Homoseksualnost u porodici, kako biste reagovali?

A slucajevi isterivanja djavola?......., pa ako ne uspe, proglase da su izabrani/ne od strane Boga da provedu zivot u manastiru........:eek:
gdje ce biti okruzeni drugim muskarcima u dugim suknjama koji se klanjaju golom dugokosom muskarcu razvijenog tijela i umotanih yayah :zper:

you and I are best friends... if you cry, I cry... if you hurt, I hurt... if you fight, I fight... if you jump off a cliff,
I will miss your emails. :mrgreen:
 
Tesko da bi nekome bilo svejedno ali, u svakom slucaju, tu osobu ne bih osudjivala i kacila joj neke nepozeljne etikete. Mnogo bolje je istu pokusati shvatiti i prihvatiti je onakvu kakva jeste. Narocito ako je to neko blizak.​

Upravo tako. Mislim, imam mladjeg brata i sta kao se ispostavi da je homoseksualac, sad bi kao trebalo da ga ne smatram ljudskim bicem koje jeste i da automatski krenem da ga odbacujem zbog toga ko je i sta je?!:dontunderstand:

Mislim, seksualna orijentacija je nesto privatno ali sigurno mu ne bih zbog toga stajala na muku da ako vec okolina ima problema s tim i odbacuje ga, pa jos i ja da ga tretiram drugacije nego ranije. Najrodjeniji mi je, ako je gej nek je gej, samo neka je ziv i zdrav i dobra osoba, a to s kim ce da spava i da li ce da produzava vrstu je njegovo. I silni heteroseksualci pa ne mogu ili ne zele da imaju decu, pa nikom nista.:confused:
Znam da bi mi u pocetku bilo cudno ali bih vrlo brzo navikla na situaciju bilo da mi je neko iz porodice ili prijatelja i poznanika.
(da se razumemo jos je klinac, valjda nije gej mada je jos rano za utvrdjivanje:D)
Biti gej nije greh,oni koji misle da jeste jednostavno nisu dobro informisani o tome i to bi se eto recimo ravnjalo sa onim periodom kada su vestice spaljivane na lomaci jer su radile neke stvari drugacije od ostalih.
U prirodi coveka je da se plasi nepoznatog i onoga sto nerazume, tako da shvatam sve homofobe ovog sveta ali ne znaci da ih i odobravam.:neutral:
 
Poslednja izmena:
Iako sam prilično liberalan, ne bih nasiljem rešavao "problem" homoseksualaca, zalažem se za poštovanje njihovih prava... ali moram da priznam da ne bih voleo, čak bi mogao da kažem da bih vrlo burno i radikalno reagovao ako bi mi dete, brat, sestra bliži ili dalji rođak bio-la gay ili lezbejka.
Dakle, kako biste reagovali u situaciji da vam je neko od vama bliskih ljudi homoseksualac?

Prihvatila bih i podrzala njegov/njen izbor. Naravno da ne bih bila sretna zbog toga, svi mi zelimo da nasi bliznji budu normalni, zdravi, pravi, obicni, prosecni, ali homoseksualnost nije izbor, vec stanje stvari, taj neko, a i mi svi sa njime, cemo biti nesretni ako to ignorisemo. To isto vazi i za decu, kao sto vazi i za bracu/sestre. Volela bih da jednog dana moja deca imaju svoju decu, ali bih jos vise volela da budu sretni, a to nikako ne bi mogli ako se citavog zivota pretvaraju da nisu, nesto sto jesu.
 

Back
Top