Ali, ja sam muško!

Мушкарци и данас носе дуге косе, то што се вама то не свиђа говори да сте погубљени и у времену и простору.

И Светозар от Ружичић је до скоро носио дугу косу -- баш дугу косу. Али није носио розе боје.

Овде се прво ради о детету. Теже је утврдити пол код деце него код одраслих људи. Друго, осим што је мали имао дугачку светлоплаву косу, носио је розе боје. Шта је постављачица на основу тога могла да закључи осим да је мали девојчица?
 
A ta zamjena pola bebama mi je sasvim normalna.Sve bebe lice,i nekad se zaista zbunis da li je djecak ili djevojcica.To nije nista ni neobicno,ni nenormalno i niko na to ne treba ni dy se ljuti,ni da obraca paznju.
Glupost. Imam sina i kcerku. Za malu govorili da je musko, a za njega da je zensko. Nikad mi to nije smetalo, bilo mi je cak i simpaticno :D
 
A ta zamjena pola bebama mi je sasvim normalna.Sve bebe lice,i nekad se zaista zbunis da li je djecak ili djevojcica.To nije nista ni neobicno,ni nenormalno i niko na to ne treba ni dy se ljuti,ni da obraca paznju.
Ako si mislila na moj post, nije stvar u zameni pola, smešno je što je sestra, ne znajući da majka sluša, bubnula iskreno -De je onaj debeli, dok da majka sluša bilo bi - Gde je Vaša preslatka bebica.
Ispalo je kul, jer realno nije se imala loša namera, epitet 'debeli' je odrednica data kao tehnički opis, a druge strane valjda je ta beba neka ženska ličnost:(:D
 
Na trafici juče razmišljam nešto da kupim, a dete do mene se vrpolji. Vreme je velikog školskog odmora.
Duga plava kosa kao moja, svetle ženske boje na garderobi, prelepo lice... 10, 11 ili 12 godina.
Nehajno rekoh: "Uslužite nju dok se smišljam...", kad ono frknu na mene: "Ali, ja sam muško!"
"KAKO GOD!", ne znam ni odakle mi to, ali sam (detetu!!!) odgovorila kao iz zapete puške.
Gleda me još malo zbunjen*, pa priđe da kupi žvake i ode.
Razmišljam o tome danas.
Na engleskom postoji sigurna zamenica them, u srpskom ne postoji. Postupila sam nezrelo prema jednom običnom detetu?
Prvi put! Prvi put sam se susrela sa detetom koje izgleda kao nešto, a nešto je drugo!
Pogledajte prilog 1518170
Lajk...
Postaje svakodnevno čak i u ovim manje urbanim sredinama.
Ne znam kako da se osećam, ne znam šta da mislim.
Bilo koja mudra reč na sve ovo?
Za početak da prestaneš sebe da opažaš kao savršeno biće jer nisi savršeno biće i nikad nećeš ni biti savršeno biće.Nisu ni drugi savršena bića.
Pomiriš se sa tim da grešiš i život će ti biti lakši.
 
Za početak da prestaneš sebe da opažaš kao savršeno biće

Претера га сад :)

Мислим да она једноставно не жели да њени поступци изазивају нелагодност код других. То је, што се мене лично тиче, за похвалу. Јако лепа ствар. Међутим, она је овде поступила и више него добро, тако да то што се мали дечак-девојчица на тренутак наљутио не треба да је мучи.
 
Na trafici juče razmišljam nešto da kupim, a dete do mene se vrpolji. Vreme je velikog školskog odmora.
Duga plava kosa kao moja, svetle ženske boje na garderobi, prelepo lice... 10, 11 ili 12 godina.
Nehajno rekoh: "Uslužite nju dok se smišljam...", kad ono frknu na mene: "Ali, ja sam muško!"
"KAKO GOD!", ne znam ni odakle mi to, ali sam (detetu!!!) odgovorila kao iz zapete puške.
Gleda me još malo zbunjen*, pa priđe da kupi žvake i ode.
Razmišljam o tome danas.
Na engleskom postoji sigurna zamenica them, u srpskom ne postoji. Postupila sam nezrelo prema jednom običnom detetu?
Prvi put! Prvi put sam se susrela sa detetom koje izgleda kao nešto, a nešto je drugo!
Pogledajte prilog 1518170
Lajk...
Postaje svakodnevno čak i u ovim manje urbanim sredinama.
Ne znam kako da se osećam, ne znam šta da mislim.
Bilo koja mudra reč na sve ovo?
Било је тога и раније...
 
Na trafici juče razmišljam nešto da kupim, a dete do mene se vrpolji. Vreme je velikog školskog odmora.
Duga plava kosa kao moja, svetle ženske boje na garderobi, prelepo lice... 10, 11 ili 12 godina.
Nehajno rekoh: "Uslužite nju dok se smišljam...", kad ono frknu na mene: "Ali, ja sam muško!"
"KAKO GOD!", ne znam ni odakle mi to, ali sam (detetu!!!) odgovorila kao iz zapete puške.
Gleda me još malo zbunjen*, pa priđe da kupi žvake i ode.
Razmišljam o tome danas.
Na engleskom postoji sigurna zamenica them, u srpskom ne postoji. Postupila sam nezrelo prema jednom običnom detetu?
Prvi put! Prvi put sam se susrela sa detetom koje izgleda kao nešto, a nešto je drugo!
Pogledajte prilog 1518170
Lajk...
Postaje svakodnevno čak i u ovim manje urbanim sredinama.
Ne znam kako da se osećam, ne znam šta da mislim.
Bilo koja mudra reč na sve ovo?
ja izgledam slično
samo što imam 52 godine
i nigde ne idem bez babe
 
Tako nekako. Al sve je stvar percepcije: ukoliko mu je stalo do toga da bude percipiran kao takav onda nek povuče konsekvence…
Možda detetu ništa i ne fali sem što je fizički lep, za to nije kriv. Možda da si ti prošao pored njega ne bi imao taj utisak. Ovo je utisak Samsonight, a ti mu veruješ slepo ? Ja ne. Verujem samo svojim očima, a i njima ponekad ne.
 
Možda detetu ništa i ne fali sem što je fizički lep, za to nije kriv. Možda da si ti prošao pored njega ne bi imao taj utisak. Ovo je utisak Samsonight, a ti mu veruješ slepo ? Ja ne. Verujem samo svojim očima, a i njima ponekad ne.
Npr kao moja komšinica nekada davno, igrala stalno fudbal i sasvim kratka kosa i moja mama mrtvo ‘ladno, a jel si ti bata ili seka? A ja je poznajem i prosto propadam u zemlju…
 
Čim je on : "frknuo na mene :" Ali ja sam muško !"
Znači tema ne može da ide u pravcu da je "them", jer on je muško.
Rekao bih da Samsonajt nije na to mislila. Ta zamenica se oduvek koristi u engleskom jeziku bez obzira na pol, najčešće kad je reč o osobi čiji pol je ili nepoznat ili nebitan. Nije u pitanju novotarija koja se pojavila uvođenjem 50 rodova.
 
Na trafici juče razmišljam nešto da kupim, a dete do mene se vrpolji. Vreme je velikog školskog odmora.
Duga plava kosa kao moja, svetle ženske boje na garderobi, prelepo lice... 10, 11 ili 12 godina.
Nehajno rekoh: "Uslužite nju dok se smišljam...", kad ono frknu na mene: "Ali, ja sam muško!"
"KAKO GOD!", ne znam ni odakle mi to, ali sam (detetu!!!) odgovorila kao iz zapete puške.
Gleda me još malo zbunjen*, pa priđe da kupi žvake i ode.
Razmišljam o tome danas.
Na engleskom postoji sigurna zamenica them, u srpskom ne postoji. Postupila sam nezrelo prema jednom običnom detetu?
Prvi put! Prvi put sam se susrela sa detetom koje izgleda kao nešto, a nešto je drugo!
Pogledajte prilog 1518170
Lajk...
Postaje svakodnevno čak i u ovim manje urbanim sredinama.
Ne znam kako da se osećam, ne znam šta da mislim.
Bilo koja mudra reč na sve ovo?
Надам се да си након тога добила шамарчину од старне родитеља тог детета
 

Back
Top