Da li raj/pakao i vaskrsnuce sebe negiraju?

Često posmatram vedrinu noćnog neba, vide se zvezde, poneka padalica proleti, ipak nazire se nesaglediva daljina tamnog svemira...
I sad bi ja trebao da listam Bibliju a astronomija nam kaže da je najbliža zvezda udaljena cca
30 hiljada milijardi kilometara
(4 svetlosne godine)
🥶
Da trebao bi da listas Bibliju.
I sve sto je stvoreno svedoci o postojanju Tvorca.
kada posmatramo nebo , zvezde... vidimo njegovo velicanstvo.
Ceo univerzum je njegovo delo.
Ko moze biti neko ko je sve to stvorio...
 
ne možeš razdvojiti duh od bića...duh jeste biće ..to je bestelesna samosvesna energija za razliku od materijalnog tela koje bez duha tj. bez bića nije živo....to što su hrišćani veštački odvojili sveti duh od boga oca i napravili konfuziju u pojmovima da bi uglavili sina u priču to nije moj problem.....
Није Свети Дух одвојен од Оца него исходан...

Мораш духовне очи и чист живот да имаш да би то само схватио, а да појмиш тајну Тројичне Јединице сада не може...
 
Da trebao bi da listas Bibliju.
I sve sto je stvoreno svedoci o postojanju Tvorca.
kada posmatramo nebo , zvezde... vidimo njegovo velicanstvo.
Ceo univerzum je njegovo delo.
Ko moze biti neko ko je sve to stvorio...
Nisu zar, svemirske udaljenosti merene kroz svetlosne godine stvorene radi sićušnog čoveka na planeti Zemlji🌍?
pa to je tako sebeljublje i egocentrizam !
Jer nema smisla.
A s druge strane, vođeni Fermijevim paradoxom, ako zaista samo ljudska vrsta postoji u tolikom svemiru, onda je tek besmisleno postojanje boga.
Ovo već zalazi u filozofski domen haha
 
Nisu zar, svemirske udaljenosti merene kroz svetlosne godine stvorene radi sićušnog čoveka na planeti Zemlji🌍?
pa to je tako sebeljublje i egocentrizam !
Jer nema smisla.
A s druge strane, vođeni Fermijevim paradoxom, ako zaista samo ljudska vrsta postoji u tolikom svemiru, onda je tek besmisleno postojanje boga.
Ovo već zalazi u filozofski domen haha
Citaj Bibliju pa ce ti se sve samo kazati :aha:
 
"Duhom je prisutan svugde"..
Pa gde je onda,
У Духу

zašto ga mi ljudi kao duhovna bića ne primećujemo,
Већински, људи нису духовна бића, јер не користе дух, спавају духом што би се рекло... Више се духовни мртваци него духовна бића, зато га не примећују свуге... да си духован приметио би га и у себи, и ван себе у исто време

zašto nam se ne javi i pruži nadu...?
ЈАвио ти се, али ти бе изучаваш свето Писмо да би развио тај осећај... Већина људи не чита реч Божију, и зато су слепи и депресивни

Fermijev paradox je nekako ovde na delu, ako On postoji, pa gde je onda? 😁
https://sh.wikipedia.org/wiki/Fermijev_paradoks

Бог није ''цивилизација'' нити ''група цивилизација'' да би га опажао, мораш духовне мисли и осећања да додирнеш да би имао увид у постојање Бога... духовну призму тј. холистичку, а не чулну тј. парцијалну
 
Pročitao sam Novi Zavet ima 20 godina, jevanđelja, dela apostolska, poslanice, otkrivenje.
Ne mogu tvrditi ima li istine, mogu samo izneti svoje viđenje
Мораш редовно да га читаш да би ти вера била јасна, а не нејасна ко сад што је...

Улењио си се за духовно, зато немаш фокус
 
У Духу


Већински, људи нису духовна бића, јер не користе дух, спавају духом што би се рекло... Више се духовни мртваци него духовна бића, зато га не примећују свуге... да си духован приметио би га и у себи, и ван себе у исто време


ЈАвио ти се, али ти бе изучаваш свето Писмо да би развио тај осећај... Већина људи не чита реч Божију, и зато су слепи и депресивни


https://sh.wikipedia.org/wiki/Fermijev_paradoks

Бог није ''цивилизација'' нити ''група цивилизација'' да би га опажао, мораш духовне мисли и осећања да додирнеш да би имао увид у постојање Бога... духовну призму тј. холистичку, а не чулну тј. парцијалну
Da
Мораш редовно да га читаш да би ти вера била јасна, а не нејасна ко сад што је...

Улењио си се за духовно, зато немаш фокус
tako dakle, eshatolog na delu..
 
Pročitao sam Novi Zavet ima 20 godina, jevanđelja, dela apostolska, poslanice, otkrivenje.
Ne mogu tvrditi ima li istine, mogu samo izneti svoje viđenje
Није довољно једном прочитати и није довољно само прочитати без помоћи Св. Отаца у разумијевању прочитаног.
 
Da
tako dakle, eshatolog na delu..
Није то есхатологија, ништа ти ја нисам прореко... само се опомени раније читаног и видећеш разлику

Више је ово саветодавна психотерапија (покајање), коју човек кад сам на себи примењује, ради то и другима по дифолту
 
tema apokalipse i vaskrsnuća u telu je bila ukorenjena među Jverejima pre Hrista.....kad je Pavle poverovao da je video vaskrslog Isusa on je kao ubeđeni farisej skontao da je počelo vaskrsenje tj. sudnji dan i da je Isus prvi vaskrsnuti te mora da je stvarno bio Mesija i Božji sin.....onda Pavle razmišlja zašto bi Bog žrtvovao svog sina i sklapa priču o otkupu grehova....kasniji Hrišćani su sledbenici Pavlovog shvatanja....

ja nisam ubeđen da Isus kad govori o vaskrsenju misli na to....moje tumačenje je da je isus vaskrsenjem nazivao prelazak iz materjalnog u duhovni svet u trenutku smrti...Isus zamišlja u skladu sa jevrejskim shvatanjima tog vremena da mora da postoji sud koji će odvojiti zle od dobrih i uništiti zle i nagraditi dobre...inače kod Jevreja dobar je značilo apsolutno poslušan Jahveu a ne stvarno dobar...Isus je pojam dobrote shvatio dublje i istakao u prvi plan ljubav kao osnovu dobrote...uglavnom, mislim da je Isusovo shvatanje bilo da se za života u tebi razvija nebesko carstvo u srazmeri sa ljubavlju koju imaš za druge...e sad kad umreš onda ide sud da vidi da li si bio savršen ili grešan i onda grešni idu u peć ognjenu a savršeni u rajsku verziju duhovnog sveta....
Sve do poslednje recenice, inace bi bio prstic gore....
 
Па кад васкрснеш у том нашем Православном догматизму, већ си у рају...

Христос Бог је прво Васкрсао, па тек онда Вазнесењем са телом отишо и рај... То су повезани појмови, објашњавају се један у другом, а не одвојено
Sve si pobrkao.
 
E ljudi koje su cene u raju ili paklu da se iznajmi gajba na kraće, dosadiće mi raj brzo, više sam za pakao ako su tamo *****, droga, razvrat, kockarnice itd. Jel treba da se pokajem baš pre no što umrem ili...neko priča jedno neko drugo ovde, ne znam zaista ko je od vas u pravu, vidim neki od vas su i bili tamo gosti privremeni i čuvaju tajnu izgleda za sebe samo...
 
Ako verujemo u raj ili pakao, kako mozemo verovati onda u vaskrsnuce?

Jedno drugo negira.
Ili ces biti u raju ili ces vaskrsnuti.
Admin Sredoje misli svojom glavom. Ako je Lazr bio u raju već, zašto ga je Isus uskrsnuo - da se opet razboli, da ga Židovi ubiju jer je bio svjedok čuda. Jednostavno smrt je san, i onda kada Isus ponovo dođe, bit će uskrsnuće. Jednostavno. Zato je Isus rekao za Lazara da je zaspao.
 

Back
Top