DIJALOG PRAVOSLAVACA I RIMOKATOLIKA

Ако ми неко брише постове нек обрише цијели.
јер ово што остаде горе ни нашта не личи.
Да поновим:
Арапи.Кристална ноћ.Инквизиција.Америке.
То бијаху католички преговори сас мач и огањ.
Па онда послаше на парвославне комунизам.
Па онда разне плаћенике.
Па сад би да преговарају.Лијепо замислише.
Али неће бити како они кажу.
Већ само воља Божја...
 
Ne mora mene niko da podučava u vjeri....:D
Imam oči, uši, mozak, tradicija stoji iza moje vjere, tako da nema zime...:)
I da, kršten sam samo jednom, kako Crkva i propisuje...:lol:
Ne krštavaju me svake sedmice ponovo...:mrgreen:
Не мора тебе нико да учи Православљу, када су те њуму ''учили'' језујити.Имаш уши да не чујеш, очи да не видиш, а традиција латинску рекламираш као српску, тако си затрован. Тачно, ''крштен си'' римокатоличком обливањем, јер тако твоја црква Римска прописује иако свети канони кажу другачије.Ево мало православне науке за тебе лажноправославног:

Кормчија. 50.апостолско правило.
Ако епископ или презвитер не сврши три погружења једног посвећења,него једно погружење,у смрт Господњу принешено,да се свргне такав.
(у коментару је) написано:оне који се крштавају у светом крштењу ПОГРУЖАВАТИ,а не ОБЛИВАТИ

Велики Требник,гл.79.
Који не крсти у три погружења,у име Оца и Сина и Светога Духа,да је проклет.(мисли се на свештенике и епископе непокорне)
Велики Требник,стр.597. и 603.
Проклињем њихово скверно(наопако)крштење савршавано обливањем,а не погружавањем по узору на Господње на Јордану и (које није савршавано) како нам апостоли предадоше – трима погружењима у име Оца и Сина и Светога Духа.
Проклињем оне који развратно творе свето крштење,ако и говоре у име Оца и Сина и Светога Духа,али ипак крштавају водом у једно крштење а трипут не погружавају,док (има и) други(х који) само обливају.

Па се после вади да нико не разуме НАЈПРОСТИЈЕ објашњене законе Цркве и правила приликом извршења најважније свете тајне(крштења).

Та правила за вас анатемисане јереси исповеднике не важе, јер и сами знате да радите наопако.Нема гласа савести у вама унијатима.Ви сте духовно мртви људи, па се трудите да још више неупућених преварите својим наопаким тумачењима и извртањима вере.ПОКАЈТЕ СЕ!
 
pa, ovo bacanje čini i mađija oko hrasta i duda....:hahaha::hahaha:
Kao i izvorno pravoslavno učenje koje od svojih vernika traži ispovijed u pisanom obliku i potpisano, da bi u svakom trenutku moglo biti upotrebljeno protivu njih? :think::think:
Ne znam da baš tako piše u bilo kom kanonu? :think:

Normalno sam pitao....:dontunderstand::dontunderstand:
zašto ispovijest u pisanom obliku? :dontunderstand:
U prošlosti je u Srbiji više bilo nepismenih, no pismenih, pa kako to sada uvodite neke novotarije? :think::think:
Vi ste novotarci! :eek:

;) тешко је то за тебе....

Ajd ti lijepo objasni, ako ja ne razumem, neko na forumu će uspeti da razume, pa će mi uprosti...:ok:
 
Не мора тебе нико да учи Православљу, када су те њуму ''учили'' језујити.Имаш уши да не чујеш, очи да не видиш, а традиција латинску рекламираш као српску, тако си затрован. Тачно, ''крштен си'' римокатоличком обливањем, јер тако твоја црква Римска прописује иако свети канони кажу другачије.Ево мало православне науке за тебе лажноправославног:

Ne slušaš ništa, pa to ti je...:manikir:
El sam sto puta rekao da sam pravoslavni vjernik koji je kršten bućkanjem...:rtfm:
Nego, dogovori se ti sa šefom, pa odgovorite na onaj moj post...:neutral:
Da ljudi ne pomisle da ste novotarci...:eek:
 
Тема НИЈЕ Византија.
Већ дијалог римокатолика и православаца.
Значи,послије 1200. године.
Кранг,не глуми да си толико неинтелигентан.
Али ради осталих који би се збунили да окачим ово.
 
Тема НИЈЕ Византија.
Већ дијалог римокатолика и православаца.
Значи,послије 1200. године.
Кранг,не глуми да си толико неинтелигентан.
Али ради осталих који би се збунили да окачим ово.

Арапи.Кристална ноћ.Инквизиција.Америке.

Bogami, ovo je istorija katolickih nacija.
A da vidimo malo istoriju pravoslavnih nacija...ili se plasis sta bi sve tu mogao da otkrijes ?
 
Тема НИЈЕ Византија.
Већ дијалог римокатолика и православаца.
Значи,послије 1200. године.
Кранг,не глуми да си толико неинтелигентан.
Али ради осталих који би се збунили да окачим ово.

Арапи.Кристална ноћ.Инквизиција.Америке.

Bogami, ovo je istorija katolickih nacija.
A da vidimo malo istoriju pravoslavnih nacija...ili se plasis sta bi sve tu mogao da otkrijes ?

Ostavite se istorije i okrenite budućnosti....:neutral:
 
Џабе ме првоцираш,Кранг...
Булитдоџеру сам већ рекао коме да се поклони.
Теби нећу.
Јер ово је форум.
Ако ти или било ко други мисли да комуницирам СА ЊИМ ЛИЧНО,варате се.
Значи,на тему.Не историја католика или других,већ дијалог.
Који су римокатаолоци до сада водили огњем и мачем.
А сада би другачије.
Шта ту није јасно?
Не знам и не занима ме.Ја своје написах.
 
Џабе ме првоцираш,Кранг...
Булитдоџеру сам већ рекао коме да се поклони.
Теби нећу.
Јер ово је форум.
Ако ти или било ко други мисли да комуницирам СА ЊИМ ЛИЧНО,варате се.
Значи,на тему.Не историја католика или других,већ дијалог.
Који су римокатаолоци до сада водили огњем и мачем.
А сада би другачије.
Шта ту није јасно?
Не знам и не занима ме.Ја своје написах.

Nema mesta provokaciji.
Ako ti za sve ono na sta nisi sposoban da das odgovor drzis za provokaciju , onda ti nisi sposoban za razgovor.

A ja se secam mnogih razgovora i saradnji Katolika i Pravoslavaca...secam se jednog razgovora koji se zavrsio akcijom u cije je ime stradalo mnogo ljudi...i iz te saradnje se stvorio jaz izmedju Islama i Hriscanstva, koji ce tesko biti prevazidjen.
 
Ne ekumenizam, već samostalna katolička crkva koja će egzistirati pored samostalne pravoslavne crkve i koje će biti u sestrinskim odnosima, oslobođene bremena prošlosti i nekadašnje shizme....:D

Dobro, i kako ce se sve to pozitivno odraziti na narod ?
To sto ce par starih ljudi pruziti ruku jedan drugom i reci "e sada smo i zvanicno u ljubavi".
Sta ce to konkretno promeniti kada je ionako vecina Pravoslavaca protiv bilo kakvog dogovora sa katolickom crkvom ?
 
Dobro, i kako ce se sve to pozitivno odraziti na narod ?
To sto ce par starih ljudi pruziti ruku jedan drugom i reci "e sada smo i zvanicno u ljubavi".
Sta ce to konkretno promeniti kada je ionako vecina Pravoslavaca protiv bilo kakvog dogovora sa katolickom crkvom ?

To važi samo za međede...:lol:
Većini običnog sveta nemoj da menjaš izgled Crkve i liturgiju, i neće biti nikakvog problema..;)
A ni međedi se ne bi bunili da su uspeli da završe taj teološki fakultet....:think:
Nego i oni preteraše sa tim obimnim programima na osnovnim studijama...:hahaha:
 
Па да ми није обрисан оригинални пост,који нисам дословно поновио...
Мада,ко сам ја да било шта објашњавам?
И ко си ти Кранг,или било ко други,да ме пита?
Ја мислим да у скорој будућности неће бити могућ договор.
Без оптерећења прошлости и тако даље.
Због онога што сам навео.
Али о могућем договору ће одлучивати црквени великодостојници.
Наравно,и политичари.Иако се нама то не свиђа.
Па ко је икада нас питао?
И рачунања календара су увођена догматски,неће ни ово другачије...
Договор НЕЋЕ постићи Аналитичар,Кранг и Д Најт Хок...
Нити Хозе,Џон и Марко...
Него Ватикан,Москва и Константинопољ.
Ако га постигну...
:cool:
 
Па да ми није обрисан оригинални пост,који нисам дословно поновио...
Мада,ко сам ја да било шта објашњавам?
И ко си ти Кранг,или било ко други,да ме пита?
Ја мислим да у скорој будућности неће бити могућ договор.
Без оптерећења прошлости и тако даље.
Због онога што сам навео.
Али о могућем договору ће одлучивати црквени великодостојници.
Наравно,и политичари.Иако се нама то не свиђа.
Па ко је икада нас питао?
И рачунања календара су увођена догматски,неће ни ово другачије...
Договор НЕЋЕ постићи Аналитичар,Кранг и Д Најт Хок...
Нити Хозе,Џон и Марко...
Него Ватикан,Москва и Константинопољ.
Ако га постигну...

:cool:

Tako je, prijatelju....:cool:
Pozdrav za moju Bosnu....:D
 
Ne slušaš ništa, pa to ti je...:manikir:
El sam sto puta rekao da sam pravoslavni vjernik koji je kršten bućkanjem...:rtfm:
Nego, dogovori se ti sa šefom, pa odgovorite na onaj moj post...:neutral:
Da ljudi ne pomisle da ste novotarci...:eek:
Ниси ти православни, ти си унијатски верник, разлика је велика.Исповедаш јерес тако да не можеш бити православан.То што мислиш да си, не значи да си,РЕЧИ И ДЕЛА ТЕ ДЕМАНТУЈУ.

Џаба теби и бућкање, битни су и форма и суштина код крштења, а ти си само формално крштен,јер ЈЕРЕТИЦИ НЕМАЈУ СВЕТЕ ТАЈНЕ, НИТИ ДУХ СВЕТИ СИЛАЗИ НА ЊИХОВЕ ЈЕРЕТИЧКЕ ПРИЗИВАЈУЋЕ МОЛИТВЕ.
 
Владане,теби питање као и Крангу?
Ко си ти да процјењујеш ко је јеретик?
Немој да ме затрпаваш са цитатима Светог писма.
Имам примјерак код куће и повремено га ишчитавам.
Поново и поново.
Немој да се бусаш у прса,питам ко си ти?
Као што ни ја нисам нико да било кога осуђујем.
Ја лијепо написах ко ће се договорити.
А ти и ја можемо да пукнемо од муке,али тако ће бити.
 
Ниси ти православни, ти си унијатски верник, разлика је велика.Исповедаш јерес тако да не можеш бити православан.То што мислиш да си, не значи да си,РЕЧИ И ДЕЛА ТЕ ДЕМАНТУЈУ.

Џаба теби и бућкање, битни су и форма и суштина код крштења, а ти си само формално крштен,јер ЈЕРЕТИЦИ НЕМАЈУ СВЕТЕ ТАЈНЕ, НИТИ ДУХ СВЕТИ СИЛАЗИ НА ЊИХОВЕ ЈЕРЕТИЧКЕ ПРИЗИВАЈУЋЕ МОЛИТВЕ.

El ti to razgovaraš sa Bogom, mislim dal ti se javlja i priča ko mu je mio, a ko ne i dal sam ja pravoslavan il ne...:neutral:
I pošto si tako obavešten, daj odgovori na ovo:
http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=9550642&postcount=13
:manikir:
 
Dobro, i kako ce se sve to pozitivno odraziti na narod ?
To sto ce par starih ljudi pruziti ruku jedan drugom i reci "e sada smo i zvanicno u ljubavi".
Sta ce to konkretno promeniti kada je ionako vecina Pravoslavaca protiv bilo kakvog dogovora sa katolickom crkvom ?
Никада Срби неће прихватити Степинца и остале кољаче ватиканске за равне својим светитељима Светом Сави,Василију Острошком,Симеону Мироточивом... о томе језујита са римокатоличког ''богословског'' факултета у Београду може само да сања.
 
Никада Срби неће прихватити Степинца и остале кољаче ватиканске за равне својим светитељима Светом Сави,Василију Острошком,Симеону Мироточивом... о томе језујита са римокатоличког ''богословског'' факултета у Београду може само да сања.

Čuj nešto: znam tvoju ogorčenost prema tom fakultetu, al nemožeš episkope SPC, koji su uglavnom, zajedno sa igumanima viđenijih manastira predavači na njemu, nazivati jezuitima...:rtfm::rtfm::rtfm:
 
Па ја сам већ написао да се Срби неће сложити са могућим договором.
То није тајна.
Али то се односи на мене,тебе и вас.
На обичан свијет.
Ми не владамо нити доносимо одлуке.
Можемо само да се владамо према својој савјести.
Шта нам срце каже,тако да чинимо.
Али ипак понекад и мозак треба укључити.
Јесмо ли схватили досада да са рогатим шут не може де се боде?
 
Pa ako nema nikakvih promena zasto bi se uopste pristupalo jednom takvom cinu ?
Jos ako ljudi nisu raspolozeni za tako nesto....ali dobro, i sam si rekao da su Pravoslavci ovce tako da....

Nisam rekao da su ovce, nego obične vernike ne treba da zanima viša teologija, kao što tebe ne treba da zanima neka viša medicina, za raazliku od stručnjaka, koji to mora da zna...:rtfm:
 
Владане,теби питање као и Крангу?
Ко си ти да процјењујеш ко је јеретик?
Немој да ме затрпаваш са цитатима Светог писма.
Имам примјерак код куће и повремено га ишчитавам.
Поново и поново.
Немој да се бусаш у прса,питам ко си ти?
Као што ни ја нисам нико да било кога осуђујем.
Ја лијепо написах ко ће се договорити.
А ти и ја можемо да пукнемо од муке,али тако ће бити.

Pronadji jedan moj post na ovoj temi gde sam ja upotrebio rec "jeretik" ?

Sto se tice dogovora...mene krajnji ishod svega toga bas mnogo i ne zanima, ali me zanima koji su argumenti "za" i "protiv" .

Za sada,

agrumenti "za" - da bi ziveli u sestrinskim odnosima oslobodjenim balasta proslosti.

argumenti "protiv" - oni su koljaci, ubice, i oduvek su radili protiv Pravoslavlja.
 

Back
Top