Sveti Oci o ...

Sad Maki treba da prepriča stavove svetih Otaca i da kaže da su to njegova
tumačenja, pa da mu se divimo kako je mudar. :lol: Da se zakiti lepo tuđim
perjem.. e svašta..
 
pa kad ti izvajaš figuru od blata, ima nos, usta, uši, ruke, noge jesi li stvorio telo ili blatnjavu figuru? telo nastaje tek nakon udahnuća života a nikako pre, kad već bukvalno shvataš.
znači bog nije stvorio prvo telo već oblikovao mrtvo blato.

ali uopšte ne shvataš o čemu je ova polemika nastala, a to je da subotar samohvalisalac kaže da ne tumači bibliju , jasna ga pitala gde to piše da da biblijski citat on se tri dana batrga jer je svestan da mu jasna stavila time rampu da smara ceo pdf sa pitanjem "daj jasan biblijski citat"
Зашто би нешто што не дише назвали човеком?
 
Bolji od njih u smislu da sam bolji čovjek? Ne, to neću ja reći. Različit? Da. Jer ja slijedim Hristovu Crkvu a ne lažne učitelje.
oni ne misle da slede lažna učenja oni su ubeđeni isto kao ti, samo pišete različito.
po načinu navijanja isti ste.
naravno da ti to ne vidiš a ni oni jer i nemate sopstvena mišljenja a bojite se svojih verskih zajednica.
imaš li bar mišljenje da li bog blagonaklono gleda vaš strah šta će misliti vaše vz ako date svoje mišljenje?
koliko ja znam Isus je pozvalio rimljana da nije video takve vere u celoj judeji a da čovek nije imao pojma o njegovom bogu.
vi niste vernici nego verski produkt okovan autoritetima koji će biti ako su ispravni poslednji u carstvu.
 
oni ne misle da slede lažna učenja oni su ubeđeni isto kao ti, samo pišete različito.
Pa jesu tebi uporedivi Pravoslavna Crkva koja postoji bez prekida 2000 godina i Adventistička crkva koja postoji 150 i Jehovini svjedoci koji pod tim imenom postoje od 1931? Reci iskreno.

po načinu navijanja isti ste.
naravno da ti to ne vidiš a ni oni jer i nemate sopstvena mišljenja a bojite se svojih verskih zajednica.
Ne vidim po čemu smo isti ali u redu. Jesam ja nekad vrijeđao ikoga? Jesam li krio da slijedim Sv. Oce?

imaš li bar mišljenje da li bog blagonaklono gleda vaš strah šta će misliti vaše vz ako date svoje mišljenje?
Strah Gospodnji je početak mudrosti piše u Bibliji.

koliko ja znam Isus je pozvalio rimljana da nije video takve vere u celoj judeji a da čovek nije imao pojma o njegovom bogu.
vi niste vernici nego verski produkt okovan autoritetima koji će biti ako su ispravni poslednji u carstvu.
To nije strah već jednostavno shvatanje da ima neko ko to bolje razumije od mene.
 
Pa jesu tebi uporedivi Pravoslavna Crkva koja postoji bez prekida 2000 godina i Adventistička crkva koja postoji 150 i Jehovini svjedoci koji pod tim imenom postoje od 1931? Reci iskreno.
ma ne radi se o tome, niti ćeš ti njih ubediti nit oni tebe već način
tuk na luk a nit verujete nit mislite svojom glavom.
aj uzmi nz i pročitaj o rimljanu.
većina nas ovde veruje u postojanje boga a koliko njih veruje bogu
čitaj o rimljanu
 
pa kad ti izvajaš figuru od blata, ima nos, usta, uši, ruke, noge jesi li stvorio telo ili blatnjavu figuru? telo nastaje tek nakon udahnuća života a nikako pre, kad već bukvalno shvataš.
znači bog nije stvorio prvo telo već oblikovao mrtvo blato.
Mi samo možemo blatnjavu figuru i stvoriti...
Jedino Bog može stvoriti 'Telo' ovakvo kakvo imamo i u njega udahnuti 'duh' koji će Telo učiniti živim...To što je živo je 'duša živa'....
Na početku (u Adamovom slučaju) imamo stvoreno telo bez života i bez duha...tek ulaskom 'Duha' u telo, Adam postaje živ...

Možemo biti sigurni da je ovako, jer nažalost pred očima imamo smrt, kao obrnut proces stvaranja..

Šta se dešava kada neko umre?!
Jel' ostane 'Telo' bez života...tačnije, bez 'Duha'...koje se vraća u prah...

'Jer si prah i u prah ćeš se vratiti'....
ali uopšte ne shvataš o čemu je ova polemika nastala, a to je da subotar samohvalisalac kaže da ne tumači bibliju , jasna ga pitala gde to piše da da biblijski citat on se tri dana batrga jer je svestan da mu jasna stavila time rampu da smara ceo pdf sa pitanjem "daj jasan biblijski citat"
Otprilike sam skontao odmah, pa sam Jasni rekao gore da je i Ona u pravu..
 
Na početku (u Adamovom slučaju) imamo stvoreno telo bez života i bez duha...tek ulaskom 'Duha' u telo, Adam postaje živ.
telo nije stvoreno, bog je stvorio materiju. "bog stvori nebo i zemlju".
on je oblikovao materiju (blato) i tek nakon udahnuća života postaje telo.
da je stvorio telo, telo nikad ne bi propalo, ne bi se razrgadilo. zato u stihu stoji
7. А створи Господ Бог човека од праха земаљског, и дуну му у нос дух животни; и поста човек душа жива

u protivnom bi pisalo

7. А створи Господ Бог човека од тела, и дуну му у нос дух животни; и поста човек душа жива

ali tumači kako hoćeš

a sad probaj ti da nađeš objašnjenje iz biblije
životinje su žive duše
čovek je živa duša
(u knjizi postanka)
zašto se razlikujemo
npr moć rasuđivanja, razmišljanja mišljenja itd
i
da li su adam i eva znali da rasuđuju jer nisu znali šta je dobro šta je zlo.
 
Nema potrebe,ti si trentno forumas koji otvoreno lazno klevece stoga je red da das dokaza da sam ikada nesto slagao.
Izvoli.
kako je to klevetanje ako kažem istinu, od kad je istina klevetanje?
prvo zajapuren ubeđuješ da bibliju ne tumačiš,a onda kažeš da se nešto ipak mora tumačiti pa tumačiš. tražiš od drugih decidno "gde piše" a kad se tebi traži onda se podrazumeva da se mora tumačiti.
to ti je laž
prevarant da si teološki potkovan da te briga šta elena vajt piše a onda zajapureno je braniš, zatim kažeš da nisi adventista, a pišeš tipično adventistički i misliš da se to ne primećuje i da ne znamo da u svetu hac nema svugde istovetni pogled na određena pitanja.
pa nije ti ovo ovde obdanište pa da varaš i lažeš-mažeš a mi ti aplaudiramo.
" ovde će ti neko reči stani brale koga ti BRE lažeš "

Čovek koji ima visoko mišljenje o sebi očekuje da njegova reč bude konačna i poslednja.
 
telo nije stvoreno, bog je stvorio materiju. "bog stvori nebo i zemlju".
on je oblikovao materiju (blato) i tek nakon udahnuća života postaje telo.
da je stvorio telo, telo nikad ne bi propalo, ne bi se razrgadilo. zato u stihu stoji
7. А створи Господ Бог човека од праха земаљског, и дуну му у нос дух животни; и поста човек душа жива
Šta je telo nego materija?
Ovaj stih ti upravo govori da smo od praha i da se u prah vraćamo...
Od zemlje nas 'stvara'....lepo piše: ''A 'stvori' Bog čoveka''...
Kako onda kažeš da nije stvoren?!

Mislim ovo je toliko prosto da ne znam zašto bi filozofirali oko ovog...
Jel' mora da piše, stvori Bog 'telo' kada je Telo=Čovek?!
Ne možemo mi živeti bez tela. Zato i stvara 'Telo' koje postaje kuća 'biću'...duši kada životodajni 'Duh' uđe u njega...

Samo pogledaš obrnut proces...prelazak iz života u smrt...
Šta se dešava?

Jel' ostaje telo koje se raspada u prahu kada duh izađe iz njega?!
Pa lepo piše šta se tada dešava sa 'čovekom'.....a Ne 'telom', ako baš insistiraš...

Psalam 90,3Ti povraćaš čovjeka u truhlež, i govoriš: vratite se sinovi ljudski!

Bog govori 'živom' Adamu, šta će biti sa ''njim'' ako prekrši zapovest...Govori njegovoj svesnosti ili duši....Ne telu i materiji...
Adam se vraća u trulež u raspadanje...tamo gde je i bio pre stvaranja...
Tako Bog govori a ljudi mogu izmisliti hiljadu teorija...

Bog to što je stvorio, naziva ''čovekom''...zato se tako i obraća...neće reći telo, već 'čovek'...

1. Mojsijeva 5,2Muško i žensko stvori ih, i blagoslovi ih, i nazva ih čovjek, kad biše stvoreni.

Sasvim je logično da je Adam=telo...i besmisleno je raspravljati o tome...

1. Mojsijeva 2,23A Adam reče: sada eto kost od mojih kosti, i tijelo od mojega tijela. Neka joj bude ime čovječica, jer je uzeta od čovjeka.

Po istom principu je Bog stvorio i životinje. Imaju gotovo istu struktura tela kao i čovek..i sam si toga svestan...

1. Mojsijeva 2,19Jer Gospod Bog stvori od zemlje sve zvijeri poljske i sve ptice nebeske,

Više je nego jasan postupak stvaranja...
Telo pa duh i to što je prohodalo je ''duša živa''...

Smrt je obrnut proces kao što vidimo...

a sad probaj ti da nađeš objašnjenje iz biblije
životinje su žive duše
čovek je živa duša
(u knjizi postanka)
zašto se razlikujemo
npr moć rasuđivanja, razmišljanja mišljenja itd
Mi smo po slici Božijoj, životinje Ne...

Ali to ne negira sve ono što sam gore rekao.

Jel' ima telo 'telesno' i telo 'duhovno'...?!

Mi i životinje u potpunosti nosimo isti 'duh' koji nas oživljava, ali nam je 'bit' u odnosu na životinje drugačija...Bog tako želi i pre svega može...

da li su adam i eva znali da rasuđuju jer nisu znali šta je dobro šta je zlo.
Rekao bih da Da...

Samo nas slobodna volja čini nezavisnim u neku ruku...
Moramo imati u vidu da su savršeni, a vidimo da su i savršeni ljudi skloni greškama, upravo zbog slobodne volje. Ali u tome se i izražava Božija ljubav prema čoveku...jer čovek nije robot...
Bog neće takva bića, šta će mu to. On želi bića koja će ceniti dar i pre svega biti u 'jedinstvu' sa svojim Ocem...
Greh je pokazao da nema istinske sreće ni harmonije bez takvog jedinstva...

Ali nikako ne treba zaboraviti da prvi pad nije na zemlji već na nebu. I pitanje je kojim bi sve putem otišlo da se zmija nije umešala u Božiji posao...
To je za čoveka u celoj ovoj priči, olakšavajuća okolnost.
Jer Bog se pokaja što je stvorio čoveka, ali nije samo čovek baš za sve kriv... i to je dobro jer Bog nije promenio plan, preko Hrista to pokazuje...
 
Kako onda kažeš da nije stvoren?!
gde sam napisao da nije stvoren
Mi smo po slici Božijoj, životinje Ne...

Ali to ne negira sve ono što sam gore rekao.

Jel' ima telo 'telesno' i telo 'duhovno'...?
ahaa znači to naše duhovno je besmrtno 👍 jer smo po slici božijoj, a to znači da i bog ima telesno telo

samo šta je duh kad nije naš već samo životni dah

jesi li siguran da si to sve dobro shvatio
 
gde sam napisao da nije stvoren
Evo ovde
telo nije stvoreno

ahaa znači to naše duhovno je besmrtno 👍 jer smo po slici božijoj, a to znači da i bog ima telesno telo

samo šta je duh kad nije naš već samo životni dah

jesi li siguran da si to sve dobro shvatio
Ništa nema besmrtno.

Duh koji te oživljuje nije tvoj. Da, dok si živ....i nikako nema neku memoriju ili svest...nema svoje Ja...
Mi smo po slici Božijoj u smislu osobina koje nas prožimaju i koje ispoljavamo prema drugima u svojoj okolini...
Bog je ljubav i ako smo deo tog lanca tu ljubav ćemo lančano i širiti...
To je slika Božija a ne telo...

Bog je Duh...
 

Back
Top