Uloga zena u religiji

tab503

Tabana po forumu
Administrator
Poruka
113.446
Kakva je uloga zena unutar verskih institucija i da li se ona menjala kroz vekove?
Da li je versko okruzenje musko, sovinisticki nastojerno?
Koja prava zene imaju kao clanovi verske zajednice i kao zaposleni u njoj?
Da li postoji ravnopravnost polova u crkvi?
 
Kakva je uloga zena unutar verskih institucija i da li se ona menjala kroz vekove?
Da li je versko okruzenje musko, sovinisticki nastojerno?
Koja prava zene imaju kao clanovi verske zajednice i kao zaposleni u njoj?
Da li postoji ravnopravnost polova u crkvi?
Potrazi i videces da ima dosta zenskih manastira,da su zene veoma zastupljene u veri.I same zene vode te manastire.Mada crkva jos postuje patrijarhat,ali ne mogu se boriti protiv uspesnih zena koje su i vernici.
 
Potrazi i videces da ima dosta zenskih manastira,da su zene veoma zastupljene u veri.I same zene vode te manastire.Mada crkva jos postuje patrijarhat,ali ne mogu se boriti protiv uspesnih zena koje su i vernici.
Mislim da za ženski manastir mora neko od muškaraca da bude nadležan.
One sve vode, ali on povremeno kontroliše. Isto je i u budizmu.
 
Nekad bilo.Kod 70% paroha su zene stubovi kuce.To ne mogu da poreknu.
U našoj tradiciji žene su bile te koje su znanje čuvale i prenosile. Pa se za
to danas podrugljivo kaže ''pitaj babe''. Ali, da baba nije bilo u vreme kada
nije bilo ni pismenosti niti mogućnosti za komunikaciju kakvu danas imamo,
ne znam kako bi bilo šta funkcionisalo.
 
U našoj tradiciji žene su bile te koje su znanje čuvale i prenosile. Pa se za
to danas podrugljivo kaže ''pitaj babe''. Ali, da baba nije bilo u vreme kada
nije bilo ni pismenosti niti mogućnosti za komunikaciju kakvu danas imamo,
ne znam kako bi bilo šta funkcionisalo.
One su bile internet u to njihovo vreme.Zato i ima dosta poucnih stvari iz toga doba.Secam se mnogih recenica koje su mi izgovorene dok sam bio dete.Kod nas u okolini je postojala jedna uzrecica,kada je nesto smesno."Pitaj moju babu kuranu".
 
Kakva je uloga zena unutar verskih institucija i da li se ona menjala kroz vekove?
Da li je versko okruzenje musko, sovinisticki nastojerno?
Koja prava zene imaju kao clanovi verske zajednice i kao zaposleni u njoj?
Da li postoji ravnopravnost polova u crkvi?
Svet je ustrojen tako da je muško oduvek bio lider i pokretač čitavog sveta. To je i dan danas tako. Ta pravila su samo nešto što je već biološki u nama. Težnja za ravnopravnošću je besmislena jer je to feministička agenda. Za svakoga na svetu postoji neka uloga. No, svejedno smatram da žena nije u Božijim očima niža od muškarca. Isus je od žene rođen, nije sišao sa nebesa već stvoren.

Muškarci imaju više testesterona od žena i to je razlika zašto smo mi dominantniji u našim delima, i težimo liderstvu. Ali opet, to ne umanjava značaj žena u bilo kom pogledu. Tako je svet ustrojen.
 
Svet je ustrojen tako da je muško oduvek bio lider i pokretač čitavog sveta. To je i dan danas tako. Ta pravila su samo nešto što je već biološki u nama. Težnja za ravnopravnošću je besmislena jer je to feministička agenda. Za svakoga na svetu postoji neka uloga. No, svejedno smatram da žena nije u Božijim očima niža od muškarca. Isus je od žene rođen, nije sišao sa nebesa već stvoren.

Muškarci imaju više testesterona od žena i to je razlika zašto smo mi dominantniji u našim delima, i težimo liderstvu. Ali opet, to ne umanjava značaj žena u bilo kom pogledu. Tako je svet ustrojen.
Šta pokreće tog ''pokretača''? Šta mu je inspiracija?
 

Back
Top