Bogovi Novog Doba

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
2. Имам сведочење Бога у Светом Писму шта је молитва а шта није, а такође имам сведочење људи који су се једва извуки из наведеног...мени је то довољно...

Hmmm, Bog - Svedok...
Ovo mu dođe ko one ankete kada novinari pitaju političare za njihove stavove. :mrgreen:
 
Требала сам да претпоставим...:mrgreen: :lol:

Извини.. ја сам мислила да је ово нека озбиљна тема... још се препадох да је нећу разумети...

А да се пребаци ово на хумор? :hahaha: :hahaha: :hahaha:

Jok more - na LJ i S,tamo mlogo vole ove sto kazu zene treba se bave lepim stvarima :hahaha:
 
4. - kojim?:mrgreen:

5. - znaci informacije o drugima dobijas iskljucivo od onih koji ne vole te druge? :mrgreen:

4) Čitaj Pismo pa ćeš videti...šta sad? treba sve da ti prepričavam?...
Žena je najviše slobodna, kad ima pobožnog muškarca kraj sebe, i kad ima priliku da vaspitava i brine o deci. Da bude okružena ljubavlju i pažnjom, a ne strahom i bolom...Ovim svetom vladaju okrutni muškarci, a najugrožnije su žene, deca i stari...Ja bi brigu o deci stavio pod br. 1., ima tih stvari mnogo...
Onaj ko ima dobre roditelje, znaće šta je majci najveća sreća...da usreći svoju decu...

5) да, од људи који нису на страни Обмањивача бр. 1 и његови следбеника, већ на страни Бога. Шта ја имам да питам наркомана каква је дрога, он ће ти увек рећи : ЕКСТРА је брате!
Ако желим да знам шта је штетно читаћу Свето Писмо...
 
4) Čitaj Pismo pa ćeš videti...šta sad? treba sve da ti prepričavam?...
Žena je najviše slobodna, kad ima pobožnog muškarca kraj sebe, i kad ima priliku da vaspitava i brine o deci. Da bude okružena ljubavlju i pažnjom, a ne strahom i bolom...Ovim svetom vladaju okrutni muškarci, a najugrožnije su žene, deca i stari...Ja bi brigu o deci stavio pod br. 1., ima tih stvari mnogo...
Onaj ko ima dobre roditelje, znaće šta je majci najveća sreća...da usreći svoju decu...
А шта је са женама које не желе да имају децу...:rtfm: или не могу да их имају...:rtfm:

Жена није машина за рађање деце. :roll:
 
4) Čitaj Pismo pa ćeš videti...šta sad? treba sve da ti prepričavam?...
Žena je najviše slobodna, kad ima pobožnog muškarca kraj sebe, i kad ima priliku da vaspitava i brine o deci. Da bude okružena ljubavlju i pažnjom, a ne strahom i bolom...Ovim svetom vladaju okrutni muškarci, a najugrožnije su žene, deca i stari...Ja bi brigu o deci stavio pod br. 1., ima tih stvari mnogo...
Onaj ko ima dobre roditelje, znaće šta je majci najveća sreća...da usreći svoju decu...

5) да, од људи који нису на страни Обмањивача бр. 1 и његови следбеника, већ на страни Бога. Шта ја имам да питам наркомана каква је дрога, он ће ти увек рећи : ЕКСТРА је брате!
Ако желим да знам шта је штетно читаћу Свето Писмо...

A u svetom pismu naći ćeš da je droga extra ako preživa i nema rascepljene papke. Ako preživa, a papci su joj rascepljeni, onda nije dobra.
 
Opsa! :D

Evo šta ostaje nakon smrti. Neki to zovu duša, a neki "čeoni režanj". :hahaha:

Драго ми је да се неко бар смеје :)..и то је позитиван ефекат у неку руку...иако нисам тај ефекат хтео да изазовем...Ма ти се нон-стоп смејеш... :)

Ја не верујем у одвајање душе и тела...Човек се враћа у прах до другог Христовог доласка...После суда, једни бивају васкрснути у живот, а једни у смрт...
 
Samo za neupućene...

Bogu se ne približavaš padanjem u trans i ponavljanjem beskonačnih mantri...
Možeš samo u ludari da završiš...Jer te stvari ako se udubiš u njih prouzrokuju oštećenje mozga...iliti čeonog režnja...u tom delu se nalaze centri za duhovnost i lepo ponašanje...
Ово пише у библији????! :eek:
 
Драго ми је да се неко бар смеје :)..и то је позитиван ефекат у неку руку...иако нисам тај ефекат хтео да изазовем...Ма ти се нон-стоп смејеш... :)

Ја не верујем у одвајање душе и тела...Човек се враћа у прах до другог Христовог доласка...После суда, једни бивају васкрснути у живот, а једни у смрт...

Ma, dobro to... Nego gde mu za to vreme čuvaju... čeoni režanj? :D
 
4)
Žena je najviše slobodna, kad ima pobožnog muškarca kraj sebe, i kad ima priliku da vaspitava i brine o deci. Da bude okružena ljubavlju i pažnjom, a ne strahom i bolom...Ovim svetom vladaju okrutni muškarci, a najugrožnije su žene, deca i stari...Ja bi brigu o deci stavio pod br. 1., ima tih stvari mnogo...
Onaj ko ima dobre roditelje, znaće šta je majci najveća sreća...da usreći svoju decu...

Ако желим да знам шта је штетно читаћу Свето Писмо...

- Hmm... Ja sam žena :), i vrlo dobro znam kad sam "najviše slobodna" (uzgred, ne postoji "malo", "mnogo", "najviše" slobodan/na; ili si slobodan ili nisi).
I zašto bismo, pri u definisanju pojma "sloboda", pravili polne razlike? Kad je muškarac slobodan? :)
Čim je uslovljena bilo kakvim izborom ("budi dobar da ne bi bio kažnjen"), slobodna volja više nije slobodna.
Čim u čoveku postoji strah, čovek više nije slobodan.

- Čini se da je Biblija neka vrsta opšteg kanona o tome kako ljudi treba da prožive svoj život (povinujući svoju volju Božijoj) a glavni atribut Biblijskog Boga - razum?
Nije greh u ljudskom ovozemaljskom postojanju, već u postupanju protiv razuma. Posledice greha su nasilje, nemir, dok razum nameće ljudima harmoniju i ljubav.
Greh je postupanje protiv Razuma, tj. protiv Božijih zapovedi? Je l' o tome reč?
 
А шта је са женама које не желе да имају децу...:rtfm: или не могу да их имају...:rtfm:

Жена није машина за рађање деце. :roll:

Жене које не желе да имају децу намају стваран смисао у животу...Неке жене јуре за каријером, раде тешке послове...раде мушке послове...
Баве се материјалним стварима...
А имају тако меку душу да је штета да је бацају на глупости...
Као што мушкарац није створен да буде сам, тако није ни жена...
 
Poslednja izmena od moderatora:
А шта је са женама које не желе да имају децу...:rtfm: или не могу да их имају...:rtfm:

Жена није машина за рађање деце. :roll:

Буђава феминистичка парола која нема никаквога смисла. Па ни мушкарац није машина за прављење деце - и шта ћемо онда??? Да сви будемо бездетни???

Они који не могу да имају деце могу да одгаје неко дете без родитеља, а оне жене које не желе да имају децу су у неком гадном проблему саме са собом. Пуни смисао живота човек има а нарочито жена када се оствари као родитељ тј. мајка. ЈЕдино имам разумевања за оне жене које су се тотално посветиле неком важном занимању за човечанство, науци нпр.
 
- Hmm... Ja sam žena :), i vrlo dobro znam kad sam "najviše slobodna" (uzgred, ne postoji "malo", "mnogo", "najviše" slobodan/na; ili si slobodan ili nisi).
I zašto bismo, pri u definisanju pojma "sloboda", pravili polne razlike? Kad je muškarac slobodan? :)
Čim je uslovljena bilo kakvim izborom ("budi dobar da ne bi bio kažnjen"), slobodna volja više nije slobodna.
Čim u čoveku postoji strah, čovek više nije slobodan.

Побожан мушкарац , тј. моралан, је слободан мушкарац...
кад има страх од Бога, човек је слободан, кад има страх од нечег другог онда није...
Слобода о којој ти причаш је она која каже да ти је све дозвољено...
А пошто су људи у стању да чине зло, неке стари морају бити забрањене...
Све је то у циљу свеопштог добра...врло је једноставно кад погледаш мало боље...


- Čini se da je Biblija neka vrsta opšteg kanona o tome kako ljudi treba da prožive svoj život (povinujući svoju volju Božijoj) a glavni atribut Biblijskog Boga - razum?
Nije greh u ljudskom ovozemaljskom postojanju, već u postupanju protiv razuma. Posledice greha su nasilje, nemir, dok razum nameće ljudima harmoniju i ljubav.
Greh je postupanje protiv Razuma, tj. protiv Božijih zapovedi? Je l' o tome reč?

Слажем се...Сваки човек се рађа уписан у Књигу Живота, и може само из ње да испадне грехом...тј. ако ради ствари против здравог разума...
 
Буђава феминистичка парола која нема никаквога смисла. Па ни мушкарац није машина за прављење деце - и шта ћемо онда??? Да сви будемо бездетни???

Они који не могу да имају деце могу да одгаје неко дете без родитеља, а оне жене које не желе да имају децу су у неком гадном проблему саме са собом. Пуни смисао живота човек има а нарочито жена када се оствари као родитељ тј. мајка. ЈЕдино имам разумевања за оне жене које су се тотално посветиле неком важном занимању за човечанство, науци нпр.

A monasi?

Sram ih bilo
 
Буђава феминистичка парола која нема никаквога смисла. Па ни мушкарац није машина за прављење деце - и шта ћемо онда??? Да сви будемо бездетни???
Где сам ја то рекла? :think:

Они који не могу да имају деце могу да одгаје неко дете без родитеља, а оне жене које не желе да имају децу су у неком гадном проблему саме са собом. Пуни смисао живота човек има а нарочито жена када се оствари као родитељ тј. мајка. ЈЕдино имам разумевања за оне жене које су се тотално посветиле неком важном занимању за човечанство, науци нпр.
Или отишле у манастир?:D Можда...:think:

И све што ти не можеш да разумеш је у ''тадном проблему са самим собом''?

A monasi?

Sram ih bilo
Опет ти... е стварно нисам преписала...:lol:
 
Буђава феминистичка парола која нема никаквога смисла. Па ни мушкарац није машина за прављење деце - и шта ћемо онда??? Да сви будемо бездетни???

Они који не могу да имају деце могу да одгаје неко дете без родитеља, а оне жене које не желе да имају децу су у неком гадном проблему саме са собом. Пуни смисао живота човек има а нарочито жена када се оствари као родитељ тј. мајка. ЈЕдино имам разумевања за оне жене које су се тотално посветиле неком важном занимању за човечанство, науци нпр.

Valjda ne baš nauci? :eek: :hahaha:

Inače, što se tiče "feminističke parole", ona se pre odnosi na prisiljavanje žena da rađaju (recimo zabranom kontraceptivnih sredstava).

U pravu si. Žene koje ne žele uopšte decu verovatno imaju nekakav problem. I bilo bi mnogo bolje pustiti da taj njihov problem umre zajedno sa njima, nego ga prenositi u ko zna koliko sledećih naraštaja prisiljavanjem takve žene da se brine o potomstvu (evolucija, mito :hahaha:)

Inače, kakav si mi i ti to čovek? Nemaš brkove! Oma da ih pustiš, da ličiš na čoveka. Viđ moj avatar. (Jelda glupo zvuči :D)
 
A monasi?

Sram ih bilo

Па и њих могу ставити у групу за коју имам разумевања што немају децу јер су се одрекли свега овоземаљског уживања и свој живот посветили Богу - то је такође велико оправдање...
 
:eek: ја немам речи...:eek:
Шта!? Није ти јасно зашто жене имају материцу?

Јел ти увек тако у две реченице сам себе демантујеш? :think:
Хоћеш да ти преведем?
Прва реченица се односи на твоју констатацију да Жене нису машина за рађање деце...
Од много жена које немају деце сам чуо исто то...Углавном последица таквог размишљања јесте лоше искуство...Да жене имају правог и озбиљног мушкарца поред себе не би им био проблем ни да имају 100 деце са њим...То што се Бракови склапају без мозга, па се после жене жале да је мушкарац лењ и да све послове мора да ради сама...Ко је онда крив, знаш ону изреку: Како Сејеш, тако и жањеш.

Друга реченица просто говори да ја лично не посматрам жене тако...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Slične teme


Back
Top