Uloga zena u religiji

Ti si viđen za lidera.. :kafa:
Bio sam jednom ali licno nisam bio zadovoljan mojim ucinkom...
...imao sam neke vizije,konkretne predloge na globalnom planu i deo toga je samo bilo naceto ali se ispostavilo da su svi ti moji planovi bili nepodobni za moju lokalnu crkvu,jednostavno suvise zahtjevni pa sam se nakon jednog "mandata"povukao i ustupio mesto "sledecem borcu"koji je bio spreman za vise kompromisa.
 
Bio sam jednom ali licno nisam bio zadovoljan mojim ucinkom...
...imao sam neke vizije,konkretne predloge na globalnom planu i deo toga je samo bilo naceto ali se ispostavilo da su svi ti moji planovi bili nepodobni za moju lokalnu crkvu,jednostavno suvise zahtjevni pa sam se nakon jednog "mandata"povukao i ustupio mesto "sledecem borcu"koji je bio spreman za vise kompromisa.
Novotarije si hteo da uvodiš? :lol:
Bolje se učlani u političku partiju. Ili još bolje.. svoju da osnuješ...
 
Bio sam jednom ali licno nisam bio zadovoljan mojim ucinkom...
...imao sam neke vizije,konkretne predloge na globalnom planu i deo toga je samo bilo naceto ali se ispostavilo da su svi ti moji planovi bili nepodobni za moju lokalnu crkvu,jednostavno suvise zahtjevni pa sam se nakon jednog "mandata"povukao i ustupio mesto "sledecem borcu"koji je bio spreman za vise kompromisa.
Propao plan za adventističko preuzimanje Makedonije i proglašavanja prve Adventističke republike na svijetu a? Šteta. Taman bih se preselio kod vas da mi je garantovana slobodna subota.
 
To je kao da pitaš "kako su ravnopravni muškarci i žene ako samo žene rađaju". Jednostavno određeni aspekti života su rezervisani za samo jedan pol što ne utiče na njihovu međusobnu ravnopravnost.
Pa da bi žena rodila mora muškarac da je oplodi.
Ti mešaš babe i žabe.
Zar je tako teško priznati da ne znaš zašto je to tako, objašnjenje to je rezervisano samo za muškarce ostavlja utisak neravnopravnosti
 
Pa da bi žena rodila mora muškarac da je oplodi.
Ti mešaš babe i žabe.
Zar je tako teško priznati da ne znaš zašto je to tako, objašnjenje to je rezervisano samo za muškarce ostavlja utisak neravnopravnosti
Па знам зашто је тако. Није ме нико то ни питао. Апостоли су нам тако оставили као уређење Цркве. Они никад нису рукополагали епископице и презвитерице. Једино се помињу ђаконице/ђаконесе а њихов статус није сасвим јасан.
 
Novotarije si hteo da uvodiš? :lol:
Bolje se učlani u političku partiju. Ili još bolje.. svoju da osnuješ...
Ne,nisam hteo novotarije vec sam hteo inicirati duhovnu reformu u skladu sa Bozjim zapovestima i da se na crkvenom nivou sve to vidi pre svega kroz podizanje kvaliteta Bogosluzenja,ambijenta u crkvi dok se propoveda Rec Gospodnja,dok se ljudi mole pa i dok se pevaju zajednicke pesme u toku Bogosluzenja.

Inace sto se drugog pitanja tice mogu ti samo reci da me politika uopste ne zanima.
 
Ne,nisam hteo novotarije vec sam hteo inicirati duhovnu reformu iu skladu sa Bozjim zapovestima i da se na crkvenom nivou sve to vidi pre svega kroz podizanje kvaliteta Bogosluzenja,ambijenta u crkvi dok se propoveda Rec Gospodnja,dok se ljudi mole pa i dok se pevaju zajednicke pesme u toku Bogosluzenja.

Inace sto se drugog pitanja tice mogu ti samo reci da me politika uopste ne zanima.
Postani Božiji prorok. To ti je unosan biznis.
 
Ne,nisam hteo novotarije vec sam hteo inicirati duhovnu reformu iu skladu sa Bozjim zapovestima i da se na crkvenom nivou sve to vidi pre svega kroz podizanje kvaliteta Bogosluzenja,ambijenta u crkvi dok se propoveda Rec Gospodnja,dok se ljudi mole pa i dok se pevaju zajednicke pesme u toku Bogosluzenja.

Inace sto se drugog pitanja tice mogu ti samo reci da me politika uopste ne zanima.
Meni sve ovo što pričaš zvuči kao politika.
Znači ne samo da ne valjaju ovi ovde pravoslavci, nego ni ti tamo tvoji
ništa ne slušaju. :lol: To je fino znati..
 
Meni sve ovo što pričaš zvuči kao politika.
Ne bih ulazio u analizu tvojih "akusticnih receptora"... :D
Znači ne samo da ne valjaju ovi ovde pravoslavci, nego ni ti tamo tvoji
ništa ne slušaju. :lol: To je fino znati..
Nisam rekao da nista ne slusaju nego da ja licno nisam bio zadovoljan mojim angazmanom.
A zasto ?
Pa zato sto je za realizaciju bilo kog projekta bitna i procena koliko je sredina spremna/pogodna za njegovo sprovodjenje/izvodjenje ,dakle profil clanstva na lokalnom nivou se definitivno ne sme zanemarivati sto sam ja uradio i epilog je bio fijasko...bar za mene licno mada su neki ocenili da je moja sluzba bila na nivou,adekvatna potrebama bla,bla,bla dok su ujedno smatrali da preteruijem u realnog ocenjivcanja onog sto se desavalo,,da sam perfekcionista,ovakav,onakav...
 
Ne bih ulazio u analizu tvojih "akusticnih receptora"... :D

Nisam rekao da nista ne slusaju nego da ja licno nisam bio zadovoljan mojim angazmanom.
A zasto ?
Pa zato sto je za realizaciju bilo kog projekta bitna i procena koliko je sredina spremna/pogodna za njegovo sprovodjenje/izvodjenje ,dakle profil clanstva na lokalnom nivou se definitivno ne sme zanemarivati sto sam ja uradio i epilog je bio fijasko...bar za mene licno mada su neki ocenili da je moja sluzba bila na nivou,adekvatna potrebama bla,bla,bla dok su ujedno smatrali da preteruijem u realnog ocenjivcanja onog sto se desavalo,,da sam perfekcionista,ovakav,onakav...
Da, perfekcionista je ulepšan izraz.. :lol:
 
Meni sve ovo što pričaš zvuči kao politika.
Znači ne samo da ne valjaju ovi ovde pravoslavci, nego ni ti tamo tvoji
ništa ne slušaju. :lol: To je fino znati..
Jesi li me ikad videla da govorim lose o pravoslavcima na individualnom planu ?
Svuda ima gresnika Jasna pa cak i u redovima Hristove crkve s tim sto za mene licno - jedan trakav u toj sredini za crkvu ima tezinu vecu od stotinak pa cak i na hiljade takvih u bilo kojoj drugoj verskoj zajednici.
 
Poslednja izmena:
Jesi ki me ikad videla da govorim lose o pravoslavcima na individualnom planu ?
Svuda ima gresnika Jasna pa cak i u redovima Hristove crkve s tim sto je za mene licno - jedan trakav u toj sredini za crkvu ima tezinu vecu od stotinak pa cak i na hiljade takvih u bilo kojoj drugoj verskoj zajednici.
za tebe težinu treba da imaju tvoja dela
mani se ti tudjih dvorišta
 

Back
Top