DA SE NE LAŽEMO

Loš sam birač.

  • Slažem se

  • Ne slažem se


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
ja ne mogu ništa da predložim jer kao što sam rekao u meni čuči diktator, kako to nije realno mogu samo da prihvatam ili ne tuđe predloge, prema kriterijumima opcije B, tj. da ja nisam diktator...obratiću pažnju na sajt čim ugrabim dovoljno vremena to da prostudiram, pa ću da kažem šta mislim; a evo već sada vidim da bi trebalo da promenite background sajta - odmah.
 
@operem dobro
vidim da ne ubeđuješ zato sam ti i pomenuo da bi trebalo polako da počneš to da radiš.
obaveštenje ničemu ne služi, jer to obaveštenje mogu skapirati drugačije od tebe i zato
je bitno da me ubediš da ga skapiram na pravi način. obevštavali su nas mnogi, a vidiš
gde smo. realno sagledavanje situacije je svakako preduslov za taj posao, ali sobzirom
da određeni broj građana realno sagledava situaciju, ipak, nisu svi sposobni za taj posao;

tako da ja očekujem da ubediš mene da jesi. kad kažem mene, ne mislim samo na lično
mene, nego na sve savršene birače.

demagogija je osnovna taktitka svih poljitičara što savršene birače vodi u apstinenciju,
konkretnim predlozima za rešenje raznoraznih problema bi mogao da me ubediš da si
sposoban za taj posao. to bi mi bilo dovoljno da glasam baš za tebe, i ako mi to ne
garantuje da ćeš se u praksi pokazati kao dobar realizator, a to je nešto što ne možemo
da znamo dok ti ne ponudimo posao.

'Ajd da pođemo od ovoga: eto i ti kao savršen birač, a i ostali realni sagledavači situacije ne osećate kod sebe da ste "pozvani" ili kadri za rukovođenje predstojećim poslom sređivanja Srbije. Verovao ili ne tako nešto kod sebe nije osećao ni politički konfuzni Milošević, ni politički nekreativni Tadić... Ubedili ih birači, svojim glasovima.
A vidiš, kako god ti to izgledalo, mene u uverenosti u sopstvenu spremnost za pominjani posao ne bi razuverilo ni kada niko ne bi glasao za mene.
Ona 4 miliona mi nisu potrebna kao potvrda da sam majstor. Toliko glasova je potrebno da bi se stvari nesmetano odvijale.To je moj uslov da bih delao.
Naravno da će samo praksa pokazati pričam li priče ili sam zaista majstor.
U međuvremenu, ako hoćeš, zvirni malo u Program na sajtu www.apsorg.rs, o dosta konkretnih rešenja se tamo govori i što je najbitnije o PRINCIPU od kojeg se polazi u rešavanje...:neutral:
 
ja ne mogu ništa da predložim jer kao što sam rekao u meni čuči diktator, kako to nije realno mogu samo da prihvatam ili ne tuđe predloge, prema kriterijumima opcije B, tj. da ja nisam diktator...obratiću pažnju na sajt čim ugrabim dovoljno vremena to da prostudiram, pa ću da kažem šta mislim; a evo već sada vidim da bi trebalo da promenite background sajta - odmah.

Da. Promena je u toku. Manje smo obraćali pažnju na izgled, više na suštinu. Ali menjamo...
 
'Ajd da pođemo od ovoga: eto i ti kao savršen birač, a i ostali realni sagledavači situacije ne osećate kod sebe da ste "pozvani" ili kadri za rukovođenje predstojećim poslom sređivanja Srbije. Verovao ili ne tako nešto kod sebe nije osećao ni politički konfuzni Milošević, ni politički nekreativni Tadić... Ubedili ih birači, svojim glasovima.
A vidiš, kako god ti to izgledalo, mene u uverenosti u sopstvenu spremnost za pominjani posao ne bi razuverilo ni kada niko ne bi glasao za mene.

ja se osećam vrlo sposobnim za sprovođenje diktature, ali ne želim da pucam u tom pravcu jer ne verujem da ću dobiti glas i od rođene keve :hahaha:

ne mislim ja da bi se ti osećao manje sposobnim majstorom zbog eventualnog lošeg izbornog rezultata. niko tako i ne razmišlja od kandidata.
 
ja se osećam vrlo sposobnim za sprovođenje diktature, ali ne želim da pucam u tom pravcu jer ne verujem da ću dobiti glas i od rođene keve :hahaha:

ne mislim ja da bi se ti osećao manje sposobnim majstorom zbog eventualnog lošeg izbornog rezultata. niko tako i ne razmišlja od kandidata.

Što jes, jes. Možda bi keva i dala, ali ostali jok. Ja samo i dalje tvrdim da su oni koje sam pominjao dobili osećaj tek kada su ih birači podržali. Ali, never mind. Spremaj ti olovku da zaokružiš majstora.

:per::hahaha::cool:
 
pa podrška birača sigurno da daje gas svakom kandidatu, ali čisto sumnjam da se koštunica oseća manje sposobnim zbog toga što je ispušio na izborima. objašnjenja za to su naravno "očigledna" :lol:
 
pa podrška birača sigurno da daje gas svakom kandidatu, ali čisto sumnjam da se koštunica oseća manje sposobnim zbog toga što je ispušio na izborima. objašnjenja za to su naravno "očigledna" :lol:

Ma naravno. Kad je već (on i ostali) pobudalio ZAHVALJUJUĆI BIRAČIMA, ali (bar Koštunica) i Đinđiću, Kovačeviću , proces razbudaljenja ne ide lako. A pogortovo što još uvek ima par desetina hiljada koji ga krajnje nehumano podržavaju u bolesti, koju je zadobio 2000-te.:lol:
 
Zvirnem malo u anketicu i šta vidim: 72 posto njih se ne slažu da su bili loši birači. Da je uzorak reprezentativniji, ovo bi bila odlična vest za vlastoljubive diletante-političare: još imaju vernike, uprkos svemu...:hahaha::hahaha::hahaha::dash:
 
Zvirnem malo u anketicu i šta vidim: 72 posto njih se ne slažu da su bili loši birači. Da je uzorak reprezentativniji, ovo bi bila odlična vest za vlastoljubive diletante-političare: još imaju vernike, uprkos svemu...:hahaha::hahaha::hahaha::dash:

Trebalo je da staviš javnu anketu. Ja sam se složio da sam loš birač, ali mislim da je u Srbiji svaki birač loš, neminovno. Ako hoćemo da budemo pametni, ne glasajmo... Pa da...
 
Ako hoćemo da budemo pametni, ne glasajmo... Pa da...

уопште није фора у томе да испаднеш паметан. то је начин да сопштиш политичарима да не дозвољаваш да те праве мајмуном. то је начин да они схвате да не могу да се понашају тако како се понашају од првог дана по доласку на власт. то је начин да се поставе стварни на своје место, да су они ту због нас, а не ми због њих. то је начин да се одрекну демагогије и просипања магле обмањивање грађана, а ни због чега другог него до опстанка или долакса у фотеље. то је начин да схвате да доласком на власт коначно преузму одговорност за своје поступке. то је начин да им се покаже да могу лако да се најуре са позиција ако нису способни или довољно ефикасни. у ствари кад сад погледам не гласањем у овој ситуацији како год да окренеш испаднеш паметан :lol:
 
уопште није фора у томе да испаднеш паметан. то је начин да сопштиш политичарима да не дозвољаваш да те праве мајмуном. то је начин да они схвате да не могу да се понашају тако како се понашају од првог дана по доласку на власт. то је начин да се поставе стварни на своје место, да су они ту због нас, а не ми због њих. то је начин да се одрекну демагогије и просипања магле обмањивање грађана, а ни због чега другог него до опстанка или долакса у фотеље. то је начин да схвате да доласком на власт коначно преузму одговорност за своје поступке. то је начин да им се покаже да могу лако да се најуре са позиција ако нису способни или довољно ефикасни. у ствари кад сад погледам не гласањем у овој ситуацији како год да окренеш испаднеш паметан :lol:

Pa, kažem ti... ;)
 
Eufemizam od sarkazma :p
ipak ce se moj glas uvaziti...a mladi su ti koji menjaju svet,i obecavaju bolju buducnost...
verujem u sebe i svoj izbor...:)

Glas će se sigurno uvažiti, odnosno ubrojati. Svet ne menjaju ni mladi, ni stari, sami po sebi, tj. zato što su mladi ili stari.Da li će biti promene u Srbiji, pa i bolje budućnosti, zavisi od toga da li će doći do promene principa na osnovu kojeg se funkcioniše, pa i vlada. A do te promene će doći, ako milioni glasova (bar četiri), uključujući i tvoj odu u pravcu opcije koja može da promeni situaciju. Ne odu li tamo, agonija će se nastaviti. Po volji birača. Ok je da veruješ u sebe i svoj izbor. Ok je i da priznaš da si pogrešila, ako pogrešiš. kao što su milioni birača do sada grešili, što se vidi po rezultatima izbora.I tako to.:)

 
Glas će se sigurno uvažiti, odnosno ubrojati. Svet ne menjaju ni mladi, ni stari, sami po sebi, tj. zato što su mladi ili stari.Da li će biti promene u Srbiji, pa i bolje budućnosti, zavisi od toga da li će doći do promene principa na osnovu kojeg se funkcioniše, pa i vlada. A do te promene će doći, ako milioni glasova (bar četiri), uključujući i tvoj odu u pravcu opcije koja može da promeni situaciju. Ne odu li tamo, agonija će se nastaviti. Po volji birača. Ok je da veruješ u sebe i svoj izbor. Ok je i da priznaš da si pogrešila, ako pogrešiš. kao što su milioni birača do sada grešili, što se vidi po rezultatima izbora.I tako to.:)


ma tu si u pravu..nisam mislila da ce sad stvarno moj jedan glaSCHIC :D da promeni ovu zemlju na bolje..ali tako treba da razmislja svaki birac..da ce bas njegov glas biti presudan..i da je neophodan...i zato ce da se trudi da nacini pravi izbor :D
 
Ne smatram da se moze napraviti podela na dobre i lose birace... Mozda ako se neko kladi pa...

Glasam stalno, glasao sam svaki put od kako sam punoletan.
Da li je ta stranka za koju glasam prva, druga ili treca, manje vazno - jer glasam za.
 
Ne smatram da se moze napraviti podela na dobre i lose birace... Mozda ako se neko kladi pa...

Glasam stalno, glasao sam svaki put od kako sam punoletan.
Da li je ta stranka za koju glasam prva, druga ili treca, manje vazno - jer glasam za.

U utakmicama i pratećem klađenju jeste najbitnija sama pobeda. U politici je bitnije šta je pobedilo, nego da je pobedilo.Kad pobedi loše, a na osnovu podrške birača, mogu li se i ti birači nazvati drugačijim nego lošim? A šta u Srbiji već dve decenije pobeđuje nego loše? Da je drugačije, zar bismo bili tu gde smo?
:think:
 
Hajde da probamo da se razumemo. Prvo: Ja nisam kandidat, nego oglašivač.Majstor se ne kandiduje za majstora, nego jeste majstor i o tome obaveštava one kojima je majstor potreban. Na njima nije da ga biraju za majstora (on to već jeste), nego da se saglase ili ne da on uradi posao za koji ima kvalifikacije. Drugo: ne radi se o funkciji predsednika (ako si mislila na predsednika republike, odnosno Srbije).To manekensko mesto po meni ne bi trebalo ni da postoji, a ako bi i postojalo ličilo bi na ono što je slučaj u Nemačkoj, čijeg predsednika malo ko i zna, dok je glavni posao u rukama kancelara ili kako se to još (uglavnom netačno) naziva "premijer", "predsednik vlade" i sl.
Pa ako bismo se držali te usporedbe, onda se ja "kandidujem", tačnije obaveštavam da sam kadar za funkciju "kancelara" (premijera, predsednika vlade, ili prosto: organizatora i koordinatora neophodne državne službe, koja se još zove i vlada).:bye:
P.S. Nije moglo kraće.
slažem se i imaš zeleno svetlo od mene...:bye:
 

Back
Top