auto da fé

Mala ispravka auto da fe je portugalska verzija, a španska je auto de fe. U oba slučaja radi se o izvadenici latinske sintagme - actus fidei (čin vjere).

Хвала краутербокс, у праву си, ја сам намерно изоставио шпанску варијанту јер је тај "чин вере" код нас преведен као АУТОДАФЕ... па да не збуњујем људе...
 
Хвала, са овим болдованим се и ја слажем, али како то спровести у дело путем који је ненасилан када имамо примере на микро-плану (као што је овај пдф) да људи који су припадници неке секте нон-стоп дрече и креште и траже "заштиту" која се своди на спречавање јавног објашњавања и изношења истина о чињењу тих људи???

Докази о разним кршењу људских права чланова појединих секти више пута су предочени јавности (бар код нас) али они који износе истине или сведочења не само што буду проглашени лудим - него им се и онемогућава даље битисање у јавности а све због притиска секташких главешина из иностранства.

I oni koji hoce da raskrinkaju te sekte nek se koriste mikro planom , ali dranjem sekta , sekta , nece se postici nishta , samo argumentovano i objektivo se neshto mozhe uraditi . Ako chelnici sekti lobiraju , mogu i protivnici.

To ne znachi da se treba prestati sa iznoshenjem dokaza , kolko je ljudi gorelo na lomachi , i ponovo su se bunili .
 
Живи смо сведоци у данашње време бројних ЈЕРЕТИЧКИХ ПОКРЕТА у целом свету. Као што видите римокатолици а после њих нацисти кажњавали на ужасне начине недостојне људског бића.

Какво је ваше мишљење о томе како би данас Црква (посебно Православна) требало да решава и проблем јеретика и проблем свакодневног ницања бројних секти?
[/CENTER]

ovo je stvar prošlosti i nikakve veze nema sa današnjom Crkvom.Pravoslavna crkva problem sekti može riješiti samo ujedinjenjem s Katoličkom crkvom
 
ovo je stvar prošlosti i nikakve veze nema sa današnjom Crkvom.Pravoslavna crkva problem sekti može riješiti samo ujedinjenjem s Katoličkom crkvom

Ма шта ми наприча? А ти језуито би могао да прекинеш да ми стално "шкљоцаш" са твојим папским фантазијама.........:rtfm:
 
Mito, Joca lepo reče...:D
Valjalo bi ga poslušati...:rtfm:

За све ове векове ја знам да се овде код нас од СПЦ одвојили и то сада и то због мешања Западних цркава у наш живот само ови што се зову ЗИЛОТИ - а од Папе и римокатоличанства су настале СТОТИНЕ и СТОТИНЕ НАЈРАЗЛИЧИТИЈИХ СЕКТИ -- о чему ти причаш... је л' ти сипају нешто у воду или у кафу??? :roll:
 
За све ове векове ја знам да се овде код нас од СПЦ одвојили и то сада и то због мешања Западних цркава у наш живот само ови што се зову ЗИЛОТИ - а од Папе и римокатоличанства су настале СТОТИНЕ и СТОТИНЕ НАЈРАЗЛИЧИТИЈИХ СЕКТИ -- о чему ти причаш... је л' ти сипају нешто у воду или у кафу??? :roll:

Pa, zato je i neophodno ujedinjenje sa rimokatoličkom crkvom! :)
Time će se pokrenuti renesansa hrišćanstva, nestajanje sekti i vraćnje na status iz 1054. godine...:hvala:
 
ovo je stvar prošlosti i nikakve veze nema sa današnjom Crkvom.Pravoslavna crkva problem sekti može riješiti samo ujedinjenjem s Katoličkom crkvom

Можда је то могло у почетку, када су разлике биле минималне, али временом се Римокатоличка црква својим новотаријама толико удаљила од Православне цркве, да је сада, између њих, разлика "драстична" што би рекао Ђура..
 
Можда је то могло у почетку, када су разлике биле минималне, али временом се Римокатоличка црква својим новотаријама толико удаљила од Православне цркве, да је сада, између њих, разлика "драстична" што би рекао Ђура..

Sada se razlike, srećom smanjuju...:manikir:
 
Ма шта ми наприча? А ти језуито би могао да прекинеш да ми стално "шкљоцаш" са твојим папским фантазијама.........:rtfm:

ne vidim kakav ima smisao prikazivanje nekih grijeha koje je Katolička crkva počinila u prošlosti kad to više nikakve veze nema s ovom današnjom Katoličkom crkvom.S druge strane jel znaš za ono što je Isus rekao:"Ko je bez grijeha neka prvi baci kamen!"? Misliš li da je Pravoslavna crkva kroz povijest bila čista ko suza? Naravno da nije samo što to ne spominješ jer je to tvoja crkva a moju rado osuđuješ.Ali nema veze,najvažnije da je Bog oprostio a ujedinjenje je svakim danom sve bliže i bliže :cool:

I nisam Isusovac ili kako ti veliš Jezuita
 
Можда је то могло у почетку, када су разлике биле минималне, али временом се Римокатоличка црква својим новотаријама толико удаљила од Православне цркве, да је сада, између њих, разлика "драстична" што би рекао Ђура..

samo se čini da je razlika veća nego onda.Ja bi baš rekao obrnuto,da se razlike smanjuju što potvrđuje to da je ujedinjenje sve bliže i bliže.Bila je tema o ujedinjenju koja je nažalost zatvorena ali tamo je napisano puno stvari koje su se već promijenile u obje crkve da bi se zbližile,kao npr.Papa priznat od pravoslavnih biskupa za prvog među jednakima.
 
ne vidim kakav ima smisao prikazivanje nekih grijeha koje je Katolička crkva počinila u prošlosti kad to više nikakve veze nema s ovom današnjom Katoličkom crkvom.S druge strane jel znaš za ono što je Isus rekao:"Ko je bez grijeha neka prvi baci kamen!"? Misliš li da je Pravoslavna crkva kroz povijest bila čista ko suza? Naravno da nije samo što to ne spominješ jer je to tvoja crkva a moju rado osuđuješ.Ali nema veze,najvažnije da je Bog oprostio a ujedinjenje je svakim danom sve bliže i bliže :cool:

I nisam Isusovac ili kako ti veliš Jezuita

А ја не видим смисао КАКАВ ТИ СМИСАО ИМАШ да стално овде пропагираш некакво уједињење. Шта ти имаш од тога? Шта хоћеш??? Ја као припадник СПЦ би у томе само видео НОВУ ОКУПАЦИЈУ и НОВИ КРСТАШКИ РАТ римског Папе - ништа друго. А осим тога такав потез Сабора СПЦ би само донео ТОТАЛНИ РАСКОЛ У СПЦ. Како не разумеш да је таква иницијатива потпуно бесмислена ако већина верника то не жели - а буди сигуран да је тако.

А што се опроштаја грехова РКЦ тиче, сети се да БЕЗ ПОКАЈАЊА НЕМА ОПРОШТАЈА - а Ватикан се никада није покајао за учињена злодела према моме народу.

Ако ниси језуита - онда немој да се тако понашаш...:P

 
samo se čini da je razlika veća nego onda.Ja bi baš rekao obrnuto,da se razlike smanjuju što potvrđuje to da je ujedinjenje sve bliže i bliže.Bila je tema o ujedinjenju koja je nažalost zatvorena ali tamo je napisano puno stvari koje su se već promijenile u obje crkve da bi se zbližile,kao npr.Papa priznat od pravoslavnih biskupa za prvog među jednakima.

Да је признат тако као што ти кажеш онда би он био увек ПРВИ ПОМИЊАН У СВАКОЈ ЛИТУРГИЈИ а не само што није помињан први него се НЕ ПОМИЊЕ УОПШТЕ - хајде не причај небулозе. Када би ми неки поп у Литургији поменуо Папу - па ја не знам шта бих радио... и не само ја.... али том попу би то била последња у СПЦ... следећу би могао да служи у Ватикану...:rtfm:
 
А ја не видим смисао КАКАВ ТИ СМИСАО ИМАШ да стално овде пропагираш некакво уједињење. Шта ти имаш од тога? Шта хоћеш??? Ја као припадник СПЦ би у томе само видео НОВУ ОКУПАЦИЈУ и НОВИ КРСТАШКИ РАТ римског Папе - ништа друго. А осим тога такав потез Сабора СПЦ би само донео ТОТАЛНИ РАСКОЛ У СПЦ. Како не разумеш да је таква иницијатива потпуно бесмислена ако већина верника то не жели - а буди сигуран да је тако.

А што се опроштаја грехова РКЦ тиче, сети се да БЕЗ ПОКАЈАЊА НЕМА ОПРОШТАЈА - а Ватикан се никада није покајао за учињена злодела према моме народу.

Ако ниси језуита - онда немој да се тако понашаш...:P


već sam ti napisao zašto pišem o ujedinjenju i ne vidim razloga da ne pišem.Vidim da te to uznemiruje ali ti samo mogu reć da ujedinjenje ne ovisi ni o meni ni o ovome šta pišem pa se nemaš potrebe uznemirivat zbog toga.

Glede oproštenja grijeha,Papa je tražio oprost za ovo što si napisao na početku teme a siguran sam da ako postoje grijesi Katoličke crkve prema Srpskom narodu da će Papa tražit oprost i za to.Ali mi se čini da je već oprošteno jer inače SPC ne bi išla prema ujedinjenju s nama.

Ja nisam Isusovac nego Neokatekumen a nisam znao da se slično ponašamo,ti si prvi koji mi to reče
 
Да је признат тако као што ти кажеш онда би он био увек ПРВИ ПОМИЊАН У СВАКОЈ ЛИТУРГИЈИ а не само што није помињан први него се НЕ ПОМИЊЕ УОПШТЕ - хајде не причај небулозе. Када би ми неки поп у Литургији поменуо Папу - па ја не знам шта бих радио... и не само ја.... али том попу би то била последња у СПЦ... следећу би могао да служи у Ватикану...:rtfm:

zar opet zatvaraš oči za istinu? Samo će te istina osloboditi,znaš i sam da je Papa priznat za prvog među jednakima ali zasad samo po časti pa se zato ne spominje
 
zar opet zatvaraš oči za istinu? Samo će te istina osloboditi,znaš i sam da je Papa priznat za prvog među jednakima ali zasad samo po časti pa se zato ne spominje

Па да је признат по части, зашто га не би спомињали?...то је сигурно информација из Дневног аваза...:lol:
 
А који су то? Нека нова секта? О, Боже... зар опет секта...:roll:

to što ti nisi čuo za Neokatekumene ne znači da smo sekta.To je jedna zajednica unutar Katoličke crkve di se okupljaju vjernici da bi zajedno malo bolje upoznali svoju vjeru.Ako nisi čitao šta sam prije pisao o Neokatekumenima samo ti mogu reć da nas ima i u Srbiji
 

Back
Top