Menjanje stava o religiji

Ја дођох до овога:

FoundReligion.jpg
 
Da li se se sećate vašeg stava o religiji pre 10-ak godina ili kad ste bili deca? Da li se nešto promenilo i šta to. Kako nova saznanja i sazrevanje utiču na naš stav o religiji?

Kako se ne bih sećala... z:cry:
Pisala sam negde o tome, mrzi me ponovo... (Sale to beleži)... uglavnom, verovala sam u "nešto", nasleđeno ubeđenje da je to nešto Bog... nikada nisam bila sigurna. U poslednje vreme sam sigurna... da ga nema... :lol:
 
Kako se ne bih sećala... z:cry:
Pisala sam negde o tome, mrzi me ponovo... (Sale to beleži)... uglavnom, verovala sam u "nešto", nasleđeno ubeđenje da je to nešto Bog... nikada nisam bila sigurna. U poslednje vreme sam sigurna... da ga nema... :lol:

Ali zašto ga je ranije bilo, šta te je navodilo da tako ranije misliš?
Da li sada misliš da si tada bila nezrela, da si verovala cisto radi reda?
 
Da li se se sećate vašeg stava o religiji pre 10-ak godina ili kad ste bili deca? Da li se nešto promenilo i šta to. Kako nova saznanja i sazrevanje utiču na naš stav o religiji?

dobra tema...
pa nisu svi ovde pre 10 tak godina bili deca, no dobro :)

Naravno da se stavovi menjaju..
Mogu reci za sebe, nisam imala nikakve stavove o religiji jer nisam imala ni spoznanje o Bogu..
Al mi nije bila glupa ideja o Bogu.. cak mi je to bilo normalno da Bog postoji
iako me nije niko ucio o Bogu..

Jos u sredjoj skoli me je zanimalo mnogo toga u vezi Boga..
a i fasciniravala me je misao o vecnom zivotu...
kasnije sam sticala znanje iz knjiga...u vezi psihologije i religije..
i imala sam pitanja o Bogu...
al nije bilo nikoga da mi ih da... zadovoljavajuce odgovore...
Kada sam ih dobila, pocela sam proucavati Bibliju i na osnovu toga sam stekla VERU...
od tada nisam promenila stav u vezi svoje vere i drugih religija...

:zpozdrav:
 
dobra tema...
pa nisu svi ovde pre 10 tak godina bili deca, no dobro :)

Naravno da se stavovi menjaju..
Mogu reci za sebe, nisam imala nikakve stavove o religiji jer nisam imala ni spoznanje o Bogu..
Al mi nije bila glupa ideja o Bogu.. cak mi je to bilo normalno da Bog postoji
iako me nije niko ucio o Bogu..

Jos u sredjoj skoli me je zanimalo mnogo toga u vezi Boga..
a i fasciniravala me je misao o vecnom zivotu...
kasnije sam sticala znanje iz knjiga...u vezi psihologije i religije..
i imala sam pitanja o Bogu...
al nije bilo nikoga da mi ih da... zadovoljavajuce odgovore...
Kada sam ih dobila, pocela sam proucavati Bibliju i na osnovu toga sam stekla VERU...
od tada nisam promenila stav u vezi svoje vere i drugih religija...

:zpozdrav:

Ovo je kljucno....zasto si tu gde jesi....
 
pa jeste nasla sam ISTINU preko Biblije :zpozdrav:

da nisam isla bih dalje...

al Vlado to je ukratko.. pre toga sam bila u crkvi citala istocnjacke neke knige itd... nisam dobila bila odgovore... nikakve samo puka filozofiranja...
i ja umem tako da se upetljam sama z:cry:

Ti si vec imala odgovore i pre nego sto si stigla do JS samo je trebao neko da potvrdi ono sto si mislila i da ti da potporu. Tebe je fascinirala ideja vecnog zivota i samo je trebalo da nadjes ucenje koje forsira tu ideju i koje pokazuje put do vecnog zivota. JS veoma studiozno pripremaju svoja izlaganja tako da kada naidju na osobu koja trazi odgovore koje si i ti trazila....oni to umeju veoma lepo da ponude.

Citala si istocnjacke knjige u crkvi? Nisam znao da ih imaju....sta li pa u njima pise?!
 

Back
Top