DA SE NE LAŽEMO

Loš sam birač.

  • Slažem se

  • Ne slažem se


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Voleo bi da se za poslanike uvede minimum od 80.000 biraca (1% stanovnistva). ko ne dobije tolko- nema ga .Pa bi imali skupstinu sa 30 poslanika ako ljudi masovno apstiniraju ili ako je dobra izlaznost 80 poslanika. Vise nije potrebno.Znaci da broj poslanika uopste ne bude fiksiran vec minimum glasova za ulazak u skupstinu po coveku.
 
3 je novitet.....2 je meh a kec je nerealno bre!


A ovoga sam se dovoljno naslusao!

Naravno da si se toga naslušao, ali ne i nagledao. Govorili su to svi, ali ne i uradili. A i kako bi kad ne znaju. To ih nije sprečavalo i sprečilo da se i dalje vucaraju po sceni i vlasti. A i kako bi dokle god imaju "fanove"
Što se "keca" tiče, nerealno je očekivati od onih koji znaju kako stvari stoje i u tom smislu su ozbiljni da će se tog i takvog posla prihvatati bez konsenzusa, tj. tih bar četiri miliona. Radi se o PREOKRETU, a ne o "regularnoj promeni konkretnih vršilaca vlasti". Ako u Srbiji zbilja bar četiri miliona nisu za izlaz iz vrzinog kola, a što bismo se uopšte napinjali i trudili da uradimo nešto do čega, u tom slučaju, velikom broju i nije baš stalo? Jednom se mora platiti ceh za "luksuz vladavine naroda".
Što se "meha" tiče, živi bili ... itd.
 
Uzgred: jeste da broj onih koji odgovaraju na pitanje u anketi vezanoj za ovu temu nije reprezentativan, ali svejedno je "zabrinjavajuće" da iko ko je dosad glasao i dalje može za sebe da tvrdi da je dobar birač. Osim što je "zabrinjavajuće", nije i bez doze humora.:hahaha:
 
Voleo bi da se za poslanike uvede minimum od 80.000 biraca (1% stanovnistva). ko ne dobije tolko- nema ga .Pa bi imali skupstinu sa 30 poslanika ako ljudi masovno apstiniraju ili ako je dobra izlaznost 80 poslanika. Vise nije potrebno.Znaci da broj poslanika uopste ne bude fiksiran vec minimum glasova za ulazak u skupstinu po coveku.

Ok to. Nego, uloga poslanika je mnogo manje značajna nego što bi to voleli da predstave ljubitelji demokratskih načela. Pošteno govoreći, poslanik je uglavnom diletant. Da je u Srbiji vlast onakva kakva će uskoro biti (ako se ispune naši uslovi) teško bi poslanik mogao da zaista ocenjuje rad vlade, osim po konačnim rezultatima. Ali to može i svaki drugi građanin. Za to nije potrebno da se sedi u Skupštini i da se na dotične troše stotine hiljada dinara. I to dnevno.
 
мислим да сам савршен бирач јер своје бирачко право нисам ни користио :hahaha:

повраћа ми се од:
- 500 000 станова
- политике "и јаре и паре"

кад се буде појавио ваљан програм онда ћу да гласам, за сада то нико нема, тако да ћу и даље бити савршен бирач.
 
мислим да сам савршен бирач јер своје бирачко право нисам ни користио :hahaha:

повраћа ми се од:
- 500 000 станова
- политике "и јаре и паре"

кад се буде појавио ваљан програм онда ћу да гласам, за сада то нико нема, тако да ћу и даље бити савршен бирач.



Mislim da te razumem. Ni sam se, od Miloševića na ovamo, nisam pretrgao od glasanja. E sad, bivati u situaciji gde loši birači svojim glasovima postavljaju u poziciju vlasti iste takve, tj. loše a sa logično lošim programima itd. - nije zgodno.To jeste povelika cena koju, da kažemo tako, normalan čovek plaća za uz-život sa milionima koje je moguće izmanipulisati i najneverovatnijim budalaštinama. A sve to je rezultat vladavine demokratskih načela ("vladavine naroda"). Da se ne lažemo, ne volim demokratiju, a posebno trabunjanja kako se ona još nije ni ostvarila, jer me to podseća na blebetanje o "divnom a neostvarenom komunizmu" i sl.
Doduše, pošto ću najverovatnije i to poprilično ušestvovati u formiranju buduće, realne, vlasti, a sve u uslovima evroameričkih pritisaka, pa i onih vezanih za demokratiju - nemam nameru da se inatim, ali još manje da i stvarno poslušam te "savetnike". No, o tom potom.:neutral:
 
davno sam shvatio da sam pogresio sto sam svoj glas poverio pogresnom coveku....odmah nakon izbora...sebe sam kaznio za promasaj tako sto sam sebi obecao da necu vise glasati nikad dok se ne pojavi pravi covek -dokazan...sa pravim programom...do tada cu biti svakom oipozicija...a i kad glasam za njega bicu mu opozicija kako bih vrsio pritisak na njega da jos bolje radi...
sada ne zelim da glasam jer nemam za koga...prica o izboru manjeg zla je za mene nenormalna...ja ne zelim nikakvo zlo...ne zelim manje zlim da dam legitimitet svojim glasom...ne zelim da budem ravnopravan sa onim glasacem koga kupe za litar zaitina ili 100 gr.kafe...ne zelim da delim odgovornost za pogresno vodjenje drzave od manje zlih....ako 20 godina biramo manje zlo---kakvo li je veliko zlo...???
 
Вилијам Монтгомери, бивши амбасадор САД

"Сви који тврде супротно лажу вас свесно или несвесно! Ма шта урадили, Србија неће бити део ЕУ пре 2018, а можда ни тада!"

:hahaha:
 
2di4vut.jpg
 
davno sam shvatio da sam pogresio sto sam svoj glas poverio pogresnom coveku....odmah nakon izbora...sebe sam kaznio za promasaj tako sto sam sebi obecao da necu vise glasati nikad dok se ne pojavi pravi covek -dokazan...sa pravim programom...do tada cu biti svakom oipozicija...a i kad glasam za njega bicu mu opozicija kako bih vrsio pritisak na njega da jos bolje radi...
sada ne zelim da glasam jer nemam za koga...prica o izboru manjeg zla je za mene nenormalna...ja ne zelim nikakvo zlo...ne zelim manje zlim da dam legitimitet svojim glasom...ne zelim da budem ravnopravan sa onim glasacem koga kupe za litar zaitina ili 100 gr.kafe...ne zelim da delim odgovornost za pogresno vodjenje drzave od manje zlih....ako 20 godina biramo manje zlo---kakvo li je veliko zlo...???

Ok.Nadaj se, kao i ja, da su iscrpljene sve mogućnosti da birači posegnu za još jednim zlom.
U suprotnom, ma koliko mi ne davali legitimitet tome, živećemo u njemu (zlu) kao da je legitimno.
 

Back
Top