Koliko košta spomenik Stefanu Nemanji i dalje tajna: iako, je bilo saopšteno da će podatak o tome biti tajna do 2023. Rok je očigledno probijen

Пишеш глупости. Каква бре железничка станица...Оћеш опет шинчине поред реке.
Hocu. Ne znam odakle si, kao da nisi iz Beograda, ali svi se slazu da je upravo tu mesto zeleznickoj stanici i svi zale za tim. Sramota je da neko iz Beograda kaze ovako nesto kao ti.

Meni kao nekom iz unutrasnjosti to iz drugih razloga vise odgovara, ali i sami Beogradjani kazu da je tu trebala da ostane zeleznicka stanica, ma s kim da sam razgovarala, i da im je zao sto je taj trg sada pust.
 
Hocu. Ne znam odakle si, kao da nisi iz Beograda, ali svi se slazu da je upravo tu mesto zeleznickoj stanici i svi zale za tim. Sramota je da neko iz Beograda kaze ovako nesto kao ti.
Који 'сви', ти ниси читава.
Не, ту јој није место. Када је грађена, река је била граница а то више одавно није.
 
Који 'сви', ти ниси читава.
Не, ту јој није место. Када је грађена, река је била граница а то више одавно није.
Pa ko sad tu ide, niko. Ostao trg pust, kao da Evropa nema i bolje gradjevine od nje, a u Beogradu to je jedna od najlepsih gradjevina.

Bolje da je ostala zeleznicka stanica, ali tako renovirana, ev. sa podzemnim prolazom ispod za pesake.
 
Pa ko sad tu ide. niko. Ostao trg pust, kao d aEvropa nekma i bolje gradjevine od nje, a u Beogradu to je jedna od najlepsih gradjevina.

Bolej d aje istala zeleznicka stanica, ali tako renovirana.
И да немаш шеталиште него шине. Памет чворка.
 
А раније је било да ти се смучи од силне лепоте. Иди бре, везе немаш
Bilo je bolje.

Nisam protiv da tu ostane spomenik ali skracen za "slem" tj, ono ruzno postolje, i da se vrati funkcija zeleznickoj stanici. A pstoji i resenje da bude neki podzemni prolaz, Beograd je ziv grad, nije da bude kao neki klasicni evropski gradovi, i nece biti nikad.

A to su upravo ovim resenjem htelo, na pogresan nacin.

Ti veze nemas.
 
Bilo je bolje.

Nisma protiv da tu ostane s[omenik ali skracen za "slem" tj, ono rusno postolje, i da se vrati funkcija zeleznickoj stanici. A pstoji i resenje da bude neki podzemni prolaz, Beigrad je ziv grad, nije da bude kao neki klasicni evropski gradovi, i nece biti nikad.
Згради ће се вратити функција али не станице. Мислим, логично.
 
Згради ће се вратити функција али не станице. Мислим, логично.
Namena joj je i bila da bude zeleznicka stanica, veze nemas sa estetikom, ne znam kako je moguce da zivis u Beogradu pa cak i u Srbiji, bez te osobine.

Sramota, nemas veze, ajd' zdravo. Mesas se u nesto sto ti nije za mesanje.
 
Namena joj je i bila da bude zeleznicka stanica, veze nemas sa estetikom, ne znam kako je moguce da zivis u Beogradu pa cak i u Srbiji, bez te osobine.

Sramota, nemas veze, ajd' zdravo.
Била је али више није. Готово, ћао.!
 
Evo sta se Elektiki svidja. Pa gde ide takav spomenik uz takvu arhitekturu, bre?

Ovo iz srednjeg veka, ovo drugo kao iz UAE, pa gde to ima?

676
 
Pa to kazem, da je malo nizi, da bar nema onaj "slem", pa i da mu tu bude mesto. Ovako "gusi" trg i jednostavno niko tamo ne ide, bolje da je ostalo onako kako je bilo sa sve zeleznickom stanicom, barem je bilo zivopisno a ovako nit' evropski kao sto se htelo, nit' srpski.
Upravo tako. Posledica "uređenja" te lokacije je to što je Beograd maltene jedina evropska metropola koja nema železničku stanicu u centru ili širem centru grada, nego ima onu nakaradu što prokišnjava na Prokopu i koja je maltene nedostupna. Sam projekat trga nije uspeo, jer nije i nikad neće postati drugi centar grada, jer je skrajnuto i niko tamo ne ide niti će ići.
 
Згради ће се вратити функција али не станице. Мислим, логично.
:lol::lol::lol:
Koja funkcija? Istorijskog muzeja ili Teslinog muzeja? Zasad je otvoren kafić unutar zgrade. Ceo prostor je težak promašaj, možda gori i od upropaštenog Trga Republike i od upropaštenog Cvetnog trga. Sledeći na redu za devastaciju je Trg Nikole Pašića.
 
Жалим случај, град се мења.
Ne, grad se upropaštava. Struka, a posebno arh. pokojni Dragoljub Bakić su pričali, uzalud, kako je Beograd jedinstven po tome što se kaskadno spušta na reke, i da je to trebalo iskoristiti i napraviti nešto kao Monmartr, pun tradicionalnih ugostiteljskih objekata, kulturnih institucija itd, što bi privlačilo turiste. Onda je ono govedo sitnog zuba Vesić reklo da šta lupeta taj izlapeli starac i šta je on uopšte uradio; ništa, samo naselje Višnjičku banju, naselje Nova Galenika i halu Pionir.
Umesto toga, imamo zemljište poklonjeno šeiku Bin Zajebu i najveću praonicu para u Evropi, sa zgradama i šetalištem koji se bukvalno raspadaju.Grad se devastira. Devastiran Trg Republike, Cvetni trg, železnička stanica, devastiran Vračar i stari deo Voždovca, devastirana vizura Kalemegdana sa onim kompleksom zgrada sagrađenim na kostima mrtvih Srba iz NDH, devastirana Slavija sa onim beskorisnim, zimi klizavim, leti usijanim prostorom, devastirana Srpskih vladara, uništen stari Depo koji je bio spomenik kulture, uništen Neimar, užasna novogradnja od betona i stakla na Kosančićevom vencu...ovakve pošasti nije bilo nikad. I za Đilasovog vakta je napravljen onaj preskupi i nedovoljno iskorišteni most na Adi, posečeni platani u Bulevaru, ali ovakvog roja skakavaca nikad nije bilo. Nemam drugo objašnjenje sem onoga da mrze Beograd iz dna duše.
 
Poslednja izmena:
1.koliko je kostao?
ps 23m para
evo za 4 godine koliko sam ovde nisam uspeo da odem da ga vidim. Ne znam ni kako bih, saobracaj je takav da samo mozes da prodjes pored njega (prosao 100 puta al nisam video). Ono sto sam video na slikama je nevidjen kich.

2. Zeleznicka stanica. Mi koji smo nekad znali i koristili stajgu koja je bila odmah do autobuske (a po modernom - zeleznicka ovde a autobuska cak tamo - izem ti pametnu organizaciju putovanja - a osim toga izem ti ove koji zapravo mrze ovaj grad i pune ga kicom od spomenika pa do muzicke fontane i samo komplikuju zivod nama koji zive u ovom gradu) mozda bi ipak da imamo vozic od zeleznicke do prokopa - nekog ciru ili tako nesto. Ne mora 'sincine', al bio bi atrakcija, plus ljudi bi prolazili kroz muzej + onaj ko je navikao da ide na zeleznicku - raznim linijama, i dalje moze da ide na novu zeleznicku. A ne tamo neki kruzni autobus koji se ne zna gde polazi i gde dolazi.

3. Novi Stadion u Jajince direkt pored vuciceve kuce. A ne da svako malo blokirana autokomanda i kolaps saobracaja zbog utakmice i ne moze da se prodje ni vamo ni tamo. Stadion na neku ledinu van grada da ne uznemirava gradjane.

4 zvezdin i partizanov stadion da se napravi parking na 10 spratova ispod zemlje i 20 spratova iznad zemlje i da se podigne viseci voz od stadiona do kalemegdana i preko reke da mogu ljudi da razgledaju KICH koji je napravljen po gradu. A cirom do zeleznicke stanice.
 
Upravo tako. Posledica "uređenja" te lokacije je to što je Beograd maltene jedina evropska metropola koja nema železničku stanicu u centru ili širem centru grada, nego ima onu nakaradu što prokišnjava na Prokopu i koja je maltene nedostupna. Sam projekat trga nije uspeo, jer nije i nikad neće postati drugi centar grada, jer je skrajnuto i niko tamo ne ide niti će ići.
Пронађи место за станицу у центру и ширем центру града.
Нема.
Ово старо да остане такође није могло.
 

Back
Top