Koja devojka,koja ne planira da se uda zeli vanbracno dete?

Hellen:
Ја већ имам двоје деце, брачне, тако да не одговарам.

Али, та опција ми је сасвим ОК, ако је то довољно зрела особа, ако тачно зна шта је чека и ако је свесна и спремна све то да спроведе!


Bas me cudi da tako razmisljas,jer imas decu.Ja sam protivnik toga,jer dete treba da ima oba roditelja.Sebicno je to sto majka zeli da ima nekog ko ga ce voleti,mozda cak i vise ko ce NJU voleti ako to dete ne dobija potpunu roditeljsku ljubav.Ja sam odrasla bez jednog roditelja i znam kako je
 
DionFortune:
Bas me cudi da tako razmisljas,jer imas decu.Ja sam protivnik toga,jer dete treba da ima oba roditelja.Sebicno je to sto majka zeli da ima nekog ko ga ce voleti,mozda cak i vise ko ce NJU voleti ako to dete ne dobija potpunu roditeljsku ljubav.Ja sam odrasla bez jednog roditelja i znam kako je
oba roditelja nisu garancija za 'normalno dete"....mnogo samohranih roditelja je odradilo bolji posao nego dvoje...Ptpuno se slazem sa devojkama -da nikada ne bih bila u vezi samoda bih se udala i imala dete, kada osetim da sam spremna da imam dete tako ce i da bude...ako je neko tu pored mene SUPER, ako ne SUPER...bitna je zrelost i mogucnost, uslovi, zelje...nezavisnost.Nije da kazem NECU da budem s nekim u veszi ( braku) samo da bih imala decu..kazem NE MOGU..ne verujem da bih se mogla naterati na nesto tako, neznam kako to neki ljudi rade...ne krivim ih , jer svako ima pravo na svoj stil zivota, i ja biram svoj ...
 
DionFortune:
Bas me cudi da tako razmisljas,jer imas decu.Ja sam protivnik toga,jer dete treba da ima oba roditelja.Sebicno je to sto majka zeli da ima nekog ko ga ce voleti,mozda cak i vise ko ce NJU voleti ako to dete ne dobija potpunu roditeljsku ljubav.Ja sam odrasla bez jednog roditelja i znam kako je

Tачно, најлепше је да дете има оба родитеља. Међутим, сведоци смо бројних примера да физичко присуство два родитеља није довољно, да понекад један родитељ може да пружи више него два незаинтересована, хладна и немарна родитеља.

Нисма схватила да је овде реч о рађању мотивисаном изскључиво себичним разлозима. Не рађа свака жена само зато да би је неко волео.

И ја сам децу родила у љубави и складном браку...али времена су се променила...данас их подижем сама са много љубави, одрицања и труда. Верујем да им свакодневно присуство оца понекад недостаје, али знам да су сигурне да су вољене и уважаване као личности.

Зашто мислиш да је себично родити дете да бисмо га волели? Који други мотив је бољи и узвишенији? Љубав укључује давање, труд, слушање, одрицање, чињење за некога...зашто би то било себично?
 
Hellen:
Tачно, најлепше је да дете има оба родитеља. Међутим, сведоци смо бројних примера да физичко присуство два родитеља није довољно, да понекад један родитељ може да пружи више него два незаинтересована, хладна и немарна родитеља.

Нисма схватила да је овде реч о рађању мотивисаном изскључиво себичним разлозима. Не рађа свака жена само зато да би је неко волео.

И ја сам децу родила у љубави и складном браку...али времена су се променила...данас их подижем сама са много љубави, одрицања и труда. Верујем да им свакодневно присуство оца понекад недостаје, али знам да су сигурне да су вољене и уважаване као личности.

Зашто мислиш да је себично родити дете да бисмо га волели? Који други мотив је бољи и узвишенији? Љубав укључује давање, труд, слушање, одрицање, чињење за некога...зашто би то било себично?


Ne mislim da je sebicno radjati da bismo voleli,vec da bi nas voleli,da ne bi bili sami kada ostarimo.Tada treba dovesti u pitanje motivaciju majke.niko nema pravo da odlucuje o tome da li ce dete imati jednog ili oba roditelja
 
Mislila sam da je nehumano oduzeti detetu oca jer tako majci odgovara.Imam drugaricu koja tako razmislja:hocu dete ali necu da se udam.Jeli to normalno?Da ona odlucuje o detetovoj sudbini?Uglavnom su deca bez jednog roditelja emotivno siromasnija i nestabilnija,iako to znamo nema veze ja hocu dete!Ti si u drugacijoj situaciji,tvoja deca su imala oca,znaju sta je to.Isto tako imam drugaricu koja je rodila blizance koji nikada nisu upoznali oca,niti ce,jer je ona savremena mama,navodno nezavisna.I sta ce sutra biti sa tom decom?
 
Слажем се да је најбоље да дете расте у складној породици поред оба родитеља...али.....

Није у питању БРОЈ родитеља уз који дете расте, него квалитет љубави, бриге и уважавања уз које одраста.....

Често видимо децу из породица са два родитеља где су обоје неодговорни, немарни, хладни, незаинтересовани за дете и његов развој, алкохоличари, насилници....џаба што их је двоје!

У неким случајевима је заиста боље имати једног родитеља, али вредног!

Сутра ће са том децом бити исто што и са свом осталом децом ако добијају довољно љубави и пажње.


...А шта је нормално....то је дискутабилно...нормално нам је увек оно што МИ сматрамо нормалним! Твојој пријатељици је то нормално, теби није.
 
Ima dosta devojaka,koje osecaju gadjenje,prema svim muskarcima.Te devojke,ne mogu da podnesu da se muskarac izivljava nad njom.One su jednostavno takve,i ne treba ih ni osudjivati
ni nesto narocito,podrzavati.Medjutim,desava se ne retko,da takve devojke,negde oko tridesete godine,osete potrebu da rode dete.Tada se potrude,da nadju zdravog,sigurnog muskarca,koji ce
da ih oplodi.Ukoliko takva devojka,iz prvog pokusaja zatrudni,ona vise nikada u zivotu,nece imati snosaj,ni sa jednim muskarcem.Znaci,to je cist racun:leci cu,oplodi me! Dakle,taj muskarac zna,zasto
je upotrebljen,i on se vise nece pojaviti u njenom zivotu.Dakle,to su te devojke,koje ne zele brak,a zele dete.
 
Ima dosta devojaka,koje osecaju gadjenje,prema svim muskarcima.Te devojke,ne mogu da podnesu da se muskarac izivljava nad njom.One su jednostavno takve,i ne treba ih ni osudjivati
ni nesto narocito,podrzavati.Medjutim,desava se ne retko,da takve devojke,negde oko tridesete godine,osete potrebu da rode dete.Tada se potrude,da nadju zdravog,sigurnog muskarca,koji ce
da ih oplodi.Ukoliko takva devojka,iz prvog pokusaja zatrudni,ona vise nikada u zivotu,nece imati snosaj,ni sa jednim muskarcem.Znaci,to je cist racun:leci cu,oplodi me! Dakle,taj muskarac zna,zasto
je upotrebljen,i on se vise nece pojaviti u njenom zivotu.Dakle,to su te devojke,koje ne zele brak,a zele dete.
Zašto bi se odnos dvoje ljudi svodio na međusobno iživljavanje jednog nad drugim? I šta ako rezultat uspešne oplodnje bude dečak? Mama će se gnjušati svih muškaraca sem njega, a ako je devojčica lepo će je naučiti da se grozi i zgražava..... ?!
 
Devojka koja nece da se uda,a zeli da joj neko "napravi' dete,pa to je zlocin! Pa to dete,ono je unapred,planski osudjeno da nema oca.Ne moze se dete odgajiti
bez oca.Svako dete,koje nema oba roditelja,osudjeno je ,da kasnije ima velikih psihickih problema.Jedan roditelj,bilo da je u pitanju muskarac,ili zena,nije
dovoljan,za vaspitanje i sredjeno detinjstvo deteta.Mnoge "osvescene" zene,kazu:pa sta,ja imam sredstva da dete,vanbracno rodjeno,izdrzavam! Ne moze se sve
kupiti parama.Ljubav roditeljska,nema cenu.Deca moraju da imaju stabilne roditelje,roditelje,koji se pre svega vole,a onda tu zajednicku ljubav,prenose i na svoje
potomstvo.Devojke ne moraju da se udaju,da bi imale dobar seksualni zivot.Ali praviti dete,bez oca-to je kao pravljenje krcme,bez krcmara-kako to nas narod
lepo i slikovito,kaze!
 
DionFortune-Draga moja.Ne moze tako da se razmislja,kako to ti radis:"kada osetim da sam spremna,da imam dete,tako ce i da bude" Ti se pitas,kada zelis
seks,i sa kim ces da se seksas.Ali ako je u pitanju,stvaranje novog bica-deteta-e,tu moraju da se pitaju,i buduci otac,kao i buduca majka!Ne moze draga moja,
samo jedan tu da odlucuje.Deca bez oca-ostaju trajno,psihicki bogalji.Ne igraj se sa tim.Ni ti,ni bilo koja druga devojka!
 
DionFortune-Draga moja.Ne moze tako da se razmislja,kako to ti radis:"kada osetim da sam spremna,da imam dete,tako ce i da bude" Ti se pitas,kada zelis
seks,i sa kim ces da se seksas.Ali ako je u pitanju,stvaranje novog bica-deteta-e,tu moraju da se pitaju,i buduci otac,kao i buduca majka!Ne moze draga moja,
samo jedan tu da odlucuje.Deca bez oca-ostaju trajno,psihicki bogalji.Ne igraj se sa tim.Ni ti,ni bilo koja druga devojka!

Nesto razmisljam, pre nekog vremena mi se porodila koleginica... upoznala decka... ljubav.... brak... djete... ali problem je sto dragi suprug radi u inostranstvu i ovamo dolazi samo za praznike, pitam se koliko "psihicki bogalji" ce biti njihova djeca... znaci ima oca ali ga vidja 2-3 puta godisnje po 3-4 dana, naravno solucija da se ona preseli tamo sa njegove tacke gledista ne dolazi u obzir... i plan je da ovako zive do penzije... sada njoj ljepo on salje pare, ima ljepu kucu i sve sto joj zatreba a nema muza :D da je zeza
 
DionFortune-Draga moja.Ne moze tako da se razmislja,kako to ti radis:"kada osetim da sam spremna,da imam dete,tako ce i da bude" Ti se pitas,kada zelis
seks,i sa kim ces da se seksas.Ali ako je u pitanju,stvaranje novog bica-deteta-e,tu moraju da se pitaju,i buduci otac,kao i buduca majka!Ne moze draga moja,
samo jedan tu da odlucuje.Deca bez oca-ostaju trajno,psihicki bogalji.Ne igraj se sa tim.Ni ti,ni bilo koja druga devojka!

:lol: pre ce da budu bogalji ako imaju nenormalnog oca nego ako ga uopste nemaju....

detetu je dovoljan jedan posvecen roditelj pun ljubavi da od njega postane covek....the end...:bye:
 
Nesto razmisljam, pre nekog vremena mi se porodila koleginica... upoznala decka... ljubav.... brak... djete... ali problem je sto dragi suprug radi u inostranstvu i ovamo dolazi samo za praznike, pitam se koliko "psihicki bogalji" ce biti njihova djeca... znaci ima oca ali ga vidja 2-3 puta godisnje po 3-4 dana, naravno solucija da se ona preseli tamo sa njegove tacke gledista ne dolazi u obzir... i plan je da ovako zive do penzije... sada njoj ljepo on salje pare, ima ljepu kucu i sve sto joj zatreba a nema muza :D da je zeza

meni ovo zvuci ko jedan od onih likova sto imaju..."rezervne" obitelji...missim, cak i pomorci dolaze
cesce kuci + za vecinu ljudi iz naseg podneblja zajednicki zivot predstavlja i zajednicko prebivaliste...
 
meni ovo zvuci ko jedan od onih likova sto imaju..."rezervne" obitelji...missim, cak i pomorci dolaze
cesce kuci + za vecinu ljudi iz naseg podneblja zajednicki zivot predstavlja i zajednicko prebivaliste...

Ma ovo ti je ovaj slucaj iz price ona zeli djete a i on ali ne zele ni ona muza ni on zenu... fiktivno su ispunili ocekivanja malogradjanske sredine... djete ima oca mada ga ne vidja bas cesto.. ona ima muza ... on zenu .. a zive kako zele....
Nego damoklovmac tvrdi da su djeca bez oca psihicki bogalji pa se samo pitam sta da radimo sa slucajevima gdje djete ima oca na papiru a stvarno ga i ne poznaje... kod nas je bitnija forma od sustine...
a da ne spominjem porodice gdje ocevi zive u istom domu a ne bave se djetetom ni 5 minuta
 

Back
Top