Evrovizija promocija sodome, gomore i politike?

Sav si u teorijama zavera.Kakva magija? Kod nas nije takav običaj.
Ponegde na četrdesetodnevni pomen iznesu žito i pogaču. Pozove se na organizovani ručak u restoran.

xaxaxaxax!
u srba postoje 4 ZADUŠNICA GODIŠNJE!
ali ne to nije naš običaj!
pa i nije, to je običaj ZEMLJORADNIKA koje smo zatekli na svojoj zemlji
kada smo se vratili posle 3000 gopdina sa severa evrope.
kakva crna magija?!
pa ovde se magija baca sa TV-a....ti ne znaš za to??
pa gde živiš?


1332361_1676721811-grobljezadusnjicefotorina2_ls.jpg




1715593324666.png


1715593340801.png
 
Ne lupaj,molim te!
Iznosenje hrane na groblje predstavlja simbolicno vezu zivih i mrtvih.Taj obicaj je jos iz paganskih vremena,ali se prenio u hriscanstvo,kao i neke druge stvari.
U hriscanstvu su,zapravo,svi zivi.
Hrana je simbol zivota.
Druga stvar je sto nas narod,kao i u svemu,enormno pretjeruje pa donosi brdo hrane.
Ali nema nikakve crne magije u tome i nemoj da izmisljas.
Tek kad nam umre neko vrlo blizak,vidimo da svi ti narodni obicaji imaju itekako smisla i zapravo predstavljaju jedan vid utjehe u zalosti za pokojnicima.

ne jedenje mrtvih predaka uopšte nije crna magija ne nimalo
to je baš bogougodno!
samo napred nastavi da jedeš po grobljima!

1715593711484.png
 
jeste magija
to rade svi izopačeni narodi, a to je zapravo vlaški običaj
koji se preko SPC proširio medju Srbima.
i to mahom istočnim, ekavcima.
i te kako je magija JESTI NA GROBU!

Pogledajte prilog 1546930

Pogledajte prilog 1546932
Nije tacno, ne lupetaj, to je obicaj pravoslavni, za "dusu pokojnika", da je magija, ne bi ni svestenici to dozvoljavali, ali nas narod preteruje.

Pises bajke samo koliko da iskazes svoju ljubmoru na vernike.
 
jeste magija
to rade svi izopačeni narodi, a to je zapravo vlaški običaj
koji se preko SPC proširio medju Srbima.
i to mahom istočnim, ekavcima.
i te kako je magija JESTI NA GROBU!

Pogledajte prilog 1546930

Pogledajte prilog 1546932

Lupa gluposti.
Običaj koji vuče korene još iz starog Rima i zato je sličan sa vlaškim običajima
Tradicija
Uostalom živeli smo na zemlji koja je plodna pa se mogla nositi hrana i na groblje da oni koji nemaju se "posluže" i nahrane
Ne razumeš poentu već laprdaš bez veze i smatraše da si mLogo pametan ako pljuješ po tradiciji
Nisi.
 
Lupa gluposti.
Običaj koji vuče korene još iz starog Rima i zato je sličan sa vlaškim običajima
Tradicija
Uostalom živeli smo na zemlji koja je plodna pa se mogla nositi hrana i na groblje da oni koji nemaju se "posluže" i nahrane
Ne razumeš poentu već laprdaš bez veze i smatraše da si mLogo pametan ako pljuješ po tradiciji
Nisi.

vuče korene iz Rima?
pa iz Rima nam ništa nije dobro stiglo!
što bi mi SRBI poštovali RIMSKE OBIČAJE!?

tebi je sve što ne razumeš lupetanje i laprdanje
tako osobeno za neznalice i razmetljivce, kakva si ti.
 
vuče korene iz Rima?
pa iz Rima nam ništa nije dobro stiglo!
što bi mi SRBI poštovali RIMSKE OBIČAJE!?

tebi je sve što ne razumeš lupetanje i laprdanje
tako osobeno za neznalice i razmetljivce, kakva si ti.

Recimo da smo pripadali tom civilizacijskom svetu, mešanja naroda i običaja
Možda su i Rimljani to usvojili od Tračana kod kojih je gost ili putnik bio visoko poštovan kao glasnik a hrana na grobljima ostavljena možda za njih ostavljanja i nekom prolazniku značila mnogo da preživi
Neka duša bi se nahranila
Drugo je to što mi živimo u vremenu lako dostupne hrane pa nam to izgleda suvišno

Meni je taj običaj nekako baš ok.
Naravno ima preterivanja ali kada te zadesi tragedija i izgubio si bliskog taj običaj daje i neku obavezu da misliš o tome a ne samo na osećaj gubitka.

Zato ne baljezgaj
Imaš dovoljno politike da tu menjaš i iznosiš stavove a običaje, tradiciju i nasleđe u vidu mitova ostavi na miru
Nisi ti najpametniji nakon hiljada generacija čiji si naslednik
Pre će biti da si gluplji primerak u nizu
 
Inače, Bambi Rej Robinson, rođeno je kao žena, ali se identifikuje se kao "nebinarna" osoba te preferira da se za nju koristi zamenica "ono".
Код нас се ''оно'' каже за гов%но.

Tugica
Meni ovog lika nešto mnogo žao, ne znam zašto
И мени је жао што му немачки Деда Мраз није показао како се пролази кроз оџак.
 
Možda su i Rimljani to usvojili od Tračana kod kojih je gost ili putnik bio visoko poštovan kao glasnik a hrana na grobljima ostavljena možda za njih ostavljanja i nekom prolazniku značila mnogo da preživi
Па Срби имају и трачанског порекла, као и многи други балкански народи. Мислим на Србе који су у мањој мери Словени, а више староседелачког порекла.
 

Back
Top