Da li raj/pakao i vaskrsnuce sebe negiraju?

Ako verujemo u raj ili pakao, kako mozemo verovati onda u vaskrsnuce?

Jedno drugo negira.
Ili ces biti u raju ili ces vaskrsnuti.
raj pakao vaskrsenje, sve je to apsurdna terminologija.
Bez smisla.

Raj podrazumeva večito blaženstvo, večito uživanje pod okriljem bezbednosti koju pruža Manituu.
Ljudi bi trebali biti veseli fikusi koji večito kliču i gledaju u lice tog velikog nebeskog ćaće.
Dakle, užasno dosadno.

Pakao podrazumeva "večitu" muku onih koji su "nešto" zgrešili na ovom svetu,
a najviše su krivi
zato što su živi.
Imamo totalnu disproporciju između "večito" i "nešto"
Dakle, besmisleno.
Na koncu, niko ne bira hoće li biti rođen.

Vaskrsenje znači dizanje iz grobova svih mrtvaca na Zemlji, što mi liči na "zombi apokalipsu". Koja bi to bila cifra? I plus sve mrtve životinje kad bi se digle kao truležna strašila 🥶
A to je pomalo i jezivo...
Kakvog bi smisla imalo da ljudi koji su proživili život, ponovo žive...?

Tako da, sve u svemu radi se o apsurdnim konceptima života posle ovozemaljskog kraja zvanog smrt, izazvani strahom od nepostojanja. Ne polažem nade u takve religijske priče, totalno su 'out of date'...
 
Poslednja izmena:
nece valjda svi stajati u mestu kao kipovi?
Хоће, ал само на кратко, пошто ће већину да прогута пакао из кога су извучени, да буду поново прогутани са васкрслим телима

jel ce biti izleta i letovanja u tom vaskrslom svetu?
За већину неће, већ само вечна мука у мраку... Мањина ће вечно Лето да дочека, остали иду у мрак где им је и вечно место...

Тешка прича, али таква је духовност, вечна
 
cekajte ljudi
kava sad usputna stanica.
zar raj i pakao nisu vecni?
nisu
kako ono kazu za pakao - vecne muke.
ja ti lepo kazem da se radi o misconception, jer odakle vecne muke? one proizilaze iz vecnih vremena; dakle postavka je ovakva:
dodju vecna vremena, vecnost, pa se onda vrsi diferencijacija na vecne muke i vecni zivot, a inace ne bi... Hristos je bio u punini vremena, ali vecna vremena jos nisu nastupila, ona su odgovorna za tu diferencijaciju na dobre i zle, pa svakom svoje TADA, a do tada mi ne sudimo jedan drugom da li je dobar ili zao... takodje, kada kaze - i bice baceni u tamu najkrajnju, to znaci da ne postoji lokacija kao sada sto postoji 3 nebo gde su i raj i pakao, samo odeljeni, nema prelazenja, sto znamo iz price o ubogom lazaru i bogatasu
Titu 1,2Za nad vječnoga života, koji obeća nelažni Bog prije vremena vječnijeh,
da je Gospod Bog neba i zemlje unapred postavio odredjena VREMENA i MEDJE boravljenja covecanstva; da trazimo Gospoda, mada On nije daleko od nas, jer u Njemu zivimo, i krecemo se, i jesmo... Koji sebe dade u otkup za sve, svedocanstvo u naznacena vremena (1.Timoteju 2,6). Za nadu vecnog zivota koji pre vecnih vremena obeca Bog koji ne obmanjuje (Titu 1,2). Naravno, vecna vremena imaju i svoju drugu, za neke omrazenu stranu - vecne muke (Matej 25,46), vecni prekor (Danilo 12,2), vecnu pogibao (2. Solunjanima 1,9), pa svakom svoje tada
 
Poslednja izmena:
Ne mantraj Glasniče. Svjesnost duše poslije smrti je učenje Crkve koje je posvjedočeno vijekovima prije nego je Crkva stekla ikakvu moć...
Nismo govorili o dusi...

Opet skreces sa teme?

Dokle vise ta lkefiranja?

Propovjednik 9,4Jer ko će biti izabran? U živijeh svijeh ima nadanja; i psu živu bolje je nego mrtvu lavu.
Propovjednik 9,5Jer živi znaju da će umrijeti, a mrtvi ne znaju ništa niti im ima plate, jer im se spomen zaboravio.
Propovjednik 9,6I ljubavi njihove i mržnje njihove i zavisti njihove nestalo je, i više nemaju dijela nigda ni u čemu što biva pod suncem.

Isaija 26,19Oživjeće mrtvi tvoji, i moje će mrtvo tijelo ustati. Probudite se, i pjevajte koji stanujete u prahu; jer je tvoja rosa rosa na travi, i zemlja će izmetnuti mrtvace
 
Poslednja izmena:
a gde je to ako ne u drugoj dimenziji.
Добро запажање...

Мулти универзум постоји само сада привремено, јер имаш три димензије рај, земљу и пакао у духовности...

После Страшног Суда имаш само Рај и Земљу као универзум на почетку што је био уникатан, а пакао је антиверзум, нит је један, нит је са Богом у универзуму...

Јако је објаснити пакао рациониалистички, јер није само димензија и простор, иако је и то... Више је духовно место изоловано од сапостојања са Богом и универзумом, него што је постојање у било којој вези са Богом
 
Ako verujemo u raj ili pakao, kako mozemo verovati onda u vaskrsnuce?

Jedno drugo negira.
Ili ces biti u raju ili ces vaskrsnuti.
to crkva kad izmesa sve i svasta naravno da je nelogicno....
Prema Bibliji je sve logicno.
Jedan je Bog JHVH Jehova,
Vaskrsenje je ucenje Boga. Dakle vecinu ljudi ocekuje vaskrsenje na Zemlji
a samo mali br vaskrsava na nebo da bi vladali s Hristom.
To su njegovi sledbenici, apostoli pa onda oni izabrani od Boga.
To je crkva izmislila raj i pakao kao ucenja da svi odlaze na nebo - raj a to nije tacno
Dakle nakon smrti ceka se uskrsenje koje sledi u buducnosti
Vec sam pisala o tome pa cu sad naci detaljnije
 
1. Prvo uskrsenje je NEBESKO
i o tome govori
1 Solunjanima 4:16
“Najprije će ustati oni koji su mrtvi u zajedništvu sa Hristom”

Otkrivenje kaze da postoji prvo uskrsenje
sto znaci da postoji i drugo uskrsenje...


Otkrivenje 20
6 Srećan je i svet svako ko ima udeo u prvom uskrsenju.
Nad njima druga smrt nema vlasti, nego će biti Božji i Hristovi sveštenicii vladaće kao kraljevi s Hristom hiljadu godina.

Eto jasno pise da postoji prvo uskrsenje na nebo i njihova je uloga suvladara Hrista.
dakle Isus Hris je tek svojom smrcu i uskrsenjem otvorio put nebeskom uskrsenju.
Tako da nakon Hristovog uskrsenja od 1 veka se odvija uskrsenje na nebo
odredjenog broja ljudi...[/b]...

A svi oni sto su umrli pre Isusa u starozavetno doba cekaju uskrsenje na zemlji.
Nakon Armagedona.
Tako je prema Bibliji.


2. ZEMALJSKO USKRSENJE


Psalam 37: 29 Pravednici će naslediti zemlju, i živeće na njoj zauvek.

Svi koji su umrli pre Hrista u starozavetno doba cekaju uskrsenje na zemlji, kao i vecinu nas danas.
Nakon Armagedona.

Tako je prema Bibliji.

u 1 veku Isus vaskrsava ljude na Zemlji.
primer vaskrsenja Lazara
Jovan 11
38 Tada je Isus, opet duboko potresen, otišao do groba.
To je u stvari bila pećina, a na ulazu je ležao kamen.
39 Isus je zapovedio: „Sklonite kamen!“ A Marta, sestra umrloga, rekla mu je: „Gospode,
sada već sigurno zaudara, jer je četvrti dan otkako je umro.“
40 A Isus joj je rekao: „Zar ti nisam rekao da ćeš videti Božju slavu ako budeš verovala?“
41 Zato su sklonili kamen. A Isus je podigao oči prema nebu i rekao: „Oče, hvala ti što si me uslišio.
42 Ja sam znao da me uvek uslišavaš, ali rekao sam to zbog naroda koji ovde stoji, da bi verovali da si me ti poslao.“
43 Rekavši to, povikao je na sav glas: „Lazare, izađi!“
44 I umrli je izašao. Noge i ruke bile su mu obavijene zavojima,+ a lice mu je bilo obavijeno platnom.
Tada im je Isus rekao: „Skinite to s njega i pustite ga nek ide.“

Sto se tice Zemaljskog vaskrsenja to je Isus demonstrirao u 1 veku
i to je sve zapisano u Bibliji.

Takodje nas ocekuje Zemljasko uskrsenje nakon sudjenja svima i Armagedona.

Jovan 5:28,29
28 Ne čudite se tome, jer dolazi čas u koji će svi koji su u grobovima*
čuti njegov glas
29 i izaći će
— oni koji su činili dobro u uskrsenje života, a oni koji su činili zlo u uskrsenje osude.

Dela Apostolska 24:15 I imam nadu, koju imaju i oni, da će Bog uskrsnuti i pravednike i nepravednike.

Sigurno da nece na nebo uskrsnuti nepravednike.

Na nebo vaskrsavaju samo oni koji su dokazali svoju svetost i besprekornost.

A na Zemlji ce vaskrsavati ljudi za vreme hiljadugodinje vladavine Hrista nakon Armagedona.
sto sledi u buducnosti, I nakon cega ce Bog vecno unistiti zlo i zle

dakle samo 144000 odabranih vaskrsava na nebo Otkrivenje 14:1-5

a svi ostali vaskrsavaju na Zemlji, vecina....
 
Ne, jer nije se nikad učilo da Bog bukvalno živi na zemlji.
ako Bog postoji a verujem da postoji, on je sveprisutan....inače ne bi bio svemogući i sveznajući
jedini ispravan način da shvatiš pravog Boga je da je on fenomen života i izvor života, fenomen svesnosti i izvor svesnosti, fenomen ljubavi i izvor ljubavi
a ne tamo neko materjalno biće koje živi na nebu i sedi na nekom prestolu i povremeno prošeta jevrejskim vojnim kampom pazeći da ne stane u nešto
 
1. Prvo uskrsenje je NEBESKO
2. ZEMALJSKO USKRSENJE
misconception!

jedno je uskrsnuce, nema 2: nebesko i zemaljsko, vec je to opravdavanje laznog otkrivenja... sve ce da vas zigosemo sa 666, jer ste vi to trazili.
Tako da nakon Hristovog uskrsenja od 1 veka se odvija uskrsenje na nebo
odredjenog broja ljudi...[/b]...
pise lepo samo onih koji ne primise zig
Otkrivenje 20,4I vidjeh prijestole, i sjeđahu na njima, i dade im se sud, i duše isječenijeh za svjedočanstvo Isusovo i za riječ Božiju, koji se ne pokloniše zvijeri ni ikoni njezinoj, i ne primiše žiga na čelima svojima i ruci svojoj; i oživlješe i carovaše s Hristom hiljadu godina.
ajde navedi onda koji ga primise, ako ga ovi nisu primili
Otkrivenje 20,5A ostali mrtvaci ne oživlješe, dokle se ne svrši hiljada godina. Ovo je prvo vaskrsenije.

ostali, misli na one koji ne primise 666

ajde navedi koji ga primise, zig 666, ako ovi iz prvog uskrsenja nisu, mora da se zna koji su zigosani, jel tako? od 1. veka kako kazes, izvoli nabroj nam ko je sve primio zig, i sta je uopste zig666 da bi znali da ga ne primamo

maca pojela jezik? sve ste izmislili? lazno otkrivenje, lazan zig, lazna apokalipsa, sve je laz sto pise u toj knjizi.
 
Poslednja izmena:
ako Bog postoji a verujem da postoji, on je sveprisutan....inače ne bi bio svemogući i sveznajući
jedini ispravan način da shvatiš pravog Boga je da je on fenomen života i izvor života, fenomen svesnosti i izvor svesnosti, fenomen ljubavi i izvor ljubavi
a ne tamo neko materjalno biće koje živi na nebu i sedi na nekom prestolu i povremeno prošeta jevrejskim vojnim kampom pazeći da ne stane u nešto
Sta za tebe znaci sveprisutan
 
Ima sve iz Biblije sam citirala
a ti sto negiras Bozju rec bas imas problem
navedi od 1. veka koji to jesu zigosani, ako se od tada vaskrsava na nebu onih koji nisu primili zig666
Tako da nakon Hristovog uskrsenja od 1 veka se odvija uskrsenje na nebo
odredjenog broja ljudi...[/b]...
...nezigosanih!
navedi onda koji jesu zigosani - jesu li to svi ostali? kako, koji? navedi ih. ko ih je zigosao, rim? sta je onda zig, ko zigose, papstvo? neron?
 
Poslednja izmena:
sveprisutan kao što si ti u svojoj mašti, ili u svom snu ili u knjizi koju pišeš...
sveprisutan u smislu da ništa sem Boga i ne postoji stvarno....
kako Bog može da zna i broj dlaka na tvojoj glavi i sve tvoje misli i osećanja ako nije sveprisutan?
Svemocan je pa moze.
On svoj duh salje gde treba da deluje....
Duhom je prisutan svugde ali kao bice nije.
On je duhovno bice nije samo energija.
Sve sto je dobro tu je sveti duh.
Mi dobijamo sveti duh od Boga.
 
Svemocan je pa moze.
On svoj duh salje gde treba da deluje....
Duhom je prisutan svugde ali kao bice nije.
On je duhovno bice nije samo energija.
Sve sto je dobro tu je sveti duh.
Mi dobijamo sveti duh od Boga.
ne možeš razdvojiti duh od bića...duh jeste biće ..to je bestelesna samosvesna energija za razliku od materijalnog tela koje bez duha tj. bez bića nije živo....to što su hrišćani veštački odvojili sveti duh od boga oca i napravili konfuziju u pojmovima da bi uglavili sina u priču to nije moj problem.....
 
Svemocan je pa moze.
On svoj duh salje gde treba da deluje....
Duhom je prisutan svugde ali kao bice nije.
On je duhovno bice nije samo energija.
Sve sto je dobro tu je sveti duh.
Mi dobijamo sveti duh od Boga.
"Duhom je prisutan svugde"..
Pa gde je onda, zašto ga mi ljudi kao duhovna bića ne primećujemo, zašto nam se ne javi i pruži nadu...?
Fermijev paradox je nekako ovde na delu, ako On postoji, pa gde je onda? 😁
 
"Duhom je prisutan svugde"..
Pa gde je onda, zašto ga mi ljudi kao duhovna bića ne primećujemo, zašto nam se ne javi i pruži nadu...?
Fermijev paradox je nekako ovde na delu, ako On postoji, pa gde je onda? 😁
Pa primecuj ga...
javio se Bog odavno citaj Bibliju.
Moli se za sveti duh i zastitu...
citanjem Biblije dobijamo sbeti duh isto...
Javio se i dao nam nadu...
I to kakvu nadu - nadu u vecni zivot na Zemlji..
 
ne šalje ga...on je svuda...nije Bog mozak kome je duh senzor...nego su duh i Bog jedna te ista sveprisutna energija od koje je sve nastalo u svim svetovima materjalnim i duhovnim
ok svuda je njegov duh gde ga salje
Prema Bibliji Bog nije sveprisutan.

Bog je duhovna osoba (Jovan 4:24). Za ljude je nevidljiv (Jovan 1:18). Vizije koje su zabeležene u Svetom pismu uvek pokazuju da Bog prebiva na jednom određenom mestu. Nikad nije prikazano da on boravi svuda (Isaija 6:1, 2; Otkrivenje 4:2, 3, 8).
Mesto gde Bog prebiva. Ono se nalazi u duhovnom području koje je odvojeno od fizičkog svemira. U Svetom pismu se kaže da Bog prebiva na nebesima (1. Kraljevima 8:30). Navodi se i jedan događaj kada su duhovna stvorenja stala pred Jehovu,a što nam pokazuje da u izvesnom smislu Bog prebiva na jednom određenom mestu (Jov 1:6).
 
Pa primecuj ga...
javio se Bog odavno citaj Bibliju.
Moli se za sveti duh i zastitu...
citanjem Biblije dobijamo sbeti duh isto...
Javio se i dao nam nadu...
I to kakvu nadu - nadu u vecni zivot na Zemlji..
Često posmatram vedrinu noćnog neba, vide se zvezde, poneka padalica proleti, ipak nazire se nesaglediva daljina tamnog svemira...
I sad bi ja trebao da listam Bibliju a astronomija nam kaže da je najbliža zvezda udaljena cca
30 hiljada milijardi kilometara
(4 svetlosne godine)
🥶
 

Back
Top