KOLIKO JE OD VAS SRBA DAO ZA OVU ZEMLJU?

svetolik trpkovic:
Ja nisam nista dao i niti cu dok mi drzava ne vrati 50 hektara zemlje i dve kafane u Zajecaru nema nista da dobiju od mene oca im lopovskog cak ni Tijanicu harac ne placam

Znas kad ces da dobijes 50 Ha i dve kafane - NIKAD. Pa DS i LDP (saveti iz SAD) se zestoko protive restituciji. A i nacrt zakona koji je Parivodic uradio je povucen iz procedure, tako da..... eh da glasaj za cedu molim te.
 
svetolik trpkovic:
Ja nisam nista dao i niti cu dok mi drzava ne vrati 50 hektara zemlje i dve kafane u Zajecaru nema nista da dobiju od mene oca im lopovskog cak ni Tijanicu harac ne placam

Znas kad ces da dobijes 50 Ha i dve kafane - NIKAD. Pa DS i LDP (saveti iz SAD) se zestoko protive restituciji. A i nacrt zakona koji je Parivodic uradio je povucen iz procedure, tako da..... eh da glasaj za cedu molim te. A Tijanicu naravno da ne placam harac jer vec placam kablovsku - tako da, kad budu sprovodili ankete o tome sta ce se emitovati na Javnom servisu i kad gradjani budu mogli da daju sugestije i utisu na program - tad cu razmisliti.
 
Torius:
Znas kad ces da dobijes 50 Ha i dve kafane - NIKAD. Pa DS i LDP (saveti iz SAD) se zestoko protive restituciji. A i nacrt zakona koji je Parivodic uradio je povucen iz procedure, tako da..... eh da glasaj za cedu molim te.
Pa nisam glasao nikada za Cedu mada nije mi sve jedno jasno kako LDP ima uticaja na politiku vlade ?Drugo DSS je najvise pricao o denacionalizaciji jos od pre 2000. ,a Parivodic je zavrsio nacrt kada vec nije bio ministar posle 3 godine vlasti kada nije nista uradjeno a sada je DS kriv jer oni kao nece .
 
Ništa dobio, a dao sve što su tražili. Ni stan od države (moji su sve kupili sami, a posle sam i ja nešto doprineo), ni besplatne vrtiće, ništa nisam dobio na izvolte. Ostavljam državi dvoje (treće na putu) dece, poreze plaćam, ne delimično, nego koliko bude, ne kradem, šta će više od mene? Vojsku i rezervu ne računam, to se moralo.
 
De_Sisti:
da, da, srbi su dole prosto cvetali pod Stambolicem i ranije Brozom.... toliko su cvetali, da su prosto se prelivali u ostatak srbije... Nocri, pronadji podatke, koliko desetina hiljada srba je zbog albanskog nasilja za vreme divne autonomije godisnje moralo da napusti kosovo i metohiju?

istorija losih albansko srpskih odnos traje mnogo duze nego sto se pojavio internet... :roll:

ps. za razliku od tebe, JA SAM BIO NA KIM, OBISAO SAM CELO KOSOVO I METOHIJU i mislim da sam malo kompetentniji da pricam
Opet ti bulaznis. Neka groznica?

Ajde ti ponovo procitaj moj post i reci da li sam ja napisao nesto suprotno od ovoga. Ko je rekao da su ziveli bolje poc Brozom. A to koliko ih je proterano ranije nije tacno zato bolje ti potrazi neke podatke, mada takvih zvanicnih podataka verovatno nema. Zato ne lupaj.

A sta je Sloba radio Albancima na Kosovu ne komentarises. Bas te briga. E upravo zbog toga smo mi bili bombardovan, samo ti to ne zelis da znas. Ko zna sta ti mislis zbog cega je svet protiv nas. Nisi ti uopste kompetentan jer slusas Kostunjaka koji je seo u Slobinu fotelju i boli ga uvo za narod na Kosovu
 
nesha taxista:
Titu i onima posle njega do devedesetih se štošta može zameriti, ali u odnosu na Miloševića izgledaju bajno.
shtoshta zameriti?pa dal je moguce?koje izvore za svoje informacije koristish....pa sto siptari napravise onaj haos 17 marta?pa odkud proterivanja Srba i onaj haos sto su po Kosovu pravili do dolaska Slobe?ili mislis da za terorizam i ostale svinjarije kao i pravljenje sopstvene vojske na teritoriji Srbije nisu nikakvu reakciju drzave zasluzivali?ne bato...Tito ih pustio posle 45te pa kad su se osetili jakima,a niko im sa druge strane nije uzvracao,tad je sranje tamo i pocelo...
 
jeremijabg:
shtoshta zameriti?pa dal je moguce?koje izvore za svoje informacije koristish....pa sto siptari napravise onaj haos 17 marta?pa odkud proterivanja Srba i onaj haos sto su po Kosovu pravili do dolaska Slobe?ili mislis da za terorizam i ostale svinjarije kao i pravljenje sopstvene vojske na teritoriji Srbije nisu nikakvu reakciju drzave zasluzivali?ne bato...Tito ih pustio posle 45te pa kad su se osetili jakima,a niko im sa druge strane nije uzvracao,tad je sranje tamo i pocelo...


Prijatelju, ima tu još jedan problem. Srbi su sedamdeseti i osamdesetih mnogo više voleli lovu nego Kosovo, masovno prodavali imanja za ogromne pare, dolazili u Srbiju, tako im je bilo lakše.

Ozbiljni stratezi ne prave planove od danas do prekosutra, nego od danas za narednih 50 - 100 godina. Nije tačno da su sedamdeseti i početkom osamdesetih, kad su počela prva s*anja imali podršku zapada. To znam pouzdano, nego je našim komunjarama bilo lakše da čekaju da mirno odu u penziju nego da se tad bave Kosovom. To su Šiptari iskoristili, našu inertnost i nezainteresovanost za tu teritoriju, za razvoj, za pomoć Srbima prvenstveno.

Šiptari su već tada imali plan, a mi smo počeli da pravimo planove trideset godina kasnije. Sad kukamo, al slaba nam vajda od kukanja. Podmazali su gde je trebalo na vreme, dok smo mi čekali da dodju Rusi da nam reše problem. Niko u životu ne može da te za*ebe koliko sam možeš sebe da za*ebeš. Niko, pa ni nas Šiptari.

Nije se Kosovo desilo odjednom, Kosovo se dešavalo dugo vremena, samo što nadležni, prvenstveno nadležni Srbi, to nisu videli ili nisu hteli da vide. Boleo ih **** za Kosovo, nadrpali se, nadobijali stanove, vile, pa ajde u penziju, a vi deco rešavajte Kosovo, pa kako vam bude.

Sad se mi koljemo medju sobom, ko je za Kosovo, a ko nije za Kosovo, a pitaj njih (bar ove preživele, ako ih još ima) da li su za Kosovo.

Jesu, ali da gledaju sa Dedinja i Senjaka.
 
BG1109:
Prijatelju, ima tu još jedan problem. Srbi su sedamdeseti i osamdesetih mnogo više voleli lovu nego Kosovo, masovno prodavali imanja za ogromne pare, dolazili u Srbiju, tako im je bilo lakše.

Ozbiljni stratezi ne prave planove od danas do prekosutra, nego od danas za narednih 50 - 100 godina. Nije tačno da su sedamdeseti i početkom osamdesetih, kad su počela prva s*anja imali podršku zapada. To znam pouzdano, nego je našim komunjarama bilo lakše da čekaju da mirno odu u penziju nego da se tad bave Kosovom. To su Šiptari iskoristili, našu inertnost i nezainteresovanost za tu teritoriju, za razvoj, za pomoć Srbima prvenstveno.

Šiptari su već tada imali plan, a mi smo počeli da pravimo planove trideset godina kasnije. Sad kukamo, al slaba nam vajda od kukanja. Podmazali su gde je trebalo na vreme, dok smo mi čekali da dodju Rusi da nam reše problem. Niko u životu ne može da te za*ebe koliko sam možeš sebe da za*ebeš. Niko, pa ni nas Šiptari.

Nije se Kosovo desilo odjednom, Kosovo se dešavalo dugo vremena, samo što nadležni, prvenstveno nadležni Srbi, to nisu videli ili nisu hteli da vide. Boleo ih **** za Kosovo, nadrpali se, nadobijali stanove, vile, pa ajde u penziju, a vi deco rešavajte Kosovo, pa kako vam bude.

Sad se mi koljemo medju sobom, ko je za Kosovo, a ko nije za Kosovo, a pitaj njih (bar ove preživele, ako ih još ima) da li su za Kosovo.

Jesu, ali da gledaju sa Dedinja i Senjaka.
pa sto se koljemoi?to je pitanje za svakog ponaosob.kazes da su juce bili krivci politicari(to se slazem,ljudi koji su prodavali(to se ne slazem,ovde se radi o ljudima koji nisu),a sutra ako se nasstavi i primi ovakva prica o "realnosti" na Kosovu i ono definitivno ode,krivci smo MI.Za pocetakj treba da se odredimo licnim stavom dsa li smo za otcepljenje Kosova?JA NISAM...
 
jeremijabg:
pa sto se koljemoi?to je pitanje za svakog ponaosob.kazes da su juce bili krivci politicari(to se slazem,ljudi koji su prodavali(to se ne slazem,ovde se radi o ljudima koji nisu),a sutra ako se nasstavi i primi ovakva prica o "realnosti" na Kosovu i ono definitivno ode,krivci smo MI.Za pocetakj treba da se odredimo licnim stavom dsa li smo za otcepljenje Kosova?JA NISAM...

Ne misliš valjda da ja jesam? A što se tiče realnosti, ona je trenutno takva. Pa može da nam se vidja ili da nam se ne svidja, ali takva je. Što kaže Svetolik, pametno kaže, više Srba ima u Minhenu nego na Kosovu. A šta dalje, pravo da ti kažem, nemam pojma.
 
pa napad je najbolja odbrana...proglasiti severnu Albaniju za istorijsku srpsku teritoriju(sto je i bila za vreme Dusana),proglasiti Nis za glavni grad Srbije(to bi bio dobar potez iz vise razloga(premestanje ekonomskog i bezbedonosnog momenta mnooogo blizu Kosovu),pravljenje tesne ekonomske(i druge)saradnje sa Rusijom(jedina ima veliku pusku kao ovi sto nam prete),pravljenje plana protiv pravljenja Velike Albanije i u to ukljuciti ostale zainteresovane strane(Grcka)..........ili tako nesto ili da nastavimo da se guzimo da ga lepse primimo....
 
jeremijabg:
pa napad je najbolja odbrana...proglasiti severnu Albaniju za istorijsku srpsku teritoriju(sto je i bila za vreme Dusana),proglasiti Nis za glavni grad Srbije(to bi bio dobar potez iz vise razloga(premestanje ekonomskog i bezbedonosnog momenta mnooogo blizu Kosovu),pravljenje tesne ekonomske(i druge)saradnje sa Rusijom(jedina ima veliku pusku kao ovi sto nam prete),pravljenje plana protiv pravljenja Velike Albanije i u to ukljuciti ostale zainteresovane strane(Grcka)..........ili tako nesto ili da nastavimo da se guzimo da ga lepse primimo....


Bolje da tebe stave za savetnika, nego one glumce, za iste pare. ;-)
 
jeremijabg:
shtoshta zameriti?pa dal je moguce?koje izvore za svoje informacije koristish....pa sto siptari napravise onaj haos 17 marta?pa odkud proterivanja Srba i onaj haos sto su po Kosovu pravili do dolaska Slobe?ili mislis da za terorizam i ostale svinjarije kao i pravljenje sopstvene vojske na teritoriji Srbije nisu nikakvu reakciju drzave zasluzivali?ne bato...Tito ih pustio posle 45te pa kad su se osetili jakima,a niko im sa druge strane nije uzvracao,tad je sranje tamo i pocelo...
Sviđalo se tebi ili ne, za vreme Tita smo se mogli slobodno kretati po Kosovu, a sad ne. To je činjenica, kao i to da smo mi do Slobe imali relativno lojalno albansko rukovodstvo, a Sloba ih je oterao. Kad nismo hteli pričati s Vlasijem, posle smo morali s Tačijem. Šta je bolje?
Uzgred, sve to uopšte nije tema.
 
jeremijabg:
pa napad je najbolja odbrana...proglasiti severnu Albaniju za istorijsku srpsku teritoriju(sto je i bila za vreme Dusana),proglasiti Nis za glavni grad Srbije(to bi bio dobar potez iz vise razloga(premestanje ekonomskog i bezbedonosnog momenta mnooogo blizu Kosovu),pravljenje tesne ekonomske(i druge)saradnje sa Rusijom(jedina ima veliku pusku kao ovi sto nam prete),pravljenje plana protiv pravljenja Velike Albanije i u to ukljuciti ostale zainteresovane strane(Grcka)..........ili tako nesto ili da nastavimo da se guzimo da ga lepse primimo....

ako se nadje "darodavalac" :lol: :lol:
 
pa ako bismo napravili modernu i jaku vojsku i krenuli da oslobodimo Kosovo,ne bi li to bio odgovor na ponasanje njihovih Tacija i ostalih zlikovaca...ili "ko ih **** kad nisu hteli da pricaju sa Kostunicom" filozofija....ili bi to onda po tebi odjednom postalo nelogicno?...a da,ti si protiv toga da Srbija uopste ima vojsku,tipa,sta ce nam...
 
Nazalost, nista znacajno nisam uradio za svoju zemlju jer sam veoma mlad i nisam imao prilike.
Ustvari, nekoliko puta sam radio grafite KOSOVO JE SRBIJA, KOSOVO=SRBIJA i to je neki doprinos mada to ne smatram da je to nesto posebno.
Ali kada bih imao prilike da se borim za Kosovo i Metohiju, ja bih to uradio na bilo koji nacin.
Izasao bih i na bojiste, mada sumnjam da bi me pustili zbog mog godista.
Ali bih nesto uradio, pa makar bio kuvar za vojsku ili cistio kasarne.
 
jeremijabg:
pa ako bismo napravili modernu i jaku vojsku i krenuli da oslobodimo Kosovo,ne bi li to bio odgovor na ponasanje njihovih Tacija i ostalih zlikovaca...ili "ko ih **** kad nisu hteli da pricaju sa Kostunicom" filozofija....ili bi to onda po tebi odjednom postalo nelogicno?...a da,ti si protiv toga da Srbija uopste ima vojsku,tipa,sta ce nam...
Pretpostavljam da si mislio na mene, mada se Adem ubacio. Zašto misliš da sam ja protiv toga da imamo vojsku? To nigde nisi mogao da pročitaš. Naravno, vojsku koja bi mogla da se suprotstavi protivniku reda veličine Amerike ili Rusije nikad nismo imali niti ćemo imati. Najveće sile mogu se oslanjati na silu, ostali uglavnom na pamet.
 
jeremijabg:
i opet ne dade odgovor...a za Vlasija si znao...
Kakav odgovor? Modernu i jaku vojsku da ratujemo protiv NATO? Hajde kad se probudiš pitaj bilo koga ko se malo u to razume, pa će ti reći da je mnogo lakše bilo onomad vojno zadržati Kosovo, nego se sad na isti način vratiti tamo. Da li je NATO sad slabiji? Nije! Da li smo mi jači? Nismo! Kraj priče!
 

Back
Top