Danas je 4 maj, godisnjica smrti Tita

Šapić gangula je u stvari reklamirao kuću cveća pa je sad posećenost ogromna!

Pogledajte kako sada izgleda glavna železnička stanica za posetu kući cveća!

3659646_screenshot-20231020-074159_ls.jpg
 
Dosta infantilnih bajki

https://kamenjar.com/porazna-bilanca-jugoslavizma-na-cemu-pociva-jugonostalgija-danas/

– 1982. zakonom je zabranjeno proizvoditi i prodavati kruh teži od 800 grama (Narodne novine br. 62/82, str. 1505.);


– galopirajuća i stalna inflacija dosegla 84% 1985. godine, a kasnije je Jugoslavija u tom području oborila nekoliko europskih rekorda, dok je cijena osnovnih životnih potrepština nadmašila 104% te godine, dok je gotovo 70% radnika zarađivalo manje od minimalne plaće;

– prema prosječnom prihodu po stanovniku, Jugoslavija se nalazila na pretposljednjem mjestu u Europi, ispred Albanije, s 2.380 dolara godišnje;


– u poljoprivredi, stočni fond 1985. godine bio je na razini onog iz 1910. godine;


– još je 1985. godine ukupni dug, vanjski i unutarnji, iznosio više od 38 milijardi dolara.


Treba također podsjetiti sve one koji imaju idiličnu viziju o bivšoj Jugoslaviji, da je ta zemlja prikupila još neke nezavidne rekorde u Europi. Naime, od 32 europske zemlje, Jugoslavija je zauzimala:


– prvo mjesto po stopi inflacije, po rastu cijena, ali i po pomoć ikoju je primala iz inozemstva,


– trideset i drugo, to jest posljednje mjesto, u pogledu socijalne zaštite, izdataka za obrazovanje i zdravstvo.
 
Nikako nisam promenio vrednosti za koje su ginuli....
Ali cim mora da dokazujem danasnjim Srbima, postane malo cudno....odmah prorade stara znanja da kad se razboritost nije morala dokazivati....i kad mora sta treba ciniti....
То никакве везенема са разборитошћу. Можда су се баш нај разборитији Срби некад турчиили и католичили. Разбоитост никакве везе нема са моралом, и чврстином карактера, а ни са духовном културом. А ко то уради, он хтео не хтео, мења визуру кроз коју посматра свет.
 
Dosta infantilnih bajki

https://kamenjar.com/porazna-bilanca-jugoslavizma-na-cemu-pociva-jugonostalgija-danas/

– 1982. zakonom je zabranjeno proizvoditi i prodavati kruh teži od 800 grama (Narodne novine br. 62/82, str. 1505.);


– galopirajuća i stalna inflacija dosegla 84% 1985. godine, a kasnije je Jugoslavija u tom području oborila nekoliko europskih rekorda, dok je cijena osnovnih životnih potrepština nadmašila 104% te godine, dok je gotovo 70% radnika zarađivalo manje od minimalne plaće;

– prema prosječnom prihodu po stanovniku, Jugoslavija se nalazila na pretposljednjem mjestu u Europi, ispred Albanije, s 2.380 dolara godišnje;


– u poljoprivredi, stočni fond 1985. godine bio je na razini onog iz 1910. godine;


– još je 1985. godine ukupni dug, vanjski i unutarnji, iznosio više od 38 milijardi dolara.


Treba također podsjetiti sve one koji imaju idiličnu viziju o bivšoj Jugoslaviji, da je ta zemlja prikupila još neke nezavidne rekorde u Europi. Naime, od 32 europske zemlje, Jugoslavija je zauzimala:


– prvo mjesto po stopi inflacije, po rastu cijena, ali i po pomoć ikoju je primala iz inozemstva,


– trideset i drugo, to jest posljednje mjesto, u pogledu socijalne zaštite, izdataka za obrazovanje i zdravstvo.
Nista od ovoga nije tacno....sve izvuceno iz konteksta ili izmisljeno ...pazi samo 38 milijardi duga....
To sada mozda, ali ne i tada..
Nego valjda neko treba i da laze da je sada dobro...
Mada nije lose, s obzirom da su ljudi prodalu dushu
Ako pogledate sad kvalitet ljudi , to je dno dna u odnosu na tadasnji kvalitet....
A da li je toliko narastao prihod, pa i nije...tako da je ta razmena ili trgovina prosla lose ...lako je dobiti neki plus ako postanes smrad to se uvek desavalo , ali da li je isplativo za sitne pare postati smrad, e to je vec losa trgovina..
 
То никакве везенема са разборитошћу. Можда су се баш нај разборитији Срби некад турчиили и католичили. Разбоитост никакве везе нема са моралом, и чврстином карактера, а ни са духовном културом. А ко то уради, он хтео не хтео, мења визуру кроз коју посматра свет.
Molim te nemoj rec moral da pominjes, balkanoidi nemaju pojma sta je moral, tako da ili ti nemas pojma sta je moral pa natucas ili ces uzrokovati zbrku time sto to pominjes...
 
Mada, ajde, valjda se netko zapitao kako bi bilo da ste drzavljanin barem polujake, utjecajne drzave, a ne banana republike, ili kolonijalnog dominiona kao komsija.🤭
To nisam siguran da je na ceni...
Npr ako je tacno da svi balkanoidi uzdaju se pre svega u svoje trpnje i cutanje i smrdim i radim, u se i u svoje kljuse, onda nikad nisu i racunali na gradjanski status niti ponasanje niti ljudsku pomoc drzave pa im je sva pomoc koju je davala SFRJ bila glupa , vidi budale daju kredite, vidi budale besplatan prevoz, vidi budale mozes da odes u konzulat kad izgubis pasos i trazis pomoc...
 
Molim te nemoj rec moral da pominjes, balkanoidi nemaju pojma sta je moral, tako da ili ti nemas pojma sta je moral pa natucas ili ces uzrokovati zbrku time sto to pominjes...
Шта су то балканоиди? Па ту живе разни народи, сви до једног различити баш по том питању. Народ који испева онакву народну поезију, не мора да брине о моралности. Тамо где је опеван Марко Краљњвић и његова мајка, и Бановић Страхиња, ту је духовна и морална аристрократија. Ту је све речено. А тај десетерац немају сви народи који живе на том, како кажеш, Балкану.
 
Gospođa, u velikoj ste zabludi iako ste i sa velikim životnim iskustvom, nema sumnje jer polazite od pogrešne premise.

Naime Vaš je cenjeni stav da neka druga vlast, nikada ne bi pružila ni delić dobrobiti nama nezahvalnim bivšim bednim čobanima, što je nonsens par exelance. Očito da tako dobro izobraženi uopšte niste imali dodira sa činjenicama koje Vam protivureče. A jedna od najvažnijih i od onih koja je presudno uticala na svo današnje blagostanje je komfor u kome uživamo je, nepogađate -električna energija.

Čobani su je dobili pre italijanske industrijske prestonice, Milana.

Ono što mene u Vašoj pričici posebno obeshrabruje je činjenica da ste smogli snage da veličate autokratu, specijalno ne po navedenim parametrima koje sada vidimo kao posledice, nego po tobožnjim i izmaštanim postignućima.

A tek kada pomislim da će neko da nalupeta skoro istu eulogiju spomenutom ganguli i njegovom pućavom šefu ikad, zato što je neko njegov nekad davno dobio sendvić i na sendvič, pa još to piskara na Uskrs, stvarno mi ne bude dobro...

Srećan Uskrs i sve najbolje gospođa!
Postovani,

primecujem da ste se nasli uvredeni sto je i ocekivano sa moje strane poznavajuci vasu narav.
Vama je pruzila "dobrobit" i vlast u kojoj su moji preci aktivno ucestvovali i stvorili institucije koje ste vi unistili i nastavljate njihovu destrukciju, tako da moja izlaganja nisu proizasla iz uobrazenja, ona su uskustvo kako mojih predaka i njihovih savremenika tako i moja, ali to vama nije bilo dovoljno hteli ste vise, a to vise je znacilo otimanje tude imovine kako bi se stvorio prostor za vase naseljavanje uz prethodna streljanja, deportovanja u logore napominjem nakon rata, na kraju proterivanja.
Da ste bili malo pazljiviji u svom magnovenju mrznje primetili bi da ne velicam autokratu kako ga nazivate, suprotno tome iznosim vase licemerje prema coveku kome biste trebali biti zahvalni za razliku od mene i drustvenom stalezu kome pripadam.
Primecujem da zelite prikazati svoje obrazovanje tako da mi nije jesno sta ste zeleli postici spominjuci zajedno gangulu i eulogiju, svejedno njegova izjava sigurno nije slucajna, ali je sa obe strane postigla svoj efekat razotkrivajucu drustvene anomalije medu kojima i spomenute sa moje strane.
Spominjanje elektrifikacije je prica za sebe, da ste je imali pre Milana ne biste duvali u sijalice.

Sa postovanjem!
gosp. Benedikt

ps potpisao sam se bez titule koja se stice rodenjem.
 
Шта су то балканоиди? Па ту живе разни народи, сви до једног различити баш по том питању. Народ који испева онакву народну поезију, не мора да брине о моралности. Тамо где је опеван Марко Краљњвић и његова мајка, и Бановић Страхиња, ту је духовна и морална аристрократија. Ту је све речено. А тај десетерац немају сви народи који живе на том, како кажеш, Балкану.
Nisi ti bas cist, da budem kratak jasan i strog, ako ti je moralnost ono sto citas u epskoj poeziji ili pozeriji...
To je skoro sigurica da blage veze nemas sta je moral....mislim dozvoljeno je da tvoj personalni moral bude kakav god hoces, ali to je samo orjentir za tebe i tvoje vrednosti , i nema neki znacaj u drustvu ....

Naravno uz nasilje personalni morali postaju kvalitet za onog ko sprovodi personalni moral, tj namece ga.....macem krchis macem seces, macem sebi blago teces...
 
Srbija se moze lako pretvoriti u zemlju gde se kupuje prestizna roba i automobili...
Uz ovakvu vlast to je vrlo moguce....
Bar neko vreme..
Dakle najnoviji bugati , najnoviji odevni predmeti koji kostaju preko 300 000e po komadu , i slicno..
Nije kao Dubai ali ce biti za nekog i neke delove bukvalno naj naj...
Nisam siguran koliko to znaci ostalima kao ponos, ali izgleda da znaci , sto bi znacilo da je nasla krpa zakrpu , sto je ok..

Meni smeta u toj prici ono sto ne mozes bez kriminala da ucestvujes u toj prici..
Jer da ja mogu za svoj rad da kupim gde ja hocu lokal i koju kvadraturu ja hocu i da i ne dodju razni krimosi da udaraju reket, pa da razumem taj ponos pojedinaca, zabolemene za taj ponos, ali teram svoju pricu

Ovako biti ponosan na Arkanove milione , Slobine milijarde, Milove milijarde, i ostalo ,ili kako su majstori hrabri i prave cevape od ljudi....pa nesto mi taj srbizam nije po ukusu..
Razumem ja to , nije da prvi put vidim ljude koji su postovani koji se izivljavaju nad svojim ukucanima i na zivotinjama...ali mi se ipak cini da nije ceo svet takav..
 
Nisi ti bas cist, da budem kratak jasan i strog, ako ti je moralnost ono sto citas u epskoj poeziji ili pozeriji...
To je skoro sigurica da blage veze nemas sta je moral....mislim dozvoljeno je da tvoj personalni moral bude kakav god hoces, ali to je samo orjentir za tebe i tvoje vrednosti , i nema neki znacaj u drustvu ....

Naravno uz nasilje personalni morali postaju kvalitet za onog ko sprovodi personalni moral, tj namece ga.....macem krchis macem seces, macem sebi blago teces...
Боже ме сачувај, какве глупсти трабуњаш. Оринетири за наш народи морал, ( дакле целог српског народа), су постављени јасно у народној епици. И то имају народи. Нације се управљају према другим унзусима. А појадиначни морал је нешто сасвим друго. Између осталог, зато ми Срби и не припадамо западу.
 
I dalje ne vidim zasto je tema o Titu poziv na ekonomsko prepucavanje ili ideolosko negiranje istorije, i narocito kulture, ali mozda je u kulturi i razlog...

Sadasnja kultura, kao sto rekosmo je citalacka, razbise se zene od citanja knjiga....bukvalno , to svaki malo pazljiviji stanovnik Srbije bi trebalo da vidi...
Nije da su pametnije zbog toga, cak mislim da su malo izgubile od pameti , ali ne znam tacno razlog...cenim to po njihovoj efektnosti , brzini , donosenju odluka i slicnom...
 
Боже ме сачувај, какве глупсти трабуњаш. Оринетири за наш народи морал, ( дакле целог српског народа), су постављени јасно у народној епици. И то имају народи. Нације се управљају према другим унзусима. А појадиначни морал је нешто сасвим друго. Између осталог, зато ми Срби и не припадамо западу.
Lepo ja rekoh da nemas pojma sta je moral, nego imas orjenitr sta je tvoj moral..
Moral za narod nema veze sa tim tvojim odrednicama, a ako ti nije jasno izadji na ulicu i kreni da sprovodis i pricas o junackim pesmama i do kraja dana zavrsices u ludari...
Sa druge strane ja mogu da izadjem i da pricam o moralu i imacu sve vise sagovornika u slucajnim prolaznicima i ljudima, neki sa malim plusem neki sa malim minusem, zavisno od temice o kojoj trenutno budemo govorili , ali to je moral....nase medjusobno razumevanje sta nam je ciniti i ocekivati..
I jos jednom se pokazalo da vazi pravilo i da je bas velika sansa da vazi , da balkanoidi nemaju pojma sta je to moral, i opet kazem nemojte o moralu , to je operisan deo kod balkanaca.....blage veze nemaju sta je to....totalno su zbunjeni kad se o tome prica....ili kad treba nesto zakljuciti..
 
Lepo ja rekoh da nemas pojma sta je moral, nego imas orjenitr sta je tvoj moral..
Moral za narod nema veze sa tim tvojim odrednicama, a ako ti nije jasno izadji na ulicu i kreni da sprovodis i pricas o junackim pesmama i do kraja dana zavrsices u ludari...
Sa druge strane ja mogu da izadjem i da pricam o moralu i imacu sve vise sagovornika u slucajnim prolaznicima i ljudima, neki sa malim plusem neki sa malim minusem, zavisno od temice o kojoj trenutno budemo govorili , ali to je moral....nase medjusobno razumevanje sta nam je ciniti i ocekivati..
Морал не константа и нема никакве везе са временом, иили тренутком. То чак и Кант тврди. То што многи то не поштују и понашају се у овом тренутку, никакве везе нема са тренутним стањем нашег народа, који је у окупацији од 1941. до дана данашњег, без и једног дана слободе. Ти као да си протестант или не дај боже Католик, па ти је морал ситуациони, и да једино такав и тај признајеш.
 
Морал не константа и нема никакве везе са временом, иили тренутком. То чак и Кант тврди. То што многи то не поштују и понашају се у овом тренутку, никакве везе нема са тренутним стањем нашег народа, који је у окупацији од 1941. до дана данашњег, без и једног дана слободе. Ти као да си протестант или не дај боже Католик, па ти је морал ситуациони, и да једино такав и тај признајеш.
Hajde, to su neke pausalne idealisticke definicije Morala , pazi Moral sa velikim M , i nemaju nikakve veze sa moralom, pazi moral sa malim m...
Ukratko da ne sirim pricu , to sto ti mislis da znas o moralu je tvoje misljenje, a nema bas mnogo ni prakticnog ni teoretskog znacaja....ako ti godi da mislis da si u pravu i da si zato pametniji , nemam ja nista protiv....ali to nije moral....moral je drustveni dogovor, znaci ono sto ja pricam sa ljudima na ulici i oni vide da se to ocekuje i desava to je moral....i oni se drze toga u 90% slucajeva, to je moral....a ne u 3% slucajeva kao kod tebe...

Kratko nemoj o moralu , to su trabunjanja u koja mozes da verujes ali nemoj o moralu...
 
Hajde, to su neke pausalne idealisticke definicije Morala , pazi Moral sa velikim M , i nemaju nikakve veze sa moralom, pazi moral sa malim m...
Ukratko da ne sirim pricu , to sto ti mislis da znas o moralu je tvoje misljenje, a nema bas mnogo ni prakticnog ni teoretskog znacaja....ako ti godi da mislis da si u pravu i da si zato pametniji , nemam ja nista protiv....ali to nije moral....moral je drustveni dogovor, znaci ono sto ja pricam sa ljudima na ulici i oni vide da se to ocekuje i desava to je moral....i oni se drze toga u 90% slucajeva, to je moral....a ne u 3% slucajeva kao kod tebe...
Не само моје. него већег дела филозофске светсске јавности. Па нисам ја то измислио. Уосталом, лако ћеш у трамвају наћи истомишљенике, то не спорим. Поготово ако тражиш. Али и ја ћу међу свештенством, интелетуалцима, филозофима, писцима, песницима, уопште, међу образованим светом, наћи истомишљеника колико хоћеш. Уосталом, нисмо ми криви што Словенци имају само Мартина Крпана, а ми све остало.
 
Srbi su toliko moralan narod, da su srpski gradovi u svetskom vrhu po heroinskim zavisnicima i kockarskim zavisnicima, a drzimo se dobro i za alkoholizam i prostituciju.

Pri tome i ne mislim samo na BG, cela Srbija je vrh sveta po heroinskim, tabletomanskim i kockarskim zavisnicima, 20+ srpskih gradova sigurno.

Mi smo jako bolestan narod,
 
Не само моје. него већег дела филозофске светсске јавности. Па нисам ја то измислио. Уосталом, лако ће у трамвају наи истомишљенике, то не спорим. Поготово ако тражиш. Али и ја ћу међу свештенством, интелетуалцима, филозофима, писцима, песицима, уопште, међу образованим светом, наћи истомишљеника колико хоћеш. Уосталом, нисмо ми криви што Словенци имају само Мартина Крпана, а ми све остало.
Neces, lepo ti kazem da ne razumes moral, ali ti si neopevan...
Sad ces da pljujes po drugima zato sto ti ne razumes moral...
Nista cudno , a to te stavlja na intelektualnu stranu....jel tako..

Kazem ti lepo jednostavno ne razumes sta je moral, znas i natucas samo sta je personalni moral, to je ono sto ti licno mislis da je vrednost i onako kako si navikao da se ti ponasas....nema nikakvu vrednost sa druge osim za tebe ....
Da bi razumeo sta je moral moras puno da radis, i na Etici , kad pominjes filozofe, verovatno se govori o etici...i na moralu...i jos sto sta mimo toga da bi uopste skontao sta je moral...
A tu imas hendikep sto si rodjen na balkanu...i otud teskoce da shvatist sta je sta..

Kad bi ti bio otvoreniji pa da se i razgovaramo ali svi balkanci su mahom zabrazdili ili u materinu ili u tatovinu i onda su tvrdoglavi a nisu oppinioned...tj nisu misaono snazni nego su tvrdoglavi...
Suvise mnogo takvih primeraka, i onda se ne isplati ocekivati izuzetak...bar ne sa ovih nasih podrucja...gde se stalno formira misljenje u istom javnom prostoru i medijskom prostoru..
 
Spominjanje elektrifikacije je prica za sebe, da ste je imali pre Milana ne biste duvali u sijalice
Драга Госпођа,

Извињавам се унапред на овом искасапљеном цитату.

Усудио сам се да игноришем сав остали љубезни дебилитет, јер већ и тај делић превише говори и о вашем педигреу а о образовању нарочито, јер очито није прешло преко нивоа Ваших наследних опанака...

Елем, умољавaм Вас прочитајте текст да се уверите да су у Милану дували годину дана после нас а и да не би остали баш толико глупи и необразовани код очију.

https://www.blic.rs/vesti/beograd/b...ikad-nisu-bile-problem-nesto-drugo-je/0pr8crh

Са поштовањем,
Tom Jones - The One And Only
 
Не само моје. него већег дела филозофске светсске јавности. Па нисам ја то измислио. Уосталом, лако ћеш у трамвају наћи истомишљенике, то не спорим. Поготово ако тражиш. Али и ја ћу међу свештенством, интелетуалцима, филозофима, писцима, песницима, уопште, међу образованим светом, наћи истомишљеника колико хоћеш. Уосталом, нисмо ми криви што Словенци имају само Мартина Крпана, а ми све остало.
Komšo, uzalud je prepirati se sa srbomrscima marksosotonistima.
Njima je tito Hristos.
Hristos voskrese...:kpozdrav:
 

Back
Top