Hrvatska i Turska vojska "opet" u Srbiji ! (ovaj put kao "mirotvorci")

jest - bleiburg

Блајбург не можеш изједначавати са Јасеновцем, а то би управо хрватска јавност и хтела.

Јер да се није десио Јасеновац, не би се десио ни Блајбург.

Они који су убијени у Блајбургу, убијали су у Јасеновцу и другде, а није био обрнут случај.

Такође, број страдалих, а томе има доста да се прича...

Све се враћа, све се плаћа. Мислим да си ти то рекао....
 
Блајбург не можеш изједначавати са Јасеновцем, а то би управо хрватска јавност и хтела.

Јер да се није десио Јасеновац, не би се десио ни Блајбург.

Они који су убијени у Блајбургу, убијали су у Јасеновцу и другде, а није био обрнут случај.

Такође, број страдалих, а томе има доста да се прича...

Све се враћа, све се плаћа. Мислим да си ти то рекао....

Želiš reć da bleiburg nije dovoljna osveta?
Ako nije ja stvarno ne znam šta vas može zadovoljit :rolleyes:
Iako ja smatram da se osvećivat ne treba jer to samo produbljuje jaz.
 
Želiš reć da bleiburg nije dovoljna osveta?
Ako nije ja stvarno ne znam šta vas može zadovoljit :rolleyes:
Iako ja smatram da se osvećivat ne treba jer to samo produbljuje jaz.

Не, ја нисам за освету, нисмо ми Хрвати.

То да је Блајбург довољна освета, ако ћемо по оном "око за око, зуб за зуб", није истина...

Али та "освета" данас свакако може да се изврши ратном одштетом, депортовањем преосталих Хрвата из Србије и РС у Хрватску, и хрватском подржавању независне Републике Српске, јер је између осталог, на том подручју извршен геноцид у Другом светском рату (Доња Градина, Козара...).
 
Ko kaze da mora ?

Рекао сам да би то требало да буде један део реалне одштете за геноцид у Другом Светском рату...

Али ситуација је потпуно другачија, јер многи Хрвати сањају границу на Дрини и Земуну, и престоницу у Бањалуци...

Спремни су да продају своје Хрвате у Западној Херцеговини, само да се уруши РС.

Али ко јаму копа, сам у њу упада. :D
 
Не, ја нисам за освету, нисмо ми Хрвати.

То да је Блајбург довољна освета, ако ћемо по оном "око за око, зуб за зуб", није истина...

Али та "освета" данас свакако може да се изврши ратном одштетом, депортовањем преосталих Хрвата из Србије и РС у Хрватску, и хрватском подржавању независне Републике Српске, јер је између осталог, на том подручју извршен геноцид у Другом светском рату (Доња Градина, Козара...).

zastupas cisti fasizam i onda pricas o nekakvoj "odsteti"...
Hrvatska je dovoljno i previse "platila"...
 
da, osvetnicki fasizam pod komunistickom mracnom ideologijom..

То би се десило и да није успостављен комунистички режим на тим просторима...
Јер се зна колико је источна Европа испаштала од немачких насртаја, и то не само 1939-1945. већ стотинама година уназад (источна Пруска...).
 

Back
Top