Čitalački klub - poziv na čitanje

Prosto je grehota što je ova tema, od nekad lepljive, dospela na treću stranu. Možda nije sve izgubljeno. Ne mora svi da čitamo istu knjigu. Možemo prema afinitetima, pa neka svaka grupa komentariše svoju. Šta mislite?

Baš sam juče čitao nešto o Murakamiju, pa sam se sjetio kako smo čitali njegovu Norvešku šumu u klubu.
Ideja je mnogima bila zanimljiva, ali, nažalost, rijetki su učestvovali u zajedničkom čitanju i komentarisanju knjige. Uvijek je bilo nešto tipa, ne mogu da nađem knjigu, nemam vremena, spremam ispit... A dovoljno smo vremena davali - po dvije ili tri sedmice za knjigu od oko 300 strana.
Meni se čini da je mnogima manji problem bio da knjigu pročitaju, nego da nešto o njoj kasnije kažu.
Na ovom forumu je tako i inače. Ljudi kažu da čitaju, čak i da im se neke knjige izuzetno dopadaju, ali teško je iz njih izvući zašto im se dopadaju. Ili zašto im se neke druge ne dopadaju.
 
Fukoovo klatno,
Fukoovo klatno i
Fukoovo klatno.

To nije moje, moram da požurim. Ali, najpre treba da počnem.:zcepanje:

Jao, bih rado, ali di da ga nađem? :(
Evo šta imam na lageru, a nisam čitala:

Intimna istorija čovečanstva, Teodor Zeldin
Bela Garda, Bulgakov
Molitva za Ovena Minija, Džon Irving (čitala sam njegov "Svet po Garpu" i to mi ostalo u nekom pozitivnom sećanju)

Za sve ostalo bi morala malo da razvučem čitanje :(
 

Back
Top