Da li je bitna skola koju on/ona zavrsava

Bitno je da se snadjes u zivotu, a da li je on to uspeo sa skolom ili bez nje to je manje bitno. Moj tata je hteo na vojnu, nije mogao zbog necega i nista drugo ga nije zanimalo. Zavrsio je srednju i nije hteo na visu jer nije hteo da daje pare za nesto sto ga ne zanima i sto ne bi zavrsio na kraju. Ulozio je te pare u nesto drugo i snasao se. Nista mu ne fali. Tako da...
 
Evo, ozbiljno da odgovorim kad te već toliko zanima... :D

Nije mi bitno :) Problem je što škola dosta utiče i na način razmišljanja, interesovanja itd, tako da ne znam šta bih pričala sa nekim ko je vodoinstalater ili bravar... Ali svako pravilo ima izuzetak :) Najpametniji čovek kog sam poznavala je bio moj stric i bio je automehaničar sticajem loših okolnosti... tako da to mi nije nikakvo merilo nečega i kada bih sutra upoznala nekog ko ima samo osnovnu školu, a da mi se svidi (i fizički i psihički), to ne bi predstavljalo problem neki :) Mada, mislim da su realne šanse male da se tako nešto desi...
 
Da odgovirim i ja - dakle i jeste mi vazno i nije. S jedne strane visoko obrazovanje govori o tome da je ambiciozan i da zeli nesto vise da postigne u zivotu, a s druge strane ima toliko bezvrednih dosadnih zamlata koji su mozda i medju prvima zavrsili fakultete, a s takvima ne zelim da imam nista.
Ono sto mi je mnogo vaznije u ovoj sveri obrazovanja-zanimanja - je da on voli to sto radi i da je u tome dobar i da se ne plasi posla. On srecan, ja srecna.
 

Back
Top