Opijum za narod

Kakav veleumni odgovor, ovako vickasta moze da bude samo, pored tebe, tetkica iz Mormonije. Vidim ja na sta ti ciljas. Dodvoravas se gospodji iz Mormomijalanda ili na tvom jeziku Mormonistan.

Kada ce biti tribina o Svetom Savi, rekao si na prolece....samo hrabrost preko foruma, nista na tribini...cojstvo i junastvo lol
 
Da li je zaista?
Vjerovati u Boga Oca i Njegova Sina Isusa,
za mene je bila 50 godina - opijat za držanje u pokornosti široke narodne mase.

Ali - kada mi je Bog progovorio - uvidio sam kako sam imao kriva razmišljanja.
Samo zato - jer nisam spoznao i drugu stranu.

Vjerovati u Biblijskog Boga i vršiti Njegove zapovjedi
rezultirat će životom vječnim u Kraljevstvu Nebeskom, Raju.
 
Vjerovati u Boga Oca i Njegova Sina Isusa,
za mene je bila 50 godina - opijat za držanje u pokornosti široke narodne mase.

Ali - kada mi je Bog progovorio - uvidio sam kako sam imao kriva razmišljanja.
Samo zato - jer nisam spoznao i drugu stranu.

Vjerovati u Biblijskog Boga i vršiti Njegove zapovjedi
rezultirat će životom vječnim u Kraljevstvu Nebeskom, Raju.
a kako znaš da ti je baš bog progovorio, je l' se predstavio?
 
a kako znaš da ti je baš bog progovorio, je l' se predstavio?
Nije se predstavio - ali - taj tren to jednostavno - ZNAŠ da je ON.
Ako ti netko kaže - nije to tvoj život da ga ti daješ - tko bi mogao biti Taj?
Ako ti kaže - ne kradi, ne laži, ispravi grijeh prema roditeljima,.... - tko bi moga biti Taj?
Znaš!
Ako ti kaže - čitaj Bibliju - Znaš!
 
Nije se predstavio - ali - taj tren to jednostavno - ZNAŠ da je ON.
Ako ti netko kaže - nije to tvoj život da ga ti daješ - tko bi mogao biti Taj?
Ako ti kaže - ne kradi, ne laži, ispravi grijeh prema roditeljima,.... - tko bi moga biti Taj?
Znaš!
Ako ti kaže - čitaj Bibliju - Znaš!
đavo ima raznih oblika i zna biti jako slatkorečiv i ubedljiv...tako je i jadna eva najebala. :mrgreen:
 
@piramida4: Vidiš da si prolupao pod stare dane, dođi sebi, saberi se čoveče kakav bre bog kakva bre biblija jel ti veruješ da je svet nastao pre 6 hiljada godina i da je današnjih 6 milijardi ljudi nastalo od adama i eve. A te fore ne kradi ne laži ne ubij imaš u skoro svim narodima sveta kao običajno pravo. Sad je kao bog izmislio da ne treba da se ubija i krade, pazi misircu
 
Kada ce biti tribina o Svetom Savi, rekao si na prolece....samo hrabrost preko foruma, nista na tribini...cojstvo i junastvo lol
Tetkice, ne budi toliko neuroticna, opusti se, imaj strpljenja. Krecana uveliko radi, nisam ti ja obecavao tribinu u svetom Savatiju, vec Pedja i Srek. Ima li u Mormonalandu svetaca. Sigurno nemate, jer da ste hirscani ne bi praktikovali poligamiju. Ima li ogranicenje u broju zena?
 
Tetkice, ne budi toliko neuroticna, opusti se, imaj strpljenja. Krecana uveliko radi, nisam ti ja obecavao tribinu u svetom Savatiju, vec Pedja i Srek. Ima li u Mormonalandu svetaca. Sigurno nemate, jer da ste hirscani ne bi praktikovali poligamiju. Ima li ogranicenje u broju zena?

Deda, znamo svi da si ateista Srbije, lako biti hrabar na forumu hahahahahahaha pravi ateisticki junak lol
 
đavo ima raznih oblika i zna biti jako slatkorečiv i ubedljiv...tako je i jadna eva najebala. :mrgreen:
Nemoj upotrebljavati proste riječi, ne priliče ni temi, a ni tebi.

Što je Đavo reko Evi?
Istinu ili laž?
Što je "Glas" rekao meni - Istinu ili laž?

Da li uviđaš razliku?
-------------------------

A Eva je sama kriva jer je više vjerovala stvorenju nego Stvoritelju.
Tako i danas - ljudi vjeruju u stvorenje Isusa - a Boga Jahvu Jedinoga Stvoritelja,
miču u stranu, ili Boga Jahvu izjednačuju sa stvorenjem - Isusom.
 
@piramida4: Vidiš da si prolupao pod stare dane,
Do sada sam bio lud - a spoznavši Boga Jahvu i Njegova Sina Isusa - osvjestio sam se.

dođi sebi, saberi se čoveče kakav bre bog kakva bre biblija
To ti je jedini spas.
Bolje ti je da to što prije spoznaš,
jer ako zakasniš - zakasnio si na vlak.

jel ti veruješ da je svet nastao pre 6 hiljada godina
Ne, ne vjerujem u to,
ja vjerujem - kao i Židovi,
da je svijet stvoren Od Boga Jahve prije oko 5.700 godina.

i da je današnjih 6 milijardi ljudi nastalo od adama i eve.
Provjeri kod bilo kojega gene-loga,
pa će ti svak reč -
u svakom čovjeku na Zemlji ima jedan jedinstveni genom.
Kao da su svi od istoga nastali.

A te fore ne kradi ne laži ne ubij imaš u skoro svim narodima sveta kao običajno pravo. Sad je kao bog izmislio da ne treba da se ubija i krade, pazi misircu
Koja vjerska knjiga na svijetu ima te temeljne zakone u sebi?
Da ti pomognem - niti jedna!
Bog Jahve ti jasno kaže u Bibliji - usadit će svakome to u glavu,
tako da svaki čovjek na Zemlji zna - nije dobro ubiti, lagati,.....
Kako to?
A nije čitao Zakonik te zemlje!
 
Nemoj upotrebljavati proste riječi, ne priliče ni temi, a ni tebi.

Što je Đavo reko Evi?
Istinu ili laž?
Što je "Glas" rekao meni - Istinu ili laž?

Da li uviđaš razliku?
-------------------------

A Eva je sama kriva jer je više vjerovala stvorenju nego Stvoritelju.
Tako i danas - ljudi vjeruju u stvorenje Isusa - a Boga Jahvu Jedinoga Stvoritelja,
miču u stranu, ili Boga Jahvu izjednačuju sa stvorenjem - Isusom.
ali ti ne znaš ko ti je govorio, zar ne?
ti si umislio da je to bog, a opet ne znaš ni da li je to jhvh, alah, šiva, zevs ili je to možda đavo koji se malo poigrao tvojim umom.
smilie_dreieck_036.gif

tebi je ime boga postalo najvažnije, pa ipak ne znaš koje je ime taj tvoj "umišljeni bog" koristio kad ti se javio, a znaš sigurno da je bog.
smilie_308.gif

kako to?
 
Vjerovati u Boga Oca i Njegova Sina Isusa,
za mene je bila 50 godina - opijat za držanje u pokornosti široke narodne mase.

Ali - kada mi je Bog progovorio - uvidio sam kako sam imao kriva razmišljanja.
Samo zato - jer nisam spoznao i drugu stranu.

Vjerovati u Biblijskog Boga i vršiti Njegove zapovjedi
rezultirat će životom vječnim u Kraljevstvu Nebeskom, Raju.



Prijatelju,
Sam 'Bog' nema glasa. Glasom se koriste izričito stvorenja. Stoga, i ti bi mogao da budeš glas božiji, ako bi znao šta Bog jeste i ako bi znao dopuštati Znanju iz Boga da se manifestuje kroz tvoj razum.
Da si rekao da si Sebe doživio BOG-om, tj. da si Znanje (o istinama) koje je sadržano u bibliji ZNAO u Sebi, odjednom, to bi bilo nešto sasvim drugo. Ali da si to doživio ti bi nam to i rekao, kao što nam tvrdiš da si čuo glas. Ja ti vjerujem da si čuo glas, ali to nije glas BOGA. 'Sa Bogom pričaš' (a rekoh već u 'Bogu' nema riječi već Znanja)...jedino kada i sam jesi BOG, tj. kada jesi sva Znanja, odjednom. Tada, jedino tada, možeš da ZNAŠ da si apsolutan ali se Bogom ne nazivaš. Jednostavno JESI i ZNAŠ da JESI. A znaš da jesi to-što-jesi jer je biće-koje-jesmo preselilo svoju pažnju sa Sebe-čovjeka na Sebe-apsolut a samim tim njegov Duh je postao odraz apsoluta koji se doživljava kao SVIJEST (Znanje-o-Svemu-što-jest) u SADA.
 
Poslednja izmena:

Back
Top