Kazne za vlasnike pasa ?

Sily, jesi li ti iz Bg? Nisam imala pojma da se ovakve stvari desavaju u nasoj zemlji - ja nikada nisam cula takve price. Citam tvoj post i mislim se - ova(j) Sily sigurno zivi u Checheniji ili tako negde. Od sad cu uredno vezivati svoju pudlu. Sa svojih pet kilograma mogla bi pokolj da napravi pa posle da me tuze kao neodgovornog vlasnika.
 
Nisam iz Bg vec iz ZR, ali zamisli da tvoja slatka decica zive pored cike koji drzi 60 lutalica koji hoce da ih njam njam!U sred grada!
I naravno nije nicija nadleznost...

Inace nemam klince, al sam pedagog i zao mi komsijske dece jer sad svi mrze zivotinje, jedan mali kad vidi macku ide stapom da je ubija! Posto su ga par puta isprepadali ovi iz copora.
 
U principu ja sam za bolje spreciti nego leciti,
da je na primer neki tamo rotvajler imao korpu ne bi sazvakao devojcici lice...
pa posle dete dozivotno osakaceno.

A to da vi svi znate da su vasi ljubimci miroljubivi,
e dragi moji ja sam covek pa ne znam kako cu kad odreagovati
a kamoli kako ce moj pas ili macka!!!!!

Nisam Kleopatra da im citam misli i navike, ali postujem sigurnost drugih ljudi a pogotovo dece!
Mene je rodjena macka napala
kad sam preterala u igri
a ja sam je othranila i spavala je samnom 4 godina,
i kako sam ja mogla da znam da ce da odlepi
ako joj pokrijem sakom glavu dok je mazim,
mislim, mozda ju je boleo zub, il je imala PMS ko zna...

Zato lepo povodac i korpicu, a u svom dvoristu kako hocete!
 
da li si probala da zoveš vet. inspekciju?
mislim da, ako je pas ujeo nekoga oni bi trebali da reaguju prvi ako i kada prijavite slučaj oni treba da zovu policiju i nadležnu vet. službu ....
policija ne radi ništa...i u gorim slučajevima.... mislim kada čovek čoveka ubije, pokarde, siluje etc.


u prinicupu, u svakoj dobro uređenoj državi nema problema ili su oni svedeni na minimum, kada je reč o životinjama...lutalicama, agresivnim psma i još više njihovim vlasnicima ALI i kada je reč o onima koji zlostavljaju životinje jer nije svaki pas ili mačka ili ptica ili kornjača na koju nabasate potencijalni ubica
 
Koliko je meni poznato, postoje neka pravila Zakonom regulisana, o tome koliko životinja je (maksimalno) dozvoljeno držati u kući, a koliko u stanu. Dakle, neko MORA da je nadležan za ovakve slučajeve, ali retko kad neko reaguje, po sistemu: "Zašto baš ja?".

Ako govorimo o psima koji slobodno šetaju ulicama - apsolutno sam za povodac i, eventualno, korpu.
Mi verujemo svojim psima i sigurni smo u to da "neće", ali je, ipak, pitanje da li baš "neće"... Naravno da sam i ja svog psa puštala da se "malo istrči" bez povoca, ubeđena da nema šanse da nekom naudi, što je, u najvećem broju slučajeva i bilo tako. Ali, imala sam priliku da ga vidim i kad "poludi" na nekog prolaznika "iz čista mira" i stvarno pojma nemam šta se u toj psećoj glavi događalo pa da tako reaguje.
Nedavno sam srela poznanika koga znam "po psima" (viđali se na izložbama, prilikom šetnji pasa...) i pitam ga koliko ih sad ima, odgovara, sav mračan: "Nemam više ni jednog": U daljem razgovoru čujem neverovatnu i užasavajuću priču: Imao je dva psa zatvorena u boksovima (bila svojevremeno i videla: primer lepog, urednog i humanog držanja pasa) i svi klinci iz komšiluka im prilazili, mazil ih, igrali se, čak povremeno ih vodili i u šetnju. Jednog dana petogodišnja devojčica koja ih je obožavala (i oni nju) prišla da ih pomazi i čuo se vrisak. Krv na sve strane, psi arlauču, dete vrišti... Epilog je teško povređena šaka devojčice (sa, na žalost, trajnim posledicama :( ) i (dobrovoljno) "uspavani" psi...
Da li je ona pomazila jednog, a drugi bio ljubomoran, ili se u psećim glavama odigrao neki strašan scenario - to niko ne zna, ali - desilo se to što se desilo.
Poenta priče je da je nemoguće uvek i u svakom trenutku predvideti reakciju psa ma koliko da ga poznajemo i sigurni smo u njegove dobre nemere.
I da ne zaboravim da dodam: osim što nisu odgajani da budu agresivni, psi iz gore navedene priče su "lesike", po svojoj prirodi dobroćudni, pitomi i poznati kao ljubitelji dece.
 
ne volim ovakve teme.
mislim,slazem se za to da bi trebalo regulisati ciscenje za psima,da ne bi bila govna na sve strane ali drzati psa na povocu ili pod korpom svaki put kada izadje napolje je nehumano.bolje onda nista da ne drzim nego da ga na taj nacin maltretiram.
mislim da za mog psa ne postoji korpa u njegovoj velicini jer je mnogo mali,a sto se povoca tice koristim ga samo kada idem na prometna mesta.ovde po naselju svi ga znaju i vole jer je jedini u kraju.nikada nikog nije ujeo,ali ipak svaki put kada neko nepoznat hoce da ga pomazi,ja stanem kraj njega i pridrzavam ga,ako bi mu nesto kvrcnulo u glavi.
generalno,zao mi je da pas nosi korpu,makar bio i veliki....ja se uvek uzdam u savesnog vlasnika,mada sam i sama imala vise puta probleme sa ljudima ciji su psi bili jednostavno preveliki ili previse neposlusni da bi mogli da se kontrolisu.
imao je ovde neki covek dansku dogu,koja nista nije slusala ali nije bila agresivna...samo malo...neobuzdana.ja ovog mogu uvek dignem kada vidim velikog psa jer znam da se boji,pa mi je bolje da izbegavam razne neprilike.ali bilo mi je malo neprijatno kada mi je doga prisla,jer sam imala osecaj da ce da se digne na noge i da mi stavi sape na ramena.dovoljno sto sam je i ovako gledala bukvalno u oci :lol:
opet,meni je u takvim slucajevima mnogo neprijatnije zbog mog psa nego zbog mene...nece mene da diraju...
 
dakle provereno kod vet. inspektora...
ako neki pas juri po ulici a zna mu se vlasnik treba prijaviti( vlasnika) komunalnoj inspekciji i vet. inspekciji posebno ako je pas ujeo nekoga.
vet. inspekcija zatim mora da prijavi slučaj policiji i veterinarskoj službi u gradu.
pas koji je ujeo čoveka se posmatra ( posao vet. inspektora) da li je potpuno zdrav ...
isto se radi i kada je lutalica u pitanju....
 
Ni ja ne volim ovakve teme. Muka mi je vise od ovog odvratnog sivog i depresivnog naroda koji vise ne obraca paznju ni na muke ljedi a kamoli zivotinja. Ovde, bre, psi sluze za izivljavanje ili u , najboljem slucaju, kao povod za carke na ulici tipa "sere ti pseto, jbm ti majku" - istovremeno isti ti likovi smrde na znoj i nemaju ni jedan zdrav zub u glavi. Koga cemo proganjati kad nam je dosadno? Od koga smo jos jedino jaci? Koga jos jedino mozemo da shutnemo bez posledica i da ispraznimo negativnu energiju zbog losheg zivota, nemastine i , mozda najvise, odvratne necivilizovanosti.
Dajte da bar ovaj forum bude mala oaza gde cemo moci da lepo govorimo o zivotinjama, pomazemo jedni druge savetima itd a ne jos jedno lice srpskog primitivizma i sivila. Jos mi samo ovde fale isfrustrirani likovi cije su rodjake, babe i pashenoge razjarene lutalice klale, kidale im komade tela etc...etc....lutalice zasluzuju nasu pomoc i samilost i samo im jos fale ovakvi likovi!
 
Luftiguz:
Ovde, bre, psi sluze za izivljavanje ili u , najboljem slucaju, kao povod za carke na ulici tipa "sere ti pseto, jbm ti majku" - istovremeno isti ti likovi smrde na znoj i nemaju ni jedan zdrav zub u glavi. Koga cemo proganjati kad nam je dosadno?
ovo je tako tacno!!!
uvek,ali uvek su me maltertirali ti takvi bez zuba i sto se kupaju svake prve nedelje u mesecu. :roll:

:thumbs up: za tvoj odgovor :-D
 
Max:
Размисли ти мало о понашању власника паса?
Ако не знаш ништа о томе, пробај да прошеташ Телепом увече, шлогираћеш се на сваких неколико метара, кад ти иза капије залаје нека џукела.
За идиоте који би да држе џукце у стану, прво бих извршио попис паса, а после тога наплаћивао месечни порез од 50 евра.
Срамота, али у Новом Саду у зградама живи више џукела и мачака, него деце.

А од пара које би се наплатиле таквим порезом, дао бих дечији додадак сваком детету у граду, без подношења силних докумената и малтретирања по шалтерима.


IDIOT SI TI !!!!!!!! i dzukela...
a pas je razumno i plemenito bice,i nikad nece postati baraba,narkomancina ili propalica kao sto ce biti tvoje dete ako ga naucis da se isto tako odnosi prema zivotinjama kao ti. I kakav god da si prema psu uvek ti vraca ljubav a budi los prema detetu da vidim kako ce ono da ti vrati !!!!! E da je vise pasa na svetu a manje takvih imbecila sve bi bilo mnogo bolje.
 
zaprepascuje sposobnost naseg coveka da stvara probleme tamo gde ih nema,...

pricamo o jednoj stvari, a lako se prelazi na drugu,... sad smirujemo strasti i ostrascene...

cudi me ponasanje ucesnika u diskusiji sa
nickom ,,indijancina,, koji u jednoj temi
sebe predstavlja kao predsednika drustva za ljubitelje prirode i umetnosti, diskutuje, poziva na clanstvo, ucesce u osnivackoj skupstini, aktivnom radu u drustvu, ostavlja svoj e-mail, a u drugoj temi gubi prisebnost obrazovane osobe, kulturne, lidera jedne organizacije koja odise humanoscu i dozvoljava sebi da najprimitivnijim recima iskazuje svoje neslaganje sa misljenjem drugog ucesnika u diskusiji .... i u dve, tri recenice, pet, sest puta tesko uvredio ucesnika sa nickom ,,max,,...................................
spominjuci mu i decu,...
....................ne ide to tako, .... ne ide,...
sramota, .... necuvena sramota ........................
.... svako neslaganje, negodovanje, moze da se izrazi pristojnim recima, .
.... svako skretanje sa teme moze da se ispravi diskusijom koja se dotice teme

>>>-------neni--(ch)-->
 
da kazem nesto i na nasu temu...
_________ skoro sve sto cu vam napisati bilo je na tv-programu i u dnevnoj stampi_________
- dogadja se da neko ostavi svog psa u automobilu na suncu, na +30, 35 °C , u autu temperatura +50°C...prolaznici reaguju, policija dodje i otvori auto,... vlasnik plati kaznu !
- trcala je rekreativno po sumi i preko polja neka devojka i potrcao je za njom neciji pas,... vlasnik je platio kaznu !
- trcao je neki covek rekreativno , prisao mu neciji pas, u strahu ga sutnuo i ubio na mestu,... nije kriv, ...vlasnik psa je platio vise kazni !!! ( ... a pas je bio neki visestruki sampion neprocenjive vrednosti,...)
- ako neko namerno, bezrazlozno sutne vaseg psa,... obrao je bostan , ... ako ubije svog ili tudjeg psa, ... bar dve godine zatvora dobija !
- o borbama pasa da ne govorim,... zatvor, zabrane drzanja pasa....
- setao je neko svog psa bez povodca, a jasna je stvar da je to zabranjeno,...placa se kazna !
- pored seljackih livada ima tabla sa natpisom da vlasnici moraju izmet pasa da pokupe i ponesu, zbog opasnosti da moze da dospe u hranu za krave, a psi koji nisu na uzici bice odstreljeni !
-neka starija zena, pobedjivala na nacionalnim i internacionalnim izlozbama u dvosobnom stanu razmnozila oko 60 pasa (skotski koli), prijavili je , dosla policija, pokupili sve zivotinje, objavili od kojih i kakvih parazita, infekcija koze, neuranjenosti,...itd, su patili, a stara dobila dve godine zatvora !
- na isti nacin vise tv-priloga o ljudima koji su u nenormalnim stambenim uslovima razmnozili pse, macke,...brojke,...boli glava,....stotonu, dve stotine...

- veterinarska inspekcija kontrolise svako drzanje domacih i egzoticnih zivotinja, ... od uslova u kojima se cuvaju, fizickog zdravstvenog stanja, do psihickog stanja,... narocito kod pasa test agresivnosti...,dolazak je nenajavljen, a njihova rec zapazanja je neprikosnovena !!!

- neko je malog psa ostavio vezanog na ulici, pored njega mali kavez za transport i cedulju na kojoj je pisalo ,,... slobodno me uzmi, vodi me kuci, pradhodni vlasnik me nece, nema volju, uslove...,, ... nasli su tog nesavesnog vlasnika i... platio je kaznu !
- jedinstven primer napustenih, odlutalih mesanaca haskia i nemackih ovcara, tri velika psa, koji su podavili ovce u centru ciriha, (... zvuci vam cudno,... ) u krugu neke bankarske zgrade koja je imala velike travnate povrsine i kucicu sa 5-6 ovaca, vlasnici su ih napustili, za njima se tragalo,... platili bi visoku kaznu, mozda i zatvor odlezali...
-ko svog psa, macku pusti da ,,odluta,,.... placa kaznu...
- pas sme da zalaje, ali ne sme da laje bez prestanka u stanu, dvoristu, da to drugima remeti mir...policija brzo dodje...
- ako je pas ostavljen u autu nepoznati, slucajni prolaznici, ne smeju da ga draze, izazivaju,...strogo je zabranjeno !
- o psima koji nasrcu na kapiju ili ogradu sa unutrasnje strane dvorista nema govora,... policija odmah dolazi , vlasnik placa kaznu...
- ako je pas ujedljiv , ujede nekog,...placa se kazna...troskovi lecenja osteta za pretrpljeni strah, izgubljeni prihod ostecenom dok je bio na bolovanju, sudski troskovi, uspavljivanje psa ....
- za prevoz u gradskom saobracaju placa se pola karte za ljubimca...
- za pseci hotel dok su vlasnici negde na odmoru rezervise se mesto i placa se po danu... nije jeftino...
- na svakom koraku su specijalne korpe za odlaganje pseceg izmeta, pored su crne kesice za tu namenu, za poneti, da se nadje pri ruci vlasniku za sledecu priliku...i pise BRAVO !!!
- u parkovima su ogradjeni prostori posuti peskom, sa pobodenim stubovima da muski primerci mogu svoj nagon dizanja noge da ispune...
- na svakom koraku su ogradjeni prostori u nenaseljenom mestu, daleko od puta, sa kucicom za vlasnike da popiju kaficu, sa raznim spravama i preponama na placu za trening pasa, ... individualno ili u grupi,...sve rase, ... vezbe poslusnosti, navikavanja na grupu,... sve ima svoju cenu usluga ...
- prodavnice za hranu i opremu za kucne ljubimce su izuzetno dobro snabdevene,... od prihvatljivih do visokih cena,... za sve potrebe i ukuse...
- ko ima psa ima i udgovarajuci auto, opremu u autu kao sto su pregrade ili kavezi ili specijalne plahte za prekrivanje zadnjeg sedista..., neko ima prikolicu za pse , neko kamionet...
- mnogo ljudi sam video koji mogu svog ljubimca da povedu na posao, radno mesto, u kancelariju, u prodavnicu, kamion ...
- na nivou evrope je od prvog jula obavezan mikro-chip ( usadjuje se pod kozu u predelu vrata, s leve strane) za sve pse i macke i nova medjunarodna putna isprava za putovanje u drugu drzavu u koju se unose podaci o vakcinaciji (u svajcarskoj nije obavezno vakcinisanje protiv besnila !!! , ali je obavezno dva meseca pre putovanja u inostranstvo i kod uvoza)...
- postoji i pogrebna sluzba, groblje, i krematorijum za kucne ljubimce !!!!
- veterinar poziva na obavezne godisnje preglede i vakcinaciju kucnih ljubimaca,... rade se analize krvi, tablete protiv crevnih parazita, pregled na kozne bolesti,
usi, zubi, procenjuje se opste zdravstveno stanje, uhranjenost, vitalnost, ...
- i ko zna jos koliko primera,.....
- samo da dopunim ono o kaznama: ... uz kaznu moze da se plati jos mnogo drugih kazni, obestecenja, intervencija sluzbe, sudskih troskova
- i ko zna sta jos ....od pola svajcarske huljadarke , pa do cele stotke ( rekao sam : sto hiljada !!!!! , ... i mnogo vise !!!! )
- ukratko,... odgovornost je velika i samo izgradjene licnosti sa dobrim uslovima za drzanje ljubimaca treba da se upustaju u ovako slozene poduhvate odgajanja zivotinja uz spremnosti na ulaganje vremena i novca !
- iskusni znaju taj osecaj prisnosti coveka i zivotinje i obostrane ljubavi koja prozima njihove zivote !!!!
...
>>>-------neni--(CH)->
 
...i to je sve, pretpostavljam, u Svajcarskoj.....I, sta sada...znali smo to. To nije resilo nas problem, posto ce, i kada se jednog dana donesu ozbiljni zakoni, proci jos dosta vremena dok nas narod ne bude utuvio sebi u glavu da mora da ih poshtuje.
 
ne postoji neozbiljan zakon !
postoji neozbiljna primena zakona !

zakon i njegove kaznene odredbe su poslednja mera drustva protiv prekrsioca !

prva i najveca kazna za vlasnike pasa je njihov neodgojeni pas, ogledalo licnosti vlasnika !

treba na nivou drustva gradjana delovati preporukama,
obrazovanjem, podizanjem opste kulture pojedinca
u svim vaznim delovima, ... komunikacija, ophodjenje, stanovanje, posao,
upotreba licnih i drustvenih dobara, stvaranje potencijala i njihovo ocuvanje
sa unapredjenjem i kontrolom ,
iiiiiiiiiii ..... kazne !!!!!
uz jako angazovanja sekcija koje svaka u svojoj okolini deluje po zajednickom
programu, sa jasnim ciljem, uz jaku podrsku obrazovnih ustanova i javnih
informativnih medija, .... !!!!!!
... i sve to u jednom duzem periodu, ... generacije treba pripremati, izgradjivati
po starosnim grupama i regionima, kroz igru i zabavu, strucno, trajno !!!!
______________________________________

>>>-------neni--(CH)->
 
Sve sto si ti napisao svi to vec znaju, a i meni je malo vec ajd da kazem dosta da slusam naglabanja tako je na zapadu. Nije ni zapad naj, naj i to sto si ti rekao zvuci mi ma ne zna ni ja. Mozda zvuci i prepotentno kao da su svi ljudi tamo glupi, a oni koji zive na zapadu su pametni.
Mozda sam ja jedini koji to vidi u tvojim postovima Nebo ali suvise si nadobudan. Mozda nisi takav ali ja sam to zakljucio iz tvog poslednjeg posta, a ni prethodni ti nisu bili mnogo drugaciji.
 
pre pisanog zakona covek postuje
ne pisani zakon ................MORAL !!!

slusam svoju savest, postujem i sebe i druge,
i tudju volju, i tudj zakon !
postuju i mene, ... i ljudi i zakoni !!!
pitanje je bilo : ...( za vlasnike pasa ) ... kazne ! da ili ne ???
rekli smo sta je kaznjivo, ... kad, gde i koliko, ...
mnogi su gubili pravac diskusije, koristili priliku da vredjaju druge ,...
mnogi se slozu sa tudjim zapazanjima, ...

a l i .... (uz veliko ,,ALI,, ) .... gubitnici su zakukali :
zakon je takav kakav je, ...
oni sto ga primenjuju su ovakvi ili onakvi, a i
ljudi su takvi kakvi su ...,
vi tamo, mi ovde, pa ...
dok oni ( ljudi ) ne shvate sta je zakon !, a ...
zakon dok ne postane ozbiljan !??, ...
nema nista od toga, mi smo nesto posebno ...!!!
kao da su rekli : ...
i meni odgovara, ... nece oni , necu ni ja !

(...koja malodusnost, kakvo beznadje,.... ne mogu da verujem !!! )

ja sam samo hteo da shvatite da se radi o organizaciji ljudi ( drustvo u celini ) ,
to je vise i bolje reseno ,,tamo negde,, ... slusajte, ucite, radite tako !!!
nije sramota tudja dobra iskustva kod svoje kuce, za svoje potrebe primenjivati !
prenosim vam uspesna resenja koja se vec dugo upraznjavaju,
donose dobre rezultate !
.......................................i samo da znate,... trebaju i oni nama, i mi njima, ...
blizu smo ,.... i zivecemo dugo zajedno !!!
razmislite,...ne sramotite se, pokazite spremnost, odlucnost,...delujte !!!


>>>-------nebo--(CH)->
 
Ma problem je sto ti nastupas sa visine prema ljudima koji zive u Srbiji, a to svakog vredja pa i mene i ako ne zvim tamo. Inace ljudi koji imaju kucne ljubimce i vode racuna o njima sve vec to znaju sto ti pises. Znas ako neko zivi u Srbiji to neznaci da je neandertalac.
 
mislis, .... pisem na srpskom jeziku, a nisam odgovorio na srpski nacin?
reci mi,... kakvo je bilo opste stanje u kinologiji, veterinarskoj ili ekoloskoj inspekciji,
svuda, ...pre 10, 15 ili 20 godina ? ... danas je bolje ? sutra ce biti jos bolje !??
danas se kupamo u cistim rekama, smemo da jedemo upecanu ribu ?
pijemo li ispravnu vodu iz bunara okruzenih stotinama septickih jama ?
nase komsije istog dana unesu ugalj u spremiste, ... pociste do poslednje truncice
ili ga jos pokrivaju najlonom na trotoaru,do pola ulice, sve do kraja meseca maja,
a drugi vec pet godina na ulici drze po par raskupusanih automobila-krseva za rezervne delove,
svi ubacaju djubre u kontejner ili ga neki odlazu pored, imas gde da bacis plasticne flase, metal, papir
da li u sred beograda gazimo blato i po asvaltiranim ulicama,
mozemo li da znamo ko je polomio klupu u parku i da li ce sutra biti postavljena nova ?
nerviras se , ...odgajas rasne pse, ... ... komsije ih truju, ... prebijaju im noge, lome kicme,
vozis auto i uvek sleces s puta kad ti pas, svinja, krava istrci pred auto,....???

mislis da si ti besprekoran vlasnik i odgaivac svojih ljubimaca,
sta bi ti rekla strucna inspekcija ili nepristrasna osoba kao ja,... sta mislis ???

reci mi...! da li si cuo za narodnu izreku : zna se ko kosi, a ko vodu nosi !
kad si video pravu,zivu, srnu u prirodi ?
(kod mene dolaze pod prozor,... godinama vec,... poznajemo ih kao da su nase),
ne verujes mi ? ... divlje patke na svkom jezercu i barici,
sa psima covek razgovara kao sa ljudima, staju na pesacki prelaz, cekaju da auto stane, ne kroce na kolovoz
kod nas bi svi da komanduju, a drugi da odgovaraju,
,, a za mene to ne vazi..., ja samo kresnem ,,motorolu,, i sve sredjeno! ,, ... je l' ... ???
ima stvari koje se ni meni ne svidjaju, pa postujem, trpim,
imam ja pravo, al' nije neograniceno,... imaju i drugi pravo na nesto svoje,
moj problem je resen pre 40 godina,.
............................................................tvoj problem necu ja da resavam,....
al' mogu da te posavetujem, ...ljudski je !
ne suprostavljaj se meni, suprostavi se problemima koje zelis da resis,

... ziveces bolje, a deca ce te vise postovati, ... kad ostaris !!!
............
>>>-------neni--(CH)->
 
Propovedniche Nebo,

Ja zaista ne razumem Vase postove a pravo da vam kazem ponekad me mrzi i sve da procitam zbog boje i zilion potpuno nepotrebnih znakova interpunkcije. Ne kapiram poentu. Vi ne chitate sagovornike izgleda. Naravno da znamo kakva je situacija ovde i kakva je situacija tamo! Namerachili ste se na pogreshne ljude. Pa mi bas najcesce i kukamo zbog takve situacije i 99% problema kojima se bavimo na ovom podforumu ne bi ni postojalo da zivimo tamo a ne ovde. Dakle, sta ste hteli reci Vasim propovedima? Mozda nista, nego se, eto, igruckate tastaturom i bojicama....
 
ovo je sve sto mogu da promenim u svom misljenju,
tebi za ljubav,,,skidam,, boju
izvini, ... nije bilo slucajno, ...ja mrzim svet bez boja
i zaboravljam da tamo, negde, postoji ,,crno - beli svet,,
i da je tesko slepom odgovoriti na pitanje : ...koje boje je vetar ?
njegovo nerazumevanje nije glupost, nije ludilo,
logicno pitanje, promisljeno, iz njegovog sveta posebnosti ...
priznajem, ... na to pitanje jos nisam nasao odgovor !

...
>>>-------neni--(ch)->
 

Back
Top