KoRiSt iZ TuGe

i ja sam to radio do 24-te godine..dok sam prolazio kroz adolescentsku krizu...sad mi se to vise nikad ne desava..jer sam naucio da kanalisem bijes..ucite ljudi da zivite sa samim sobom...a i drugima ce biti lljepshe
 
i ja sam to radio do 24-te godine..dok sam prolazio kroz adolescentsku krizu...sad mi se to vise nikad ne desava..jer sam naucio da kanalisem bijes..ucite ljudi da zivite sa samim sobom...a i drugima ce biti lljepshe

Jel sa samim sobom i sa drogom ili...? :lol:
Kad sam tuzna placem, slusam muziku, telefoniram i zalim se, pa onda vidim da me niko ne razume i da niko ne moze da mi pomogne. Nekad dodjem na net. A nikako ne mogu da zaspim, ali zato lezim i razmisljam i taaako :thumbdown:
 
Neko je pomenuo destrukciju. Ja to nazivam autodestrukcijom! Boli bre, kad udaras o zid!!!!

U meni uvek pobesni dete, pa i kad budem imala 60. A i kad se radujem. Sta cu....
 
Upravo sam spalila neke svoje (bezvredne, naravno) pesme, izbrisala neke iz PC-a. Primetila sam da sam najkreativnija kad sam tuzna..Kreativni haos. Pade mi Amy na pamet i njena "Back to black''.
Sta radite kad ste tuzni? Ranije sam izlazila, budila se uz neke nepoznate tipove, bez kafe ih terala kuci, a sad je kombinacija pisanja, boksovanja o zid, suza, alkohol i neke druge zamene za srecu.Ah da, naravno iskljucim telefon i pravac 'krstarica''.

Pa prvo gledam da izbacim neku negativnu energiju iz sebe. :twisted: Odem na neko trcanje ili radim vezbe na bencu..:klap: ali ono bas bas da se preznojim ko konj.:dash: Onda se lepo istusiram sa sve nekim mirisljavim gelom.. :D cisto da se ja licno osecam sto bolje... :) I to tusiranje ume da potraje malo duze... Onda promenim i stavim cistu posteljinu isto da mi bude sve mirisljavo :ok: i onda lepo utonem u san i spavam tako ko bebica. :D

E al imao sam jednu drugaricu koja je imala skroz drugaciju metodu, ona je uvek volela da dodje kod nekog i dobro da se istracari i isplace. I stvarno njoj bude ko da je preporodjena posle toga. :) E sad meni prosto bude krivo kako ona to tako brzo preboli i sve zaboravi i prosto bi i ja pozeleo da mogu tako dobro da se iscmzdrim ko ona... ali sta ja da radim kad mi suze nece na oci. :) :lol:
 
Da, najbolje pesme koje sam ikada napisala , napisala sam onda kad mi je bilo najteze...Ne mogu to ni da nazovem tugom, jer nekako tugujem najvishe par dana, plachem par puta...mnogo gore mi je kad neshto me boli (u emotivnom smislu),kad konstantno imam knedlu u grlu a ne mogu ni suzu da pustim...

U tim trenutcima praznjenje te "energije" mi je vishestruko. U toku jednog dana pishem pesme, priche, sviram i pevam iz sveg glasa, svaki delic vremena koristim da ne bi dozvolila sebi da razmishljam o trenutnoj situaciji. Kad sam bila mladja to su bili izlasci...u zadnih par godina to je bila krsta... Shta da ti kazem sem da stisnesh zube, da istrpish jer nishta nece biti tako crno kao shto ti se sada chini, da gledash da se praznish na sve moguce nachine, i da ne zadrzavash nishta u sebi...Kako god da okrenesh...mora da prodje...
Pozdrav...:)
 
Slusam jazz, citam intenzivno poeziju, cmizdrim, fotografisem se, koristim kreativno potencijal tuge, naprosto UZIVAM! :lol: Posle se ispostavi da su to slatki trenuci za pamcenje, ali koje ne bih menjala za trenutne radosne. :P
 
Sta radite kad ste tuzni? Ranije sam izlazila, budila se uz neke nepoznate tipove, bez kafe ih terala kuci, a sad je kombinacija pisanja, boksovanja o zid, suza, alkohol i neke druge zamene za srecu.Ah da, naravno iskljucim telefon i pravac 'krstarica''.

Zavisi sta je u pitanju.........nedavno naisao los period, umjesto da odem do grada, setam, trcim, slusam muziku, smazem parce cokoladne torte.........ja uzela knjigu, ljubavna prica bez srecnog kraja.......dotukla se, dva dana plakala.........
355346u5g42y0cio.gif
 
Jedan D mol me razvali
neki bi to prosto tugom nazvali
Sta je tuga za D mol... :) :whistling:

...:)....neko ko me razume...

Iako ne volim Blaseviceve komercijalne...ova je izuzetak.A najlepshi deo te pesme mi je...

"Ostala je knjiga sa par neprocitanih strana;
i neke stvarcice od Herendi porcelana;
i jedan pulover u kom si bila...

I ostala je ploca Best of Ry Cooder;
i fina mala plava kutijica za puder;
i ja sam te ostao zeljan, dok me bude,
moja mila….."
 
...:)....neko ko me razume...

Iako ne volim Blaseviceve komercijalne...ova je izuzetak.A najlepshi deo te pesme mi je...

"Ostala je knjiga sa par neprocitanih strana;
i neke stvarcice od Herendi porcelana;
i jedan pulover u kom si bila...

I ostala je ploca Best of Ry Cooder;
i fina mala plava kutijica za puder;
i ja sam te ostao zeljan, dok me bude,
moja mila….."

Aham ma sve reci su dobre. :) Za tebe sa sve akordima. :)

Dm A7
Spusti se ko lopov
Po zicama
Dm
Ruke mi napuni
A#
Tvojim sitnicama
Dm
I tesko prodje
Sve to
A7 Dm
D mol

F
Uhvati me cvrsto
C
I ne popusta
A7
Lud je za tisinom
A#
To ne propusta
Dm
Vodi me
A Dm
U svoj plavicasti dom

:)
 
Aham ma sve reci su dobre. :) Za tebe sa sve akordima. :)

Dm A7
Spusti se ko lopov
Po zicama
Dm
Ruke mi napuni
A#
Tvojim sitnicama
Dm
I tesko prodje
Sve to
A7 Dm
D mol

F
Uhvati me cvrsto
C
I ne popusta
A7
Lud je za tisinom
A#
To ne propusta
Dm
Vodi me
A Dm
U svoj plavicasti dom

:)

Da znash da cu posle vishe od 6 meseci, ipak uzeti sutra ujutru gitaru, i pokushati da skinem pesmu...cmoka! :D
 
Aj pa javi kako ti ide. :) :kiss:


Uh ici ce teshko, vec mi se javlja. Bolece me jagodice, jer su stigle da se oporave od sviranja. Nerviracu se shto mi zice na gitari ne zvuche tako dobro jer su stajale par godina uz minimalno korishcenje...pa cu onda popizdeti jer sam izgubila osecaj i ritam delimichno...itd itd...
E onda...u jednom momentu kad se pomirim sa svim tim "problemima", oteracu sve u pm, prosviracu na razdrndanoj gitari, zapevacu, i bicu srecna :)
 
Uh ici ce teshko, vec mi se javlja. Bolece me jagodice, jer su stigle da se oporave od sviranja. Nerviracu se shto mi zice na gitari ne zvuche tako dobro jer su stajale par godina uz minimalno korishcenje...pa cu onda popizdeti jer sam izgubila osecaj i ritam delimichno...itd itd...
E onda...u jednom momentu kad se pomirim sa svim tim "problemima", oteracu sve u pm, prosviracu na razdrndanoj gitari, zapevacu, i bicu srecna :)

:) E to je duh. :super:
Ne zaboravi pre sviranja da je prvo nastimas kako treba. I ja sam jednom mislio da sam sve zivo zaboravio da sviram ali onda otisao kod drugarice i sam sam se cudio koliko toga sam zapamtio. :) I meni prsti mekani sada, no sad mi je i bolje tako nego kad su okamenjeni. :) E nekad smo mi imali obicaj tako do Dunava da zapucamo sa gitarama, pa do sitnih sati.. udri Misko o tamburu... :lol: a sada... :rolleyes:
:)
 
:) E to je duh. :super:
Ne zaboravi pre sviranja da je prvo nastimas kako treba. I ja sam jednom mislio da sam sve zivo zaboravio da sviram ali onda otisao kod drugarice i sam sam se cudio koliko toga sam zapamtio. :) I meni prsti mekani sada, no sad mi je i bolje tako nego kad su okamenjeni. :) E nekad smo mi imali obicaj tako do Dunava da zapucamo sa gitarama, pa do sitnih sati.. udri Misko o tamburu... :lol: a sada... :rolleyes:
:)


Eh ja do dana danashnjeg sanjam da se okupim sa drushtvom kao nekad , sa par gitara , da sviramo i pevamo celo veche. Znali smo da donosimo i tam tam bubnjeve...bash smo pravili atmosfere...ALi jesvako otishao na svoju stranu, a ja ostadoh sa zeljom...:) Secam se, da sam iz najgorih bedaka izlazila kad se tako okupimo...Zaboravi chovek na sve :)
Nego da. Necu zaboraviti da je nashtimujem naravno. To je najmanji problem, nego ima da se najezim kad umesto zeljenog zvuka novih zica "DRING", chujem :TRING"...Ali ...sve to moze da premosti zelja za sviranjem...valjda... :sad2: :lol:
 
Upravo sam spalila neke svoje (bezvredne, naravno) pesme, izbrisala neke iz PC-a. Primetila sam da sam najkreativnija kad sam tuzna..Kreativni haos. Pade mi Amy na pamet i njena "Back to black''.
Sta radite kad ste tuzni? Ranije sam izlazila, budila se uz neke nepoznate tipove, bez kafe ih terala kuci, a sad je kombinacija pisanja, boksovanja o zid, suza, alkohol i neke druge zamene za srecu.Ah da, naravno iskljucim telefon i pravac 'krstarica''.

Ja od svega toga uglavnom zasednem za komp, pustim Marlija (omiljena mi je Three little birds) i, u zavisnosti koliko sam nesrećna, malo otvaram pasijans pa onda dođem na forum. A nekad jednostavno legnem i isplačem se ali to je ugavnom kad sam totalno deprimirana, bolje da plačem nego da vrištim, tanki su nam zidovi, bune se komšije... :lol:
 
Eh ja do dana danashnjeg sanjam da se okupim sa drushtvom kao nekad , sa par gitara , da sviramo i pevamo celo veche. Znali smo da donosimo i tam tam bubnjeve...bash smo pravili atmosfere...ALi jesvako otishao na svoju stranu, a ja ostadoh sa zeljom...:) Secam se, da sam iz najgorih bedaka izlazila kad se tako okupimo...Zaboravi chovek na sve :)
Nego da. Necu zaboraviti da je nashtimujem naravno. To je najmanji problem, nego ima da se najezim kad umesto zeljenog zvuka novih zica "DRING", chujem :TRING"...Ali ...sve to moze da premosti zelja za sviranjem...valjda... :sad2: :lol:

E sad mojne da mislis o negativnim stvarima. Samo opusteno i sa uzivanjem, imas melodiju imas note imas sve sto treba. I bice tebi Tring Dring :lol: kad se zarazis ponovo pa budes htela po x puta uzastopce svaku pesmu da odsviras. :) Cuvaj svoje prstice. ;)
 
Opusteno samo... :lol:

pa znaci nemoguci ste,aman covece druze brate Brute :D ovo je da puknes od smeha
cuj njih muskarce sa recima samo opusteno
Pa ona samo da je sisala vesla :D pa da poveruje kako ste nezni i brizni Znaci Mali i ti i ovaj sto se macuje ste me nasmejali veceras da se skoro nisam tako cerekala
Ajde samo vi nastavite opusteno u tom fazonu pa ce Vam neka i poverovati :rotf::rotf::klap:
mislim nista licno kakve kere Hahahaha lajte kere Jakobsfelda
dakle zakljucak je opusteno a mi cemo iz budzaka kad se bas ono opustis hop jop :rotf::rotf:
 
Poslednja izmena od moderatora:

Back
Top