BATINE KOJE SE PAMTE!

Mirka šizika:
Ja pamtim sve batine , jer sam ih sve dobijala nepravedeno i za gluposti. Danas sam roditelj ne mogu da se nacudim glupostima koje je moj tata uzimao meni za zlo , iti ti zbog cega sam ih dobijala. A sada kad samo podignem ton na dete taj isti batinas me opominje da to ne radim.

Sve to je tako pateticno...

same here.
uvek sam dobijala batine bez dobrog razloga,evo sad mnogo godina kasnije,najiskrenije to mislim.

nisu me cesto tukli,jer sam stvarno bila dobro i poslusno dete,nikad skandalozno itd...i uvek me je mama tukla,a pamtim najbolje dva puta - jednom sam vozila bicikl i jela sladoled,i sladoled mi se topio preko ruku,iskapao po majici,jos se ja zamazala...i mama kad me je videla samo me je uhvatila,prebacila preko kolena i istukla.to sam tako zapamtila i dan danas mi je potpuno neopravdano, i nekoliko godina kasnije sam joj rekla da to necu nikada zaboraviti...i nije sto je bolelo,jer ja u zivotu nisam cula za gluplji razlog da prebijes nekoga,i ja sam bila tada toliko uvredjena i povredjena,i prestrasena...i ozbiljno mislim da cu te batine pamtiti do kraja zivota.
a drugi put koji mi je ostao bas u pamcenju,je kada nisam sredila sobu,a mama je naredila da je sredim,i kad je videla da sam se umesto da radim,zaigrala sa necim,ona me istukla...opet ubitacno glup razlog...jer ja i danas,zivim u istom krsu ko i nekad i to mi savrseno prija....

ja stvarno nemam nista protiv batina-ako su zasluzene,i zelela bih da su mene tukli zbog krova ili trave,ili tako neceg a ne ovako bez razloga...jer sam kao mala stvarno bila dobro i jako poslusno dete,i nisam za umazanu majicu zasluzila tu raumu.
 
Moj stari je pitom čovek, nikad me nije tukao. Ali zato keva.. Čim dohvati, rukom, nogom, papučom... U stvari, ne sećam se baš mnogo batina, jer ih je bilo toliko da nije vredelo brojati. Danas, kada sam odrasla i imam dete, ona razrađuje teoriju: Kao, žao joj je što me je tukla, ali mene niko nije mogao drugačije vaspitati. Btw. bila sam super đak, uzorna u svemu, spirila faks levom rukom, odradila sve kako treba. Ne znam šta bi bilo da sam stvarno bila problematična. Jedino, priznajem da sam bila patološki tvrdoglava. Sa mnom se nije vredelo objašnjavti. Valjda su batine bile prečica.
 
nije to stvar fizickog bola,nego cinjenice da su me je povredila kao malog coveka sa malim emocijama i sa velikim strehopostovanjem prema roditeljima bez dobrog razloga...
to je jedini razlog sto pamtim...a fakat pamtim takve stvari ko slon...
 
Tata nas nije tukao, ali zato mama... :)
Iako je bila vrlo mlada mam, bila je vrlo stroga...
Ne pamtim neka batine posebno po nečemu lošem, uglavnom se sećam povoda zbog kojih sam ih dobijala (ili dobijale, sestra i ja). Tako smo jednom dobile neviđene batine što smo u novim trenericama posle kiše otišle da preskačemo potok. :D Da ne pričam kakve smo se vratile kući...
Dešavalo se i da pođe mama da nas bije, pa na kraju počne da se smeje.
A sestra je dobila strašne batine kad je dovela drugaricu iz klupe i njoj i sebi odsekla šiške (ova drugarica je bila mirna i pustila je moju sestru da ih unakazi). :)
 
Najviše mrzim kad mi neko pokuša da mi dira moje,bilo šta,u ovom slučaju to je bio tip!
Kad sam bila 10 srednje jedna pametna je pokušala da mi mazne tipa,posle batina koje je dobila nikad više joj nije palo na pamet tako nešto!
Sačekala sam je posle škole,htela sam samo da je upozorim lepo,na fin način,ali riba nije mogla da drži jezik za zubima,pa joj je djavo bio posle kriv!
Mogla sam je tad ubiti od batina,nisam mogla da se zaustavim.
Posledice:
Tad sam zamalo izbegla da me izbace iz škole,ćale mi je poludeo,mislila sam odrečiće me se preko novina!
A ona posle toga umalo nije zaglavila u bolnici,nije došla u školu skoro mesec dana.
Od tada ne da brojim do deset nego do hiljadu. :roll:
 
ko god da me je bilo kada tukao,
i kad sam bio dete i kasnije, ja imam samo jednu
misao a to je osveta.

ne lažem sebe onim glupostima tipa "vaspitne batine"
ili "očvrsnulo me je"
batine osobu nauče samo oprezu i mržnji prema onome
ko ti zadaje strah i bol.
 
ali sam jednom istukla devojcicu koja je bila nevaljala i glupa

mrzelo me da se raspravljam... i onako nista ne bi razumela :lol:

posle me vijali njeni roditelji da me biju... spasile me komsije

kada sam odrasla napenalila mamu te devojcice

i posle kazu da nisam zlopamtilo lol

ipak manje od vas :P
 
NBG_GIRL:
problem je u tome sto nisam pocela,ali sad to treba dokazati
Roditelji to ne gledaju tako.Njima nije ok da kazes"samo sam probala''
Mozda te ja i kontam,jer sam u zivotu sve probala(ne mislim sad na drogu,jer sam se oduvek bavila sportom,nego neke druge stveri)ali kad su keva i cale u pitanju........njima je sve to isto.
 
dragoslava:
Najviše mrzim kad mi neko pokuša da mi dira moje,bilo šta,u ovom slučaju to je bio tip!
Kad sam bila 10 srednje jedna pametna je pokušala da mi mazne tipa,posle batina koje je dobila nikad više joj nije palo na pamet tako nešto!
Sačekala sam je posle škole,htela sam samo da je upozorim lepo,na fin način,ali riba nije mogla da drži jezik za zubima,pa joj je djavo bio posle kriv!
Mogla sam je tad ubiti od batina,nisam mogla da se zaustavim.
Posledice:
Tad sam zamalo izbegla da me izbace iz škole,ćale mi je poludeo,mislila sam odrečiće me se preko novina!
A ona posle toga umalo nije zaglavila u bolnici,nije došla u školu skoro mesec dana.
Od tada ne da brojim do deset nego do hiljadu. :roll:

:shock: :roll:

Јадан тај тип...како ли се осећао како ''нечија својина'' и неко о коме се одлучује ван његове воље.... :-?
 
Hellen:
:shock: :roll:

Јадан тај тип...како ли се осећао како ''нечија својина'' и неко о коме се одлучује ван његове воље.... :-?
"Jadan baš taj tip...." :wink:
Pa nije baš bio jadan,ne znam kome je više bilo drago posle toga njemu ili meni.To je način jedini da se jednoj drolji pokaže gde joj je mesto.Znao je kakvu žensku ima pored sebe i hteo je i da ostanem pored nje.
Sumnjam da bi se on postavio drugačije da je bila kontra situacija! :lol:
 
...hm...vishe je bio ''psih''tretman, dugo mi se chinilo da su mozda bolje batine...
au...mama me jednom shljapila po dupetu, u prolazu, jer mi je rekla da pripazim da ne iskipi mleko na ringli, samo dve sekunde...a ja rastegla lastish izmedju nogara stolice i hop-hop, mleko odeeee...posle joj je bilo zao mnogo, a ja sam bila u shoku...ozbiljno...nije me puno udarila, vec zbog osjecanja krivice sto nisam uradila kako treba to shto mi je rekla......smijeshno...

a od starog dobih batine ''za ubuduce''
Rekao je neshto i nije bio u pravu, to znam sto posto (i on je znao)...i ja mala,mladunche, popnem se u sekundi na neku gredu, da bih mogla da mu dohvatim kraj dzempera (posto sa poda mi bilo previsoko), stegnem shakom , zavrnem , namrshtim se, stisnem zube i procedim (ozbiljno besna) :
Ja:'' Slushaj TI !!! Ne mozesh tako da razgovarash sa mnom ..."
(moze, moze... :smile: )
TI tj. on : grmpf ???..shok...bez teksta..''Ma kad ti meni sad tako shta ce biti kasnije. necesh ti meni ...''
(tad sam nauchila zakon jacheg :smile: i naravno ''Vraticu ti kad-tad !!!''...posle mu je bilo smijeshno...pobesneo chovjek
 
Jedine batine koje pamtim, valjda zato sto su bile jedine koje sam dobila, imala sam 5 godina i sa komsinicom sam isla u prodavnicu. Pitala me je sta da mi kupi, ja rekla PEZ, pita mama posle odakle PEZ, jesi ti trazila da ti kupi, jesam, e tu su pale vaspitno obrazovne batine. Mozda je bila samo jedna pljska po dupetu, ne secam se, u svakom slucaju nista strasno, ali se lekcija pamti itekako. Mislim da se secam i sta sam imala na sebi tog dana, i prodavnice, bas sam zapamtila.
 
Banshee:
same here.
uvek sam dobijala batine bez dobrog razloga,evo sad mnogo godina kasnije,najiskrenije to mislim.

nisu me cesto tukli,jer sam stvarno bila dobro i poslusno dete,nikad skandalozno itd...i uvek me je mama tukla,a pamtim najbolje dva puta - jednom sam vozila bicikl i jela sladoled,i sladoled mi se topio preko ruku,iskapao po majici,jos se ja zamazala...i mama kad me je videla samo me je uhvatila,prebacila preko kolena i istukla.to sam tako zapamtila i dan danas mi je potpuno neopravdano, i nekoliko godina kasnije sam joj rekla da to necu nikada zaboraviti...i nije sto je bolelo,jer ja u zivotu nisam cula za gluplji razlog da prebijes nekoga,i ja sam bila tada toliko uvredjena i povredjena,i prestrasena...i ozbiljno mislim da cu te batine pamtiti do kraja zivota.
a drugi put koji mi je ostao bas u pamcenju,je kada nisam sredila sobu,a mama je naredila da je sredim,i kad je videla da sam se umesto da radim,zaigrala sa necim,ona me istukla...opet ubitacno glup razlog...jer ja i danas,zivim u istom krsu ko i nekad i to mi savrseno prija....

ja stvarno nemam nista protiv batina-ako su zasluzene,i zelela bih da su mene tukli zbog krova ili trave,ili tako neceg a ne ovako bez razloga...jer sam kao mala stvarno bila dobro i jako poslusno dete,i nisam za umazanu majicu zasluzila tu raumu.

:-( :cry: :-( :-( :-(
 
Uh, dobila sam dosta batina od tate zbog gluposti, više ni ne pamtim koje zbog čega (jer pravog uzroka najčešće nije ni bilo), ali o tom sam pisala na temi Roditeljske greške, neću sad da se ponavljam.
 
dragoslava:
"Jadan baš taj tip...." :wink:
Pa nije baš bio jadan,ne znam kome je više bilo drago posle toga njemu ili meni.To je način jedini da se jednoj drolji pokaže gde joj je mesto.Znao je kakvu žensku ima pored sebe i hteo je i da ostanem pored nje.
Sumnjam da bi se on postavio drugačije da je bila kontra situacija! :lol:


:roll: :roll: :roll:

Па ако је свакако хтео да остане поред тебе, и ако та женска није имала шансе код њега - што си је намлатила??? Ничим те није могла угрозити ако је он није фермао.

Ко је одлучивао са којом рибом ће он бити - она, ти или он?
 

Back
Top