Bogovi Novog Doba

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
A popovi svi posteni :hahaha:

Ја не браним попове, него веру у Христа...Какав народ, такви и попови...
Данас можеш завршити теологију а да не верујеш у Бога, мени је то довољно да се не ослањам на њих...
Част правима и вернима до краја!
 
Па и њих могу ставити у групу за коју имам разумевања што немају децу јер су се одрекли свега овоземаљског уживања и свој живот посветили Богу - то је такође велико оправдање...

Vidis ja ne razumem ni jedne ni druge,cak i zivotinje hoce da se razmnozavaju :cool:
 
  • Podržavam
Reactions: DJM
Хоћеш да ти преведем?
Прва реченица се односи на твоју констатацију да Жене нису машина за рађање деце...
Од много жена које немају деце сам чуо исто то...Углавном последица таквог размишљања јесте лоше искуство...Да жене имају правог и озбиљног мушкарца поред себе не би им био проблем ни да имају 100 деце са њим...То што се Бракови склапају без мозга, па се после жене жале да је мушкарац лењ и да све послове мора да ради сама...Ко је онда крив, знаш ону изреку: Како Сејеш, тако и жањеш.

Друга реченица просто говори да ја лично не посматрам жене тако...
Хајде да се наредних пет страна бавимо тиме како ти посматраш жене...:mrgreen: :lol:
а при том ти само причај о томе имају ли деце, колико и зашто... и тако то...

Без речи сам остала на ону увреду...:roll:
а ти ако си научио чему служи материца - браво за тебе.. настави да учиш даље...:lol:
 
Poslednja izmena od moderatora:
Хајде да се наредних пет страна бавимо тиме како ти посматраш жене...:mrgreen: :lol:
а при том ти само причај о томе имају ли деце, колико и зашто... и тако то...

Без речи сам остала на ону увреду...:roll:
а ти ако си научио чему служи материца - браво за тебе.. настави да учиш даље...:lol:

То није била увреда, да ми је неки мушкарац рекао да не жели да са неком женом прави децу, рекао бих му исто да је оболео у глави...

Бог је створио људе, и прва заповест је била, рађајте се, и множите...
Али мораш познавати Бога, да би разумео...
Људи су прво духовна бића, па онда телесна, ако гледаш чисто материјалистички онда ће она твоја реченица за машине испасти тачна...али, ако погледаш духовну страну, а то је, учествовати у прављењу добрих људи, Тај осећај за стварање добрих људи који живе у љубави мораш добро да проучиш...Ту нема места за себичне мушкарце и жене који су сами себи довољни...
Да је мушкарац сам себи довољан, или жена, предпостављам да би Бог створио само једно од та два...Ја не знам за тебе, или вас(опрости не знам које сте годиште)
али ја сам увек имао тај осећај потребе да бринем о неком, као што су моји родитељи бринули за мене...Можда сам ја у данашње време имао срећу да живим у малој, скромној и доброј породици...за разлику од многих ...ја могу да сведочим да људи могу да се промене, да децу можеш лепо васпитати, јер и ја сам имао страшну борбу са много тога у животу, и борим се сваки дан да будем још бољи према свима...Ја нисам неки просветљени, као многи што себе тако називају...ја сам само један мали појединац који је срећан, и труди се да тај осећај подели са другима...Ту срећу сам се уверио да не може да се нађе без Бога, на крају, ко својим срцем тражи Бога, тај, га и нађе, и Бог се таквима у свакодневном животу открива.

Мислим да људе овде не интересује шта ја мислим о женама...Али ево укратко...
Жене нису објекти нити ствари, добра жена је највеће благо које један мушкарац може да има.
Жена се чува као зеница ока, Жена се поштује као најнежније биће на планети, Њена топлина је нешто што може свакоме да скине ма који терет или проблем са леђа.
Крај добре жене, бомбе могу да падају около, а да ни неприметиш, јер загрљај који она пружи, смириће и највећег силеџију...
Волети и бити вољен истим интензитетом, је један мали комад раја који би свако могао осетити само кад би се народ вратио Богу и души, а не материји...
За жену се скидају звезде, и то до последњег издисаја, јер жене чине мушкарца комплетним и даје смисао његовом постојању.
Жене подстичу мушкарца на стварање лепи ствари и зато је свака жена великим делом инспирација и разлог за живот и борбу сваког дана.
У писму пише да је добра жена дар од Господа. У то верујем.
Како је мени један мој пријатељ рекао: "Ко тражи жену, добије ђавола, а ко тражи Бога, добије жену" а ја мислим да ово важи и у супротном смеру.

Ако је жени глава мушкарац, а мушкарцу глава Бог. све је могуће, и из тога само добри људи могу да проистекну.

Жао ми је ако ти имаш лоше искуство са мушкарцима, ја једноставно иако сам млад не размишљам као већина мојих вршњака. Неки су ми рекли да сам превише млад да би био религиозан...али они једноставно не желе да живе начином живота којим ја живим...И поред тога, имам доста пријатеља који жене гдедају исто као ја и живе слично мени.
Ја се залажем за поштовање брака, људи би требало браку да се уче, а не забављању и нечем сличном...Не постоји закон који мушкарцу даје све жене овог света, нити жени даје све мушкарце. Јер не можеш волети 2 жене истим интензитетом. као што не можеш у исто време Следити Бога и следити сотону.
Бог се постарао да и начин прављења деце код људи изазива посебан осећај...али људи су то почели да гледају на други начин и данас имамо ту причу коју имамо, сви би да се курвају. и уживају, а нико неће да се жени, или да рађа. Морал је пао, али то не значи да сви треба да паднемо...Ако дајеш своје тело сваком, на крају ти брак неће бити ништа посебно...Али зато имаш слободу вољу и разум. да можеш побећи од зла кад видиш да долази.
 
То није била увреда, да ми је неки мушкарац рекао да не жели да са неком женом прави децу, рекао бих му исто да је оболео у глави...
Онда би увредио велики број мушкараца... не видим разлику...:roll:

А да следећи пут уштедиш своје време и труд, запамти шта ће ти тета којица сада рећи....
''предрасуда је мајка свих зaеба'' :)

Ово су моји клинци...:D

:cao: :cao: :cao:




Е сада би могли да се вратимо на твоје предрасуде о медитацији и јоги? :D
 
Poslednja izmena od moderatora:
...Али мораш познавати Бога, да би разумео...
Pre će biti da prvo treba da "poznaš" ženu da bi razumeo... :D

али ја сам увек имао тај осећај потребе да бринем о неком, као што су моји родитељи бринули за мене...
Pa bi sad malo da se oženiš... :confused:
Već vidim još jednog koji ženu pokriva maramom i navlači joj suknju preko gležnjeva.

Крај добре жене, бомбе могу да падају около, а да ни неприметиш, јер загрљај који она пружи, смириће и највећег силеџију...
Pre će biti da će probuditi zver i u plišanom zeki. :mrgreen:

Жене подстичу мушкарца на стварање лепи ствари и зато је свака жена великим делом инспирација и разлог за живот и борбу сваког дана.
Zapravo, to više ima veze sa tim da žena troši novac. :hahaha:


Ако је жени глава мушкарац, а мушкарцу глава Бог. све је могуће, и из тога само добри људи могу да проистекну.

Iz ovoga više proizilaze nekakvi... kentauri? :confused:

Ukratko, bato... Knjiga je bilo dosta. Sad sledi praktična provera. Idi u lov, pa ako uspeš, vrati se i pričaj ovde o ženama.
Samo, ako te najure da se nisi usudio da se vratiš ovde i opet istresaš frustracije zbog toga.
 
Ti si kao neki šaljivdžija...Imaš li ti dobru ženi ili decu da se njima pohvališ?...čime bi ti nama ulepšao dan...blejati može svako, ali reći nešto pametno ne može svako...
Napiši ti nama nešto iz duše, da vidimo da li možeš i ti nekog nečemu da naučiš...

Imam i ženu (jednu jedinu za ovih skoro pola veka) i decu. (2 komata muška) :D
Nemam nameru nikoga da učim. Odnosno, imam jednu pouku: pričaj o onome što poznaješ. Misliti tuđom glavom nije uputno.
E, da. Ako me optužuješ za blejanje, moglo bi se desiti da se prisetim tog trougla pored tvoje prouke.
 
&%$#$#&/)/(&%#"%))/(&%$$&//()()/&"###&$/?()%&"#=*)/#!$%&/&
)&$"#"#%643467/&()/$%&((vbFh&%%$gjnJZ3vJu/&5$Fbhh53EbU/(5g
JUJ&/%&#FVJ&J&RKTZGJLT&URHV&%$GHU(/&$TJ;U/$G%#GH/%%R
;ZT%$DGFKZT&RDGH;ZZT&FGJHL&/%$TZ;JUI(/(&&%$TZ;JU(&%::/%#G
M&%$#"FMZK%%%$EMMU&&#$TJ;L:((/&RHL:L/&%&$;LL&$RFH;KJ&%D
M&%"G;KU()P&KTZFUZT&RK&ZLKIU(Z/(/U ;((%&%%UKU(&%/L/&%K;L:(&$#
&$JHGFKTCV/%&%&&%&/IRLUTZ/(%&I LUU(/&%&/TLČ(I&/(ČI)/(&UIČČ B(/(&
MJ/U%&%#J T/O&%&%ZVL/(&/&%& L()/(&/(%&/RK JHH:I/(()&/(C&%&L(/%/CI UZ
MZ%&$EU%U/&/I&$%I&%RI&/$XU%L(I/%&$K;_U%&$#$SJTZ&%&$X;U//%$$KJK/
M%&%&U%RV/O/%&&$%&$E%#VUJT/L(/&/%/OBL(/%%$KLU/&&/%/O%/O/(%O
HGFDFMHKTZRKKU/TKU/&%#E%%&O&I&$%I%/(OL(/&%%&KZ/U&&%%&&/&/
ZTZR%&$%KU&//&//%%&$%%#$$$#$#$$/$$##$U%%O&/&$$%$###%&&%%$
)&$"#"#%643467/&()/$%&((vbFh&%%$gjnJZ3vJu/&5$Fbhh53EbU/(5g
JUJ&/%&#FVJ&J&RKTZGJLT&URHV&%$GHU(/&$TJ;U/$G%#GH/%%R
;ZT%$DGFKZT&RDGH;ZZT&FGJHL&/%$TZ;JUI(/(&&%$TZ;JU(&%::/%#G
M&%$#"FMZK%%%$EMMU&&#$TJ;L:((/&RHL:L/&%&$;LL&$RFH;KJ&%D
M&%"G;KU()P&KTZFUZT&RK&ZLKIU(Z/(/U ;((%&%%UKU(&%/L/&%K;L:(&$#
&$JHGFKTCV/%&%&&%&/IRLUTZ/(%&I LUU(/&%&/TLČ(I&/(ČI)/(&UIČČ B(/(&
MJ/U%&%#J T/O&%&%ZVL/(&/&%& L()/(&/(%&/RK JHH:I/(()&/(C&%&L(/%/CI UZ
MZ%&$EU%U/&/I&$%I&%RI&/$XU%L(I/%&$K;_U%&$#$SJTZ&%&$X;U//%$$KJK/
M%&%&U%RV/O/%&&$%&$E%#VUJT/L(/&/%/OBL(/%%$KLU/&&/%/O%/O/(%O
HGFDFMHKTZRKKU/TKU/&%#E%%&O&I&$%I%/(OL(/&%%&KZ/U&&%%&&/&/
ZTZR%&$%KU&//&//%%&$%%#$$$#$#$$/$$##$U%%O&/&$$%$###%&&%%
54ce2d84998a51d0acb399777d24fa59.gif
........
1503450350a79dce71a4e176762aff3f.gif
........
o055.gif



....:rotf::rotf::rotf:...
 
Онда би увредио велики број мушкараца... не видим разлику...:roll:

А да следећи пут уштедиш своје време и труд, запамти шта ће ти тета којица сада рећи....
''предрасуда је мајка свих зaеба'' :)

Ово су моји клинци...:D

:cao: :cao: :cao:




Е сада би могли да се вратимо на твоје предрасуде о медитацији и јоги? :D

Ja se plašim da ne uvredim Boga, a za muškarce koji u njega ne veruju nemam šta da objašnjavam...
Neka ti Bog dao da ti deca ostanu zdrava i dobra zauvek! Svaka deca koja u današnje vreme ima decu zaslužuje orden...nikad nije bilo teže imati decu...
Nije mi jasno što govoriš da se boriš za ženska prava? Nije ti dovoljno žto imaš dva sina da o njima brineš?

Meditacija je za duhovno prazne ljude, neka se Srbi vrate pravoslavlju ali ne popovima nego Svetom Savi, Stefanu Nemanji, Vasiliju Ostroškom, Nikolaju Velimiroviću i svim srpskim Svecima!...da se vrate na pravi put, i sačuvaju svoje duše.
Nije Nikolaj slučajno govorio da treba da budemo Iznad Istoka i Iznad Zapada!
ja ne mogu biti Hrišćanin i govoriti da su te stvari dobre kad nisu, kad me Bog naš uči da se toga klanjam...
 
Imaš li ti ...

“Jedan indijski mistik ovako govori o nesebičnoj ljubavi. Kada neki čovjek vidi da njegov sin nosi pohabanu odjeću, on čini sve što može da bi mu pribavio novu trudeći se da ga učini srećnim. Pod ovim okolnostima on smatra da prema sinu osjeća samo čistu ljubav. Ali u ovom brzom odazivu na sinovljevu nevolju, ideja „moje“ ne igra malu ulogu. Jer, kada bi on vidio tuđe dijete na ulici u pohabanoj odjeći, ne bi se odazvao kao što je to učinio u slučaju svog sina. Ovo pokazuje da je, zapravo, mada možda nije sasvim svjestan toga, njegovo ponašanje prema sinu u velikoj mjeri sebično. Osjećaj za „moje“ leži duboko u pozadini uma i može se izvući na površinu jedino dubljom analizom. Ako bi čovjekovo ophođenje prema sinu nekog tuđinca bilo jednako kao i ophođenje prema svom sinu, onda bi se moglo reći da je po srijedi čista i nesebična ljubav.”
 
Ja se plašim da ne uvredim Boga, a za muškarce koji u njega ne veruju nemam šta da objašnjavam...
Neka ti Bog dao da ti deca ostanu zdrava i dobra zauvek! Svaka deca koja u današnje vreme ima decu zaslužuje orden...nikad nije bilo teže imati decu...
Nije mi jasno što govoriš da se boriš za ženska prava? Nije ti dovoljno žto imaš dva sina da o njima brineš?

Meditacija je za duhovno prazne ljude, neka se Srbi vrate pravoslavlju ali ne popovima nego Svetom Savi, Stefanu Nemanji, Vasiliju Ostroškom, Nikolaju Velimiroviću i svim srpskim Svecima!...da se vrate na pravi put, i sačuvaju svoje duše.
Nije Nikolaj slučajno govorio da treba da budemo Iznad Istoka i Iznad Zapada!
ja ne mogu biti Hrišćanin i govoriti da su te stvari dobre kad nisu, kad me Bog naš uči da se toga klanjam...

Znaci da postanemo nebeski? :hahaha:

A jel si i ti ko poneki na direktnoj liniji sa Bogom:hahaha:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Slične teme


Back
Top