da li vas je nekada prevario osećaj da ste prevareni

Na kakve ti sve necesh stranputice da odvedesh inicijalnu temu samo da bi opravdao sebe kod sebe, za svoje sakrivanje istine. Laz je potrebna, kazesh .. i ja razumem da cesh tako da prichash kad si izabrao da hodash takvim kolosekom, ali necu da se slozim sa tvojim zakljuchkom.Svi vi koji ste na ovoj temi opravdavali laz nekako ste bili buchniji, pa i agresivniji u takozvanoj argumentaciji. A najbuchniji su obichno najmanje u pravu :)


Ignorisanje Istine je takođe Laž.

tako da oni koji su principijelno iskreni verovatno sebe i iskreno lažu.


Nije to ignorisanje istine vec zivot sa istinom :)
 
kaže meni jedna žena da je ključ uspeha i sreće u njenom tridesetogodišnjem braku taj što nikada nije kopala ili rovarila da nađe nšto sumnjivo.
zbilja, iz mog ugla oni su zaista srećni, porodični ljudi...

ona kaže: kada mi je nešto sumnjivo, kada kaže bio je kod Pere a Pera ga zove i pita ga ,,Dobro čoveče, kada ćeš ti više da dođeš kod mene" ja pomislim mora da je išao da uradi nešto lepo za mene, ILI rešava neki problem kojim mene neće da opterećuje..

tako kaže ta žena...

ja lično nikada nisam otkrila da su me varali. možda su samo jako diskretni.
ali sigurno je da nisam krenula putem koji mi preporučuje ta žena...

da li sam mnogo mlada ili šta je ali, ja se ne pravim luda. . .

Ja misljenje te zene skroz podrzavam. Totalno je u pravu. Ne treba nista braniti muskarcu. To isto kao kad bi neka drzava sagradila tunel na putu samo za obliznje mestane:roll:... valjda svako moze kroz njega proci, samo oni sto su blizi idu cesce.
 
Na kakve ti sve necesh stranputice da odvedesh inicijalnu temu samo da bi opravdao sebe kod sebe, za svoje sakrivanje istine. Laz je potrebna, kazesh .. i ja razumem da cesh tako da prichash kad si izabrao da hodash takvim kolosekom, ali necu da se slozim sa tvojim zakljuchkom.Svi vi koji ste na ovoj temi opravdavali laz nekako ste bili buchniji, pa i agresivniji u takozvanoj argumentaciji. A najbuchniji su obichno najmanje u pravu :)

Nije to ignorisanje istine vec zivot sa istinom :)

o, pusti ti sad stranputice i opravdavanja. To svi radimo. Svi mislimo da je naš put ispravan. Ali se svi negde i preispitujemo i svi smo negde i tanki jer, da nismo, ne bi sada raspravljali i naši postovi na ovu temu nas ne bi provocirali da jedno drugom odgovaramo.

Zašto ne odgovoriš na neku temu Avijacija i modelarstvo npr? Zato jer te to ne zanima.
Ovde te ove stvari Zanimaju, ali ne da bi nametnula svoj stav (znajući tebe, verujem da je tako) već da bi negde i sebe preispitala.

A šta preispituješ (preispitujemo)?
Preispituješ stav - Da li je OK ovo što radim?
Da li je ovaj način dobar?
Da li možda negde grešim?
Da li sam postavio sebi prava pitanja?
Kako mi OVO nije palo na pamet?
itd itd..

..tako da nemojmo o odvođenju inicijalne teme na stranputice, jer i ti učestvuješ u tom odvođenju isto koliko i ja (ianče se, da opet podcrtam, ne bi ni javljala) Ni ti ni bilo ko drugi koga ovo negde ne svrbi.

e sad..što se tiče "Života sa istinom". Postavlja se pitanje, ako je istina već loša, ružna, ili rizična (vidi gore priemr sa pljuvačkom) šta tu radi tvoj (moj, njegov, njen) IZBOR i Zašto bira da živi sa takvom istinom?

Da li je tu dakle, izbor da živiš sa neprijatnom istinom iskren odnos prema životu, ili tvoj izbor guraju neke Laži, maske i psiho-paravani, sa kojima je eto, lepše, prijatnije, interesantnije ubiti vreme, dosadu, zaboraviti na ovo..ono..?

Volim kad sam sažet..misim..:p
 

Back
Top