Pomoc ChatGPT ja u odabiru konfiguracije

MrNapokon

Legenda
Poruka
59.367
Testirao sam ga sa jednom, da vidim sta ce izbaciti kao rezultat. Izgleda da nije los. Sta mislite?
Pitanje:
Sta mislis o ovoj konfiguraciji? Ploca: Z790 DDR5 Procesor: INTEL Core i7-14700KF 20-Core 2.5GHz (5.6GHz) Box

Memorija: DIMM DDR5 16GB SSD: NVMe 500GB M.2 HDD: 1TB 3.5"

Graficka: nVidia GeForce RTX 4090 24GB 384bit

Kuciste i napajanje: Tower Gaming sa 3x12cm cooler + PSU 850W Cooler: LC Power Cosmo Cool LC-CC-120

GPT odgovor:
Ova konfiguracija izgleda prilično moćno! Evo nekoliko razmišljanja o njoj:Procesor: Intel Core i7-14700KF je izuzetno snažan procesor sa 20 jezgara i visokim radnim taktom. To bi trebalo da bude više nego dovoljno za većinu 3D zadatka, ali imajte na umu da većina softvera dobro radi i sa manje jezgara, pa možda možete razmotriti i neke druge opcije ako želite uštedjeti novac.Memorija: 16GB DDR5 RAM-a je solidan početak, ali za ozbiljnije radove mogli biste razmotriti proširenje na 32GB ili više, ako vam budžet to dozvoljava.Grafička kartica: Nvidia GeForce RTX 4090 je vrhunska grafička kartica koja bi trebala pružiti izvanredne performanse. Skladište: SSD i HDD kombinacija je dobra. SSD će vam omogućiti brz pristup operativnom sistemu i aplikacijama, dok će HDD pružiti dodatni prostor za skladištenje velikih datoteka.Kućište i napajanje: Tower Gaming kućište sa 850W napajanjem zvuči dobro i trebalo bi pružiti dovoljno snage za sve komponente. Važno je da kućište ima dobru ventilaciju kako bi se osiguralo da se komponente ne pregrevaju.Cooler: LC Power Cosmo Cool bi trebao biti dovoljan za hlađenje vašeg procesora, ali ako planirate ozbiljnije overclocking, možda biste željeli razmotriti snažniji kuler.
 
slabo napanajanje, slabo kuciste...chatgpt nema pojma...jedino je u pravu za 16gb ddr5..mislim trebas bas biti udaren u glavu na tu konfiguraciju sa 14700kf plus 4090 da imas samo 16gb ram..maticna ploca se ne zna koja osim da je z790..ssd i hdd je proslost..
Zanimljivo mi je da je pohvalio kuciste. Mislio sam da ce njega prvog iskritikovati, za hladjenje ne znam.
 
Pa ne znam kad je serija izasla. Moguce je da i gleda po modelima. Fazon 4 je vece od 3 pa samim time jos i bolje.
Ne znam ovo za napajanje sto kaze spavac. Mada mislim, da to ima i veze sa time kolilo ga akas. Na pr rudarenje vrv trazi jace napajanje jer drzi gradicku na maksimumu ili zahtevne igre
Pitao sam za tu graficku - 3.5 kaze da nikad nije cuo,* ima podatke do januara 2022*
 
Zanimljivo mi je da je pohvalio kuciste. Mislio sam da ce njega prvog iskritikovati, za hladjenje ne znam.
ne znam ko je ubacio info u taj chatgpt al izgleda ko da je neki pirocanac u pitanju..taj kuler je shit od kulera za 14700kf..samo aio il custom loop..psu u toj kombinicaju nista ispod 1000w..kuciste neko budzetno..u sustini chatgpt vjerovatno prepoznaje geografsko podrucje kad mu se postavi pitanje i onda pravi nekakavu budzet kombinaciju..
 
ne znam ko je ubacio info u taj chatgpt al izgleda ko da je neki pirocanac u pitanju..taj kuler je shit od kulera za 14700kf..samo aio il custom loop..psu u toj kombinicaju nista ispod 1000w..kuciste neko budzetno..u sustini chatgpt vjerovatno prepoznaje geografsko podrucje kad mu se postavi pitanje i onda pravi nekakavu budzet kombinaciju..
Da, citao sam da se ovaj zagreva poprilicno brzo. Mada je naglasao: ako ne planiras overklocking. Mada intelovi su poznati po zagrevanju.
 

Back
Top