Ima li šanse za balkanske narode...???

ima li sanse za balkanske narode koje pretenduju da postanu deo evrope da pocnu da dele ljude po njihovim sposobnostima i pozitivnim vrednostima a ne po naciji i veri..krace receno da dele ljude na dobre i lose a ne po naciji koja je uzgred vrlo diskutabilna s obzirom na istoriju balkana...???

Antisrpska politika je najvece zlo Balkana.
Srbi su najbrojniji i najjaci Narod na Balkanu i ostali Narodi trebaju da prestanu da vode antisrpsku politiku koja najvise steti njima-ali i Srbima..
Slaba Srbija-jak Balkan je velika istorijska greska.
Jaka Srbija-Jak Balkan-to je politika koja donosi prosperitet Svima..
 
Pa vidim!
Puna si tolerancije! :per:

Previše ste ironični.
Nije mi jasno zbog čega?
Da li zbog toga što otvoreno govorim da volim srpski narod kome pripadam i što ga
uvek stavljam na prvo mesto u odnosu na sve ostale?
Da li sam i jednog momenta rekla nešto ružno za bilo koji drugi narod?
Da li sam nekoga uvredila?
Kod vas je očito isplivalo ono što napisah u prvom postu po ovoj temi......
Mislim da vi, naše komšije niste još uvek spremne za bilo kakav napredak u zajedničkom življenju
na ovim prostorima.
 
Antisrpska politika je najvece zlo Balkana.
Srbi su najbrojniji i najjaci Narod na Balkanu i ostali Narodi trebaju da prestanu da vode antisrpsku politiku koja najvise steti njima-ali i Srbima..
Slaba Srbija-jak Balkan je velika istorijska greska.
Jaka Srbija-Jak Balkan-to je politika koja donosi prosperitet Svima..

i sad ostaje samo da u to i u dobre namere ubedis ostale narode balkana...
 
Ne da trebamo, mi moramo da se podsećamo, našu decu da učimo,
kako ne bi nikada zaboravili i došli u poziciju u kojoj su bili naši preci i mi.
Mi moramo dase sećamo zbog svih žrtava iz raznih ratova izazvanih od strane onih koji su pokušavali istrebiti srpski rod.
Nama sećanje mora da bude obaveza.....da bude deo života,
jer onda kada zaboravimo sva nedela učinjena nad nama, onda nas više neće biti.

Joj pustite te teorije zavere kako su svi protiv vas ...

Pa ti na taj nacin, direktno usadjujes mrznju u svoju djecu, tako ih ucis da od malena mrze druge, te koju su vas "ugnjetavali" i ostalo :dash:

Kako vi to izgledalo, sine samo su nam Rusi, Grci i Kinezi dobri, ostali svi ledaju odvajkada da nas uniste :dash:

Ali sto je najgore, sa sve tri strane postoji tako razmisljanje ...

Gledam klince "95 godiste i mladje, nikada u zivotu niti Albanca niti Hrvata nisu vidjeli ali zato parole ubij zakolji siptara i hrvata ...

:dash:
 
u redu je za secanja...ali zar ne treba nesto menjati na balkanu..?? taman se balkanci oporave od jednog rata...dodju do nekih ljudskih kvaliteta...iskoluju decu koja stasaju u ljude...zadoje ih nacionasovinizmom i tu mladost posalju na front da izgine...najbolje ljude najpostenije,najpametnije i najvrednije zatrli smo po bojnim poljima...prvoklasne unistavamo a gajimo drugu,trecu ili najgoru klasu da nam produzava naciju...zar nije to nepopravljiv gubitak koji vodi u kontra smeru ???

a znas sta je jos grdje od toga sto si pobrojao?Sto svi kolektivno na Balkanu imamo tu srecu (ili nesrecu) da nas ne ekstinciraju.Oporavimo se za pola veka i opet se qrcimo.I opet dobijemo po glavi stanovnika.I tako ukrug.
 
u redu je za secanja...ali zar ne treba nesto menjati na balkanu..?? taman se balkanci oporave od jednog rata...dodju do nekih ljudskih kvaliteta...iskoluju decu koja stasaju u ljude...zadoje ih nacionasovinizmom i tu mladost posalju na front da izgine...najbolje ljude najpostenije,najpametnije i najvrednije zatrli smo po bojnim poljima...prvoklasne unistavamo a gajimo drugu,trecu ili najgoru klasu da nam produzava naciju...zar nije to nepopravljiv gubitak koji vodi u kontra smeru ???

Gospodine dragi....
A zar Srbi nisu ti koji prvi promeniše odnos prema komšijama...?
Zar se naš predsednik nije prvi javno izvinuo za dela i nedela, koja uzgred,
još uvek nisu sasvim rasvetljena?
Šta treba još da radimo da bi nas prihvatili?
Uz put. Sve ratobe, stradanja, nevolje, muke, nisu NIKADA IZAZIVALI SRBI.
 
Slaba Srbija-jak Balkan je velika istorijska greska.
Jaka Srbija-Jak Balkan-to je politika koja donosi prosperitet Svima..

:ok::ok::ok:

Mada se bas ne slazem sa tim da svi vode antisrpsku politike i te teorije zavere, ali hajd, slazem se sa ovim da jaka Srbija donosi dobro svima ... Ali pre svega finansijski jaka, sa jakim standardom, to ce jedino oboriti sovinizam i nacionalizam ...
 
Previše ste ironični.
Nije mi jasno zbog čega?
Da li zbog toga što otvoreno govorim da volim srpski narod kome pripadam i što ga
uvek stavljam na prvo mesto u odnosu na sve ostale?
Da li sam i jednog momenta rekla nešto ružno za bilo koji drugi narod?
Da li sam nekoga uvredila?
Kod vas je očito isplivalo ono što napisah u prvom postu po ovoj temi......
Mislim da vi, naše komšije niste još uvek spremne za bilo kakav napredak u zajedničkom življenju
na ovim prostorima.

I treba da voliš srpski narod. Upravo zato jer si Srpkinja.
Na drugoj temi si rekla da je dovoljno da je netko Hrvat, pa da mu ništa ne vjeruješ.
To je dovoljan pokazatelj tvoje tolerancije.
Kao što je i pokazatelj tvoje spremnosti za napredak u zajedničkom življenju.

Nema ničeg lošeg u tome što je neko nacionalista, ali je činjenica da takvi ljudi vrlo lako prelaze onu osjetljivu granicu koja dijeli nacionalizam od šovinizma.
Vrlo često to urade u sasvim dobroj namjeri i potpuno nesvjesni.
 
Joj pustite te teorije zavere kako su svi protiv vas ...

Pa ti na taj nacin, direktno usadjujes mrznju u svoju djecu, tako ih ucis da od malena mrze druge, te koju su vas "ugnjetavali" i ostalo :dash:

Kako vi to izgledalo, sine samo su nam Rusi, Grci i Kinezi dobri, ostali svi ledaju odvajkada da nas uniste :dash:

Ali sto je najgore, sa sve tri strane postoji tako razmisljanje ...

Gledam klince "95 godiste i mladje, nikada u zivotu niti Albanca niti Hrvata nisu vidjeli ali zato parole ubij zakolji siptara i hrvata ...

:dash:

Ja svoju decu nikada neću vaspitavati da mrze....nikoga.
Samo ću ih vaspitavati da vole SRBIJU, kao sebe same.
 
Ова иницијатива се у Србији никад није доводила у питање. Ратовали смо за поробљену браћу Словенце и Хрвате, први били у југсловенском строју, уместо да се окренемо Грцима и Бугарима ми се братимимо са малим искомплексираним комшијама са запада. Највећа српска грешка.
 
Antisrpska politika je najvece zlo Balkana.
Srbi su najbrojniji i najjaci Narod na Balkanu i ostali Narodi trebaju da prestanu da vode antisrpsku politiku koja najvise steti njima-ali i Srbima..
Slaba Srbija-jak Balkan je velika istorijska greska.
Jaka Srbija-Jak Balkan-to je politika koja donosi prosperitet Svima..

Zašto bi itko normalan, ko nije Srbin, vodio prosrpsku politiku?? :dontunderstand:

Srbi moraju brinuti svoju brigu da im je dobro, a svi ostali svako svoju.

Yebe mi se oće li Srbija biti jaka ili slaba.
Dok nas ne dira! :D
 
:ok::ok::ok:

Mada se bas ne slazem sa tim da svi vode antisrpsku politike i te teorije zavere, ali hajd, slazem se sa ovim da jaka Srbija donosi dobro svima ... Ali pre svega finansijski jaka, sa jakim standardom, to ce jedino oboriti sovinizam i nacionalizam ...

Svi treba da pomognu Srbiju-Srbija ce pomoci ostale brojcano i ekonomski slabije..
Politika treba da bude sluskinja Ekonomije-to je formula za Napred..
Kod Nas sprega policije i mafije-blagosiljana od klera- bira politicare koji siluju Ekonomiju..
 
I treba da voliš srpski narod. Upravo zato jer si Srpkinja.
Na drugoj temi si rekla da je dovoljno da je netko Hrvat, pa da mu ništa ne vjeruješ.
To je dovoljan pokazatelj tvoje tolerancije.
Kao što je i pokazatelj tvoje spremnosti za napredak u zajedničkom življenju.

Nema ničeg lošeg u tome što je neko nacionalista, ali je činjenica da takvi ljudi vrlo lako prelaze onu osjetljivu granicu koja dijeli nacionalizam od šovinizma.
Vrlo često to urade u sasvim dobroj namjeri i potpuno nesvjesni.

Ako ja tebi ne verujem zato što si Hrvat, to ne znači
da ja tebe mrzim zbog toga što si Hrvat.
Ne možeš izvlačiti delove postova i prebacivati iz jedne teme u drugu.
Gubi se smisao. I stvara se neki kontra...i možda nepoželjan efekat.
 
To je OK, ali ako im vec kazes da ih svi mrze, da su svi kroz istoriju pokusali da "istrebe srpski narod" , kako ces postici da oni ne mrze nikog ?

Извини колега јел грешка рећи да су хрвати и албанци покушали да, не кажемо истребе, али да нанесу што више зла српском народу... Прећутати истину, то је пут за добросуседску будућност све док суседима не падне на памет да опет кољу.
 
Ako ja tebi ne verujem zato što si Hrvat, to ne znači
da ja tebe mrzim zbog toga što si Hrvat.
Ne možeš izvlačiti delove postova i prebacivati iz jedne teme u drugu.
Gubi se smisao. I stvara se neki kontra...i možda nepoželjan efekat.

Draga moja, ti na osnovu nacije procjenjuješ ko govori istinu, a ko laže?

Zar nije potrebno prvo čovjeka upoznati, makar virtualno, prodiskutirati par postova, pa onda donijeti sud o njemu.

Vjeruj da ima čak i Hrvata koji ne lažu. :D
 
Ali rekoh....Ja ih neću vaspitavati da mrze....

Ali ces im ostaviti podlogu za to ... Ne kazem da to treba da bude tajna, naravno nikada i ne moze biti, ali ako mislimo narednim generacijama bolje, umesto mitova i zavjera , trebamo ih uciti toleranciji ...

I zaboravljate da svaka prica ima dvije strane ...

Ovako cemo samo godinama i godinama presipati iz supljeg u prazno i nikada bolje nece biti ...

Valjda nas ta EU nauci reda ...
 

Back
Top