Da li su Jevreji i dalje Božji narod?

ako nisi čitao kako bi znao kakvu koncepciju boga prikazuju, paušalno čitanje ne znači da ti sve jasno,pa bibliju naučavaš preko svetih otaca pa ti opet nije jasno.
zamisli da moraš vede da proučavaš.
e zato kaži nemam dokaz al verujem a ne da mi kažeš kako proročanstva iz biblije se ispunila u bibliji.
ako hoćemo realno bolje su simpsonovi predviđali budućnost nego biblija.
bibliju ako ne gledaš duhovnim očima ti si omašio skroz, tu nema nikakvih dokaza već samo put.
Прочитао сам и Кур'ан и Мормонову књигу. Мормонову књигу у јануару ове године дакле још ми је фришко. И не може се то поредити са Библијом. Једноставно Библија је богатија значењем и духовнија. А што се тиче пророчанстава није баш како ти кажеш. Пророк Исаија је писао у 8. вијеку пне па је ипак прецизно предвидио Христово страдање на крсту. Такође и низ других пророка.
 
Прочитао сам и Кур'ан и Мормонову књигу. Мормонову књигу у јануару ове године дакле још ми је фришко. И не може се то поредити са Библијом. Једноставно Библија је богатија значењем и духовнија. А што се тиче пророчанстава није баш како ти кажеш. Пророк Исаија је писао у 8. вијеку пне па је ипак прецизно предвидио Христово страдање на крсту. Такође и низ других пророка.
opet ne shvataš ZA TEBE,ali za muju je kuran sveto pismo.
to kad shvatiš onda ćeš postati vernik
 
Pa neću je unaprijediti ni stavljanjem pravoslavlja u istu ravan sa drugim religijama. To je ulaženje u relativizaciju.

pa ne stavljaš niti relativizuješ svoju veru. svoja vera se voli a tuđa poštuje.
kako možeš ti osporavati veru jednog muslimana i koliko god da je nipodaštavaš veruj mi da se pravoslavlje ne uzdiže nego baš naprotiv,tim agresivnim pristupom omalovažavaš svoju veru jer u principu si isti.
zbog takvih fanatika su se i vodili ratovi, političari samo potpale.
 
pa ne stavljaš niti relativizuješ svoju veru. svoja vera se voli a tuđa poštuje.
kako možeš ti osporavati veru jednog muslimana i koliko god da je nipodaštavaš veruj mi da se pravoslavlje ne uzdiže nego baš naprotiv,tim agresivnim pristupom omalovažavaš svoju veru jer u principu si isti.
zbog takvih fanatika su se i vodili ratovi, političari samo potpale.
Не оспоравам ја искреност већ исправност.
 
Не оспоравам ја искреност већ исправност.
ma nema ispravno u veri.
brkaš stvari.
primer hrišćanstvo
centralna ličnost u hrišćanstvu je Hrist, koji hrišćanin to negira, svi hrišćani veruju u boga oca, boga sina i boga svetog duha, koji hrišćanin to negira i Hrist je spasitelj.
to ti je osnova a koji ni jedan hrišćanin ne osporava.
a svi koji to osporavaju nisu hrišćani
zatim dolaze apostoli i apostol pavle koji je osnovao apostolsku crkvu. zatim posle 400/500 godina se stvara kanon svetog pisma koji svi hrišćani koriste. a pre kanona se definiše vera pod nazivom simvol vere
Верујем у једнога Бога, Оца, Сведржитеља, Творца неба и земље и свега видљивог и невидљивог.

И у једнога Господа Исуса Христа, Сина Божјег, Јединородног, од Оца рођеног пре свих векова; Светлост од Светлости, Бога истинитог од Бога истинитог, рођеног, не створеног, једносуштног Оцу, кроз кога је све постало;

Који је ради нас људи и ради нашег спасења сишао с небеса, и оваплотио се од Духа Светога и Марије Дјеве и постао човек;

И Који је распет за нас у време Понтија Пилата, и страдао и био погребен;

И Који је васкрсао у трећи дан, по Писму;

И Који се вазнео на небеса и седи са десне стране Оца;

И Који ће опет доћи са славом, да суди живима и мртвима, Његовом Царству неће бити краја.

И у Духа Светога, Господа, Животворнога, Који од Оца исходи, Који се са Оцем и Сином заједно поштује и заједно слави, Који је говорио кроз пророке.

У једну, свету, саборну и апостолску Цркву.

Исповедам једно крштење за опроштење грехова.

Чекам васкрсење мртвих.

И живот будућег века. Амин.
obrati pažnju na početak definicije "VERUJEM"

e sad ko je kako shvatio poruke iz biblije je druga i nepresušna priča. raskolom crkve se otvorila pandorina kutija i sva "bitka" se vodi oko toga koja od bezbroj denominacija je ta apostolska crkva ti tzv "prvi pravi" hrišćani.
pa neće robija da ti kaže jeste pravoslavni su prvi hrišćani al mi se subotari ipak više sviđaju pa sam tamo kod njih, a obojica verujete u boga oca boga sina i boga svetog duha i Hristos vam spasitelj.

И Који је васкрсао у трећи дан, по Писму;
oni koji su definisali simbol nisu videli Hristovo vaskrsenje već kažu po pismu jer veruju tom koji je napisao da je vaskrsao.
 
ma nema ispravno u veri.
da nema ne bih mu ja ispravljao autoritete, ma ne bi se ni zvali pravoslavni, ti gresis
pa ne stavljaš niti relativizuješ svoju veru. svoja vera se voli a tuđa poštuje.
a sta to treba da postujem? mozda da, mozda ne, i ovde nisi u pravu, blanko postovanje se ne daje nikome, dobijes samo protokolarno, koliko moram da te ispostujem kao sagovornika, nista preko toga

isto i vera kako moze da se voli? valjda se Hristos voli, tj. osoba? kako moze vera da se voli, ja to ne znam, sta tu ima da se voli, ili je imas ili je nemas, tj. ja
 
pa da ne navodim sad na moju vodenicu, samo kazem ako maki kaze da je citao skoro mormonovu knjigu, i ranije kuran, i ima argumente, da onda drzim njemu stranu, ako vec uvazavam te argumente i sam sam ih proverio
oni koji su definisali simbol nisu videli Hristovo vaskrsenje već kažu po pismu jer veruju tom koji je napisao da je vaskrsao.
vaskrsenje je ipak najjaca/najteza nauka, kruna svega, a mi smo postali hriscani zbog drugih laksih stvari koje je Hristos uradio i rekao

evo ja npr. jer je bio anti - elitista, Bog potlacenih i ponizenih, prostih i neukih, ...itd

ja takvog nigde drugde ne nadjoh, kao Hrista, a danas bi rekli da je bio populista
 
Poslednja izmena:
Da li su Jevreji i dalje Božji narod, narod koji je dao sve proroke iz judeo-hrišćanske religije i sve proroke u islamu osim proroka Muhameda? Da li ih ljudi i dalje smatraju Božjim odnosno Izabranim narodom? Kakvo je vaš mišljenje na ovu temu?
Nisu nikad ni bili Božiji narod osim pojedinaca koji su uglavnom osipali i drvlje i kamenje po jevrejima. Iskorišćeni su kao lekcija svima da to ne ide onako kako oni misle da su IZUZETNI po genetici Bog je pokazao da nisu. Nisu samo jevreji proroci mogu da budu i drugi čak i u bibliji.
 
Poslednja izmena:
Da li su Jevreji i dalje Božji narod, narod koji je dao sve proroke iz judeo-hrišćanske religije i sve proroke u islamu osim proroka Muhameda? Da li ih ljudi i dalje smatraju Božjim odnosno Izabranim narodom? Kakvo je vaš mišljenje na ovu temu?
\\\Oni su bili izabran Bozji narod, ali ih je Bog odbacio.

Danas je Bozji izabran narod onaj koji vrsi Bozju volju a to su Jehovini Svedoci
 
Da li su Jevreji i dalje Božji narod, narod koji je dao sve proroke iz judeo-hrišćanske religije i sve proroke u islamu osim proroka Muhameda? Da li ih ljudi i dalje smatraju Božjim odnosno Izabranim narodom? Kakvo je vaš mišljenje na ovu temu?

Kad za Hrista Isusa ne žele da znaju, verujem da su u težoj poziciji, ali i da su još uvek Božiji narod.
Svi narodi su Božiji... jer je Bog stvorio čoveka na prvom mestu, mi smo svi Božiji ljudi. Neki su se istakli više Božijim, neki manje-pojedinačno i masovno, a neki su se zamračili i potpali strani koja se protivi Bogu. Ne bila im u koži-ovim poslednjim!
 

Back
Top