Kazne za vlasnike pasa ?

Jeste da je diskusija na doticnu temu odavno prestala, ali ja prosto ne mogu a da ne primetim kako neki ljudi razmisljaju samo u jednom pravcu a to je retko kad dobro. Za mene licno, to je jedna veoma tuzna pojava, a na zalost svih nas, izgleda i veoma zastupljena u ovom nasem drustvu.

Pretpostavljam da postoje odgovarajuce teme o psima lutalicama, nasilju ili bilo kakvoj drugoj nepravdi prema zivotinjama i sasvim je ocigledno da veliki broj postova pripada tamo. Onaj ko je zapoceo ovu temu postavio je par prostih pitanja i verujem da su ih svi, koji su ih procitali, i shvatili...ALI...

...evidentno je da nekima nije bila namera da iznesu svoje misljenje o tome vec samo da vredjaju neistomisljenike.

Je se potpuno slazem sa Архангелом, koji je i zapoceo temu, i podrzavam sve one koji tako misle. Sto se mene tice, svako u svom stanu-kuci moze da ima i zooloski vrt pod uzlovom da time ne ugrozava druge na neki nacin...ALI...sto se tice setanja pasa po gradu mislim da bi za nesavesne vlasnike koji pustaju pse sa povodca ili nemaju korpu [u slucaju da je to vrsta pasa koja treba da je nosi prilikom setnje] trebalo odrediti takve kazne da se posle njih "pushe" bar jos nekih desetak dana...

Sad kad mi neko kaze da sam psihopata i iskompleksirana...misliiiim, haHaha :D Prilicno sam sigurna da sam od vecine ovde posedovala vise zivotinja :) a psa i macku imam od kad znam za sebe i nije mi fetis da ih sutiram ili mucim na bilo koji nacin...tako da nisam zivotinjomrzac niti bilo sta slicno, cak naprotiv...

...ali isto tako, ne zelim da moram da razmisljam da li ce psu pored kojeg treba da prodjem i koji mi dodje do struka, mozda doci neka zuta minuta, nece mu se svideti boja mojih patika ili majice. Znam da se neki hvale da svom ljubimcu citaju misli i da ga poznaju bolje od sebe samog, ali mene to objasnjenje nesto i ne zadovoljava. Kad se desi nesto sto nije trebalo mislim da nikog "Izvini" ili bilo koja materijalna kazna nece zadovoljiti.

Nazalost, najverovatnije da se ovakve stvari nikada nece regulisati na pravi nacin i da ce uvek biti onih koji mozda ne mogu a najverovatnije ne zele da malo realno razmisle, tako da ce neki pustati psa da zuji po gradu kako mu se cefne, ja cu odvrnuti muziku do panja u 3h ranom zorom, nekom ce komsija zatrpavati vrata smecem svakog drugog dana, i tako...[sve je to na neki nacin isto].

Zalost. Tuga. Jad.
 
Slazem se za povodac, neophodan je u gradu za SVAKOG psa, ali za korpu ne..

Tj ili ce je nositi svi bez izuzetka ili niko, koji je to kriterijum da li neki pas zasluzuje korpu a drugi ne? ( ovde mislim na zakonsku regulativu, a ne na jedinke)
 
Problem je što kriterijume donose potpuno neupućeni pojedinci koji su, eto, politički podobni. Kad je usvojen novi zakon o saobraćaju, zaustave mog muža radi rutinske kontrole i kroz ćaskanje, pošto se ispostavilo da je jednom od saobraćajaca lečio svinje nekom prilikom, kaže čovek koliko je kazni naplatio a koliko bi ih tek naplatio da nisu intervenisali komandir i kolege! :whistling: U ovoj zemlji reda ne može da bude što se tiče bilo čega, pa i ovoga, kad se penzionisani policajac hvali kako je njegov akita od 10 meseci pojeo dva pita njegovog prijatelja, inače utrenirana za borbe. A drugi pak policajac je ušao ljudima u dvorište i van dužnosti/radnog vremena službenim pištoljem upucao ljudima pita koji je bio dobrica i maza (voleo je čak i mog mešanca pekinezera koji je bio matori mrgud) ali je na njegovog sestrića jednom, posle meseci šikaniranja preko ograde zalajao. O kakvom mi tu redu i kriterijumima pričamo?!
 
Pošto ja živim u Novom Sadu, moram da kažem da je gradska odluka jako,jako nepravedna. Ajde kao da razumem za povodac, za korpu ne razumem uopšte, nego meni smeta to da velike("opasne") rase ne smeju da šetaju deca mladja od 16 godina. U mom slučaju, ja imam NO a imam 14 godina. Nas je zaustavila inspekcija na livadi jednoj pre nedelju dana(bilo je još 3 psa). Ja sam Neru držao pošto je bila neka lutalica u blizini, pa da Nera ne otrči, pošto mora sa svakim psom da se upozna, pa mi ti ljudi nisu naplatili kaznu, ali mi je jedna žena rekla da ja nju ne smem da šetam i pitala me je gde joj je korpa. Pošto sam iz vaspitane kuće + kao što rekoh imam 14 godina, nisam hteo da se svadjam, a po mom ličnom mišljenju, pas sa korpom,povodcem manjim od jednog metra, nije pas nego rob. A plus, u Novom Sadu, odluka je evropska, a prostora za istrčavanje pasa ima sve manje i manje. U Beču, je svaki park za pse ogradjen, imaju kante,kesice i isti zakoni. Da je tako i kod nas onda bih možda i razumeo sve to :D
 
Slazem se za povodac, neophodan je u gradu za SVAKOG psa, ali za korpu ne..

Tj ili ce je nositi svi bez izuzetka ili niko, koji je to kriterijum da li neki pas zasluzuje korpu a drugi ne? ( ovde mislim na zakonsku regulativu, a ne na jedinke)
Pa...mozda bi tako bilo i pravednije. Neka onda svi psi na mestima koja su prvobitno namenjena za kretanje LJUDI nose korpu i gotovo.
Sto se mene tice, ja ipak ne mogu da stavim u isti rang pudlice i slicne "ukrasne" pse sa bul terijerom, argentinskom dogom ili nekim mastifom. Jes' da i oni prvi imaju zube ali tesko da bi mogli da urade ono sto bi ovi drugi mogli.


Pošto ja živim u Novom Sadu, moram da kažem da je gradska odluka jako,jako nepravedna. Ajde kao da razumem za povodac, za korpu ne razumem uopšte, nego meni smeta to da velike("opasne") rase ne smeju da šetaju deca mladja od 16 godina.

Ja ne znam kakva je ta odluka, ali je sasvim ocigledno da odgovara vlasnicima pasa jer oni i dalje rade sta im se cefne...a to znaci da verovartno nije dovoljno radikalna [u sustini, jos verovatnije je da je to sto su odlucili mozda i OK ali niko nema nameru da to sa papira sprovede u delo...jbs drzavu!!!].
A ovo za decu...pa pola pasa je fizicki jace od nekog deteta od 16 godina...buahahahhahaaa...Sad bi najbolje bilo da tako neko dete seta sarplaninca. Pitanje je ko bi koga tu setao??? Maaaaaaaa...


...prostora za istrčavanje pasa ima sve manje i manje. U Beču, je svaki park za pse ogradjen, imaju kante,kesice i isti zakoni..

E, ima li negde navedeno koja su mesta namenjena za istrcavanje pasa u NSu [bas me zanima] ...kako god, ako u te prostore spada i kej, e onda nemam reci. E, da se ovo iz Beca preseli i ovde kod nas mislim da bi mnogo toga bilo bolje. Ma sigurno.


Inace...pre nekoliko dana...vracam se ja kuci uobicajenom rutom koju pored svega ostalog, cini i neka omanja zelena povrsina (tesko da se moze reci parkic) do koje se dolazi ako prethodno sidjete par stepenika...i...idem ja prema tom stepeniku, skontala sam nekog decka sa psom koji je naravno pusten, ali nista strasno...pas ko pas...
Dodjem do tih stepenica i krenem da silazim, a pas se onako ukocio i gleda u mene...e sad, nekad se oni tako skamene pa potrce prema onome koga su spazili sa namerom da se maze, a nekad pocnu i da reze...hm...A ovaj njegov VLASNIK gleda vala isto k'o i ja [toliko o tome koliko je on sustinski "usao" u um svog ljubimca....iiiiJJjaaaaoooojjjjj, al' bi ja to tukla svaki bogovetni daaaaan, al' aj']...i sad ja kontam da li da se okrenem i krenem malo duzim putem...i onda se osecam kao pravo JBN G*VNO kad ispade da taj pas ima veca prava nego ja...[u sustini, vlasnika kazniti bogovski. Pas jadan ne bira ciji ce biti.]
Posto sam i ja budala svoje vrste, reko' :"...ma valjda bi taj da se igra", i prodjem. Malo je trckarao okolo ali nista strasno...nije uradio TAJ put.
E sad...da sam ja roditelj i da sam se nasla u istoj situaciji sa detetom, najverovatnije bih se bez razmisljanja okrenula i zapalila drugim putem.
Inace, pas je bio Cane Corso Mastiff.

Mislim, sta reci...
 
Ovde je očigledno problem u fobiji od pasa, tj. kinofobiji. To se nikako ne sme izjednačavati sa normalnim odnosom prema psima, kao uostalom, i kod ostalih fobija. Polazište da su svi psi opasni i da mogu nekome nauditi, tj. da će nas napasti svaki pas koga sretnemo označava postojanje fobije. Fobije se leče.

Šta ćemo sa ljudskom vrstom koja je itekako opasna. Nismo još smislili kako da se zaštitimo od pijanih vozača pre nego što nekoga zgaze, od agresivnih pojedinaca koji izazivaju svadje i tuče ...., da ne nabrajam. To bi takodje bila fobija - kad bi se plašili svakog vozila jer vozač može biti pijan i zgaziti nas.

U svakoj oblasti života postoje incidenti i incidentne situacije, pa tako i u ovoj. Ali, to nije razlog da svakog psa posmatramo kao krvoločnu nekontrolisanu životinju i stavimo joj korpu i povodac, a svakog vlasnika kao ludaka koji ne kontroliše svog psa. Očigledno je da neki ljudi smatraju da zbog svoje fobije imaju pravo da maltretiraju ostale tražeći da se uzrok njihove fobije ukloni. Prilično razmažen i egoističan stav. Konstruktivno bi bilo da preduzmu potrebne korake i pokušaju da izleče svoju fobiju.
 
Pošto ja živim u Novom Sadu, moram da kažem da je gradska odluka jako,jako nepravedna. Ajde kao da razumem za povodac, za korpu ne razumem uopšte, nego meni smeta to da velike("opasne") rase ne smeju da šetaju deca mladja od 16 godina. U mom slučaju, ja imam NO a imam 14 godina. Nas je zaustavila inspekcija na livadi jednoj pre nedelju dana(bilo je još 3 psa). Ja sam Neru držao pošto je bila neka lutalica u blizini, pa da Nera ne otrči, pošto mora sa svakim psom da se upozna, pa mi ti ljudi nisu naplatili kaznu, ali mi je jedna žena rekla da ja nju ne smem da šetam i pitala me je gde joj je korpa. Pošto sam iz vaspitane kuće + kao što rekoh imam 14 godina, nisam hteo da se svadjam, a po mom ličnom mišljenju, pas sa korpom,povodcem manjim od jednog metra, nije pas nego rob. A plus, u Novom Sadu, odluka je evropska, a prostora za istrčavanje pasa ima sve manje i manje. U Beču, je svaki park za pse ogradjen, imaju kante,kesice i isti zakoni. Da je tako i kod nas onda bih možda i razumeo sve to :D

Novosadska Odluka je potpuni ocaj, ukratko. Trebalo bi neko udruženje iz Novog Sada da pokrene promenu. Što se tiče te odredbe o godinama ona će ostati i najverovatnije ući i u novu i ostale odluke kad se budu pravile. Zašto? Možda ti umeš i možeš da handluješ svog psa, ali su to previše mlade godine da bi se generalizovalo.
 
A ovo za decu...pa pola pasa je fizicki jace od nekog deteta od 16 godina...buahahahhahaaa...Sad bi najbolje bilo da tako neko dete seta sarplaninca. Pitanje je ko bi koga tu setao??? Maaaaaaaa...

Pa ipak postoji razlika izmedju NO i šarplaninca, a ta razlika je 50 kila ...

I po pitanju prostora za istrčavanje pasa. U mojoj blizini ima dva takva(jedan je na 20 minuta daleko).Jedan je u ulici Ive Andrića, ali je veliki problem što je tu jedan bulevar i sama ulica iva andrić + tu se nalazi romsko naselje i tamo ima dosta lutalica, ja imam štene koje će u 90 posto slučajeva otrčati do psa pošto je štene i takva je pa mi to ne odgovara i tamo ne ide niko, a mi se trudimo da se svaki dan družimo sa psima...Drugi se nalazi u Limanskom parku, ali tamo sad postoji problem pošto su napravili skejt park pa se više ni ne zna da li je tamo prostor za istrčavanje pasa ili nije.

@Marsupilami

Znam ja da su to male godine da bi se šetao neki veći pas, nego meni to lično smeta, ja sam uveren da ova neće napasti nekog(šetao li je ja, moj brat ili moji roditelji) i ona više sluša mene i brata(brat ima 18 godina pa on nema problema) nego moje roditelje.Zašto? Zato što svaki dan radimo sa njom i nismo je uzeli da bi smo se kurčili po kraju, nego zato što smo užasno želeli psa i može se reći da smo jedno vreme odrastali sa ženkom NOa

A po pitanju odluke, slažem se...
 
Vukašine, vidi se da si zreo i odgovoran vlasnik ali tu postoje dva problema.
Određeni postotak tvojih vršnjaka ne misli kao ti i mahom uzimaju malo jače rase kako bi paradirali krajem hušakući svoje pse na druge pse i ljude (naravno ima izuzetaka).
Tu je prvi problem, a drugi je ako se desi neki nepredviđen događaj. Većina vlasnika, pre ili kasnije, obre se u nekoj neprijatnoj situaciji kao što je sukob dva psa.
To je vrlo neprijatna situacija posebno ako jedna strana počne da paniči što još više okuraži psa. U takvim situacijama treba biti psihički stabilan, reagovati brzo ali ujedno i oprezno i razmišljati trezveno, a to ipak dolazi sa malo više godina.
Ja uvek pređem na drugu stranu ulice kada šetam svog psa a u susret mi ide neki mlađi dečko/devojka sa malo jačom rasom koja je objektivno jača od njega/nje.
I veruj mi nije lako kontrolisati ovčara bez obzira na kilažu, jer nije isto kada pas vuče pri običnoj šetnji a kad povuče kad ga udari adrenalin ;)
 
Ja nemam tu moc da uvidim ko je kinofobican (posto je to ocigledno dobilo neko novo znacenje) i mislim da bi bio red da oni koji poseduju tu moc objasne nama ostalima na osnovu kojih pokazatelja donose zakljucke...Cisto da ne ostane sve na praznim recima.
 
Poslednja izmena:
Ja nemam tu moc da uvidim ko je kinofobican (posto je to ocigledno dobilo neko novo znacenje) i mislim da bi bio red da oni koji poseduju tu moc objasne nama ostalima na osnovu kojih pokazatelja donose zakljucke...Cisto da ne ostane sve na praznim recima.

Kinofobija je iracionalan strah od pasa,u tvom slucaju posto pas nije uradio nista(lajao,rezao i slicno) nego te samo pogledao i nastavio sa svojim poslom,tvoj strah je iracionalan,jer ti nije pretila stvarna opasnost.
Ti svaki put kada vidis psa razmisljas sta ce on da uradi,da li ce te napasti ovaj ili sledeci put,to je kinofobija.
Svaka fobija je izleciva znam jer i sama patim od jedne ali time samo otezavas sebi,jer ne mozes da menjas ostatak sveta ali sebe mozes.
Niti je u redu da i dobrocudni psi nonstop nose korpu zbog straha bilo tvog bilo cijeg drugog...
 
Kinofobija je iracionalan strah od pasa,u tvom slucaju posto pas nije uradio nista(lajao,rezao i slicno) nego te samo pogledao i nastavio sa svojim poslom,tvoj strah je iracionalan,jer ti nije pretila stvarna opasnost.
Ti svaki put kada vidis psa razmisljas sta ce on da uradi,da li ce te napasti ovaj ili sledeci put,to je kinofobija.
Svaka fobija je izleciva znam jer i sama patim od jedne ali time samo otezavas sebi,jer ne mozes da menjas ostatak sveta ali sebe mozes.
Niti je u redu da i dobrocudni psi nonstop nose korpu zbog straha bilo tvog bilo cijeg drugog...
Hvala na objasnjenju:)

Posto ga procitah, uvideh da se znacenje reci "kinofobija" IPAK nije promenilo;)

Takodje, lako se moze zakljuciti i da neki ljudi ili posmatraju stvari onako kako im odgovara ili gledaju samo u jednu stranu i na osnovu toga donose zakljucke. Samim tim sto ne sagledaju sve aspekte situacije, apsolutno nisu kompetentni da pametuju.
Ovde je očigledno problem u fobiji od pasa, tj. kinofobiji. To se nikako ne sme izjednačavati sa normalnim odnosom prema psima, kao uostalom, i kod ostalih fobija. Polazište da su svi psi opasni i da mogu nekome nauditi, tj. da će nas napasti svaki pas koga sretnemo označava postojanje fobije. Fobije se leče.
Ovo je najisfuraniji odgovor koji da svako ko ne zeli/nece/ne moze da sagleda situaciju objektivno i u celosti. Na osnovu cega je moja fobija od pasa ocigledna? BuaaHaahAahaaaaHaaaaa...Verovatno na osnovu toga sto me pas nije ujeo, vec je malo obletao i nista vise:think:

E, vidis, par dana pre susreta sa tim koji je samo obletao imala sam (na identicnom mestu) susret sa nekim drugim psom koji nije samo obletao okolo...Uvod je bio isti ali kad sidjoh sa stepenica (mislim da su one bitne. Nesto su psima zanimljive:mrgreen:), pritrca mi na metar i poce da rezi i laje. Posto izgleda nisam kinofobicna :strika: i znam kako da postupim sa psima u takvim situacijama, posle par minuta sam ga iskulirala. Da je naisao neko ko nema iskustva sa psima, verovatno bi ishod bio drugaciji.

I aj' sad da meni neko objasni, zasto ja moram da trpim ispade tamo nekog psa? Mozda je tebi lep i sladak i volis ga (kao i ja svog) ali zasto ljudi ne mogu da shvate da nekog drugog mozda bas zabole k**** za njihovog psa i da ako vec moraju da trpe maltretiranja u skoli, na poslu i slicnim mestima, isto to od necijeg ljubimca naravno da ne moze imati pozitivne posledice?
I sad ovde ima nekome nesto cudno???

I aj' da je samo pas...Mozda bi mene prosla ludinja odmah na prvom cosku da je samo pas bio u pitanju. Vlasnika prosto ne zelim da komentarisem??? Ne znam zasto, ali imam neki osecaj da se na ovakvim temama najcesce i nakace vlasnici tog kalibra. Najpametniji, vidoviti...Mislim da ima ljudi koji nisu dovoljno zreli ni za psa (u to sam se i uverila). Da mu je umesto mene naleteo neki baja, garantujem da bi i njemu i psu polupao pi*ku i kontam da bi od tada bio "pametniji". Verovatno bi tada taj neko ispao siledzija na sve strane...samo zato sto se branio od neobuzdanog kuceta i vlasnika koji nema tri klikera u glavi. Pa da...verovatno i jeste siledzija jer nije sacekao da ga kuce djapi i ovaj da ga malo dokaci (ukoliko slucajno krene da se odbrani). Tek onda treba da odreaguje? Verovatno bi ispao manji siledzija? I to je nesto.

Zasto bilo ko misli da moze sebi da da pravo da ugrozava ili na bilo koji nacin uznemirava druge koji to njemu ni na koji nacin ne cine?
I jos se posle toga zali i pravi od sebe zrtvu?
Krajnje licemerno i jadno da jadnije ne moze biti.

Da li znas kako izgleda Mastiff?
Onaj prvi je bio skoro duplo manji. Pas kao sto je taj Mastiff se ni pred jednim covekom ne bi zaustavio na metar (kao sto je to uradio onaj prvi koji me se verovatno uplasio jer je valjda skontao da se ja njega ne plasim).
Kad se desi nesto sto nije trebalo, onom ko je sasvim bez potrebe nadrljao, eventualna izvinjenja, novcane kazne i slicno nista nece znaciti.
Da li to znaci da je u tom trenutku kinofobija evoluirala u nesto drugo? Ili je mozda taj sto je nadrljao kriv sto je prolazio tim putem?
Šta ćemo sa ljudskom vrstom koja je itekako opasna. Nismo još smislili kako da se zaštitimo od pijanih vozača pre nego što nekoga zgaze, od agresivnih pojedinaca koji izazivaju svadje i tuče ...., da ne nabrajam. To bi takodje bila fobija - kad bi se plašili svakog vozila jer vozač može biti pijan i zgaziti nas.
Tacno...ali, kao sto i sama rece: "Nismo jos smislili kako da se zastitimo od toga". Nazalost. Od moguce nenadane reakcije pasa smo smislili ali se uvek nadju oni koji su pametniji od svih i nece da se pridrzavaju istog.
U svakoj oblasti života postoje incidenti i incidentne situacije, pa tako i u ovoj. Ali, to nije razlog da svakog psa posmatramo kao krvoločnu nekontrolisanu životinju i stavimo joj korpu i povodac, a svakog vlasnika kao ludaka koji ne kontroliše svog psa. Očigledno je da neki ljudi smatraju da zbog svoje fobije imaju pravo da maltretiraju ostale tražeći da se uzrok njihove fobije ukloni. Prilično razmažen i egoističan stav. Konstruktivno bi bilo da preduzmu potrebne korake i pokušaju da izleče svoju fobiju.
Zar su kucni ljubimci opasna stvorenja pa se incidentne situacije time trebaju opravdati?
Zna se sta je fobija a sta razumno ponasanje. To sto svako uzima sebi za pravo da pomesa to dvoje pa soli pamet drugima, to je vec nesto drugo, tacnije, cisti bezobrazluk i teranje inata.


Da se razumemo...I meni je zao svake zivotinje koja strada (cesto svirepo od strane ljudske ruke). Pitanje je ko je tu stvarno kriv i ko bi trebalo da nastrada? Vlasnik naravno da voli svog ljubimca, sladak mu je i emotivno je vezan za njega (cesto ga smatra i delom porodice) i to je OK, ali ne znam zasto neopravdano ocekuje da okolina oseca to isto? Ako svojim bahatim ponasanjem maltretira druge, treba da ocekuje da mu se to vrati. Zasto bi ga neko trpeo? Sta je tu cudno? A kad mu se vrati, neka malo razmisli zbog cega se to desilo i ko je pravi krivac.


I JA SAM VLASNIK PSA I ZA RAZLIKU OD NEKIH VLASNIKA, IMAM OBZIRA I PREMA LJUDIMA.
 
Ovo poslednje, boldovano, podvučeno i sa caps lock: i ja sam preko 14 godina bila vlasnik psa i što sam se ja više trudila da budem obzirna prema drugim ljudima, to su oni bili bezobzirniji i drskiji prema meni i mom ljubimcu koji, sve i da je hteo, nije mogao čak ni da uplaši normalnu, psihički zdravu i urtavnoteženu osobu jer je bio mali, miroljubiv i vaspitan. Ostatak tvog posta nema svrhe da komentarišem, očigledno ga je napisala isfrustrinana osoba kojoj je jedini cilj da se svađa. Ali to ovde nećeš naći, slobodno se vrati na podforum Politika.
 
Sasvim se slazem sa cinjenicom da postoje bezobzirno drski ljudi kojima sve i svasta smeta. Ni u jednom trenutku se nisam stavila u polozaj takvih ljudi zato sto ni sama ne opravdavam njihove postupke. Niti smatram da treba sad svakoj shushi ispunjavati zelje i zeljice. Ni u kom slucaju. (Ako sam se negde presla, podsetite me...)

I sama sam rekla da se pudlica ne moze staviti u isti rang sa bul terijerom. Neko ce reci: "Pa to je nepravda!"...OK, moglo bi se i tako reci, ali neporeciva je cinjenica da "kapaciteti" ta dva psa nisu ni blizu. To mi je jasno iako sam ljubitelj velikih pasa.
Najverovatnije mi nikada ne bi ni palo na pamet da pisem na ovakvoj temi da sam videla samo tako neke male pse kako trckaraju okolo. Ali, realnost nije takva.

Pretpostavljam i da postoje ljudi kojima je hobi da se prepucavaju i svadjaju po forumima. Meni tu nema nista zanimljivo niti sam ljubitelj takvih aktivnosti. Zato mi nije jasno na osnovu cega se donosi zakljucak da sam isfrustrirana, svadjalacki nastrojena osoba koja ne voli pse? Za ovo poslednje...da ga ne volim, ne bih ga ni imala (bar na to me niko ne tera.)

Najlakse je neosnovano optuzivati i vredjati neistomisljenike (cesto i ne shvativsi poentu onoga sto su napisali). Pitanje je kome je u takvim situacijama jedini cilj da se svadja?
 
Ovo sto cu da napisem nije sasvim za ovu temu, pre za neku "Debilizam pojedinih vlasnika pasa" ali da ne otvaram takvu... Elem, setamo danas moj decko, ja, Kiki, Crnka i njen drugar-lutalica, smestimo se lepo na neku klupicu, kad prolaze momak i devojka sa vucjakom... Crnka i njen drugar pocinju da laju, trce ka psu, prave se vazni i opasni ali evidentno bez ikakve zelje da napadnu (nisu ni oni blesavi, pas duplo veci od njih), uostalom znate vec kako reaguju psi na nepoznate pse... Vucjak mrtav ladan, kulira. U to, decko uzima kamencugu precnika pa sigurno 20 cm i iz sve snage je baca na Crnku :eek: Srecom promasuje. Nakon moje dernjave i pretnje da ce ga sledeci put dobiti u glavu, decko se kao pravda: "Pa napali su nas" (?!), ja pitam kako napali kad su samo lajali, a njegova devojka se okrece i nonsalantno kaze:"Niko ne laje na mog psa" :dash::dash::dash::dash::dash:
 
Poslednja izmena:
Uh, vidim dooobro razradjena tema...nisam sve citao, ali cu reci nesto vezano za kazne! Mislim da se previse baca akcenat na nepotrebno kaznjavanje (kao isvuda i uvek u ovoj drzavi)i represiju nad vlasnicima; mislim sta koga boli k***c ako ker popisa banderu ili se posere na ulici (a sta sa onim dilejama koji izbacuju iz automobila limenke piva po ulici??) ili ako zalaje na nekog sa unutrasnje strane ograde ili takve stvari...Sa druge strane, zanemaruju se oni koji TERORISU zivotinje, sutiraju ih, gaze itd itd, kao i BAS TI KLINCI NA KOJE SE MNOGI POZIVAJU kojima je glavna zabava maltretiranje kera, jer to je ker, slabiji je, ne moze da uzvrati, pa ko ga je*e, moze nam se!!!
Bio sam u prilici da gledam nekoliko puta sutiranje kerova na sred ulice; zadnji takav primer bese prosle godine ispred moje zgrade; neka kompleksaska pi*ka iz sve snage sutira (valjda svog) kera, nisam siguran koje je rase bio, nebitno...uglavnom, prolaze ljudi pored njega i sta biva-nikom nista! A ker pokunjen, pogled dole i cuti! E sad, posto mi je kamera na telefonu njesra i ima ocajan zum i rezoluciju, jedino sto sam mogao je bilo da sidjem dole i zakacim se sa likom (koji mozda ima i oruzje) ili da zovem drotove, pa da na kraju ja oberem zelen bostan sto sam ih dig'o iz pecenjare u kojoj provode vecinu radnog vremena, jer ipak je ovo selendra!

Lutalice su poseban problem, tj ljudi koji ih kupe pa sutnu; samo zanimljiva stvar je da ne pamtim da sam ikad video nekog rasnog kera pedaliranog, uvek to budu one "skart" (da se tako izrazim) rase i ja stvarno ne znam zasto ljudi nabavljaju takve kerove, da bi ih posle sutnuli na ulicu?!:dontunderstand:
 

Back
Top