Nece vise od 28800 bps

Kao prvo,moras da proveris da li ti je digitalna ili analogna linija.To mozes jednostavno da zakljucis po tome da li imas tonsko ili pulsno biranje,da li imas dvojnika i da li cujes razna pucketanja i razgovore kada dignes slusalicu da zoves.Ako je to u pitanju,onda jedini izlaz ti moze biti da nabavis starijeg Lucenta 56k ili Conexanta(oba sam imao na staroj centrali i dobro rade).Pazi da na njemu pise HARDWARE inace nista nisi uradio.Ili skuplju varijantu neki od eksternih US Robotic modema.Ako ti se nista ne desava od gore navedenog,moguce je da imas pcm uredjaj na liniji(delis digitalnu liniju sa vise njih),a njega ti moze skinuti samo telekom(koji je neumoljiv sto se tice takvih stvari).Sve u svemu evo ti jos jedan link za vise informacija(iako oni koriste malo bolju opremu od drugih provajdera) www.neobee.net/support.php sekcija modem(donji desni ugao)
Sa srecom!
 
lazacar2005:
Izgleda imam PCM. Da li bih mogao da stavim ISDN ili ADSL? Da li ce PCM smetati?
Prvo da kazem da ne mora da znaci da svaka analogna centrala ima pulsno biranje.
Dalje, PCM uredjaj ima maksimalan protok od 32kbit tako da ne mozes da stavis ni jedno ni drugo. ISDN zahteva direktnu liniji bez obzira da li je digitalna ili analogna jedino je razlika u doplati (vise ces doplatiti ako imas analognu). ADSL uglavnom zahteva direktnu digitalnu liniju mada oko toga mozes da se raspitas sad kod ovih internet provajdera das im broj i adresu i oni ti provere u posti da li mozes da imas ADSL. U svakom slucaju sa PCM-om mozes samo da se molis bogu. Ostaje ti samo bezicni ili kablovski internet. :wink:
 
Nisam ni hteo da kazem da tonsko/pulsno znaci za sebe,ali vecina novijih centrala ima tonsko "by default".Malo teze da ces dobiti i adsl,ali bi trebalo da lako mozes dobiti isdn,pa tek onda preko njega adsl.Ako vec imas pcm,uzmi jos jednu telefonsku liniju i u napomeni napisi da ce preko nje ici adsl(85% da ces dobiti cistog digitalca posto imas pcm),pa tek onda preko njega uzmi adsl(ako vec oces 2000 da placas).Drugi izlaz ti je bezicni cija je glavna mana to sto ponekad i do 1000 korisnika koristi jedan access point,sto u prevodu znaci da ti delis neki odredjeni protok sa vise njih.Isto ti je i s kablovskim internetom.Moj drug ima na jednom kraju grada i neverovatno dobro ide (download 50-80 kbps) dok drugi drug (isto na kablovskom) ceka yahoo mail da mu se otvori 5 minuta.Zbog toga je adsl u prednosti u odnosu na cable i bezicni i zbog toga je (bar kod nas) skuplji od oba.Vredi ga uzeti posto protok koji zakupis zagarantovano i imas bez ddeljenja ni sa kim.U inostranstvu neverovatno dobro ide,a ovde kod nas jos uvek nisam imao dodira sa njim (malo je ipak sumnjiv telekom).
Sve u svemu najbolji i najbrzi,ali ne i najjeftiniji izlaz ti je adsl,a ako ti je preskupo uzmi kablovski internet pa se moli bogu da u tvojoj okolini nema puno onih koji koriste kablovski internet.A i ako i ima,sve ce ti biti tako brzo da to neces ni primetiti,a kada pocnes da primecujes oni ce prosiriti acces point.
Moja preporuka ti je da nadjes jos 6-10 ljudi iz tvoje zgrade ili okoline i da svi zajedno napravite mrezu koja ce koristiti jednu telefonsku liniju(za upload) i jednu satelitsku antenu (za download do 2000kbps).Najbrze,a i najjeftinije(ljudi imaju za 300 din. mesecno protok koji jos kod nas nemozes zamisliti).
Malo mucni glavom pa odluci.
 
nikola_v86:
Nisam ni hteo da kazem da tonsko/pulsno znaci za sebe,ali vecina novijih centrala ima tonsko "by default".Malo teze da ces dobiti i adsl,ali bi trebalo da lako mozes dobiti isdn,pa tek onda preko njega adsl.Ako vec imas pcm,uzmi jos jednu telefonsku liniju i u napomeni napisi da ce preko nje ici adsl(85% da ces dobiti cistog digitalca posto imas pcm),pa tek onda preko njega uzmi adsl(ako vec oces 2000 da placas).Drugi izlaz ti je bezicni cija je glavna mana to sto ponekad i do 1000 korisnika koristi jedan access point,sto u prevodu znaci da ti delis neki odredjeni protok sa vise njih.Isto ti je i s kablovskim internetom.Moj drug ima na jednom kraju grada i neverovatno dobro ide (download 50-80 kbps) dok drugi drug (isto na kablovskom) ceka yahoo mail da mu se otvori 5 minuta.Zbog toga je adsl u prednosti u odnosu na cable i bezicni i zbog toga je (bar kod nas) skuplji od oba.Vredi ga uzeti posto protok koji zakupis zagarantovano i imas bez ddeljenja ni sa kim.U inostranstvu neverovatno dobro ide,a ovde kod nas jos uvek nisam imao dodira sa njim (malo je ipak sumnjiv telekom).
Sve u svemu najbolji i najbrzi,ali ne i najjeftiniji izlaz ti je adsl,a ako ti je preskupo uzmi kablovski internet pa se moli bogu da u tvojoj okolini nema puno onih koji koriste kablovski internet.A i ako i ima,sve ce ti biti tako brzo da to neces ni primetiti,a kada pocnes da primecujes oni ce prosiriti acces point.
Moja preporuka ti je da nadjes jos 6-10 ljudi iz tvoje zgrade ili okoline i da svi zajedno napravite mrezu koja ce koristiti jednu telefonsku liniju(za upload) i jednu satelitsku antenu (za download do 2000kbps).Najbrze,a i najjeftinije(ljudi imaju za 300 din. mesecno protok koji jos kod nas nemozes zamisliti).
Malo mucni glavom pa odluci.

:shock: Ko ovo uradi ja mu kupim ceo Telekom. Covece pa kako poze da dobije "cistog" digitalca preko pcm-a. Preko pcm-a uglavnom i idu digitalne linije ali su one ogranicene na 32Kbit i zato ne moze da dobije ni ISDN (64Kbit) ni ADSL. Ostaje mu samo da se moli bogu da mu irade direktan vod do kuce-stana pa tek ondamoze da manevrise sa ISDN, ADSL ili sta vec drugo.
 
Znas kako,onda sam ja najsrecniji covek na svetu,zato sto imam cistog digitalca*koga sam doduse dobio posle puno godina mucenja sa dvojnicima i ostalim glupostima.U kombinaciji sa Neobee speedijem neverujes kako dobro ide.Brze mi otvori Yahoo mail nego na bilo kom kablovskom da sam probao
 

Back
Top