Uloga zena u religiji

Ja lično ne volim preletače
pogotovo kad veru svojih dedova proda za američke novotarije
Ne,to me ne cini preletacem vec coveka koji je nasao ono sto je trazio.
Zanimala me prava vera u Boga,onu koju vidim u Svetom Pismu i prosto me frustriralo to sto je nisam mogao primetiti pre svega u mom opkruzenju i oficijalna crkvena lica za koje sam smatrao da moraju tacno zati zasto se ne zivi i propoveda ono sto vidimo u Bibliji ali su me takvi jos vise razocarali nhovim verskim stavovima...
I to je to,kad neceg nema "u tvom selu"onda krenes da proveris u sledecem i t.d.
Inace,ako smo iskreni priznacemo da to uopste nisu americke vec jevrejske standarde a da nisu novotarije vidimo upravo u Svetom Pismu !
 
Pitaću te nešto ako ne želiš ne moraš odgovoriti jer imaš apsolutno pravo na to.
Koje vere su ti bili roditelji?
Pravoslavci s tim sto mi je samo majka krenula za mnom i krstila se nakon par godina ali je otac nazalost do kraja zivota zadrzao svoje versko ubedjenje .
Dodao bih i to da je je moj pradjed bio protestant ali sam o njemu slusao da mu bilo krivo zbog subote koju je krsio navodno zbog toga sto je bio neki zanatlija koji je navodno bio zavisan od prometa u toku subote sto je za mene potpuno neprihvatljivo obrazlozenje (hteo covek i jare i pare ).
 
Odkud ti sad ova ideja,kako si samo pomislio da su ljudi ikada postajali proroci svojom inicijativom ?
...a jos vise si me shokirao idejom da je to ikome bilo biznios pa jos unosan ?
Jesi li siguran da si citao Sveto Pismo a ne neka pisma nekih lakrdijasa ? :kafa:
Nisam rekao da postaneš istinski Božji prorok. Namaštaj nešto i obogati se. Kao Elena Vajt. :mrgreen:
 
Propao plan za adventističko preuzimanje Makedonije i proglašavanja prve Adventističke republike na svijetu a?
Ne,ja sam govorio o mojoj crkvi a nisam pominjao jel to bila adventisticka... ;)
Inace definitivno nisam toliko radikalan tip a cak sam sa realnim procenama na makro planu.

Šteta. Taman bih se preselio kod vas da mi je garantovana slobodna subota.
Pa nije ti samo subota bitna bato,badava bi svetkovao subotu ako li ujedno krsis i druge Bozje zapovesti.
Dakle ili sve ide u paketu ii nista od Biblijskog krstenja.
 
Nisam rekao da postaneš istinski Božji prorok.
Za mene kad se kaze prorok misli se na Bozji prorok jer drugi to nisu vec su lazni proroci sto se treba naglasiti.
Namaštaj nešto i obogati se.
Hvala Bogu trudim se da radim u svom zivotu,izmedju ostalog i onog "sa gramafonima"i eto egzistiramo kao porodica....imam i neke druge planove koje iznosimo pred Bogom u nasim molitvama stoga ako mi omoguci priliku svakako bih prosirio svoje biznis aktivnosti.
Dakle nije uopste problem imati planove i raditi onako kako Bog trazi vec je problem raditi neposteno na racun zapovesti.
Kao Elena Vajt. :mrgreen:
A ti si vec siguran da ona nije iznosila Bozje poruke vec da je bila prevarant koji se obogatio/la na racun nekih naivcina ?
I to sve skontao na osnovu raznoraznih pljuvackih sajtova bez da procitas ni jednu njenu knjigu ?
Svaka cast bato,vidi se da imas odlicnog potencijala za supervizora,tebe bi trebalo angazirati pre svega u tvoju versku zajednicu da malo protreses one "crkvene radnike"koje se luksuziraju jaaaako luksuznim SUV-ima...cisto da budu svesni da ih neko prati. :D
 
Da, svako ko iznosi učenje protivno učenju Pravoslavne Crkve je prevarant i teološki lažov kojeg vodi sam đavo.
Treba shvatiti Makija, rođen kao pravoslavac u Bosni, proučio svoju religiju - naravno učitelji te religje će reći da je to prava religija, citirajući tzv. kršćanske oce i to je to. Teško je napustiti tako tradicionalnu sredinu (ja kao rođeni bosanski katolik sam uspio to - ali kako te familija gleda, kao najvećeg sektaša). Sad uzmimo katolika rođenog u toj vjeri, i on je proučio svoju religiju, čitao svoje kršćanske oce i rekao - ovo je prava religija, izvan nje nema spasenja. Isto tako vele i musliman iz Bosne, rođen u toj vjeri - jednostavno rođen si u tome, i misliš da samo tvoja religija je prava. Jednostavno objašnjeno. Svako će da brani svoje - ljudi se bore za tu religiju, mnogi su bili spremni da ubiju za svoju religiju - svećenici, popovi, hodže svi su blagoslivljali sa svojom svetom vodom i vojnike i oružje. Vjera i nacija je jedino pasala sa Izraelom, jer je Bog tako htio. Ali ono Bog i Hrvati, nebeski narod to je sve započelo sa Konstantinom. Dok su kršćani imali vjeru i istinu bili su progoenjeni. Dok je kršćanstvo postalo državna religija i prihvatilo poganske elemente - progonstvo stalo. Sotona samo promijenio taktiku, jer je vidio da mučenici samo dovode nove kršćane. Sa Konstantinom palo bez ispaljenog metka.
 
Treba shvatiti Makija, rođen kao pravoslavac u Bosni, proučio svoju religiju - naravno učitelji te religje će reći da je to prava religija, citirajući tzv. kršćanske oce i to je to.
Zar ti kainose misliš da isti ovaj stav adventizam nema prema neadventistima?

Teško je napustiti tako tradicionalnu sredinu (ja kao rođeni bosanski katolik sam uspio to - ali kako te familija gleda, kao najvećeg sektaša). Sad uzmimo katolika rođenog u toj vjeri, i on je proučio svoju religiju, čitao svoje kršćanske oce i rekao - ovo je prava religija, izvan nje nema spasenja. Isto tako vele i musliman iz Bosne, rođen u toj vjeri - jednostavno rođen si u tome, i misliš da samo tvoja religija je prava. Jednostavno objašnjeno. Svako će da brani svoje - ljudi se bore za tu religiju, mnogi su bili spremni da ubiju za svoju religiju - svećenici, popovi, hodže svi su blagoslivljali sa svojom svetom vodom i vojnike i oružje. Vjera i nacija je jedino pasala sa Izraelom, jer je Bog tako htio. Ali ono Bog i Hrvati, nebeski narod to je sve započelo sa Konstantinom.
Ja nisam ultrasrpski nacionalista i već sam na forumu pisao da Srbi moraju prestati živjeti u deluzijama da smo posebno odabrani jer to su i Jevreji mislili kad im je Navuhodonosorova vojska kucala na vrata pa je došlo do katastrofe. Ali nisam ni mlaki vjernik koji se drži onog što mu paše a ono što mu ne odgovara pa to se može i zanemariti. Koliko god se tebi činilo da je lako biti pravoslavac u Srbiji jeste ali ako si mlaki pravoslavac koji eto vjernik je ali ne pokazuje to previše u životu. Kad se pomoliš prije obroka u javnosti ljudi te gledaju kao da si sa Marsa pao a kamoli nešto više.

Dok su kršćani imali vjeru i istinu bili su progoenjeni. Dok je kršćanstvo postalo državna religija i prihvatilo poganske elemente - progonstvo stalo. Sotona samo promijenio taktiku, jer je vidio da mučenici samo dovode nove kršćane. Sa Konstantinom palo bez ispaljenog metka.
Progonjeni su i danas samo vi ne vidite dalje od Evrope i Amerike. Hajde budite hrišćanin u Pakistanu, u Saudijskoj Arabiji, u Egiptu pa vidjećete kako ćete proći. Progoni hrišćana nikad nisu stali. Čak su i u Rimskom carstvu poslije Konstantina povremeno progonili kad su vladali jeretički carevi.
 
Treba shvatiti Makija, rođen kao pravoslavac u Bosni, proučio svoju religiju - naravno učitelji te religje će reći da je to prava religija, citirajući tzv. kršćanske oce i to je to. Teško je napustiti tako tradicionalnu sredinu (ja kao rođeni bosanski katolik sam uspio to - ali kako te familija gleda, kao najvećeg sektaša). Sad uzmimo katolika rođenog u toj vjeri, i on je proučio svoju religiju, čitao svoje kršćanske oce i rekao - ovo je prava religija, izvan nje nema spasenja. Isto tako vele i musliman iz Bosne, rođen u toj vjeri - jednostavno rođen si u tome, i misliš da samo tvoja religija je prava. Jednostavno objašnjeno. Svako će da brani svoje - ljudi se bore za tu religiju, mnogi su bili spremni da ubiju za svoju religiju - svećenici, popovi, hodže svi su blagoslivljali sa svojom svetom vodom i vojnike i oružje. Vjera i nacija je jedino pasala sa Izraelom, jer je Bog tako htio. Ali ono Bog i Hrvati, nebeski narod to je sve započelo sa Konstantinom. Dok su kršćani imali vjeru i istinu bili su progoenjeni. Dok je kršćanstvo postalo državna religija i prihvatilo poganske elemente - progonstvo stalo. Sotona samo promijenio taktiku, jer je vidio da mučenici samo dovode nove kršćane. Sa Konstantinom palo bez ispaljenog metka.
Adventisti ne tvrde da je njihova religija jedina prava? :lol:
Ima li išta poganije nego prepravljati Isusove reči ili ih demantovati pogrešnim
tumačenjem? Nema. A vi to radite.
 
Kakva je uloga zena unutar verskih institucija i da li se ona menjala kroz vekove?
Da li je versko okruzenje musko, sovinisticki nastojerno?
Koja prava zene imaju kao clanovi verske zajednice i kao zaposleni u njoj?
Da li postoji ravnopravnost polova u crkvi?
(Moram da iscitiram početni post da bi se vratila na temu, da ne upadnem u sred robivekovog zametanja tragova tipa "ko sam , šta sam - ja sam, al neću da vam kažem".)

Dakle , šta reći : nije tu mnogo prostora dato ženama unutar verskih institucija. Pravedno ..? Nepravedno ?
Vera hrišćana je potekla od žene. 🤔
Hrišćanstvo , bez Hrista , ima li ga ? A Hrista da nije rodila žena, bil bi ga bilo ? Dakle žena rodila dete na osnovu kojeg se razvila vera, i gde je sad u istoj toj veri ? Ako tako gledamo, ne bi bilo hrišćanstva bez žene ? Da ili ne ?😁
 
(Moram da iscitiram početni post da bi se vratila na temu, da ne upadnem u sred robivekovog zametanja tragova tipa "ko sam , šta sam - ja sam, al neću da vam kažem".)

Dakle , šta reći : nije tu mnogo prostora dato ženama unutar verskih institucija. Pravedno ..? Nepravedno ?
Vera hrišćana je potekla od žene. 🤔
Hrišćanstvo , bez Hrista , ima li ga ? A Hrista da nije rodila žena, bil bi ga bilo ? Dakle žena rodila dete na osnovu kojeg se razvila vera, i gde je sad u istoj toj veri ? Ako tako gledamo, ne bi bilo hrišćanstva bez žene ? 😁
У Цркви послије Самог Христа нема поштованије особе од Пресвете Богородице. Постоје томови књига о врлинама Панагије.
 
Treba shvatiti adventiste. Oni su zavedeni njuejdž hrišćanstvom, koje egu
paše. Neko im je rekao - ovo je prava religija i izvan nje nema spasenja.
Zaveli su ih pričama da ni sami sveti Oci ne tumače Bibliju kako treba, al
eto oni su posebni i nadahnuti, pa bolje tumače. To jednostavno egu toliko
godi, da će životom braniti to gledište.
 
У Цркви послије Самог Христа нема поштованије особе од Пресвете Богородице. Постоје томови књига о врлинама Панагије.
U knjigama. Niko ne spori. Ali tema je u realnom životu koliko je žena zastupljena unutar verskih institucija
 
U knjigama. Niko ne spori. Ali tema je u realnom životu koliko je žena zastupljena unutar verskih institucija
Жене нису у јерархији али то не значи да не постоје у Цркви и да се жена не поштује. Па колико има светитељки то је огроман број.
 
(Moram da iscitiram početni post da bi se vratila na temu, da ne upadnem u sred robivekovog zametanja tragova tipa "ko sam , šta sam - ja sam, al neću da vam kažem".)

Dakle , šta reći : nije tu mnogo prostora dato ženama unutar verskih institucija. Pravedno ..? Nepravedno ?
Vera hrišćana je potekla od žene. 🤔
Hrišćanstvo , bez Hrista , ima li ga ? A Hrista da nije rodila žena, bil bi ga bilo ? Dakle žena rodila dete na osnovu kojeg se razvila vera, i gde je sad u istoj toj veri ? Ako tako gledamo, ne bi bilo hrišćanstva bez žene ? Da ili ne ?😁
Uloga Bogorodice je daleko veća od onoga kako većina ljudi to vidi.
On se otelotvorio kroz nju, kao da je kroz nekakav portal prošao i
sasvim je nebitna. To je mogla biti bilo koja devica? Ja mislim da
nije.
Pravoslavlje uči da je cilj čovekovog života oboženje. Pa onda,
kakva majka treba biti, da bi detetu od trenutka začeća u tome
doprinela?
 
Uloga Bogorodice je daleko veća od onoga kako većina ljudi to vidi.
On se otelotvorio kroz nju, kao da je kroz nekakav portal prošao i
sasvim je nebitna. To je mogla biti bilo koja devica? Ja mislim da
nije.
Pravoslavlje uči da je cilj čovekovog života oboženje. Pa onda,
kakva majka treba biti, da bi detetu od trenutka začeća u tome
doprinela?
Итекако није могла бити било која дјевица.

Кад спомињеш обожење цитираћу св. Јустина Ћелијског:
"Пресвета Богородица — једино свесавршено људско биће после Богочовека Господа Христа. Јер? најпотпуније оваплотила Бога у себи. Α оваплотити Бога у себи, то и јесте смисао људског бића; ради тога је човек и створен боголиким. Створена по слици Божјој, душа је живи лик Божји у човеку, жива икона Божја, живи иконостас Божји у човеку. у ствари, човек је створен као живи, ходећи храм Божји, у коме боголика душа треба непрекидно да служи Богу."
 
Итекако није могла бити било која дјевица.

Кад спомињеш обожење цитираћу св. Јустина Ћелијског:
"Пресвета Богородица — једино свесавршено људско биће после Богочовека Господа Христа. Јер? најпотпуније оваплотила Бога у себи. Α оваплотити Бога у себи, то и јесте смисао људског бића; ради тога је човек и створен боголиким. Створена по слици Божјој, душа је живи лик Божји у човеку, жива икона Божја, живи иконостас Божји у човеку. у ствари, човек је створен као живи, ходећи храм Божји, у коме боголика душа треба непрекидно да служи Богу."
To je onaj deo koji se malo čini nejasnim. On je Bog, pa je mogao i da se materijalizuje
kako god hoće i u odraslom dobu. Što je trebalo da se rodi?
Rodio se da bi pokazao put i pokazuje put od samog začeća. Ne zato što je to njemu
potrebno, niti zato što drugačije ne može, već je to njegova žrtva za nas, da bi mi
videli.
Devojka ili devica u našem jeziku potiču od reči deva, što znači boginja. Moje gledište
je da je Marija bila obožena i da je samo kao takva Boga mogla da rodi.
 

Back
Top