Cemu sluzi istorija na Balkanu?

Dobro uzmi onda John Fine koji je i stucnjak za nas srednji vijek i doba Vizantije, veoma slicno pise ili je i on Alijin placenik :D. Malkolm albanski lobista, professor istorije sa Kembridza, daleko dogurase Albanci da professor sa Kembridza zbog njih svoju karijeru baca :D

A ti uzmi pa pročitaj knjigu najpoznatijeg orijentologa u Jugoslaviji Nedima Filipovića (1915-1984) "Islamizacija u BIH" u kojoj piše, na osnovu osmanske dokumentacije, da su se "vlasi" koje su Turci doseljavali u Bosnu odmah islamizovali.
 
A ti uzmi pa pročitaj knjigu najpoznatijeg orijentologa u Jugoslaviji Nedima Filipovića (1915-1984) "Islamizacija u BIH" u kojoj piše, na osnovu osmanske dokumentacije, da su se "vlasi" koje su Turci doseljavali u Bosnu odmah islamizovali.
Ti Vlasi su bili pravoslavni prije dolaska u Bosnu mozes li podijeliti kakav izvor sto sam nastao od tog Filipovica to ne pise.
 
Ti Vlasi su bili pravoslavni prije dolaska u Bosnu mozes li podijeliti kakav izvor sto sam nastao od tog Filipovica to ne pise.

Pa skini njegovu kompletnu knjigu u pdf-u. Ne traži po islamističkim websajtovima, Slobodnoj Bosni itd. jer tamo nećeš naći. Inače, bilo je i katoličkih vlaha iz zaleđa Dalmacije koji se doseljavaju u Bosni i islamizuju. Kakva je po tebi etnogeneza bosanskih muslimana? Od koga potiču?
 
Poslednja izmena:
Pa bilo je i katoličkih vlaha iz zaleđa Dalmacije koji se doseljavaju u Bosni i islamizuju. Kakva je po tebi etnogeneza bosanskih muslimana? Od koga potiču?
Kakav Filipovic covjece iz Beograda, ne dajem ni ja tebi bosnjacke izvore, ko je smio napisati u Jugu u to vrijeme da su Srbi u Bosni i Hrvatskoj nastali u 19 vijeku od Vlaha.
 
Poslednja izmena:
Pa skini njegovu kompletnu knjigu u pdf-u. Ne traži po islamističkim websajtovima, Slobodnoj Bosni itd. jer tamo nećeš naći. Inače, bilo je i katoličkih vlaha iz zaleđa Dalmacije koji se doseljavaju u Bosni i islamizuju. Kakva je po tebi etnogeneza bosanskih muslimana? Od koga potiču?
Etnogeneza je ista kao i u Srba i Hrvata, np etnogeneza Hrvata je mjesavina starosjedioca sa slavenima, isto je i u Srba i Bosanaca.
 

Back
Top