremac iz Nisa i gimnazija iz pirota....kad su sampioni iz tih gradova...no no no , onda njima ode po pola zadatka zarad bliskosti Matematicke sa rezultatima tih sampiona...
Dakle cak ni Matematicka gimnazija u BG koja jeste sa pravom ocenjena kao najbolja u Srbiji po kvalitetu takmicara nije imuna da malo treba da steluje uspeh svojih takmicara....a naravno da drze ziri tj komisije i za matematiku i za fiziku ....
Potrebna je ta komercijalizacija i preporuka...zamisli da bude jasnije svima da od prvih 5 mesta, prvo mesto ima Pirot, drugo mesto ima npr Sokobanja, trece i cetvrto mesto imaju Nis a peto Sabac....Tacno je da sva ostala mesta ima matematicka, ali to nece dobro da se gleda niti da prodje..

E zato se to malo dotera pa bude prvo mesto ima pirot, drugo ima matematicka, trece Sokobanja, cetvrto Nis peto Matematicka a Sabac popushi ali za malo .....
Iskreno Sabac jeste malo losiji , Matematicka jos losija Ali se nesmetano puste i Pirot i Sokobanja i Nis...koji su najbolji...e eto onda tako posle prodje i na olimpijadi nekad BG....

Ja pišem o rezultatima međunarodnih matematičkih olimpijada na kojima se Srbija postiže veoma dobre rezulatate, a ti o Pirotu, Sokobanji, Nišu....i nekim besmislicama koje ne mogu da shvatim.

Ne znam tačno kakav problem imaju neki učesnici u ovoj diskusiji, ali delujete kao da je baš vas u Srbiji proučavao Ričard Lin. Toliko odsustvo smisla i logike u onome što pišete ne mogu da objasnim.
 
Ja ne znam za CG , ali masovno CG kazu da nisu smeli zbog Mila nista suprotno od Mila da pokazu da hoce ili glasaju...oni tako pricaju , masovno , sta ja tu da zakljucim...ja znam dobro u Srbiji sta se desava, ne znam u CG sta se desavalo , kako bih znao kad dodjem jednom pet njih hoce tucu da mi izaziva, dvoje kola hoce barski bus da isteraju sa puta gurkom , zato sto ima aleksinacke tablice, a baranin kupio od ciglane u Aleksincu...i vozi od hn do bara...i uvece malo malo pa neko reseta saobracajne znakove u meljinama i kod kumbora...

Tako da ok, jeste boljka Srbije, a za Cg ne znam...ali sve mirise da jeste....sudeci po prenosima iz parlamenta, mada to nije prava slika nikad...

Ne znam da li imas ti kakvu smetnju ili hendikep ali da ti crtam 97 godine narod CG je birao Mila (zapad) a ne Momira (milosevic i ratovi)

Od tada mi imamo dijametralno suprotno politiku od Srbije, dakle mi imamo napredak, odnosno veci IQ od srbije.

Srbija umjesto da se mijenja nakon gresaka, nastavlja istim greskama, to je odlika niske inteligencije.
 
Srbija je na Matematičkim Olimpijadama uspešnija od većine zemalja Zapadne Evrope. Nisi objasnio zašto.

Osim Matematičkih Olimpijada postoje i razne druge Olimpijade iz fizike, hemije, informatike, astronomije i drugih oblasti.

Ne postoji nikakva korelacija između uspeha na tim takmičenjima i navodnih saznanja Ričarda Lina o inteligenciji čitavih naroda.

Prijava na matematičko natjecanje je jedan od tajnih testova, za koje nisi shvatio što se zapravo testira...
Testira se ko je glup da se želi dokazat da je najpametniji, i onda se takav proglašava pobjednikom...

"Hoću olimpijsku medalju za pamet!"
"Znači hoću medalju!"

.
 
Na stranu blesavoće, pravih problema ima više.

Prvo- ne postoji jednoznačna definicija stanja "biti glup". A i očito glupi ljudi po kriterijima razgovornog jezika mogu biti promućurni u nizu situacija.

Drugo- važnija je korelacija kritičkoga mišljenja s IQ, i razvijanje iste. Visoko inteligentni ljudi mogu biti u bitnim životnim situacijam posve nekritički.

Treće- moralnost. Postoji nekakva korelacija između višeg stanja moralnosti-v. skalu Laurencea Kohlberga- i IQ, ono za većinu vrijedi da im je teško dostići i razinu konvencionalne moralnosti.

Četvrto- ljevičari tendiraju da su ljudi tabula rasa, a desničari da su genetski determinirani (plus okoliš). Istina je u sredini, no bliže su istini oni koji inzistiraju na genetici. Ono u čemu ljevičari griješe je isto mišljenje da se kultura može promijeniti tek tako, odgojnim mjerama. Naravno- to je budalaština. Što je građeno stoljećima i tisućljećima, ne ide preko godina, a kamoli noći.

Peto- IQ je samo dio psihometrije, i bilo bi dobro napraviti testove za psihometrijski profil kolektiva. Siguran sam da bi to potvrdilo dosta stereotipova, i da kolektivi s nešto nižom IQ mogu ostvariti više ako imaju kolektivno psihološki profil koji je konduktivan za moderno društvo (motivacija, kreativnost, otvorenost, .. ali i da tu treba korigirati stvari oko ponašanja. Nije svaka otvorenost dobra, napose ako ide u sklopu s moralnim relativizmom i bešćutnošću)

Šesto- ponavljam, kultura je presudna, no i ona je neka razultanta gena i okoliša.

Sedmo- evolucija djeluje i dalje. Kineski su znanstvenici utvrdil ida su u nekim čimbenicima Europljani evolutivno drugačiji nego njihovi predci pred 150 godina, a 100 godina to je praktički ništa.
 

Back
Top