Homoseksualnost u porodici, kako biste reagovali?

Svi bi kao bili ql, ali malo sutra...:hahaha:

Nije isto, ako je dete plavo mozete ga ofarbati u crno, ako ne zna matematiku moze je nauciti itd... Znaci, moze se nesto popraviti... Mada je glupo i porediti, ali ajde..:roll:Sigurno mi ne bi bilo svejedno, ne bih histerisala ali bih bila u bedaku... Kada bi mi sin doveo decka, posle 3. puta bih se navikla...:mrgreen:

Pa ne bi bili kul, daleko od toga. Ne bih ja bila kul ni za jednu stvar da znam da moje dete može da bude diskriminisano zbog toga, i cela porodica sa njim.... Ali to su stvari koje se ne mogu popraviti, tako da je najbolje što pre se privići...
Nego ja razmišljam, kakav bi emotivni život imalo to dete? Gde bi uopšte u Srbiji našlo partnera? :think:
 
Pa posto je to devijacija verovatno bi moralo na neko lecenje da se ide u neku psihijatriju ili sl.

A kako misliš da bi ti nekoga mogao da smestiš na psihijatriju ako SZO ne tretira homoseksualizam kao bolest? Oni lekari bi verovatno umrli od smeha i izbacili te uz savet da pustiš osobu da živi svoj život umesto da ti živiš njen, posebno ako je punoletna pa sama donosi svoje odluke :lol:
 
Iako sam prilično liberalan, ne bih nasiljem rešavao "problem" homoseksualaca, zalažem se za poštovanje njihovih prava... ali moram da priznam da ne bih voleo, čak bi mogao da kažem da bih vrlo burno i radikalno reagovao ako bi mi dete, brat, sestra bliži ili dalji rođak bio-la gay ili lezbejka.
Dakle, kako biste reagovali u situaciji da vam je neko od vama bliskih ljudi homoseksualac?

Tesko da bi nekome bilo svejedno ali, u svakom slucaju, tu osobu ne bih osudjivala i kacila joj neke nepozeljne etikete. Mnogo bolje je istu pokusati shvatiti i prihvatiti je onakvu kakva jeste. Narocito ako je to neko blizak.​
 
Dakle, kako biste reagovali u situaciji da vam je neko od vama bliskih ljudi homoseksualac?

meni je sasvim svejedno
nije moja stvar
i to ne bi promenilo moje misljenje i moja osecanja prema toj osobi
niti bih ja dramila oko toga

ima puno gorih stvari...ne daj boze
moze da bude psiho...serijski ubica...pedofil,silovatelj...neki uzas od coveka...ne daj boze

pa sad ti vidi koliko je strasno da neko bude gej ....njegova stvar....bar nikoga ne povredjuje i ne ugrozava
 
Svako ima pravo na svoj zivot.
Sta ce sa njim da radi to je privatna stvar:eek:
Ali me nervira to sto masu zastavama ,paradiraju okolo.
Kao da je to nesto za proslavljanje:dontunderstand:
Pa ni strejt ljudi ne pokazuju sta su i sta rade u svom krevetu:rumenko:
Ko se kako opredelio neka zadrzi u svojoj sobi nemam nista protiv.
Imam poznanike a moja cera prijatelje koji su gej ali to je njihova stvar a ne celog sveta.
Oduvek je bilo takvih osoba ali se nikad nije mahalo sa tim .
E ja sam gej-PA STA:rtfm:
I ja sam strejt-PA STA:rtfm:
Mi zivimo zajedno,druzimo se,izlazimo ali vecina ne zadire u intimu sta je ko:rumenko:
 
:) Licno, nemam problema, poznajem veliki broj (u zemlji u kojoj zivim je to odavno "legalno"). Smeta mi samo njihov agresivni nastup, jer najveci deo tema i razgovora je "to", sada...ne zelim analizirati, ali mislim da imaju sami vise problema sa time nego li hetero. Da mi dete bude...verovatno bih normalno prihvatio. Predrasude su nesto sto ima veze sa upucenoscu i mozda...obrazovanjem. Nase podneblje je dosta konzervativno i nazalost, neobavesteno (mislim na vecinu)...Ziveti i pustiti druge da zive...je dobar vodic u zivotu. Po neko to pogresno shvata.:(
 
Svakako , ne bih sutra rekla kcerki ili sinu: O super, i meni je danas bio lep dan.
Hocu reci ne bi mi bilo sasvim svejedno, ne zbog mene i mojih shvatanja i afiniteta, vec zbog razmisljanja o tome kako ce se oni uklopiti u drustvo gde su ljudi gej orjentacije u startu odbaceni.
Takodje, brinula bih se, da li ce posle njihovog priznanja ljudi sa kojima su do tada bili bliski gledati ih istim ocima.
.....
Mnogo toga bi mi se vrzmalo po glavi, ali bih svoje dete podrzala u tome da bude ono sto oseca da jeste, i da pokusa da zivi srecno.
 
Naravno. I kao sto rekoh taj homoseksulani lobi je jedan od 3 najjaca u svetu.
Recimo ko je imao prilike da prosle godine na B92 gleda utisak nedelje u veme pred onu famoznu gej paradu kada je mesec dana bila nevidjena kampanja mogao je da zakljuci ka cemu to ide. Slusajuci tu emisiju i sta pricaju gosti mogao si samo da dodjes do zakljucka da su ****** normalni a da oni koji nisu ****** su poremeceni i da nisu normalni.
 
Naravno. I kao sto rekoh taj homoseksulani lobi je jedan od 3 najjaca u svetu.
Recimo ko je imao prilike da prosle godine na B92 gleda utisak nedelje u veme pred onu famoznu gej paradu kada je mesec dana bila nevidjena kampanja mogao je da zakljuci ka cemu to ide. Slusajuci tu emisiju i sta pricaju gosti mogao si samo da dodjes do zakljucka da su ****** normalni a da oni koji nisu ****** su poremeceni i da nisu normalni.

Kad je B92 postao literatura? :think:.

Zaista nisam informisana, ni nacitana:eek:
 

Back
Top