da li vas je nekada prevario osećaj da ste prevareni

E prvo pozz svima... Moj prvi put (na prvi post mislim)....
Nego, tema, da se ne lazemo sve je manje skladnih veza, a tek o brakovima da ne pricamo.. Mislim da jos malo nece biti veze u kojoj ce partneri biti verni...

ne mogu da se složim sa ovom poslednjom rečenicom...
ali mnogi tako misle... pa, prevare je bilo od vajkada...

isto tako kažu i za sponzoruše- ove današnje devojke, samo gledaju pare...
pa zar ranije nije toga bilo...

izraz za muškarca da je DOBRA PRILIKA postoji ohoho poodavno...

ja mislim dakle, uvek je bilo prepreka skladnom braku samo danas supružnici lakše posustaju...

žene su nekada (slušajući starije to sam zaključila) imale taj trip
SAČUVATI MUŽA, pa su išle kod svojih ljubavnica, pretile im i slične stvari...
 
U braku uvek ima i interesa. Oni sto su se cudili zasto Hilari oprasta Bilu prevaru nisu razmisljali o tome da time sto mu oprasta ostaje prva dama i ostaje na dobrim pozicijama za sopstvene ambicije.
Druge zene imaju manje ambicije ali uvek i neke interese i zato brakovi opstaju.
Inace statistika pokazuje da uvek zene raskidaju i napustaju muskarce. Zato koristte intuiciju samo za porocenu od kakve vam je koristi partner. A ako vas vara, sta vas briga nece vas napustiti to je statisticki malo verovatno.
 
oko intuicije... ili predosecaja... najvise oko ovog PRED... nema toga, sve je stvar razuma i brzine obrade gomile informacija... cak i onih naoko nebitnih. nikada me utisak nije prevario. a prevarila sam samu sebe kad nisam htela da se poslusam :-?... nego - cekam da se dogadjaj desi i da me oci uvere... dobro, sa godinama sam naucila da slusam sebe.

ne pricam ovde o prevari muskarca nego generalno o ljudima i o losim stvarima koje su mi uradili... nikada nisam bila iznenadjena... ne sto mislim da su ljudi stoka. nego sto odlicno vidim i zakljucujem. znam ko me ne voli, znam ko me kontaktira iz nekog interesa... znam sve, ali upravljam tim znanjem shodno svojim interesima.

u vezama ne kalkulisem jer necu to od veze... ako zakljucim da me ne voli - odoh, makar i ne bilo prevare.

2x sam bila prevarena (sa 17g i 28g) koliko znam, oba puta sam naslutila da nesto nije ok, obe veze su pukle zbog tog saznanja.

p.s. slazem se sa onim da je od paranoje do predosecaja tanka linija... od neciste savesti do paranoje jos je tanja... inace, ne kopam i ne istrazujem, u principu verujem bliskim ljudima, ali nikada ne zatvaram oci ni mozak.
 
Ako veza valja sta on radi kad nije samnom i nije moja briga. Previse se bavim svojim zivotom da bi funkcionisao kako treba, da bih imala energije da bdim nad nekim. Uvek zamolim partnera na pocetku veze ( posto sam ja apsolutno verna i dokazano zdrava ) da ako planira da vrluda sa strane. da vodi racuna da je zasticen. I duboko se nadam da ce me ispostovati :)!!!
 
Mnogo vas je napisalo ovako isto ili slichno. Zaklela bih se da realno uopshte nije tako.

Da ako sklapas takve odnose da zavisis u necemu od njega (emotivno, sexulano, itd.). Ja sam se dovoljno puta opekla da shvatam da je iluzija ocekivati vernost. On je ili nije veran. Stvar njegovog karaktera. Jedno je sigurno da na ovoj relaciji koju ja imam, od mene, siroko mu polje :)!
 
Sa druge teme citat:

ili kad gledas muza kako danima, nedeljama, mesecima, kuca sms-ove, dolazi ujutro u sest, i pri tom tvrdi da nema drugu, a NIKAD ne uzmes njegov jebeni telefon, da malo preturas po njemu, vec jednostavno jednog jutra kazes-hocu razvod?:?

Ako uporedimo ove dve priche, dakle ovu i onu sa Perom, gde je zena prema mishljenju forumashica ispala mudra, logichno se namece da je Sindi nemudra, a plus nije ni verovala u prichu svog muza da nema drugu. Je l` tako? Da mi je samo da vidim neku od vas u ovakvoj situaciji, pa da nam posle ovde ispisujete o svojoj mudrosti.
 

Back
Top