BATINE KOJE SE PAMTE!

secam se samo dva slucaja pucanja filma,ali ono totalnog,da sam mogla ladno zubima zaklati:rumenko: nije za pohvalu ali eto.Prvi put sam se tukla sa deckom koji je tukao i presretao mog brata,i to ga plasio i maltretirao mesecima.Ljudi moji...posto nisam imala dovoljno mase i visine da ga golim rukama izbijem,dohvatila sam jednu granu sa zemlje..i udri,i udri..sav je krvav po nogama bio..nisam ni ja bez icega prosla ali..jedva sam se zaustavila.A drugi put u srednjoj skoli..nebitno zbog cega,bacila sam stolicu na druga ..:mrgreen:
 
bio sam manje vise dobar klinac (u odnosu na moje drugare), ali ***. dobio sam par dobrih batina. Keva me tukla, onako smesno, po dubetu(to mi ostalo u lepom secanju). Pokojni cale me je udario par puta u zivotu, i verovatno sam zasluzio. Njegove udarce pamtim;)
Trenirao je atletiku (bacao kuglu). Od šamara sam padao na dupe, bukvalno. Inače, rastao sam u višenacionalnoj sredini, gde sam (Srbin) bio u velikoj manjini. Retki su bili dani u osnovnoj skoli kada se nisam tukao. Kako sam se retko tukao sa manje od dva, tri momka često sam završavao sa šljivom... E sad imam 100 kg, skoro dva metra, treniram kik boks dugo i batine nisam dobio dugo:per:
Ma i ne bijem se vise, samo na treningu.
PS. jedine batine koje se trudim da zaboravim (od sramote) su mi prve batine koje sam dobio u životu i jedini put da sam bio nakautiran. Prebila me u prvom razredu OŠ neka debela Ciganka.:hahaha: Bila starija par godina, i ni ne znam što sam je zadirkivao. Uglavnom, uhvatila me za kosu i tresnula u zid. 2-3 sekunde MRAK:evil:
 
Не сећам се да су нас тукли, вероватно нису.
Памтим једне батине, од тате.
Били су гости, а ја нисам хтела да вечерам.
О.К. нису ме терали, иако им је било непријатно да само ја не једем.
Кад су гости отишли, ја легла да спавам, и почнем да плачем, као, гладна сам, хоћу да ми поставе сто да једем.
Е, онда је тата улетео са прахером у руци.
Није болело, колико сам тад мислила да је неправедно.
Сестра после плакала са мном,ваљда да ми олакша. :)
 
joj..tukli su me... naročito mama:sad2:
ne često... jer sam ja bila dobro dete...ali skoro brutalno...
kad bih navodila primere-tužili bi ste ih za zlosstavljanje...

...još je imala parolu : dupe duše nema..pored opštepoznate: batina je iz raja izašla...

ali nikad me nisu bolele modrice- nego povređeni ponos
 
joj..tukli su me... naročito mama:sad2:
ne često... jer sam ja bila dobro dete...ali skoro brutalno...
kad bih navodila primere-tužili bi ste ih za zlosstavljanje...

...još je imala parolu : dupe duše nema..pored opštepoznate: batina je iz raja izašla...

ali nikad me nisu bolele modrice- nego povređeni ponos


E ovako nekako i moja situacija...da ne ponavljam:)

Maminih je bilo previse da bi pamtila...ali zato tatine jedne jedine batine pamtim i pamticu do kraja zivota...
Pred sami rat...pocele da kruze neke ruzne price,o neobjasnjivim nestajanjima dece iz nacionalne manjine...
a meni padne na pamet da odem pravac posle skole kod prijateljice da se igramo sa Lego kockicama..
i tu se zaigram,pa zakasnim kuci...ali bas puno....kad me tata ugledao zivu kao da dobi volju da me ubije:sad2:
Jao kad se setim sva bridim i dan danas:sad2:
 
Imala sam srecu da nisam dobijala batine.Samo koji samar od oca.A najvise pamtim samar koji sam dobila jer me je lazno optuzila malena komsinica od 7 godina.Tad sam imala 11 godina.Nikad nisam zaboravila,jer je bilo nepravedno,a stvarno nisam bila kriva.Pamtim tu nepravdu i danas,a i samar od kog mi se zavrtilo u glavi.
 
Na moju mladju sestru jednom pao televizor. Nista joj nije bilo, posto se televizor zaustavio na 3cm od njene glave (donji deo mu je jos bio na onoj... stvari na kojoj stoji televizor, a gornji se zaustavio na rukohvatu kauca, a ona je pala izmedju kauca i toga na cemu televizor inace stoji), ali smo obe dobile batine za pamcenje. Ona zato sto ne pazi, a ja zato sto ne cuvam svoju mladju sestru.
Kad sam razbila nos (starijem) bratu od tetke. Bolelo je, ali vredelo je.
Kad neki idioti srusili moju sestru sa bicikla, moj najbolji drug i ja smo ubili boga u njima. Ali jedan od njih je imao neku sipku i udario me njom u ruku i slomio je (mislim ruku, a ne sipku).
Tukla sam se sa drugom stalno, ali to nije bilo nista ozbiljno.
 
mene su lemali kaisem ali siba mnogo jaca pogotovo tanja, sta da vam kazem i sami mozete milisti kakva mi je guza posle, da najvise mrzim da berem prut(pogotovo tanji)jer kada osine na guzi ostaje samo pruga
 
Marselj , Francuska.
Srednja kategorija . Mec u 10 rundi , 1991 godina .
Ja i Rus , Carev ....
O , kako me je prebio , antologijski .
Najsttrasinije od svega , zavrsili smo nereseno , pa je sve bilo strasno besmisleno . Batine strqasne , a lova bedna .
A Rusi ko Rusi . Rusa kad pobedis , bolestan si dva meseca , a kad izibis pola godine .
 
bio sam manje vise dobar klinac (u odnosu na moje drugare), ali ***. dobio sam par dobrih batina. Keva me tukla, onako smesno, po dubetu(to mi ostalo u lepom secanju). Pokojni cale me je udario par puta u zivotu, i verovatno sam zasluzio. Njegove udarce pamtim;)
Trenirao je atletiku (bacao kuglu). Od šamara sam padao na dupe, bukvalno. Inače, rastao sam u višenacionalnoj sredini, gde sam (Srbin) bio u velikoj manjini. Retki su bili dani u osnovnoj skoli kada se nisam tukao. Kako sam se retko tukao sa manje od dva, tri momka često sam završavao sa šljivom... E sad imam 100 kg, skoro dva metra, treniram kik boks dugo i batine nisam dobio dugo:per:
Ma i ne bijem se vise, samo na treningu.
PS. jedine batine koje se trudim da zaboravim (od sramote) su mi prve batine koje sam dobio u životu i jedini put da sam bio nakautiran. Prebila me u prvom razredu OŠ neka debela Ciganka.:hahaha: Bila starija par godina, i ni ne znam što sam je zadirkivao. Uglavnom, uhvatila me za kosu i tresnula u zid. 2-3 sekunde MRAK:evil:

Otkud to , Sale . Gledajuci B92, ja sam zakljucio da su samo Srb ne tolerantan narod na svetu .
 
Znam da sam "mozda "zasluzila neke batine:think:
Ali sam ih toliko popila kao dete da ne mogu sve ni da navedem:sad2:
Mama me je lemala sa cim je stigla.Ali naj strasnije je bilo kad dohvati oklagiju:eek:
A da vrhunac bude veci kad dodje tata ona prenese tati svoju verziju i redovno se zavrsi tako sto batine dobijem i od njega:mrgreen:
Pentrala sam se svuda :lol:Moja najvislja tacka je bio dalekovod:roll:
Inspiraciju za gluposti sam imala uvek:dash:
Ali toliko sam nepotrebnih batina dobila i zbog njh mi je najvise zao.
A tek zbog komsiluka i tuzakanja:worth:
U principu su bile najgore zbog cigara
.I dan danas ne mogu da se otarasim te bede:rumenko:
 
Dijete je neko ko se nista ne pita, neko ko treba da se skloni kada je roditelj u problemu, ko treba da poslusa kada roditelju nesto treba i ko ne treba da dise ukoliko roditelju tada to narocito smeta.
Pa, ako bi se nekada omaklo i ne uradilo se po roditeljskoj direktivi, to bi moralo biti kaznjeno.
Neki su odrastali u ratno vrijeme. Doba nervoze, strahova. Stizale bu brojne vijesti o poginulim rodjacima, komsijama. Mnoge porodice su zavite u crno. A dijete se, umjesto da place, igra, smije i veseli. Treba ga nauciti pameti, kulturi, i nauciti kako se pokazuje postovanje. Neke su roditelji to dobro naucili.

Samar preko usta je savrsen nacin da se dijete pokunji i ode igrati iza kuce. Tako te nece sramotiti svojom razigranoscu. Sljivove grane su veoma zilave i izdrzljive, njima mozete tuci djecu koliko hocete, nista im nece biti. Granama, naravno. Nakon batina ih je lako odloziti na vitrinu, da bi se uporijebile po potrebi. A potrebe ce, hvala bogu, biti. Te grancice su narocito korisne ukoliko se vase dijete igra sa drugom djecom, a vi zelite da ostaloj djeci date primjer da ne smiju ici na ulicu, ili da ne smiju tuci drugu djecu… onda dobro istucete svoje dijete dok ostala gledaju, i dacete im jasnu poruku… iako vasem djetetu nece biti jasno zasto je tuceno, jer niti je trcalo na ulicu, niti je tuklo drugu djecu… ali, vi cete biti dobra mama i nauciti komsijske klince kako treba. Takodje, ukoliko, nedajboze, vase dijete ne cuje da ste ga zvali i ostane da se igra, vi nemojte zvati ponovo, vec kada dodje kuci dobro ga isibajte prutom, ali tako da ga oplavite, da danima ne moze da sjedne na guzu. Budite sigurni da ce zvuk sljivovog pruta klincu duboko da se ureze u sjecanje.
Ukoliko vam je nemirno starije dijete, ali, nekim cudom nije spremno da bude tuceno, i pobjegne vam, vi istucite mladje. Mladje ce i za starije da nauci sta se ne smije, iako nije napravilo ni jednu gresku.
Kada nemate prut, slobodno ga tucite sakama. Ne morate bas svom snagom, pa nije vam cilj ubiti ga, ali, ponekad zaustaviti disanje djetetu nije lose.
Ukoliko ste partijski opredijeljeni, a dijete vam se nasali na racun vase partije, sare po butinama od batinanja ce ga zauvijek podsjecati na to. Ukoliko imate zensko dijete, obavezno ga tucite po golom dupetu dok je puna kuca gostiju… nece ono uopste da se postidi.
Ukoliko vam dijete maltretira nastavnik u skoli, istucite ga, dobro ga isamarajte da vise ne bi pravilo probleme, jer mora da je zasluzilo.
Kada komsijsko dijete pobjegne od kuce, preventive radi isamarajte svoje.
Ukoliko vam mali drznik prkosi, i dok ga tucete kajisem, govori kako ga nista ne boli, obavezno uzmite oklagiju, a posle mu se dobro ismijte kada pocne da place... ne boli, a, e vidis kako boli...

Ono sto je obavezno jeste da godinama nakon svega toga, vi tom istom djetetu kazete kako ste dobar roditelj i kako ga nikada niste tukli. A kada se pobuni, onda dodajte da niste, osim kada je bas bilo potrebe.
Nemojte se pitati zasto jedino vi i vase dijete niste najbolji prijatelji. Znajte da kada mu dodjete u goste, ono samo gleda na sat sa zeljom da vam vidi ledja.
 
Mama je mene i brata tukla za sve moguce gluposti nezasluzeno..i u glavnom s anamerom d nas postidi i ponizi..."da nam se svi smeju, pa da nam ne pada na pamet vise to da radimo"..i zato sto joj smetamo, a ona nema vremena (a to je jer joj dolaze gosti ili prica telefonom, pa je brukamo), i zato sto nismo kao druga deca dobri i fini...pa ce da nam pokaze...

Surovo.

Neko vreme je pravila sale na racun toga..dok nisam pocela sarkasticno da joj odgovaram na te izjave...sad laze da nas uopste nije tukla..

Tata naprotiv jednom me je udario..kad sam opsovala majku, a ja ustvari nisam ni znala sta to znaci...samo sam to cula..a mog brata je jednom cvrsto istukao sto je otisao na reku da se kupa nikom nije rekao, pocelo nevreme a on jos nije posao u skolu...
 
Mama me je uvek tukla za gluposti, nezasluzeno i nikad me nije bolelo, jer je samo razmahivala rukama a nikako da udari.

Od oca pamtim batine, tj. samare, jednom kad sam bila sasvim mala i kad su dosli gosti, a ja sam sve redom uzimala da jedem sa stola gde sede gosti, a drugi put kad sam mu rekla "budalo"...ali tako da ne cuje. On je to cuo i jaoo, tesko meni!

Ali i dan danas smatram da su to opravdane stvari i pamtim ih kao vaspitne samare.
 
poslednja igra leptira hteo bih da te pitam da li si ikada bila dobro isibana, ja sam dobijao prutem uglavnom od breze ili vrbe prut je najzeivija kazna jer previse boli posle 15 udraca nemozes vise ni d a sedis na guzi ja sam dobijao oko 40,kazna prutem me je najvise plaisla, da li je po tebi jaci kais ili siba.
 
Pamtim jedan shamar od tate kad sam bila mala nakon sto sam ga slagala i od tada sam kao pravilo upamtila recenicu: "Necemo vise da se lazemo" i sve do sada pazim strogo da ne lazem, narocito ljude koji su mi dragi.

Pamtim i batine koje je dobijala moja sestra dok je mama jurila u krug po sobi i kako smo umirale od smeha i ona i ja u toku toga jer je to bila skroz apsurdna jurnjava u krug, a batine nisu bile jake (mislim da ih se i moja sestra seca kao neceg smesnog, a ne kao batina).

Najvise pamtim udarac koji sam dobila od jednog decaka u prvom razredu. Bila sam mu simpatija i stavio je cestitku za NG u moju kapuljacu posle cega me je pitao da li sam je videla, a ja mu rekla da je nepismen i da se ne pise tacka iznad velikog j i onda me je on tako zavalio pesnicom u stomak da sam sasvim izgubila vazduh i pala u nesvest pa se digla citava frka oko toga u skoli.

I jos jedne jedne batine su mi ostale u secanju a njih sam dobila od svoje najbolje drugarice zato sto sam je odgurnula kad smo utrcavale u presvlacionicu posle fizickog pa kad smo se podzapale, bila sam iznenadjena njenom snagom koju do tada nisam upoznala jer smo se stalno lepo druzile.
 
florena moras da priznas da je siba najgora kazna,prut previse boli
Siba:lol:
Sve moguce rekvizite sam upoznala:sad2:
Od sibe ,cegera,gajtana,varjaca,samara,...ali oklagija je bila vrh:rumenko:
Kad te oplete oklagijom kosti" pucaju":mrgreen:
Bila sam toliko modra da sam u sred leta nosila kosulju sa dugim rukavima:cool:
A sibu je uglavnom koristio tata i to sam morala sama da odem i da je izaberem:eek:
Obicno je to bila siba od sljive ili duda:dash:A ako se tati nije svidela onda je on odlazio i birao pa dok se ne polomi ne prestaje.:(
Sada mama prica kako me je samo tata tukao a ona ne:think:
Toliko su sada pitomi da mi se "gade".Njanjavi su do bola .
A posto sada oni prave takve gluposti da mi dodje da im kazem da izadju i nadju sibu za kaznu:dash:
Znala sam kad pogledam moje roditelje u oci sta misle i sta mi se sprema:worth:
 
Ja se sećam maminih batina najviše, tu je zaista gajtan od usisivača imao važnu ulogu, mala metla, kaiš, i njena teška ruka. Ajd što me udari njom, specijalitet joj je bio ipak čupanje za kosu. Ne pamtim posebno razloge, valjda sam bila nemirna. Dobila sam teške batine kada me je kupala šamponom od jagoda, a ja skočila (pa i ja fiju) na nju da krije jagode od mene i da je "bezobrazna bezobraznica" i da mi ih da, vrišti ona vrištim ja, ubila me je kako ona ima običaj da kaže, ko sliku. Mog brata je zaključavala u kupatilo i terala ga da skače da bi izbacio negativnu energiju, kada bi stao, ušla bi izmlatila ga, pa ponovo pod ključ.Inače mala metlica me je najviše bolela.
 
Imao sam 5-6 godina,kidao sam babine lale i crtao njima po putu,baba pocela da se dere sto cupam lale,moj cale se iznervira,a nadjavola bas tada je pravio drzalicu za sekiru,pa me je ubio ko nesrecu sa onom drzalicom.

Druge batine koje pamtim su kad sam bio malo stariji,mozda 8-9 godina,ja nasao u kuci pakovanje sa kremenom za upaljace,a moj mladji brat posto nije imao pojma sta je to on ode kod babe i kaze da ja imam drogu i da se drogiram,baba uhvati muharicu i ubije me ko vola u kupusu tako da se muharica skroz izlomila.

:D
 
mene su znali da izdevetaju i kuhibjskom daskom po guzi florena mora da priznas da je daska puno boli posle dvadesetak udraca guza je crvena i guza previse boli ali znali su moji prvo dasku pa sibu,ja mislim da je kais mnogo slabiji od daske i sibe
 
Poslednja izmena:
mene su znali da izdevetaju i kuhibjskom daskom po guzi florena mora da priznas da je daska puno boli posle dvadesetak udraca guza je crvena i guza previse boli ali znali su moji prvo dasku pa sibu,ja mislim da je kais mnogo slabiji od daske i sibe

Veliki je za*eb sada se vracati u detinjstvo:roll:
Pogotovo kad pocnem da se prisecam svega i svacega a moja mama udje u sobu onako njanjava i trazi maksimalnu paznju:zper:
Kad kazem svi moguci rekviziti ne mogu sve da nabrojim..
Jednom me je majka:think:gadjala sa grudvom uglja:rumenko:
Tajo me potkacio dobro sa zicom od armature:mrgreen:
Nisam mu dobro drzala vagres da izvuce crtu:rtfm:(po zanimanju je zidar)
Zato sam u zivutu i na*ebala sto sam morala sve da znam.
Od kuvanja do malterisanja.A sa bratom sam naucila i sa strujom:roll:
Zato i kazem da su svi zajasili pa ne znaju da sidju.
Uvek mu dodjem ko spoljni momak za sve.Pa kad kome nesto crkne ili ima problem :whistling:A medicinu sam "usavrsila"pored moje dece:dash:
Ali ko je kao dete dobijao batine tako se ponasa i prema svojoj deci:eek:
Kad sam skapirala da sam pocela da se ponasam kao moji roditelji:eek:
Koja samokontrola mi je trebala da se suzdrzavam da ne budem kao oni.
Mislim da sam bila dobra majka.Mada sam u principu koristila kazne i nikad nisam odstupala od date reci ili obecanja.Pa mi moja deca zameraju da sam bila stroga:think:
 

Back
Top