Zašto bebama ne bi trebalo da se buše uši

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
334.428
1708506281-shutterstock_1553359796-750x500.jpg

Većina dece ima probušene uši, neretko prve minđuše im stave još dok su bebe.
Doktorka Tanija Eliot nedavno je na svom Instagram profilu podelila zašto deci ne bi trebalo da buše uši dok su još bebe.
Ova doktorka, koja je i majka, često deli korisne sadržaje za svoje pratioce na svom Instagram profilu.
Tako je objasnila da bušenje ušiju u najranijem periodu života može da bude jedan od najčešćih razloga zašto mnogi ljudi imaju alergiju na nikl.
„Kako se imuni sistem deteta razvija i koža se probija, telo pokreće imuni odgovor. Sledeći put kada bude izloženo bilo čemu što sadrži nikl,
može doći do alergijske reakcije“, objasnila je ona.Ona je takođe navela da se nikl može naći u namirnicama, a veoma češto se nalazi
u nerđajućem čeliku, srebru i zlatu koje ima manje od 14 karata,

Medjutim mnogi pedijatri nisu protiv bušenja ušiju ali savetuju roditeljima da se saceka sa bušenjem ušiju kod bebe
Iz više razloga

Mogle bi da se povrede
Bušenje ušiju nije potpuno bezbolno, bez obzira na godine starosti. Kod nekoga će nakon bušenja uho postati crveno i veoma osetljivo.
Nakon bušenja ključno je da se minđuše ne skidaju neko vreme. Međutim, bebe je teško kontrolisati, pa u pokušaju da ih skinu, mogu da se povrede.
A, ako budu uspele da ih skinu postoji opasnost i od gutanja.

Postoji rizik od infekcije
Čak i ako se radi sa svim merama predostrožnosti, bušenje ušiju kod beba uvek predstavlja rizik od razvoja infekcije.
Bol, iscedak i otok mogu da se pojave ako se uho ne očisti prema uputstvima stručnjaka. Takođe, važno je napomenuti
da se minđuše ne skidaju najmanje šest nedelja od trenutka kada su stavljene.

Bolje je da odluku donesu sami
Možda je bolji izbor da prepustite detetu da samostalno donese ovu odluku kada odraste i kad je u mogućnosti samo da se brine
za svoje probušene uši prema savetima koje je dobilo od stručnjaka.
 
Моја шмизла је решила да буши уши у 6. разреду, видела да другарице носе минђуше...ок.
Одемо, бушну они то, фино зарасло, без компликација, мењала минђушице годину дана и прошао јој мерак.
Само је престала да носи.
После пар година рупице су се затвориле, сад опет мерка неке минђуше...значи, бушиће та уши бар још једном у животу.
 
Моја шмизла је решила да буши уши у 6. разреду, видела да другарице носе минђуше...ок.
Одемо, бушну они то, фино зарасло, без компликација, мењала минђушице годину дана и прошао јој мерак.
Само је престала да носи.
После пар година рупице су се затвориле, сад опет мерка неке минђуше...значи, бушиће та уши бар још једном у животу.
Kad je velika i ima neku svest pa hoće sama, to je druga priča.
Ali bebi bušiti uvo...:fdlan:
 
Моја шмизла је решила да буши уши у 6. разреду, видела да другарице носе минђуше...ок.
Одемо, бушну они то, фино зарасло, без компликација, мењала минђушице годину дана и прошао јој мерак.
Само је престала да носи.
После пар година рупице су се затвориле, сад опет мерка неке минђуше...значи, бушиће та уши бар још једном у животу.
Ona je bila velika kada je sama odlucila da buši uši i to je ok..i ja sam vec velika isla da bušim uši i ta odluka je bila samo moja
 
Spadam u one koji smatraju da treba ostaviti detetu da sami donesu odluku o bušenju ušiju
naravno
ali eto, u današnje vreme deci se ostavljaju neki drugi izbori u pitanju, kao npr biranje pola,
meni su majka i baba izbušile uši kad sam imala 5 god i mogu reći da je to vrlo neprijatno iskustvo za mene
bolele su me uši ceo dan a uopšte nisam razumela zašto to mora
nosila sam zlatne minđuše koje mi se nisu sviđale i koje sam prikrivala kosom
u prvom srednje sam jednostavno skinula i to je to
 
naravno
ali eto, u današnje vreme deci se ostavljaju neki drugi izbori u pitanju, kao npr biranje pola,
meni su majka i baba izbušile uši kad sam imala 5 god i mogu reći da je to vrlo neprijatno iskustvo za mene
bolele su me uši ceo dan a uopšte nisam razumela zašto to mora
nosila sam zlatne minđuše koje mi se nisu sviđale i koje sam prikrivala kosom
u prvom srednje sam jednostavno skinula i to je to
Ја и не знам кад су ми пробушене уши, нана је то урадила ужареном иглом и провукла кончић кроз то, знам да је мама полудела кад је дошла с посла. Није се инфицирало, на сву срећу, али могло је...
 

Back
Top