da li vas je nekada prevario osećaj da ste prevareni

Nisam danas raspolozena za dijalog, ali ukratko .. ne lazem svoje partnere, nemam ni razloga da ih lazem, kad se kresnem sa drugim to kazem unapred ili unazad, kad imam film u glavi dok se karamo i to kazem, ispricham chak do detalja, pa se oboje napalimo na to, ne lazem za orgazam, ono, jesam-nisam .. ne lazem da sam kod drugarice ako sam ko zna gde, par puta su me neki likovi pozvali fonom u sred mog sexa, pita me shta radim - reko`, `ebem se .. i tako to.

A vi, brate, lazite, muljajte, boli me uvo, iskreno.

...Мислим, ******, зову те, рецимо, с посла телефоном а ти кажеш:''Немам времена сад за тај пословни договор, управо пушим свом партнеру!'' :roll:
Мама ти направи колаче, а ти заборавиш на њих, уплеснаве ти се, а она зове после неколико дана и сва срећна пита какви су колачи, а ти јој кажеш истину да их ниси ни пробала, иако знаш да се она толико трудила и унапред уживала у томе што ће ти учинити нешто лепо?
Или ти дође другарица сва срећна и похвали се новом хаљином коју је јако скупо платила, ти видиш да она сва блиста од среће, али ти мислиш да хаљина не вреди толике паре и да јој не стоји нарочито... рећи ћеш јој:''Хаљина је срање, грозно ти стоји и не вреди ни трећину од те суме коју си платила''?
Закасниш на посао, ето једноставно закасниш јер ниси могла да одлучиш шта да обучеш тог јутра...а сретне те надркани шеф који те пита зашто касниш. Да ли ћеш рећи да је била гужва у саобраћају или нешто слично, или ћеш рећи истину да касниш зато што ниси могла да одлучиш да ли ти боље стоји плава или зелена блуза?
Бојим се да ипак мало лагиш кад кажеш да увек говориш истину, истину и само истину и ништа друго сем истине...:wink:


Неко већ рече, живот није само црно и бело, него у разним нијансама... Бојим се да бисмо направили роботе од себе ако би нам принцип био испред свега другог, испред сопствене среће, испред других људи и њихових осећања и испред односа које градимо са другима...:roll:
 
Или ти дође другарица сва срећна и похвали се новом хаљином коју је јако скупо платила, ти видиш да она сва блиста од среће, али ти мислиш да хаљина не вреди толике паре и да јој не стоји нарочито... рећи ћеш јој:''Хаљина је срање, грозно ти стоји и не вреди ни трећину од те суме коју си платила''?

Do svega ovoga ne bi doshlo da je Pera otishao u policiju .. :)

Ti si zaboravila odakle sam pochela da repliciram .. pa da podsetim .. Muz je rekao zeni da je bio kod Pere, a zatim ga je Pera pozvao i pitao kad ce da dodje .. a zena je to chula i nije reagovala ... dakle, sve shto sam do sada napisala imalo je veze samo sa obmanama u braku ili vezi.

Mada, kad vec podmecesh drugaricu, nisam sigurna da bih izrekla takozvanu belu laz .. odnosno, kod mene je pricha o carevom novom odelu od prvog chitanja naishla na otpor. Sa druge strane, kakve veze ima moje mishljenje ako ona nosi tu haljinu i njoj se dopada. Tako bih joj i rekla.
 
Original postavio eldarion
Ne, nisi razumeo...
Nije poenta u onome sto nam se desava vec u nacinu na koji to PRIHVATAMO

Управо то је поента!

Pa jeste, poenta jeste u tome. I ja tvrdim da ne prihvatam obmane u vezi, niti ih sama pravim. Ne treba mi (opet da podvucem bracni i slican) odnos satkan od lazi - jer je onda i ta veza jedna velika obmana sama za sebe. Ja to tako .. a ko voli nek` izvoli.
 
Na početku beše misao.
Mislite o tome.
Prevara ne postoji.
To je izmišljotina posesivnih ljudi.


Prevara postoji od chasa kada si se obavezao pisano ili nepisano na suzivot sa jednom osobom. Sami sebi biramo tu osobu i nismo u casu odluke ni pushkom naterani, niti u amneziji. Onaj ko nije spreman na takav (is)korak uopste nije nuzno da ima partnera. Dakle, tu smo, zajedno, dvoje .. a ne dvadeset dvoje .. jer i za takav zivot je postojala alternativa tipa nekakve komune .. ali, bratac, ti si izabrao da zivis u dvoje. Ako se taj broj promenio, onda nemoj partnera da drzish u zabludi da vas je samo dvoje. Zaigraj otvorenim kartama, umesto lazima .. mozda ce partneru bash to, tako, da odgovara .. a mozda i nece .. mozda ce i partner da se 'otvori' pa da pozeli da vas bude chetvoro ... ili nekakva druga opcija .. kapis?



Svi su promiskuitetni.
Svi od početka i sumnjaju i ne sumnjaju.
Svi bi da pobegnu od neprijatne činjenice da će pre ili kasnije da nekome dosade, ili da im taj neko dosadi.Svi bi da se zavetuju vo vjek i vjekov..
E pa ne može.

Nije tachno, mnogi su potpuno svesni chinjenice da ne postoji vjeki vjekova za zivota, ali ce bash o tome da pricaju sa partnerom i da preduzmu odredjene korake, bilo da se razilaze, bilo da se dogovore oko izleta, a oni slabashni i kukavni ili prorachunati - ce da lazu, i da se prave da su slepi kod ochiju.



Ljudi su životinje.
Životinje ne varaju. One jednostavno idu za žlezdama.

Tachno .. ali zivotinje ne staju ni pred matichara.
 
hahahahahahaha

Choveche ...

Ja se igram drugachije .. ali iskreno .. i nemoj sad da laz proturash kao sveopshte dobro, pozeljno chak.

znala sam da ces tako shvatiti :) to naravno nije bio moj cilj..licno veoma sam iskrena u partnerskim odnosima,ne toliko zbog tog nekog koliko zbog sebe...treba se pogledati u ogledalo svako jutro..cak mnogo naebah zbog svoje iskrenosti...ali ne treba gledati svet crno belo...i zaista mislim da je apsolutna istina uvek i svuda apsurd...mnogo ljudi bude povredjeno zbog te vase "svete istine"...i jel zaista to vredno tog ideala? a opet ne mislim da partneru treba da budem psihijatar ili svestenik...treba da proceni sta treba i sta je bitno reci a sta ne..
mnoge zene gledaju na tu prevaru kao na stub svega..a trpe mnogo gore stvari...ako neko ispunjava sve ostale tvoje potrebe i desi mu se (desiti ne desavati) onda..zar zaista ocekujes da budes sa nekim 10,20 godina i da ti bude apsolutno veran? :)
 
А овај пост сам написала пре сат времена, ал ми се био закочио, ево га поново:




Наравно, рекох, форум је чудо. То што је неко од нас ''саставио'' неколико година са неким, не значи да је имао 30 година складног односа... А и они који ће се појавити да се куну у своју идеалну везу - ми увек можемо рећи ''ко зна да ли је тако идеално, то ти кажеш, а испод је можда трула''...:razz: То се увек може рећи свакоме.

И даље стојим иза тога да нас нико другим не може направити будалом осим нас самих. Жена је можда задовољна и срећна, сигурна у свог мужа и у то да неки његови евентуални излети не могу пољуљати тридесет година квалитетног односа...не очекује ни од себе ни од њега савршенство, него живи задовољна у реалном свету, сујета јој више није ставка број један у животу и нема комплекс од тога да ће је неко ''правити будалом'' и уопште јо није битно да истражује да ли је њен муж био код Пере или није. Чему би јој служила та информација?

Иза таквог начина схватања може да лежи баш права љубав, разумевање и прихватање партнера, а не материјални или неки други недостојни разлози како имплицираш.


Неко живот подреди страху да не испадне будала, да га неко емотивно не повреди, да се не разболи, да не испадне глуп у друштву....а неко једноставно ужива у животу и не жели да се оптерећује тим сувишним бригама...


evo Hellen je to bolje formulisala...
nesto ne mogu lepo da se izrazim vec danima :)
 
Ups .. izvini .. to sam ja replicirala Bugiju, a ti se ubacila izmedju pa je ispalo kao da sam tebi .. jbg, nekad zaboravim da citiram ono na shta repliciram. No, dobro, ti si podrzala Bugija pa neka bude da sam tim postom, jednim udarcem, ubila dve muve :)

licno veoma sam iskrena u partnerskim odnosima,ne toliko zbog tog nekog koliko zbog sebe...treba se pogledati u ogledalo svako jutro..cak mnogo naebah zbog svoje iskrenosti...

Eto vidish da smo slichnih razmishljanja i ispashtanja :)

mnogo ljudi bude povredjeno zbog te vase "svete istine"...i jel zaista to vredno tog ideala?

Jednostavno ne umem da lazem .. jednom sam zaebala razrednu od deteta kad mu je pravdala izostanke, pa mi rekla da vodim rachuna shta cu da kazem ako me tamo neki profesor bude pitao u vezi toga .. i ja zaboravila na upozorenje .. ok, meni je smor da lazem i da se mislim kome shta treba da smuljam i kazem ..

a opet ne mislim da partneru treba da budem psihijatar ili svestenik...treba da proceni sta treba i sta je bitno reci a sta ne..

Pa eto gde je kvaka ... ja bash mislim da treba .. inache, koji ce mi **** osoba sa kojom imam polovichan odnos, pola prichamo, pola lazemo .. mislim, za kitu se snadjem i tako - lako, a on mi treba i za sve ostalo.

onda..zar zaista ocekujes da budes sa nekim 10,20 godina i da ti bude apsolutno veran?

Pa ja ne pricam o vernosti vec o lazi.
 
i dalje ne mislim da je to vredno necijeg bola po svaku cenu...da bi imao taj osecaj samozadovoljstva da govoris istinu...mozemo da procenimo kada sta i kako...po meni ta apsolutna istina je poriv da se ima kontrola nad svime...kontrola na ovaj ili onaj nacin..
neko ko ima jako puno iskustva u radu sa ljudima,sa njihovim intimnom zivotom,mi je na par mojih opaski samo rekao otkud ti to,ne postoje pravila u zivotu...
 
i dalje ne mislim da je to vredno necijeg bola po svaku cenu...da bi imao taj osecaj samozadovoljstva da govoris istinu...mozemo da procenimo kada sta i kako...po meni ta apsolutna istina je poriv da se ima kontrola nad svime...kontrola na ovaj ili onaj nacin..
neko ko ima jako puno iskustva u radu sa ljudima,sa njihovim intimnom zivotom,mi je na par mojih opaski samo rekao otkud ti to,ne postoje pravila u zivotu...

Debelo si u pravu i ti i taj sa iskustvom. Ne postoje pravila ali covek treba da zivi u skladu sa sobom. ja sam sposobna za apsolutnu fizicku vernost ali u glavi nisam samo svoja. Rasturila sam svoj brak jer nisam mogla da prihvatim sarenu lazu. Za mene, bolje je biti u povrsnijem odnosu gde te i neinteresuje sta taj drugi radi, jer svojim varanjem nemoze da upropasti nista. Odnos muskarac-zena nije trajna kategorija i treba menjati partnera kad postane mutna rabota.
 
neki od nas su našli sreću u načinu života pokrivenim geslom

LAŽI ME, SAMO ME LEPO LAŽI...

pa, naravno da mi je lepše da mi se kaže da je moja nova haljina fantastična a da mi još bolje stoji...

i, naravno da sam mirnija ako mi dečko kaže Dušo, ja tebe ne bih nikada prevario.
pa zamisli da mi kaže Da ja bih, ali ni jedna neće, ili Da varam te često...

lažu nas svaki dan i mi lažemo svaki dan, pitanje je samo da li kopamo ispod površine ili ne...
da li i u kojoj meri verovati...

ne znam, nisam pametna...

znam recimo da kada sam ja varala uvek sam govorila da je to nebitno i da mi je beznačajno, da mi veza sa mojim tadašnjim dečkom znači neuporedivo više...

ali kada bi me on prevario sa nekom ,,beznačajnom"
joooooj bilo bi zajebano... :evil::evil::evil:

ma šta je to u nama da stavljamo monopol na osećanja i polne organe naših partnera?!

ja bre skoro videla svog dečka iz srednje škole, nismo ni bili dugo zajedno,
i sad šeta sa devojkom.

niti imam osećanja za njega niti bilo šta, al meni bi čvorić u stomaku.

rekoh sebi BUDAAALO, pa me prošlo :oops: :lol:
 

Back
Top