DA SE NE LAŽEMO

Loš sam birač.

  • Slažem se

  • Ne slažem se


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Вилијам Монтгомери, бивши амбасадор САД

"Сви који тврде супротно лажу вас свесно или несвесно! Ма шта урадили, Србија неће бити део ЕУ пре 2018, а можда ни тада!"

:hahaha:


To, osim Montgomerija, znaju i vrapci po Srbiji. A oni koji ne znaju, ustvrai neće da znaju...;)
 
Вилијам Монтгомери, бивши амбасадор САД

"Сви који тврде супротно лажу вас свесно или несвесно! Ма шта урадили, Србија неће бити део ЕУ пре 2018, а можда ни тада!"

:hahaha:

Al' pusta nada, nadu mu hebem...

(Cast vama Gospodjo Kolundzija
s_w.gif
)

Nada ubi ovaj naivni narod...
 
Вилијам Монтгомери, бивши амбасадор САД

"Сви који тврде супротно лажу вас свесно или несвесно! Ма шта урадили, Србија неће бити део ЕУ пре 2018, а можда ни тада!"

:hahaha:

Ja sam pušač, tako da mi ne odgovara ulazak u EU.
 
znači ti nisi odustao od predsedničkog kandidata...:klap:

Hajde da probamo da se razumemo. Prvo: Ja nisam kandidat, nego oglašivač.Majstor se ne kandiduje za majstora, nego jeste majstor i o tome obaveštava one kojima je majstor potreban. Na njima nije da ga biraju za majstora (on to već jeste), nego da se saglase ili ne da on uradi posao za koji ima kvalifikacije. Drugo: ne radi se o funkciji predsednika (ako si mislila na predsednika republike, odnosno Srbije).To manekensko mesto po meni ne bi trebalo ni da postoji, a ako bi i postojalo ličilo bi na ono što je slučaj u Nemačkoj, čijeg predsednika malo ko i zna, dok je glavni posao u rukama kancelara ili kako se to još (uglavnom netačno) naziva "premijer", "predsednik vlade" i sl.
Pa ako bismo se držali te usporedbe, onda se ja "kandidujem", tačnije obaveštavam da sam kadar za funkciju "kancelara" (premijera, predsednika vlade, ili prosto: organizatora i koordinatora neophodne državne službe, koja se još zove i vlada).:bye:
P.S. Nije moglo kraće.
 
Na njima nije da ga biraju za majstora (on to već jeste),

Pa ako bismo se držali te usporedbe, onda se ja "kandidujem", tačnije obaveštavam da sam kadar za funkciju "kancelara"
не бих да ти откривам рупу на саксији, али морам да поменем..
не показујеш да ти већ јеси мајстор анализирајући и критикујући садашње и претходне владе; тиме показујеш само да си свестан реалне ситуације, мање или више од осталих грађана. реално критичко сагледавање ситуације не чини никога, па ни тебе, мајстором. политика је вештина, премијер мора имати способности за тај посао; а ја као савршен бирач очекујем да ме убедиш да си баш ти способан да ми будеш премијер.
 
Jedno od osnovnih demokratskih načela glasi da svako može da bira i da bude izabran. Dopadljivost ovog načela je apsolutna, baš kao što je apsolutna i njegova netačnost ili pogrešnost. Dokaza za to ima onoliko. I to ne samo u Srbiji. Ali načelo i dalje opstaje. Ne zbog tačnosti nego zbog dopadljivosti. I to se da razumeti. Malo manje se da razumeti zašto se o tome i javno (i jasno) ne govori. Kao da je "tabu tema"?

BIRAČIMA OD ONOG KOGA NE MOGU DA BIRAJU

Neko vas je slagao, ljudi,
da umete da izaberete čemu dati glas,
a, ustvari ste, od svega što vam se nudi,
birali ono što je loše i za vas

Loša vlast je rezultat lošeg izbora.
Može se na nju vikati, pljuvati,
ali evo u čemu je glavna fora:
KO ĆE VAS OD VAS SAMIH SAČUVATI?

Da se ne lažemo, stvari tako stoje.
I na kraju nešto žalosno i smešno:
BIRAČI BI TREBALO DA SE SEBE BOJE,
JER KAD GOD BIRAJU BIRAJU POGREŠNO.
Vala baš, ali šta predlažeš?
 
међутим, да сте ви који редовно излазите на изборе апстинирали не можда, него сигурно нам не би било овако.
 
pa lepo, vi ste vašim izlaženjem na izbore i glasanjem ne samo davali podršku prevari nego ste iz izbora u izbore time činili da se prevare sve više uvećavaju, kako kvantitativno tako kvalitativno. poljitičari su vašim izlaskom na izbore i glasanjem dobili zeleno svetlo da mogu tako da se ponašaju.

ovako da smo bojkotovali na prvi pomen 500 'iljada stanova, ne verujem da bi iskorenili prevaru skroz; ali bi političari bili realniji, konkurancija bi bila zasnovana na realnim mogućnostima a ne na kulama i gradovima, na koju se ovaj narod tako lako napali. upiš.
 
не бих да ти откривам рупу на саксији, али морам да поменем..
не показујеш да ти већ јеси мајстор анализирајући и критикујући садашње и претходне владе; тиме показујеш само да си свестан реалне ситуације, мање или више од осталих грађана. реално критичко сагледавање ситуације не чини никога, па ни тебе, мајстором. политика је вештина, премијер мора имати способности за тај посао; а ја као савршен бирач очекујем да ме убедиш да си баш ти способан да ми будеш премијер.

Ne bih ni ja da se ponavljam, ali ponekad moram: Ja ne ubeđujem, nego obaveštavam da sam majstor. Deo tog "majstorluka" jeste moja analiza, kao i program u kome je saopšteno na osnovu kojeg principa ću funkcionisati i šta (u)raditi.
Praktičan pokaz i provera mog "majstorstva" je nemoguća bez pristanka savršenih i onih drugih birača (konkretno bez bar 4 miliona onih koji će principu koji zastupam, a tek time i meni dati "zeleno svetlo" da "majstorišem", jer bez tih 4 miliona ja neću ni da započinjem posao).
Završio sam sociologiju, osnovao antropopsihologiju, znam da je politika veština, odlično poznajem domaću i stranu istoriju, znam koji koncept ekonomiju obavezno vodi u krizu, a koji ne, dosad nisam imao uspeha u politici, jer ne odstupam od "svog" principa, odnosno od realizma,znam kako funkcionišu "velike sile", znam kako funkcionišu Šćiptari, znam kako može da se uspostavi stabilan ekonomski i socijalni sistem, nisam talac nijedne političke ideje, pa ni demokratske... Uuuhh, dosta. Ličiće da mitingujem.;)
 
pa lepo, vi ste vašim izlaženjem na izbore i glasanjem ne samo davali podršku prevari nego ste iz izbora u izbore time činili da se prevare sve više uvećavaju, kako kvantitativno tako kvalitativno. poljitičari su vašim izlaskom na izbore i glasanjem dobili zeleno svetlo da mogu tako da se ponašaju.

ovako da smo bojkotovali na prvi pomen 500 'iljada stanova, ne verujem da bi iskorenili prevaru skroz; ali bi političari bili realniji, konkurancija bi bila zasnovana na realnim mogućnostima a ne na kulama i gradovima, na koju se ovaj narod tako lako napali. upiš.

Znači, ne treba izlaziti na izbore? To je rešenje?
 
@operem dobro
vidim da ne ubeđuješ zato sam ti i pomenuo da bi trebalo polako da počneš to da radiš.
obaveštenje ničemu ne služi, jer to obaveštenje mogu skapirati drugačije od tebe i zato
je bitno da me ubediš da ga skapiram na pravi način. obevštavali su nas mnogi, a vidiš
gde smo. realno sagledavanje situacije je svakako preduslov za taj posao, ali sobzirom
da određeni broj građana realno sagledava situaciju, ipak, nisu svi sposobni za taj posao;
tako da ja očekujem da ubediš mene da jesi. kad kažem mene, ne mislim samo na lično
mene, nego na sve savršene birače.

demagogija je osnovna taktitka svih poljitičara što savršene birače vodi u apstinenciju,
konkretnim predlozima za rešenje raznoraznih problema bi mogao da me ubediš da si
sposoban za taj posao. to bi mi bilo dovoljno da glasam baš za tebe, i ako mi to ne
garantuje da ćeš se u praksi pokazati kao dobar realizator, a to je nešto što ne možemo
da znamo dok ti ne ponudimo posao.
 

Back
Top