Čitalački klub - poziv na čitanje

Iscitala sam celu temu i zao mi je sto ste dozvolili da vam neko minira konverzaciju.
Sta koga briga o cemu dvoje - troje ljudi razgovara ako njega niko ne primorava da u toj diskusiji ucestvuje pa cak ni da je slusa (cita).
Volela bih da diskusija ponovo ozivi, pa kada mi se knjiga dopadne ja cu cituckati, a kada se ne dopadne, preskocicu. Resenje je zaista jednostavno
 
Iscitala sam celu temu i zao mi je sto ste dozvolili da vam neko minira konverzaciju.
Sta koga briga o cemu dvoje - troje ljudi razgovara ako njega niko ne primorava da u toj diskusiji ucestvuje pa cak ni da je slusa (cita).
Volela bih da diskusija ponovo ozivi, pa kada mi se knjiga dopadne ja cu cituckati, a kada se ne dopadne, preskocicu. Resenje je zaista jednostavno

Pa, nije da nam je neko minirao ideju, bar ja to nisam tako doživio. Jednostavno, nije bilo dovoljno zainteresovanih za čitanje, a i oni zainteresovani nisu mogli da se dogovore oko knjige koja se svima čita i koju svi mogu da nabave. Pa onda, ljudi imaju obaveze, ne mogu da se obavežu na rokove...
Vidim ne jednoj drugoj temi da ovdje ima ljudi koji kažu da čitaju pet do deset knjiga mjesečno. Možda bi se s takvima tema mogla ponovo pokrenuti, mada ja sasvim sigurno ne bih mogao pratiti njihov tempo.
 
Ian McDonald - Bespuće
Desolation Road

Prevodilac: Goran Skrobonja
Izdavač: PALADIN
Godina izdanja: 2009


ares-ekspres.jpg


Naučna fantastika i magijski realizam.
Roman prati malu zajednicu nastalu na Marsu, od njenog osnivanja do nestanka.
Ako volite fantastiku uživaćete u Bespuću.
 
Ćaos, evo par knjiga koje ja svima toplo preporučujem- Hoseini "Hiljadu čudesnih sunaca" i "Lovac na zmajeve", Turgenjev "Prolećne vode", a za pisce početnike savetujem da procitaju takozvanu biografiju Ive Andrićca "Pisac govori svojim delom". Knjiga se sastoji od mnogobrojnih pitanja koja mu postavlja novinar nekadašnjeg časopisa "Ideja" i na taj način nas upoznaje sa čudesnim svetom stvaranja : )
 
E, pozz ljudi hitno m itreba pomoc.
Ne mogu da nadjem jednu knjigu koja je pre nek idan bila u Pravdi, tamo u onom delu "Preporucujemo".
Misli mda se knjiga zove Pad ali nisam siguran vise n id ali je naslov dobro zapamcen je rne mogu nesto da je nadjem.
Radi se o nekoj devojci koja mzoe da oseti i vidi neke duhove ok osebe, ali onaq misli da je problem u njoj, pa se nesto desi nekom decaku..itd.
Uglavnom, predgovor mi se mnogo dopao i knjiga m ise tako cita.
trebalo bi da spada uhoror, fantastiku ili epsku fantastiku.
Mislim da je nekekkva kombinacija horora i fantastike.
Da li neko zna za tu knjigu, ili nesto lsicno njoj?
 
"Једини пророк"
Марио Ридинг

Нострадамус је написао хиљаду пророчанстава. Сачувана су само 942. Шта се догодило са катренима који недостају? Које су то тајне чували, због којих су морали да остану скривени? И зашто је Нострадамус тестаментом оставио својој кћерки запечаћен ковчег? Ова мистерија постаће опсесија двојице мушкараца различитих жудњи. Адам Сабир је писац који очајнички жели да оживи посрнулу каријеру. Акор Бал припадник је древног тајног друштва чији је задатак да заштити и подржи 'Три антихриста 'који се помињу у Нострадамусовим стиховима - Наполеона, Хитлера и 'оног који тек треба да дође'... Њих двојица крећу у узбудљиву потрагу за стиховима који недостају - потрагу пуну опасности.

Занимљив и узбудљив роман, прочитајте га.
2e22jhg.gif
 

Back
Top