Homoseksualnost u porodici, kako biste reagovali?

Iako sam prilično liberalan, ne bih nasiljem rešavao "problem" homoseksualaca, zalažem se za poštovanje njihovih prava... ali moram da priznam da ne bih voleo, čak bi mogao da kažem da bih vrlo burno i radikalno reagovao ako bi mi dete, brat, sestra bliži ili dalji rođak bio-la gay ili lezbejka.
Dakle, kako biste reagovali u situaciji da vam je neko od vama bliskih ljudi homoseksualac?

Sta je tu je. Morala bih da prihatim to za dobrobit svih.
Kako kaze nas narod: Svoje meso se ne jede.;)
 
Iako sam prilično liberalan, ne bih nasiljem rešavao "problem" homoseksualaca, zalažem se za poštovanje njihovih prava... ali moram da priznam da ne bih voleo, čak bi mogao da kažem da bih vrlo burno i radikalno reagovao ako bi mi dete, brat, sestra bliži ili dalji rođak bio-la gay ili lezbejka.
Dakle, kako biste reagovali u situaciji da vam je neko od vama bliskih ljudi homoseksualac?

Nikako. Ama bas mi je svejedno da li mi je brat, sestra, ili blizi ili dalji rodjak gej. Jedino bih bila u stanju da se posvadjam sa bilo kim u porodici ko bi imao neke burne i radikalne reakcije - ne podnosim nadobudne ljude koji se mesaju u tudj zivot.
 
Pa prvo bi pokusao da ustanovim da li je stvarno homosex., ili samo hoce da bude moderan i ide linijom manjeg otpora .

Mnogi homoseksualci danas u opste nisu to zbog neke disfunkcije, nedostatka ili hormonskih poremecaja i ne bi nikad bili , da ih okruzenje i prilike nisu oterale u to .
Doduse , to vaz pre za zapadne kulture , nego za nas ovde .

A moja reakcija bi bila u sladu sa tim otkricem .
 
Poslednja izmena od moderatora:
Najpre je bilo cudjenja, potom mnostva pitanja a onda konstatacija da je to licni izbor od koga zavisi licna sreca i dusevni mir. Ako je to upravo ono sto nekog cini ispunjenim i spokojnim a da ne nanosi velike stete (steta ipak postoji jer zahteva ogromna prilagodjavanja, skrivanja obzirom na manju sredinu), ako to daje neki smisao u zivotu, onda je sasvim u redu, zasto bi to druge trebalo da boli? Iako levitiram po ovom pitanju na samoj ivici zileta, ipak prevladava misljenje da je moralna prljavstina u nekim drugim situacijama neuporedivo uocljivija i sramnija no deklarisanje koje se ne uklapa u ocekivanja.
 
Iako sam prilično liberalan, ne bih nasiljem rešavao "problem" homoseksualaca, zalažem se za poštovanje njihovih prava... ali moram da priznam da ne bih voleo, čak bi mogao da kažem da bih vrlo burno i radikalno reagovao ako bi mi dete, brat, sestra bliži ili dalji rođak bio-la gay ili lezbejka.
Dakle, kako biste reagovali u situaciji da vam je neko od vama bliskih ljudi homoseksualac?

pa zbog toga sto sam , nadam se, na visokom stupnju razvoja svesti (za razliku od mnogih ljudi), znam da bi moja negativna reakcija samo jos vise otezala zivot i produbila psihicke konflikte homoseksualcu...ne bih pokazala koliko mi je zao....ne bih se prva doticala te teme....rekla bih da ima moju podrsku sta god da odluci i kakva god da mu je seksualna orijentacija....on ili ona je za mene rodjak, draga osoba, OSOBA, sta me briga kakvi su njegovi ili njeni seksualni afiniteti
 
pa zbog toga sto sam , nadam se, na visokom stupnju razvoja svesti (za razliku od mnogih ljudi), znam da bi moja negativna reakcija samo jos vise otezala zivot i produbila psihicke konflikte homoseksualcu...ne bih pokazala koliko mi je zao....ne bih se prva doticala te teme....rekla bih da ima moju podrsku sta god da odluci i kakva god da mu je seksualna orijentacija....on ili ona je za mene rodjak, draga osoba, OSOBA, sta me briga kakvi su njegovi ili njeni seksualni afiniteti

jesam vam pričao o wannabe new wave liberalima...

e što sam ja emancipovan i društveno osvešćen i kul što podržavam pedere
 

Back
Top