Da li raj/pakao i vaskrsnuce sebe negiraju?

a sta ce ti raj ako si bez tela?
Па да ни би ишо у пакао, него био у небеској домовини, барем са делом свог бића... Тај део и даје живост телу, суштински то си ти ако сингуларно посматраш целовитост
 
Poslednja izmena:
meni je logicnije da je vaskrsenje ako vec postoji duhovno a ne telesno
Сад је логичније да је духовно... Али ће на крају да буде и телесно и духовно ЗАЈЕДНО


telesni oblik je samo strah od smrti i zelja da se vratis.
Да... али имаш и жељу са Животом и невраћањем у Смрт телом - то и јесте телесно васкрсење, али у контри од повратак у смрт
 
Koncept emtaja i pakla je izmusljotina crkava i nije biblijska i hriscanska nauka

Bilo je vreme kada je crkva imala politicku vlast.
Pa da bi narod bolje slusao moze da te posalje u raj ako si poslusan ili pakao ako nisi.
Pogotovo ako platis ili ne.
.Hriscansko biblijski koncept je da covek umre ne ide nigde.
On je prah u grobu.
Ceka vaskrsenje.
Tada ce Bpg vaskrsnuti mnoge i ovu zemlju obnoviti i tu ce ljudi ziveti vecno kao sada slicno, samo sto nece umirati, nece biti bolesti i patnji. Itd.
Ne mantraj Glasniče. Svjesnost duše poslije smrti je učenje Crkve koje je posvjedočeno vijekovima prije nego je Crkva stekla ikakvu moć.
 
a sta radis u kuci? dosadjujes se?
Па... одеш тражиш духовно друштво...

Потом кућу преправљаш полако да буде ко црква, тј. заједница верних... има и даље, али је поента да се учмалост и зла навика замени добром и активном духовно
 
Сад је логичније да је духовно... Али ће на крају да буде и телесно и духовно ЗАЈЕДНО
ne moze da bude telesno to sam vec ranije objasnio.

gde ces smestiti te sve ljude?

aj gde bi u stanu smestio da ti dodju prededa, prababa, cukundeda, cukunbaba i svi ostali.. dodje ti jedno 50 rodjaka.
a gde ce ziveti oni gde je na mestu njihove kuce sad neki park ili fabrika?
 
ne moze da bude telesno to sam vec ranije objasnio.

gde ces smestiti te sve ljude?

aj gde bi u stanu smestio da ti dodju prededa, prababa, cukundeda, cukunbaba i svi ostali.. dodje ti jedno 50 rodjaka.
a gde ce ziveti oni gde je na mestu njihove kuce sad neki park ili fabrika?
Биће Ново Небо и Нова Земља. Не можеш појмити такве ствари нашом ограниченом перспективом.
 
ne moze da bude telesno to sam vec ranije objasnio.

gde ces smestiti te sve ljude?

У долину Јосафатову... Може 100 Милијарди људи да стане на мали простор, одради математику
aj gde bi u stanu smestio da ti dodju prededa, prababa, cukundeda, cukunbaba i svi ostali.. dodje ti jedno 50 rodjaka.
a gde ce ziveti oni gde je na mestu njihove kuce sad neki park ili fabrika?

Па устаће сви лаганезе, јер ће пре Суда ватра све да поравна припремно
 
Не, причам о новом небу и новој земљи.
šta ti znači pojam nebo? duhovni svet, Zemljina atmosfera, ceo Univerzum?
ne znam da li shvataš da su ljudi u to vreme uključujući Isusa mislili da su zvezde sitna svetla koja mogu da padnu na Zemlju...i da kad su pričali o nebu bukvalno su mislili na nebeski svod gde su verovali da stanuju bogovi i anđeli?
 
šta ti znači pojam nebo? duhovni svet, Zemljina atmosfera, ceo Univerzum?
ne znam da li shvataš da su ljudi u to vreme uključujući Isusa mislili da su zvezde sitna svetla koja mogu da padnu na Zemlju...i da kad su pričali o nebu bukvalno su mislili na nebeski svod gde su verovali da stanuju bogovi i anđeli?
Biblija nije udžbenik iz astrofizike. Shvataj nešto i simbolički.
 
Ako verujemo u raj ili pakao, kako mozemo verovati onda u vaskrsnuce?

Jedno drugo negira.
Ili ces biti u raju ili ces vaskrsnuti.
Za tradicionalne vjernike tu nema problema jer je uskrsnuće dio Božjeg plana, bez obzira na to što su sad neki u raju ili paklu kako misle. A za druge, isto nema problema, jer vjeruju da je to neophodnost (oživljavanje duše).
 
Ako verujemo u raj ili pakao, kako mozemo verovati onda u vaskrsnuce?

Jedno drugo negira.
Ili ces biti u raju ili ces vaskrsnuti.
raj shvati kao usputnu stanicu na trecem nebu, gde mozes da danes svojom napacenom dusom, da se utesis i okrepis

a mozes i da ga shvatis kao ja adam, kao rajski vrt...e, nabolje da uplatis neko letovanje all inclusive, ako imas kintu za mexico, karibe ili tajland, fi-fi ostrva, tako nesto, pa da ukapiras sta je RAJ

vaskrsenje je vec ozbiljan teoloski fenomen, nemoj njega da brkas sa rajskim nasladama, samo je pitanje ko ih zasluzuje, a ko ne, samo je tu problem, sto bogati bi i na onom svetu da se nasladjuju, a nije tako, na onom sirotinja, ubogi trebaju da imaju svojevrsnu kompenzaciju sto su se na ovom svetu napatili, jer je tako posteno, pravedno
a sta ce ti raj ako si bez tela?
ti i ja necemo tamo ni da idemo, ja sam vec bio, a ti ne verujem da si se napatio sad, pa da treba da ides... ovi sto su se napatili, oni ce da idu, oni znaju da li sa ili bez tela, nas to ne treba da interesuje, jer mi NE IDEMO... postoje mnogi nebeski stanovi koje nam Gospod Isus sprema, pusti rajske vrtove, oni su za druge, KOJI SE NAPATISE, a nama sleduje ovo, ako se pokazemo dostojnim hriscanima:
Mnogi su stanovi u kući Oca mog. A da nije tako, kazao bih vam; idem da vam pripravim mesto.I kad otidem i pripravim vam mesto, opet ću doći, ...
 
Poslednja izmena:
Mnogo si se ti nesto potrresao oko ovoga

ne moze da bude telesno to sam vec ranije objasnio.

gde ces smestiti te sve ljude?

aj gde bi u stanu smestio da ti dodju prededa, prababa, cukundeda, cukunbaba i svi ostali.. dodje ti jedno 50 rodjaka.
a gde ce ziveti oni gde je na mestu njihove kuce sad neki park ili fabrika?

“U domu Oca mojega ima mnogo stanova. Da nema, zar bih vam rekao: "Idem pripraviti vam mesto?" Kad odem i pripravim vam mesto, ponovno cu doci i uzeti vas k’sebi da i vi budete gde sam ja.” (Ivan 14, 2-3)

Tebi kad bi nagrnuli toliki ljudi pao bi ti sajt
 

Back
Top