BATINE KOJE SE PAMTE!

Mene je jednom uciteljica udarila samarom tako da su mi naocare spale posto sam ih nosio kao dete. Pa se secam jednog samara u petom razredu od nastavnika istorije jer sam mu rekao "zdravo rumeni" (tako smo ga zvali) onda me je namerno prozvao da odgovoram za ocenu ali sam ga zajeebo i dobio trojku jer sam se spremio. I jednom me pandur skucao samarom tako da mi glava zvonila tri dana, imao sam 24 god. Hvala Bogu nisu me tukli pendrecima po glavi.
 
sarvas to da ste morali lezati da vas otac tuce to mi je kao u onim kaubojskim filmovima, stvarno to sam samo tu vidio ali ne da se legne nego nagne preko stola ili tako necega. koliko ste imali godina? ne mogu vjerovati da su neki tako odgajani. iskreno se nadam da vise toga nema i da se djecu tako ne odgaja.
 
jedne jedine batine od oca
imala sam tri godine igrala se ispred kuće i dok je mama dojila sestru ja otišla kod jedne drugarice a nisam se javila.

e onda je bio kaiš po doopetu

tada i nikad više od tate


mama je znala da šljepne ali mnogo ređe no što ja nažalost to radim

E ovo sam i ja jednom uradila sa nekih pet, šest godina. Nije me bilo jedno pola dana, a ni drugaričini roditelji nisu znali da sam im u kući. Celu ulicu i svu rodbinu su moji digli na noge... malo je falilo policiju da zovu... i mamu su jadnu nadrogirali bensedinima da se ne sekira previše... :( Samo ni tada nisam dobila batine. Msm spremio je tata kaiš da me njime bije (prvi i jedini put), ali nije mogao da me udari kada sam počela da plačem. :) A i ***, on čovek od 190 cm i 100 kg, a ja detence, polomio bi me samo jednom da me je udario onim kaišem. :( Više nego dovoljno je bilo da se prodere samo jednom, pa da ga se uplašim.
 
Ovako, koliko roditelj treba biti (ne)inteligentan da ne moze "pobediti" dete od npr 5 godina samo sa recima a da to nije provokacija ili nesto slicno. Zasto je tesko razmisliti o tome na koji nacin dete razmislja i zatim uraditi odredjenu stvar i unapred uticati na njegovu reakciju. Manja deca ce vam posle 5 min reci da vas vole najvise na svetu iako ste ih povredili, nzm kako vas nije sramota. Dok sam bio mali cesto sam dobijao batine ali nista posebno, ako budem imao decu nikad ih necu tuci.
 
@latisa Ne jednom... nego xy puta. Kakve su to dileme!!! Ako uzmem ovaj znace da hocu manje da me boli, ako uzmem ovaj bice problema po moju "zadnju registraciju" , kako naci nesto izmedju.... Taj problem ni filozofija nije uspela da resi na adekvatan nacin :)
 
Ovako, koliko roditelj treba biti (ne)inteligentan da ne moze "pobediti" dete od npr 5 godina samo sa recima a da to nije provokacija ili nesto slicno. Zasto je tesko razmisliti o tome na koji nacin dete razmislja i zatim uraditi odredjenu stvar i unapred uticati na njegovu reakciju. Manja deca ce vam posle 5 min reci da vas vole najvise na svetu iako ste ih povredili, nzm kako vas nije sramota. Dok sam bio mali cesto sam dobijao batine ali nista posebno, ako budem imao decu nikad ih necu tuci.

Slazem se,decu nikad ne treba tuci.Samo siledzije i kukavice tuku slabije od sebe,kako decu tako i dobre zivotinje
 
brate koji bolesnici...osetila se osramoceno pred komsinicom sto joj dete trazi da jede.
sta si ti sad tu pa pogresno uradila???
bila gladna pa lupila??
ma bitnije je sta ce svet reci, to je uvek bilo daleko bitnije.
 
Poslednja izmena:
kada sam bila devojcica (10-ak) godina mama me je istukla prutem . U pitanju je vrbov vitak i tanak prut .Nije se sazalila na mene kada sam precutala neke ocene jer je i ona sama bila profesorka i tada me je skinula golu dole i sibala me nekih par minuta .. To je bilo isuvise bolno batinjanje po goloj zadnjici i bedrima od cega sam morala u toalet .Masnice su bile pristutne danima posle toga i nisam mogla normalno da sedim u skoli .. Mama me je zlostavljala ali u njenom slucaju je izaslo na dobro ,ja ne bih tako brutalno nikada decu kaznjavala.. pa vi sami odlucite kako cete ,ja kazem ne .
 
Kad nas je tata, sestru i mene, olesio od batina jer smo isli da krademo lubenice.
To je jedini put kad smo od njega dobili batine.

A tudje batine koje pamtim?
Kad je komsinica tukla svoju cerku od 8 godina, srusila je u dvoristu pored ograde
i udarala nogama.
Kasnije je ta cerka otisla da zivi sa ocem i vise uopste ne dolazi da vidi majku.
 
Imali smo u dvorištu mali,okrugli šaht.Meni je bilo negde oko sedam godina,letnje vreme,mi klinci jurcali,igrali se.
Kako sam ja uopšte stala na ivicu ne znam,ne sećam se,ali upadne meni leva noga do kuka u šaht.naravno krene
dernjava i kuknjava,mama izleti iz stana i izvuče me napolje.Moja sirota noga odrana celom dužinom,boli i peče,
suze liju,a majkica desnom rukom odlomi granu jorgovana,pa raspali po stražnjici,bez milosti.Em sam bila ranjena,
em sam bila prebijena,totalna nepravda.
 
Сакрила сам се у плетену корпу за прљав веш и ћутала док ме мама тражила, сва очајна. Када сам се најзад појавила, разбила ме од батина.

Који сам кретен била, сама бих себи сад лупила шамар.
 
Sećam se, kako se ne bih sećala... Sad je živo pred očima...
Tatu smo doveli do stanja neuračunljivosti, eeeeeej, njega - etalon smirenosti i razboritosti. I tada je i provalio tu metodu :lol:
Zamahnuo rukom da udari šamar bratu ( mislim da je još dok je dizao ruku znao da neće udariti, kao što nikada i nije ), izgledalo je da će glavu da mu otkine... ruka poletela velikom brzinom... a onda se gotovo nežno spustila na obraz, tek ga je dodirnula. I onda je skliznula niz obraz, pomazila ga po obrazu, takoreći... :lol:
Posle su već nastale legende o Miletovim šamarima... :lol:
Da, tako je tukao, tako i nikako više... a efekat je bio veći i trajniji nego da je zaista tukao. I to su batine, nije da nisu, i pamtim ih, kako bre da ih ikada zaboravim?
 
Imao sam 5-6 godina i gađao velikim kamenog jednog druga. Njegov otac me pojurio i istukao na sred ulice. Upišao sam se od straha i bola. Odem ja kući da se požalim roditeljima i da zahtjevam osvetu, a oni u fazonu: ''Neka te je istukao kad tražiš đavola.'' Inače, taj drug je 15-ak godina kasnije postao lokalni Al Kapone. Srećom, nije bio osvetnički raspoložen.
 
tema je batine koje se pamte .. a ja ih pamtim mnogo ..
ucitelj me je tukao ali po rukama sa stapom ( nije puno jedom ili dva puta po 2 udarca !)
tata par puta samarom ali ne jako .. baka jednom .. ali ono sto pamtim jeste majka!!
naime zena starija ..profesorka u srednjoj skoli ,jako stroga zena i u periodu moje osnovne skole pogotovo od 1 do 6 razreda bilo je batina cesto
najgore sam prolazila kada ode na roditeljski i onda ocene kad stignu ..
ljudi iskreno pricam sada ,mnogi od vas nisu to doziveli niti culi ali tako sam ja vaspitavana .. mama je znala da me odvede u sobu i siba me prutom po goloj zadnjici !
secam se par puta posle sibanja sam morala u WC .. na uriniranje !!
To su batine kojih se secam i dan danas i nikad necu zaboraviti ,razlicete lokacije i desavanja ali uvek prut uvek me je skidala i po goloj zadnjici osini minut dva .. ne duze ! ali jako i sa nekim elanom da me kazni sto vise .. nzm to je tako bilo i uvek posle bi mi rekla sta oces nikad te nisam tukla .. par puta si dobila kad si zasluzila ,trebala sam jos :)
 

Back
Top