Ima li šanse za balkanske narode...???

Ako je slaba Srbija-nema napretka za ostale.
To je isto u porodici-ako je njstariji brat porodice mocan i jak-za mladje je daleko lakse..

To nisu porodice, nego zadruge u kojima svi žive zajedno.
Danas su takve porodice na Balkanu (barem u Hrvatskoj) izumrle i mlađa braća kreću samostalno u život i često im bude puno bolje baš zato što su napustile patronat starijeg brata ili roditelja!
To što ti pišeš nema veze s boljitkom.
Ti provlačiš princip da svi budu ovisni o Srbiji, a to neće moći. :D
 
Draga moja, ti na osnovu nacije procjenjuješ ko govori istinu, a ko laže?

Zar nije potrebno prvo čovjeka upoznati, makar virtualno, prodiskutirati par postova, pa onda donijeti sud o njemu.

Vjeruj da ima čak i Hrvata koji ne lažu. :D

Evo ga veliki raskorak u našoj komunikaciji.
Da li sam ja i jednoga momenta rekla da Hrvati lažu.
Reći nekome da mu ne veruješ.....i da laže, velika je razlika.....
 
To nisu porodice, nego zadruge u kojima svi žive zajedno.
Danas su takve porodice na Balkanu (barem u Hrvatskoj) izumrle i mlađa braća kreću samostalno u život i često im bude puno bolje baš zato što su napustile patronat starijeg brata ili roditelja!
To što ti pišeš nema veze s boljitkom.
Ti provlačiš princip da svi budu ovisni o Srbiji, a to neće moći. :D

Vama Hrvatima je najvece zlo-antisrpska politika.
Da niste vodili antisrpsku politiku proteklih 100 godina-danas bi na Balkanu zivelo preko 10 miliona Hrvata i bili mocan i bogat Narod.
Danas Vas je manje od 4 miliona-pred bankrotom ste i ko zna sta ce biti sa Hrvatskom.
 
Ima i takvih, ali manji broj.

Isto kao štu su antihrvati u Srbiji manjina.

I Bogu hvala da je tako!

Anti-hrvati su nastali i jačaju delovanjem Države Hrvatske. Dakle, kako sad radite, i kako delate, rezultat je da eto mene uskoro u staroj garderobi ;)

99999m.jpg
 
Ali ces im ostaviti podlogu za to ... Ne kazem da to treba da bude tajna, naravno nikada i ne moze biti, ali ako mislimo narednim generacijama bolje, umesto mitova i zavjera , trebamo ih uciti toleranciji ...

I zaboravljate da svaka prica ima dvije strane ...

Ovako cemo samo godinama i godinama presipati iz supljeg u prazno i nikada bolje nece biti ...

Valjda nas ta EU nauci reda ...

Gazija, Gazija.
Ti izgleda da si zaboravio da je ovo 21. vek, da roditelji sve manje imaju udela u vaspitavanju dece.
Mi smo tu da ih samo malo kanališemo, pokušamo pravilno da usmerimo, ali oni će,
hteli mi to ili ne, sve više biti prepušteni NEKOME DRUGOME NA VASPITAVANJE....
Da li će prihvatiti....recimo internet, lili će EU, nešto činiti u tom pravcu.....mi ne možemo znati.
Ostaje samo da čekamo...
 
Evo ga veliki raskorak u našoj komunikaciji.
Da li sam ja i jednoga momenta rekla da Hrvati lažu.
Reći nekome da mu ne veruješ.....i da laže, velika je razlika.....

Moguće da ti Hrvatima ne vjeruješ u njihovim namjerama i odnosu prema Srbima.
To je naravno tvoje pravo.
Ali takvo generaliziranje će ti donjeti samo opterećenje, a teško da ćeš moći kako kažeš djecu odgajati da ne mrze, jer će oni naići na tvoj stav kad ćeš ti reći "Ja Hrvatima ništa ne vjerujem!", pa će tako i oni naučiti.
A do mržnje je mali korak.
 
Moguće da ti Hrvatima ne vjeruješ u njihovim namjerama i odnosu prema Srbima.
To je naravno tvoje pravo.
Ali takvo generaliziranje će ti donjeti samo opterećenje, a teško da ćeš moći kako kažeš djecu odgajati da ne mrze, jer će oni naići na tvoj stav kad ćeš ti reći "Ja Hrvatima ništa ne vjerujem!", pa će tako i oni naučiti.
A do mržnje je mali korak.

Nisu Srbi ubili 1 milion hrvata u 20. veku, već obrnuto. Srbosek su izmislili hrvati, Jasenovac takođe, Knin itd.. Cela poklana sela po dalmaciji između i za vreme 1. i 2. svetskog rata. Pa ubijanje dece i staraca, hrvatski izum. Pa Mesićevo delovanje u poslednje vreme, podrška gotovini i ostalim zlikovcima. Pa mržnja na HTV, laži i krivljenje istine. Nikad od vas narod, karma je to. Mnogo zla je rodilo zlo i kod muslimana i kod Srba i ostalih, zbog vas. To ste sami napravili.
 
Poslednja izmena:
Vama Hrvatima je najvece zlo-antisrpska politika.
Da niste vodili antisrpsku politiku proteklih 100 godina-danas bi na Balkanu zivelo preko 10 miliona Hrvata i bili mocan i bogat Narod.
Danas Vas je manje od 4 miliona-pred bankrotom ste i ko zna sta ce biti sa Hrvatskom.

Mi Hrvati nismo nikad vodili antisrpsku politiku.
I nakon WW1 smo ravnopravno sa Srbima i Slovencima osnovali Državu SHS.

Sve je bilo dobro dok se nije upleo Beograd i počeo rovariti među Srbima u Hrvatskoj i Bosni i počeo širiti među njima nekakav separatizam i uvjeravati ih da oni moraju biti u istoj državi sa Srbijom.
E pa ne moraju!
 
Nisu Srbi ubili 1 milion hrvata u 20. veku, već obrnuto. Srbosek su izmislili hrvati, Jasenovac takođe, Knin itd.. Cela poklana sela po dalmaciji između i za vreme 1. i 2. svetskog rata. Pa ubijanje dece i staraca, hrvatski izum. Pa Mesićevo delovanje u poslednje vreme, podrška gotovini i ostalim zlikovcima. Pa mržnja na HTV, laži i krivljenje istine. Nikad od vas narod, karma je to. Mnogo zla je rodilo zlo i kod muslimana i kod Srba. I ostalih. To ste sami napravili.

To je tvoje viđenje događanja na Balkanu.

Ja ću ti samo reći da ste i vi okrvavili ruke do lakata.
 
Gospodine dragi....
A zar Srbi nisu ti koji prvi promeniše odnos prema komšijama...?
Zar se naš predsednik nije prvi javno izvinuo za dela i nedela, koja uzgred,
još uvek nisu sasvim rasvetljena?
Šta treba još da radimo da bi nas prihvatili?
Uz put. Sve ratobe, stradanja, nevolje, muke, nisu NIKADA IZAZIVALI SRBI.

ma slazem se ja sa ovim...na ovoj temi a i na krastarici nisu samo srbi...cilj mi je bio da se cuju i ostali...
 
Mi Hrvati nismo nikad vodili antisrpsku politiku.
I nakon WW1 smo ravnopravno sa Srbima i Slovencima osnovali Državu SHS.

Sve je bilo dobro dok se nije upleo Beograd i počeo rovariti među Srbima u Hrvatskoj i Bosni i počeo širiti među njima nekakav separatizam i uvjeravati ih da oni moraju biti u istoj državi sa Srbijom.
E pa ne moraju!
Hrvati su branili Austro-Ugarsku bolje od Austrijanaca i Madjara u I svetskom ratu i imali su daleko vise poginulih vojnika od Austrijanaca.
Rusi su 1915 porazili austrijske i madjarske jedinice -ali su hrvatske jedinice pruzile veliki otpor i izdrzale do dolaska Nemaca -sto je sprecilo pad Budimpeste i kapitulaciju Austro-Ugarske.
1941 Hrvati su poceli da bez razloga ubijaju Srbe-doslo je do ustanka i do 1945 poginulo je preko 130 000 Hrvata u ustashama i domobranima.
To su veliki gubici za jedan mali Narod-Danas treba vise od 7 godina da se rodi 130 000 hrvatskih decaka.
Da dalje ne pisem-Istorija je uciteljica zivota...
 
Poslednja izmena:
To je tvoje viđenje događanja na Balkanu.

Ja ću ti samo reći da ste i vi okrvavili ruke do lakata.

Srbi nisu ubijali žene, decu i starce. Nisu pravili logore i tamanili cela sela. Džaba ti ta licemerna hrvatska navika da izvrćeš istinu i da pravdaš zločine. Mi smo naše zločince osudili, a vi i dalje vaše veličate. Javno, od strane predsednina na nacionalnoj televiziji. Dakle, hrvati su JEDNOM licemeran i pokvaren narod, i dok se ne pokaju sa sve papom na čelu, ništa od suživota.
 
Srbi nisu ubijali žene, decu i starce. Nisu pravili logore i tamanili cela sela. Džaba ti ta licemerna hrvatska navika da izvrćeš istinu i da pravdaš zločine. Mi smo naše zločince osudili, a vi i dalje vaše veličate. Javno, od strane predsednina na nacionalnoj televiziji. Dakle, hrvati su JEDNOM licemeran i pokvaren narod, i dok se ne pokaju sa sve papom na čelu, ništa od suživota.

Stajićevo, Begejci, Mitrovica, Niš, Banjica, Manjača, Bileća, Morinje, ... LOGORI !!!

Ratko Mladić, Goran Hadžić, ... kad su osuđeni?
 

Back
Top