Danas je 4 maj, godisnjica smrti Tita

Како вам се више не огади ова реченица?
Бранили смо се сами и наравно да нас још увек има.
Шупље политичке пароле и јесу за ову тему.
Fraza je ofucana, nije floskula, ali najbolje oslikava stanje 90-tih. Dok smo mi isli u "rezervu" ponekad su u bukvicu upisali i druge nazive odlaska u rat ljudi iz tih krajeva su prvi put u zivotu dolazili u Beograd, Novi Sad i ostale centre sedeli u kaficima na bulevarima i uzivali, pojedinci razvili kriminal kakav sada poznajemo uz ucesce paravojnih formacija medu kojima su bili i takozvani dobrovoljci SRS-a pored ostalih uz aminovanje tadasnjih vlasti cije repovi se vuku do danasnjih dana, pitanje je kako cemo, kada cemo i da li cemo se uspeti osloboditi od njih.
Sad su uspesni poslovni ljudi i investitori koji prvenstveno nanose arhitektonsku i urbanisticku nepopravljivu stetu od lepih srednje evropskih gradova prave ruglo ukljucujuci i Srpsku Spartu Sr. Karlovce, unistavaju plodno zemljiste itd.

Da biste se uspeli odbraniti bez pomoci Srbije je zaista u najmanju ruku neprimereno izjaviti, da sam na vasem mestu mene bi bilo sramota.
 
Poslednja izmena:
Dosadili ste sa tom strujom i slicnim clancima koji su napisani gle za nas neobrazovane da bi podigli vas ego.
Porediti osmansko otomansku bicu kulturan nedodiju sa Milanom je u najmanju ruku degutantno.
Kada spominjemo obrazovanje deda i pradeda su mi bili francuski daci shodno tome nisam morao ni ici u skolu posto su je oni zavrsili za nekoliko generacija. tako da...... , a da sa kvalitetom srpskih i ex SFRJ elitnih skola sam upoznat na svoju nesrecu.
Svako selo u Vojvodini iz kojeg ste proterali auhtono stanovnistvo koje je prezivelo pokolj je bilo razvijenije od Beograda imalo sprovedenu jednosmernu struju sto se moze zakljuciti iz fotografija koje postavljate kada zelite da je nipodastavate, zaboravljajuci izgled vasih katuna i krsa sa kojeg su vas doveli.
Opstinska mesta su posedovala bazene, igralista itd.... urbanisticki sredenija od prestonice pogotovu 1920-te kada je oteta, normalno nije sa vase strane posto za to niste bili sposobni u prevodu poklonjena vam je.
Da li treba spominjati bivse prestonice Bec i Pestu za vas su Sombor, Beckerek, Subotica... bili pojam urbanizma.
Treba vas biti sramota i nazivati cinjenice, posto obelezena stratista u Vojvodini nicu kao pecurke posle kise, debilizmom.
Duvali ste u sijalice, lozili vatru u rerni, probijali tavan da izade dim, rusili sav inventar u kome su bile zalepljene plocice ukljucujuci i kupatila sto je normalno kada je odrzavanje higijene pogotovu kupanje za vas bila nepoznanica, da kuce u vojvodanskim selima su posedovale kupatilo itd.
Ne pravite se naivni nakon WWII je izvrsen stravican pokolj i pogrom o kojem je moja malenkost pisala u nekoliko navrata.

Jos jedna opaska o nacinu studiranja vas iz ruralnih krajeva kada dolazite na fakultet posle sumnjivo polozenog prijemnog ispita, kukate na sav glas kako nemate predznanje i trazite pomoc koju vam nesebicno poklanjamo uz takode protekciono polozene ispite kada napokon postanete inzenjeri tj. nakon diplomiranja odmah se busate uz opasku sta 'oces i ja sam inzenjer.
Nakon zaposljavanja po rodovskoplemenskoj osnovi sto se naziva nepotizmom jel'te ne da ne doprinosite vec pravte stetu, medutim, kada je napredovanje u pitanju ponovo pokrecete svoje spomenute veze.
Tako stvorena negativna selekcija je dovela do stanja koje nam je poznato.

Izrazicu se vasim vokabularom nekad sam bio spreman skunuti i dati vam svoju kosulju, ali vi to niste zasluzili.

Istu stetu sada pravite u Evropi, nisu bez osnova izneli cinjenicu da ne zele da ih lece balkanski i rumunski vracevi, isto vazi za ostale struke, ali isti oni koji su naredil izvrsenjei spomenutog pokolja i pogroma u Vojvodini, a cije odobrenje je jedva docekano, razumljivo posto to stanovnistvo ne bi zelelo da zivi u istoj drzavi sa vama, su im nametnuli osecaj krivice i "uvoz" strane radne snage gde ste mozda za nijansu razlikujete od arapa i slicnih, obrisao sam adekvatniji izraz da mi ne bi obrisali post.
Namenjujuci Evropi sudbinu Vojvodine.

Koja ste generacija Beogradana? Iz koje nedodije poticete?
Draga Gospoja,

U prvom postu nije bio uočljiv sarkazam te nije bilo ni jasno na kojoj strani polariteta je vaš stav utemeljen, jer ne možete biti neutralni ako svoj vek neproživeste sa babom i dedom na Sorboni.

Sada je već druga priča osim ako ovaj post nije hir podeljene ličnost.

Pozdrav, i budite mi dobro..
 
Taj nazovi doktor za ONO i DSZ, koji je zavrsio fakultet za dve godine??? Uuuups pa on se skolovao u Sarajevu, dobro onda nista.
Sta sam ono hteo reci, a da prvi put je video civilizaciju kada je na nasu nesrecu 1984-te doveden u oteti deo Srema.
Pravoslavac je postao kada su ga vuk draskovic, komnenic,.. naucili kako se krsti odveli u manastir i krstili, ni oni nisu bili mnogo bolji od njega.
Kazu da je u pravoslavlju kum svetinja, bog pa kum, on je svog kuma vuka draskovica nakon toka prebio.
Opisujuci Hrvate sve stanovnike krajeva iz kojih potice ukljucujuci veru i naciju najbolje je opisao jovan ducic.
Ovo su sve laži! Dr. Šešelj nije nikakav Hrvat, već Veliki Baro Srbin!!!
 
Neces, lepo ti kazem da ne razumes moral, ali ti si neopevan...
Sad ces da pljujes po drugima zato sto ti ne razumes moral...
Nista cudno , a to te stavlja na intelektualnu stranu....jel tako..

Kazem ti lepo jednostavno ne razumes sta je moral, znas i natucas samo sta je personalni moral, to je ono sto ti licno mislis da je vrednost i onako kako si navikao da se ti ponasas....nema nikakvu vrednost sa druge osim za tebe ....
Da bi razumeo sta je moral moras puno da radis, i na Etici , kad pominjes filozofe, verovatno se govori o etici...i na moralu...i jos sto sta mimo toga da bi uopste skontao sta je moral...
A tu imas hendikep sto si rodjen na balkanu...i otud teskoce da shvatist sta je sta..

Kad bi ti bio otvoreniji pa da se i razgovaramo ali svi balkanci su mahom zabrazdili ili u materinu ili u tatovinu i onda su tvrdoglavi a nisu oppinioned...tj nisu misaono snazni nego su tvrdoglavi...
Suvise mnogo takvih primeraka, i onda se ne isplati ocekivati izuzetak...bar ne sa ovih nasih podrucja...gde se stalno formira misljenje u istom javnom prostoru i medijskom prostoru..
Заправо ти лично незнаш штаје морал. Ти мислиш да је морал оно што видиш кад изађеш на улицу?????? А то је до зла Бога банално. Још кад се на то дода тај тешки провницијски комплекс који исијава из тебе, заиста постаје отужно. А изгледа да незнаш разлику изеђу нација и народа. Знаш ли колико је бесмислено што уопште помињеш некакав Балкан. На Балкану постоји више нација и један народ. А разлике међу нацијама на Балакану и то баш по питању морала су огромне. У ствари нико није толико различит међусобно, него што смо то ми који овде живимо. Ја сам поносао што сам рођен у Србији у Банату. Такође сам веома поносан што сам Србин. За тебе сам све сигурнији да си конвертит и да су прешао у неку туђу веру у којој ти нису били дедови. А то је такође морално питање.
 
Заправо ти лично незнаш штаје морал. Ти мислиш да је морал оно што видиш кад изађеш на улицу?????? А то је до зла Бога банално. Још кад се на то дода тај тешки провницијски комплекс који исијава из тебе, заиста постаје отужно. А изгледа да незнаш разлику изеђу нација и народа. Знаш ли колико је бесмислено што уопште помињеш некакав Балкан. На Балкану постоји више нација и један народ. А разлике међу нацијама на Балакану и то баш по питању морала су огромне. У ствари нико није толико различит међусобно, него што смо то ми који овде живимо. Ја сам поносао што сам рођен у Србији у Банату. Такође сам веома поносан што сам Србин. За тебе сам све сигурнији да си конвертит и да су прешао у неку туђу веру у којој ти нису били дедови. А то је такође морално питање.
Ma ne mozes da me uvuces u tvoju zabludelu farsu da razumes moral...
znam mnogo bolje sta je moral, jer ga preciznije definisem i delim na sastavne delove....
Ono zasto necu da debatujem je zato sto stvarno mislim da su svi zitelji na balkanu osteceni za znanja koja im mogu doneti razumevanje morala....
Ne znam kako je to moguce, valjda zato sto se nikad ne razmislja ono bas direktno sta je moral...nego se izmislja, fituje...

Drzi se Etike i etike, veliko slovo ako je svevremenska, malo ako je trenutna...ovovremenska...ili jos jednostavnije malo e ako je trenutna...sto da ne postoji i trenutna etika...

Tek kasnije se upusti u moral...ja ne kazem za dzabe da ljudi sa ovih prostora izbegavaju pojam morala...zvuci nadmeno , ali nije za dzaba....

To oko mogucnosti da ljudi mogu da razumeju moral opada od 90tih...jer ne vide moral ni u svojim zivotima....niti igde....gde to imas morala osim personalnog....
Ali i takva destrukcija morala u smislu postojanja uopste ne remeti moje sagledavanje pojma i relacija koje dobro opisuju sta je moral i kako funkcionise...
Samo je postalo udaljeno od intuitivnog , a to je problem, sto se sve ovde tumaci intuitivno..
 
Poslednja izmena:
Ma ne mozes da me uvuces u tvoju zabludelu farsu da razumes moral...
znam mnogo bolje sta je moral, jer ga preciznije definisem i delim na sastavne delove....
Ono zasto necu da debatujem je zato sto stvarno mislim da su svi zitelji na balkanu osteceni za znanja koja im mogu doneti razumevanje morala....
Ne znam kako je to moguce, valjda zato sto se nikad ne razmislja ono bas direktno sta je moral...nego se izmislja, fituje...

Drzi se Etike i etike, veliko slovo ako je svevremenska, malo ako je trenutna...ovovremenska...ili jos jednostavnije malo e ako je trenutna...sto da ne postoji i trenutna etika...

Tek kasnije se upusti u moral...ja ne kazem za dzabe da ljudi sa ovih prostora izbegavaju pojam morala...zvuci nadmeno , ali nije za dzaba....

To oko mogucnosti da ljudi mogu da razumeju moral opada od 90tih...jer ne vide moral ni u svojim zivotima....niti igde....gde to imas morala osim personalnog....
Ali i takva destrukcija morala u smislu postojanja uopste ne remeti moje sagledavanje pojma i relacija koje dobro opisuju sta je moral i kako funkcionise...
Samo je postalo udaljeno od intuitivnog , a to je problem, sto se sve ovde tumaci intuitivno..
Очигледни конвертит. Дакле, морал Срба је потпуно другачији од морала Бугара, а од морала Хрвата, дијаметрално супротан. Морал долази од речи Морија, штозуначи обитавалиште. Формира се наравно и кроз веру, тако да ми Правиславци припадмо сасвим другом цивилизацијском кругу од, на пример, католика и протестаната. Другар, ено ти га Кант, који је на камаре о томе писао, па прелстај. Морал једног народа, можеш да разматраш само у размерама од на пример 800 година. Сасвим је смешно позивати се на деведесете, или на садашње време. Базично, морални архетип се пројави у тешкимили фаталним временима.
 
Draga Gospoja,

U prvom postu nije bio uočljiv sarkazam te nije bilo ni jasno na kojoj strani polariteta je vaš stav utemeljen, jer ne možete biti neutralni ako svoj vek neproživeste sa babom i dedom na Sorboni.

Sada je već druga priča osim ako ovaj post nije hir podeljene ličnost.

Pozdrav, i budite mi dobro..
Normalno u nedostatku argumenta primenjuje se vredanje.
Detinstvo sam proveo sa babom uglavnom u Pesti i Becu, kada me vec vucete za jezik, ili tastaturu u za vas visokom drustvu.
Gde sam stekao osnove kulture i obrazovanja sto se vasim vokabularom stice se u porodici, kuci za razliku od vas primetno drugacije sto se manifestuje u nasoj prepisci.
Sa 16 god. sam izvadio licnu kartu i pasos dotle me je recimo u London vodio otac da bih kupio HIFI opremu i ploce, sa time nije hteo optericevati babu u poodmaklom zivotnom dobu.

Iznosenje istine o zlocinima koji su dokumentovani, ciji je cilj bio otimanje imovine i promena demografske slike ne moze biti hir podeljene licnosti kako ste se vi pogresno izrazili.
Podsetite se samo pocetka prepiske nicim izazvani ste me prozvali za iznosenje konstatacije da se protiv njega ukljucujuci i eshumaciju zalazu upravo oni koji mu najvise duguju za razliku od zrtava njegove vladavine.
Setite se spomenuo sam da umesto takvog vandalskog cina cutke pale svece na stratistima koje je pocinio rezim nakkon cetr'espete.

Da me ne prozivate roditelji su mi bili "postena inteligencija" i kao takvi prezauzeti pa je briga uglavnom pala na babu i dedu. Sreca nasa dobar deo imovine se nalazio van granica ondasnje Jugoslavije.
 
Очигледни конвертит. Дакле, морал Срба је потпуно другачији од морала Бугара, а од морала Хрвата, дијаметрално супротан. Морал долази од речи Морија, штозуначи обитавалиште. Формира се наравно и кроз веру, тако да ми Правиславци припадмо сасвим другом цивилизацијском кругу од, на пример, католика и протестаната. Другар, ено ти га Кант, који је на камаре о томе писао, па прелстај. Морал једног народа, можеш да разматраш само у размерама од на пример 800 година. Сасвим је смешно позивати се на деведесете, или на садашње време. Базично, морални архетип се пројави у тешкимили фаталним временима.
Eto tebi treba 800 godina da bi objasnio moral , meni je vazno da ga objasnim danas, znaci u roku od 7 dana..
Ja mogu moje precizno da ostvarim, ti tvoje mozes da vezes macku o rep...
Moje je azurno tacno , precizno , nerazumljivo tebi i mnogima, ali to nije bitno...

Bitno za pricu je sto nemam procenu da je svrsishodno pricati o moralu sa ljudima sa ovih prostora....imaju tu moralnu opsesiju da ukljucuju sebe u ono sto nisu spremni da podrze realnim ponasanjem...idealizuju i ponasanje i pripadnost nekim moralnim odrednicama...dok pricas sa njima, ne dok analiziraju drustvo ili sebe...

Zato i kazem, ne pricajte o moralu ako ste sa ovih prostora, ostavite neizreceno , bolje je nego da se glupirate i zbunjujete sami sebe...
 
Ovo su sve laži! Dr. Šešelj nije nikakav Hrvat, već Veliki Baro Srbin!!!
Dule nisam pisao o njegovoj nacionalnoj pripadnost, pored doba u kome je krsten i nacina krstenja spomenuo sam njegovo oskudno obrazovanje, karakter i godinu kada je doveden u Beograd gde ga njegova mozemo je nazvati i kvazi inteligencija nije nikada prihvatila, sto je rak rana svih radikala ukljucujuci i aleksandra vucica. Jednostavno ih ignorisu.

Ako nisi znao u hriscanstvu se ne smes dva puta krstiti, mozes promeniti konfesiju, cin krstenja koji je inicijacija u hriscanstvo ne sme se dva puta obaviti.
Ostalo su lazi alavih, pokvarenih nadasve podmuklih popova koji vrse ponovni cin krstenja u svim konfesijama i denominacijama.
 
Eto tebi treba 800 godina da bi objasnio moral , meni je vazno da ga objasnim danas, znaci u roku od 7 dana..
Ja mogu moje precizno da ostvarim, ti tvoje mozes da vezes macku o rep...
Moje je azurno tacno , precizno , nerazumljivo tebi i mnogima, ali to nije bitno...

Bitno za pricu je sto nemam procenu da je svrsishodno pricati o moralu sa ljudima sa ovih prostora....imaju tu moralnu opsesiju da ukljucuju sebe u ono sto nisu spremni da podrze realnim ponasanjem...idealizuju i ponasanje i pripadnost nekim moralnim odrednicama...dok pricas sa njima, ne dok analiziraju drustvo ili sebe...

Zato i kazem, ne pricajte o moralu ako ste sa ovih prostora, ostavite neizreceno , bolje je nego da se glupirate i zbunjujete sami sebe...
И епику, и морал, и идентитет..... све ти можеш у недељу дана. Зато и јеси то што јеси. Мени не треба 800 година да га објасним и дефинишем, него да га проценим.
 
Fraza je ofucana, nije floskula, ali najbolje oslikava stanje 90-tih. Dok smo mi isli u "rezervu" ponekad su u bukvicu upisali i druge nazive odlaska u rat ljudi iz tih krajeva su prvi put u zivotu dolazili u Beograd, Novi Sad i ostale centre sedeli u kaficima na bulevarima i uzivali, pojedinci razvili kriminal kakav sada poznajemo uz ucesce paravojnih formacija medu kojima su bili i takozvani dobrovoljci SRS-a pored ostalih uz aminovanje tadasnjih vlasti cije repovi se vuku do danasnjih dana, pitanje je kako cemo, kada cemo i da li cemo se uspeti osloboditi od njih.
Sad su uspesni poslovni ljudi i investitori koji prvenstveno nanose arhitektonsku i urbanisticku nepopravljivu stetu od lepih srednje evropskih gradova prave ruglo ukljucujuci i Srpsku Spartu Sr. Karlovce, unistavaju plodno zemljiste itd.

Da biste se uspeli odbraniti bez pomoci Srbije je zaista u najmanju ruku neprimereno izjaviti, da sam na vasem mestu mene bi bilo sramota.
Смрадовско, усташко раздвајање Срба на ове и оне више вам нећу толерисати.
Кад сам рекао бранили смо се сами, мислио сам на Србе!!!
Дакле, никакви радикали нису бранили Србе, могли су само учествовати у војним акцијама прво
ЈНА а после ВРС или ВРСК. Жваке о битности те политичке скупине на рат су будалаштина више класе.
Били су веома добри борци, са те стране хвала им на помоћи али да нису они био би неко други.
Остали могу само да се стиде и погну главе и пред њима и пред добровољцима на Кошарама и Паштрику.

Мене би било срамота да се хвалим Олујама и Бљесковима, које су осмислили и одрадили страни инструктори
уз садејство ваздушних снага најјачег и јединог војног савеза тада.
Ујаци и срамота? Дучић је био први Србин који је схватио ту вашу особину, бестидника.
 
Смрадовско, усташко раздвајање Срба на ове и оне више вам нећу толерисати.
Кад сам рекао бранили смо се сами, мислио сам на Србе!!!
Дакле, никакви радикали нису бранили Србе, могли су само учествовати у војним акцијама прво
ЈНА а после ВРС или ВРСК. Жваке о битности те политичке скупине на рат су будалаштина више класе.
Били су веома добри борци, са те стране хвала им на помоћи али да нису они био би неко други.
Остали могу само да се стиде и погну главе и пред њима и пред добровољцима на Кошарама и Паштрику.

Мене би било срамота да се хвалим Олујама и Бљесковима, које су осмислили и одрадили страни инструктори
уз садејство ваздушних снага најјачег и јединог војног савеза тада.
Ујаци и срамота? Дучић је био први Србин који је схватио ту вашу особину, бестидника.
Prodali ste krajinu, prodali slavoniju, prodali kosovo šta je sledeće?
 
Смрадовско, усташко раздвајање Срба на ове и оне више вам нећу толерисати.
Кад сам рекао бранили смо се сами, мислио сам на Србе!!!
Дакле, никакви радикали нису бранили Србе, могли су само учествовати у војним акцијама прво
ЈНА а после ВРС или ВРСК. Жваке о битности те политичке скупине на рат су будалаштина више класе.
Били су веома добри борци, са те стране хвала им на помоћи али да нису они био би неко други.
Остали могу само да се стиде и погну главе и пред њима и пред добровољцима на Кошарама и Паштрику.

Мене би било срамота да се хвалим Олујама и Бљесковима, које су осмислили и одрадили страни инструктори
уз садејство ваздушних снага најјачег и јединог војног савеза тада.
Ујаци и срамота? Дучић је био први Србин који је схватио ту вашу особину, бестидника.
Gospodine s' kime se svadate? Kakvih imate problema? Da niste disleksicni?
Izbrojite do 10, udahnite duboko, lagano ispustite vazduh, procitajte ponovo tekst ako vam nesto nije jasno obratite se za strucnu pomoc.
Ako ste pod uticajem alkohola preporucio bih vam da to obavite sutra.
Znate dragi gospodine mi ne pravimo razliku medu vama, misljenja smo da je jovan ducic opisujuci 'rvate opisao sve vas bez obzira na vasa nacionalna i verska opredeljenja.
Drago mi je da ste primetili da ne znate za sramotu.
 
Dule nisam pisao o njegovoj nacionalnoj pripadnost, pored doba u kome je krsten i nacina krstenja spomenuo sam njegovo oskudno obrazovanje, karakter i godinu kada je doveden u Beograd gde ga njegova mozemo je nazvati i kvazi inteligencija nije nikada prihvatila, sto je rak rana svih radikala ukljucujuci i aleksandra vucica. Jednostavno ih ignorisu.

Скоро сам имао нека посла по ректорату БУ,
једва сам издржао 5 дана !

У додиру са том интелигенцијом из Круга двојке,
заправо опслуживачима академика и доктора наука,
добијао сам такве алергије, да сам једва дочекао крај сарадње.

Да се разумемо,
нису проблем научници,
него разни секретари, помоћници, асистенти, вратари ...

Толико се они труде да буду фини, предусретљиви, корисни,
да осетиш мучнину у стомаку од силног улизиштва ...

Да, сигурно их радикали не трпе, потпуно си у праву !
Радикали су пре свега мушка странка.
 

Back
Top